Po aktualizacji pogorszyła się grafika?

PatrykSI
4 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 5 Member
Witam, pobrałem sobie dzisiaj patcha i najnowsze aktualizacje do karty graficznej. W bfie1 mam już 30h, więc trochę się już napatrzyłem. Odpalam grę i pierwsze co mnie zakoliło w oczy to słaba grafika, nawet bardzo, taka strasznie rozmazana. Ustawienia takie same, full hd i na niskich.
Mój sprzęt:
SAXCQ5gkVIjO.png

SS z gry:
YaHFqkGoN43X.png
Przed aktualizacją ta gra wyglądała na prawdę ładnie na niskich ustawieniach. Dodam, że FPSy nie zwiększyły się ani nie zmniejszyły

Komentarz

• Maszkarnik
    10 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Posty: 11 Member
    Wprawdzie gram na ustawieniach ultra ale również zauważyłem pogorszenie, bowiem

-na mapie Skraj Monarchii spadły mi fpsy o 15. Przed/po patchu 1.02 wszystko było idealnie.
    - doczytywanie tekstur nawet na odległości kilku metrów to norma, o tych dalej nie wspominam nawet

Generalnie to im dalej - tym gorzej. Żałuję, że nie ma żadnego rollbacka, bo bym grał na wersji premierowej.
  • PatrykSI
    4 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 5 Member
    Jak widać na załączonym obrazku grafika to jakaś kpina, nie da się grać
  • Mervin9
    135 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Posty: 145 Member
    Spróbuj wrócić do wcześniejszej wersji sterowników 375.70, podobno niektórzy mają problem z najnowszą wersją sterowników 375.95 ( spadki fps, gorsza grafika )

Life Is Brutal | YouTube <a "https://www.youtube.com/c/Mervin9 | Zanim Zadasz Pytanie http://rtfm.killfile.pl | Statystyki
  • Maszkarnik
    Sterowniki sterownikami, sam tak zrobiłem, jednak patch 1.04 to jest DNO i metr MUŁU. Kompletny downgrade grafiki i spadek wydajności (i nie mam efektu placebo, chyba, że tysiące ludzi na zagranicznych forach ma to samo co ja) ;]

• PatrykSI
    Dobra, to jakoś w weekend ogarnę bo dzisiaj już mi się nie chce
  • MarcinHD1
    257 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 270 Member
    A czy nie korzystacie przypadkiem z GF experience który sam ustala detale ?
  • Maszkarnik
    edytowano listopad 2016
    nie. w instalacji sterów zaznaczone jedynie "sterownik nvidia".

Trzeba być niespełna rozumu by instalować te zamulające pierdolniki od nvidii.

DICE doprowadza do upadku naprawdę kapitalną grę i solidny bolec im w dupę za to.
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 572 Member
    The_MarTum napisał użytkownik: »
    A czy nie korzystacie przypadkiem z GF experience który sam ustala detale ?

O ile mu na to pozwolisz.
  • Cerativ
    42 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 46 Member
    Byl downgrade to wiadome, na zagranicznych forach juz jest o tym mowa. Chcieli pewnie zmiejszyc zuzycie prockow. Sam posiadam i7 4790k i prawie non stop zuzycie procka bylo na poziomie 90-100%
    Co prawda update nic nie poprawil :P
  • fastdancer87
    13 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    Mój stary Radeon RX 290x (3-4 latek) mówi że sobie radzi lepiej na nowym patchu :) Za zakup nowej karty AMD dostaje się unikalny medal w grze :D ciekawe czemu Nvidia nie ma takiego medalu :P. Posiadacze starszych kart GF poczekajcie na kolejne najnowsze sterowniki to sobie wcale nie pogracie i będziecie musieli kupić kolejną gówn.... kartę tej firmy.
  • Cerativ
    42 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 46 Member
    @up,
    Wiesz ze te wszystkie problemy sa spowodowane zbyt duzym obiazeniem CPU a nie GPU? Karta nic do tego nie ma
    Pojdz na punkt D lub G wpisz perfoverlay.drawgraph 1 i zobacz sobie zuzycie
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    @fastdancer87
    Chyba kolego pozjadałeś wszystkie rozumy świata skoro taki mądry jesteś. AMD jest od dawna partnerem sprzętowym DICE, nic dziwnego że łatwiej im zoptymalizować gry pod ich produkty... Ale świat się nie kończy na grach od DICE...
    AMD jest od dawna partnerem sprzętowym DICE, nic dziwnego że łatwiej im zoptymalizować gry pod ich produkty
    Ta teoria w BF1 jest chybiona. Nv zawsze lepiej sobie radziła pod DX11 a obecnie w BF-e to jakaś loteria z tym DX. Jednak najwięcej problemów z DX11 ma nv - sporo wątków o błędzie sterownika. O DX12 to nawet nie ma sensu wspominać bo tego u nV nie ma i lepiej to wyłączyć. U AMD jest ale co z tego jak są jakieś ekstremalne ściny. Obecna optymalizacja to kupa "gófna".

Jakiś wojenek nie ma co tu rozpętywać. Ogólnie BF1 po ostatniej łatce to wersja BETA - choć teraz chyba obraziłem BETĘ.
  • Maszkarnik
    edytowano listopad 2016
    Zdecydowanie obraziłes, bo beta chodziła sto razy lepiej :D

Mój krótki filmik. Czegoś takiego nie było jeszcze przed patchem 1.02, po nim zaczęło się to dziać, chociaż nie w takiej skali jak teraz.

• AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    @SkyZeWonsem
    Ale też zauważ, że nie każdy ma problemy. Każda inna konfiguracja sprzętu się inaczej zachowuje. Powiem szczerze, że po aktualizacji sterowników NV - nie do tych co są aktualnie najnowsze tylko jedno wydanie wcześniej - problemy ze spadkiem fpsów u mnie zniknęły. Jeżeli chodzi o AMD to nie mówię z własnego doświadczenia ponieważ nigdy do swojego komputera nic od nich nie wsadzałem i póki co nie zanosi się bym miał zmienić swoją opinię, ale generalnie jak po znajomych pytałem to zawsze gry od DICE były chodziły lepiej na AMD.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!