Dziwna sytuacja z FPS po formacie.

gaffazzz
3 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 5 Member
Na premierę dziwiły mnie komentarze opowiadające o problemach z grą, spadki FPS, ponieważ nie było u mnie żadnych spadków, a grałem na Ultra ze skalowaniem 125% (z FHD), a jednak i u mnie zaczęły się problemy z FPS po formacie komputera. Czytałem dużo poradników jak poprawić rozgrywkę ale nie wiele to dało (parkowanie procesora, wyłączanie pewnych usług, instalacja starszych sterowników). Na ultra, FHD jest różnie ale zazwyczaj mam 80-90 FPS niestety ze spadkami nawet do 40. Nie wiem o co chodzi, a moja specyfikacja komputera to:

I5 6600
16 2133 DDR4
H110M PRO-VD
GTX 1070
SilentiumPC 550W Supremo L2
Windows 10.

Oczywiście użycie procesora podczas gry 100 %. Ktoś ma jakiś pomysł albo uporał się z tą sytuacją? Ciężko jest grać i strzelać gdy dostajesz mocnej przycinki z powodu spadku FPS i właśnie to jest najgorsze w tym.

Komentarz

• gaffazzz
    I jeszcze mam jeden problemów podczas spadków FSP czasem widzę na ekranie po prawej stronie ikonkę ładowania też nie wiem o co z nią chodzi, bo wcześniej nie miałem z nią do czynienia. Chodzi oczywiście o multiplayer.
  • Maszkarnik
    10 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Posty: 11 Member
    To nie wina komputera, a nowego patcha 1.04 który ☹☹☹☹ grę 99,9% graczy.
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 572 Member
    Maszkarnik napisał użytkownik: »
    To nie wina komputera, a nowego patcha 1.04 który ☹☹☹☹ grę 99,9% graczy.

No to można powiedzieć że to tak jakbym wygrał w totka bo u mnie oprócz problemów z fps na Empires Edge wszystko działa.
  • Maszkarnik
    edytowano listopad 2016
    No to nie wygraleś, to bo jeden z objawów 99,9% graczy, w tym mnie. Zwłaszcza na punkcie G.
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 572 Member
    Maszkarnik napisał użytkownik: »
    No to nie wygraleś, to bo jeden z objawów 99,9% graczy, w tym mnie. Zwłaszcza na punkcie G.

Biorąc pod uwagę koniec problemów z DX, brak problemów z wyglądem gry i brak problemów z fps na innych mapach stwierdzam że jest nie najgorzej choć DICE dało ☹☹☹☹ z ostatnim patchem.
  • Maszkarnik
    brak problemów z wyglądem gry i brak problemów z fps na innych mapach

hehe, niestety. Jest gorzej. :)
  • gaffazzz
    edytowano listopad 2016
    No niestety nie mam ochoty grać, bo często w ważnych sytuacjach potrafi przycinać, gdy strzelam. Przed formatem komputera nie miałem z tą grą żadnego problemu. Wszystko zainstalowałem włącznie z aktualizacjami. Niestety najwyraźniej trzeba czekać

Ps a wie ktoś może dlaczego gra próbuje coś zapisywać/ładować (kręcący się znaczek zapisywania/ładowania po prawej stronie) podczas jakiejkolwiek rozgrywki w multiplayerze. Często w tym momencie mam spadki FPS.
  • Your3vilTwin
    1613 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,646 Member
    Mam praktycznie taki sam komputer jak ty. I widzę że z klatkami było u nas podobnie. Gram na low ale na ultra miałem właśnie takie wartości. Do patcha było ok. Po patchu omijam szerokim łukiem skraj monarchii.
    http://imgur.com/a/wZjiv
    Reszta mam działa mi w miarę stabilnie.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Cobra_o7o
    40 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 40 Member
    gaffazzz napisał użytkownik: »
    Przed formatem komputera nie miałem z tą grą żadnego problemu.
    Więc ustaw w miarę zbliżony zestaw ustawienia/sterowniki i przyjrzyj się bardzo wnikliwie usłudze windows update.
  • grycek1988
    9 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 9 Member
    Mam podobnie z tą ikonką zapisu po prawej stronie, kiedy pojawi się fpsy potrafią dropnąć... może to wina dysku czy coś bo nie mam ssd
  • gaffazzz
    No właśnie tez zauważyłem, że jak coś zaczyna ładować- jest ikonka ladowania to mam wtedy spadek FPS często poniżej 60.
  • fastdancer87
    13 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    A te filmiki ładowania nie są czasem wyświetlane w 30 fps ?
  • grycek1988
    9 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 9 Member
    edytowano listopad 2016
    To nie o filmiki chodzi... grasz sobie powiedzmy podbój i nagle w prawym górnym rogu na jakiś czas pojawia sie ikonka zapisu gry i wlasnie wtedy jest spadek fpsów, bynajmniej w moim przypadku. Może trzeba coś w ustawieniach wyłączyć żeby owa ikonka zapisu/ładowania nie pojawiała się
  • Major80_PL
    6 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 6 Member
    siema mam karte gtx 1070 i mam te same problemy co tu wyzej wymienione gra zaczela sie po ostatniej aktualizacji przycinac itp wiec postanowilem zrobic w kompie formata i na swiezo wgrac gre to teraz juz wogule nie moge uruchomic gre kiedy klikam na ikonke uruchamia mi sie orgin i nic po za tym ,, nawet w orginie klikam na gre bez efektow kur.... co jest grane moze ktos wie kiedy to naprawia
  • Major80_PL
    6 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 6 Member
    edytowano listopad 2016
    sprawa rozwiazana postanowilem napisac do EA oraz orgina odpisali ze rozpatrza to wciagu dwóch tygodni ale dokladnie po 40 minutach juz moglem cieszyc sie gra ale i tak bede czekal na ich opinie czym to bylo spowodowane....... pozdro................
    Post edited by Major80_PL on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!