przypisanie klawiszy myszki

RaduczojuPL
35 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 42 Member
Witam,
Czy ja tylko tak mam jak chcę przypisać jakiś np boczny przycisk myszki np do widoku z trzeciej osoby w pojazdach (domyślnie C) to przypisuje, ale w grze nie ma reakcji po naciśnięciu-nie działa?

Komentarz

• fastdancer87
    13 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    edytowano listopad 2016
    Musisz wybrać kolumnę do przypisywania przycisków z myszki. Pierwsza z brzegu to klawiatura a druga mysz trzeciej nie pamiętam.
  • SkyZeWonsem
    1335 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,348 Member
    Jest złe tlumaczenie w menu odnośnie widoku 3 osoby w pojazdach - gazik itp. W menu jest wystrzelenie jakiegoś tam wabika i to właśnie jest ten widok :) Sam się na to złapałem i za cholerę nie mogłem zmienić tego widoku. A tu proszę. Wystarczy przypisać wabik pod odpowiedni przycisk by było wszystko ok.
  • RaduczojuPL
    35 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 42 Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Jest złe tlumaczenie w menu odnośnie widoku 3 osoby w pojazdach - gazik itp. W menu jest wystrzelenie jakiegoś tam wabika i to właśnie jest ten widok :) Sam się na to złapałem i za cholerę nie mogłem zmienić tego widoku. A tu proszę. Wystarczy przypisać wabik pod odpowiedni przycisk by było wszystko ok.

no patrz! za cholerę bym na to nie wpadł, że jest błąd w opisie, co ja się nie nakombinowałem żebyś wiedział :) wielkie dzięki za info :) a na marginesie a`propos ustawień....w pliku config.user mam wpisane komendy na wyświetlanie liczby klatek i blokuje je na 100 żeby nie grzać grafy niepotrzebnie, ale po zgonie jakby przestawały działać i trzeba to wstukiwać w konsoli co jest uciążliwe bardzo podczas rozgrywki, jest już na to sposób? czytałem, że jest z tym też problem, jakieś podpowiedzi?

fastdancer87 dzięki za chęci, ale aż tak nierozgarnięty to nie jestem, w serie BF gram już ładnych kilka lat :)
  • Your3vilTwin
    1624 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,657 Member
    Ja sobie darowałem wyświetlanie klatek przez konsolę/user.cfg.
    Najpewniej korzystać z zewnętrznego programu jak Geforce Experience dla kart od zielonych. Czerwoni korzystają z MSI Afterburner. Nie wiem co tam jeszcze maja czerwoni bo ostatnią kartę od nich miałem z 10 lat temu.
    Ja osobiście korzystam z Overwolf do TS3.
    Fajny lekki programik, który wyświetla mi FPS oraz informacje z danego kanału na TS3. Pozwala na wyświetlenie okna TS bez minimalizacji gry oraz pokazuje również to co ktoś pisze na czacie TS. Bardzo wygodne narzędzie. Nie zauważyłem, żeby jakoś szczególnie wpływał na wydajność gry/komputera.

Poniżej masz wideo jak to funkcjonuje u mnie.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• MimaczHardStyler
    143 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Posty: 145 Member
    Spróbuj poprzez wiersz poleceń startowych (Origin --> PPM na BF1 --> właściwości gry --> zaawansowane opcje uruchamiania --> kolejne komendy wpisuj od myślnika np. -perfoverlay.drawfps 1)
  • Your3vilTwin
    1624 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,657 Member
    To też jest sposób ale z tego co wiem są osoby u mnie w klanie, którym to nie działa. Cholera wie od czego to zależy.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• RaduczojuPL
    Your3vilTwin ja to od tych czerwonych jestem od jakiś ponad dwóch lat, może teraz to już demon szybkości nie jest, ale mam R9 270x 4 Gb i jestem z niej zadowolony, pewnie niedługo trzeba będzie zmienić ale na razie w BF 1 daję radę, dzieki za podsunięcie pomysłu, sprawdzę jak będzie, czy nie obciąża zbytnio systemu podczas grania i czy nie ma jakiś konfliktów.

