1 Week Suspension - LvL3 Monitoring Active #o3Z82z + global ban po tygodniu - za co ?

1235

Komentarz

• Mervin9
    135 postsPosty: 145Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Jeszcze pozostaje ostatnia linia obrony czyli reddit, przynajmniej tam tak szybko nie zamkną wątku :) https://www.reddit.com/r/battlefield_one/

Life Is Brutal | YouTube <a "https://www.youtube.com/c/Mervin9 | Zanim Zadasz Pytanie http://rtfm.killfile.pl | Statystyki
  • Hachor_67
    64 postsPosty: 70Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Gość dostaje global bana za darmo (o ole mówi prawdę, ale nie mam powodów żeby mu nie wierzyć) a ty proponujesz mu zakup nowej kopii gry. Gratuluję dobrego samopoczucia.

A widzisz jakieś inne sensowne rozwiązanie chcąc grać w tą grę dalej? 130 zeta to nie aż taki majatek. To się tylko tak mówi że to koniec z EA, więcej nie kupię i takie tam bla bla godej mi Lio
    Zagorzały fan zawsze wraca :)
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zagorzałość może być dość szybko schłodzona. Poza tym zagorzałość to jedno, a gdzie w tym co mówisz logika? Bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Po cholerę wydawać pieniądze po raz kolejny, jeśli zostało Ci coś niesłusznie odebrane? A jeszcze ważniejsza w takim wypadku jest kwestia oczyszczenia własnego imienia. Pomijając kwestię czy ten ban był słuszny to jednak gdy dostajesz niezasłużonego bana, to raczej Twoje uczucia względem gry oraz jej twórców się zmieniają. Człowiek nie lubi być postrzegany jako oszust, jak ktoś wbija pin w sklepie to najchętniej by się odwrócił w drugą stronę.
    Natomiast to czy ban jest słuszny wiedzą tylko w EA, prawda jest taka, że 90% graczy nie zna regulaminu, odpala grę i wiśta wio. Trudno ich za to winić, ale nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania. Szkoda, że kolega Wąs nie dostał jednak jednoznacznej odpowiedzi co było przyczyną, a opiera się cała sprawa jedynie na domysłach - chyba, że coś mi umknęło.
    edytowano luty 2017
    No więc Wąsaty ma również zablokowaną możliwość pisania na forum. Obstawiam, że nadgorliwością wykazał się moderator anglojęzycznego forum. Mimo tego została mu możliwość pisania prywatnych wiadomości. Do czasu, aż tego wątku nie dopadnie banokosiarka zamierzam publikować to co ma do przekazania.
    Wąsaty napisał użytkownik:
    Przepraszam, że nadużywam Twojej osoby to tej dziwnej komunikacji na forum ale innego wyjścia nie mam. Jeżeli odpuścisz to zrozumiem to. Po kiego grzyba niepotrzebnie się narażać. Strzeliłem bloga na dobrych programach na temat tego BAN-a. W komentarzu strzeliłem pewien domysł. Muszę przyznać, że to Ty mnie w pewnym sensie ukierunkowałeś w tą stronę. Jak możesz to umieść. Jak nie to odpuść. Rozumiem obawy.

Tak teraz szukam jakiś informacji jak działa ten FF. Generalnie nie wiadomo do końca jak działa. Są jakieś domysły. Więc co tam wiadomo:
    - działa po stronie serwera
    - ma jakiś algorytm, który na bieżąco podczas rozgrywki analizuje gracza w/g jakiegoś algorytmu porównując coś z czymś

Jak wygląda mój algorytm gry. Jest dość nierówny ale wzrostowy. Zupełnie inaczej gram sam a znowu inaczej ze znajomymi. Nie są to jakieś diametralne różnice w grze - ale są. A może są diametralne ? Ale opiszmy te "style"

Sporadycznie dochodzi trzeci styl syna - też od czasu do czasu pyknie. I uprzedzam tu wszelkiej maści pytania. Na 100% niczego głupiego w grze nie robi. Mój BAN był by bardziej gorszy od BAN-a EA :) Rozsądny chłopak.

Samemu gram dość asekuracyjnie. Choć nadal celem jest zwycięstwo zespołu. Drużyna nie stanowi dla mnie takiej wartości jak ze znajomymi. Choć jak trzeba podniosę, dam apteczkę, amunicję. Tu jestem bardziej mordercą :) K/D może być bardzo wysokie.

Znowu gra ze znajomymi to inna bajka. Tu trzeba wygrać - i w 100% liczy się TP drużynowy. Zawsze razem tam gdzie potrzeba. Leczyć, reanimować ( na ile możliwe) w myśl zasady - najpierw zabij, oczyść pole i podnieś. Tu K/D może być zdecydowanie gorsze - ale nie jest to regułą. W sumie można wejść na moje statystyki i zobaczyć te wahnięcia i na tej podstawie wysnuć wnioski kiedy grałem sam a kiedy ze znajomymi.

Oczywiście można napisać - ze znajomymi nie czituję :) Ale to absurd.

I teraz FF porównuje te dwa (trzy) style gry. Jakby grały dwie (trzy) różne osoby. Z resztą on nie wie kiedy i z kim gram. Czy gram ja czy syn. Czysta matematyka, jakiś algorytm. Jeżeli FF doda 2+2 i wyjdzie mu 7 można dostać bana. Jeżeli tak jest ( w uproszczeniu) to mamy najgorszy z możliwych systemów do wyłapywania czitów. A skutki - taki właśnie BAN z ☹☹☹☹ (za przeproszeniem).

Teraz bym musiał moje "rozkminiania" FF przedłożyć EA. Tylko pewnie mają je gdzieś bo już mnie ocenili - znaczy coś mnie oceniło. Jak widać "nieomylnie" :)

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• BlueTiger07
    355 postsPosty: 361Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano luty 2017
    Przykra sprawa i śmierdząca, trudno komentować jak nie wiadomo do końca za co ten ban. Moim skromnym zdaniem styl gry nie ma nic do tego, prawdopodobnie chodziło o ten film, mający w tytule 'cheat'. Zakup nowej gry jest jakimś rozwiązaniem o ile będzie pewność za co poleciał ban, czy to właśnie głupi, niefortunny zbieg okoliczności w postaci zamieszczenia filmu czy chodzi o coś innego.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    edytowano luty 2017
    Też uważam, że styl gry nie ma nic do rzeczy.
    Nie gram cały czas tak samo, więc i w moim przypadku "statystyki" widziałby ze 3-4 osoby, dochodzi też syn, który sobie pyknie od czasu do czasu.

btw
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/comment/