Mimacz, również dzięki wielkie, wypróbuję i zobaczę czy nie będą zanikały :)
  • MimaczHardStyler
    143 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Posty: 145 Member
    edytowano listopad 2016
    Właśnie różnie z tym. U mnie wiersz poleceń działa (mam go ogarniętego w zasadzie od początku) i patch go nie "popsuł" w żaden sposób, ustawienia działają jak działały. Natomiast u niektórych osób które wpisywały komendy już po wyjściu patcha się i tak chromoli. ¯\_(ツ)_/¯

A co do błędu z tłumaczeniem, to wynika on (chyba) z faktu, że w singlu za rzucenie wabika odpowiada ten sam klawisz co za zmianę kamery w multi ;)
  • SkyZeWonsem
    1335 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,348 Member
    A po kiego grzyba blokować fps- y w grze jak można to zrobić z poziomu karty graficznej ! W ustawieniach Catalyst masz przecież możliwość zablokowania fps dla danej gry (profile) lub możesz to zrobić globalnie na wszystkie tytuły
  • RaduczojuPL
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    A po kiego grzyba blokować fps- y w grze jak można to zrobić z poziomu karty graficznej ! W ustawieniach Catalyst masz przecież możliwość zablokowania fps dla danej gry (profile) lub możesz to zrobić globalnie na wszystkie tytuły

spoko, ale z poziomu catalyst nie włączę bądź wyłącze kilku komend w BF1 :) tu nie chodzi tylko o blokowanie klatek
  • SkyZeWonsem
    @Your3vilTwin
    No proszę. Ciekawe z tym Owerwolfem. Ja z przyzwyczajenia używam TSNotifler (chyba tak to się nazywa)
  • Your3vilTwin
    edytowano listopad 2016
    Prędzej też używałem TSN. Nie wiem jak wygląda w najnowszej wersji, ale w porównaniu z tą wersją którą używałem Notifier prezentował się dość ubogo.
    Jak mnie najdzie wena to nagram jakieś krótkie wideo żeby pokazać jak wygląda okno TS i komunikaty z czatu bezpośrednio w grze. Wideo wyżej miało na celu pokazanie czegoś innego w innym temacie. Overwolf załapał się przy okazji.

• SkyZeWonsem
    Nadal bida. Ale mi wystarczy jak widzę kto się loguje i kto mówi. No ale sobie sprawdzę kiedyś Twoje rozwiązanie.
  • RaduczojuPL
    niestety przypisanie klawiszy dodatkowych myszy u mnie nie działa, w kolumnie "w pojeździe" w kolumnie "mysz" próbuję przypisać boczny przycisk myszy kasując jednocześnie "C" w widoku z trzeciej osoby nie działa, co więcej....po skasowaniu klawisza "C" nadal działa, czy to jakiś bug, ktoś tak też ma?
  • Your3vilTwin
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/913/problem-z-pojazdami-w-bf1#latest

Zobacz to. Tylko przeczytaj od początku do końca najpierw.

• SkyZeWonsem
    A nie można zrobić bind na mszyce z C ?
  • RaduczojuPL
    edytowano listopad 2016
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/913/problem-z-pojazdami-w-bf1#latest

Zobacz to. Tylko przeczytaj od początku do końca najpierw.

Nie wiem jak dziękować, u mnie zadziałało :) wystarczy wyciąć PROFSAVE_profile np na pulpit, wyłączyć synchronizację, uruchomić, wyjść z gry i ponownie skopiować z powrotem PROFSAVE_profile :) i bindy działają, jeszcze raz Wielkie dzięki
  • Your3vilTwin
    Nie dziękuj. Ja tu jestem tylko nędznym trollem.

• RaduczojuPL
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Nie dziękuj. Ja tu jestem tylko nędznym trollem.

oby jak najwięcej taki trolli, a znasz może dzisiejsze liczby w totka? ;)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.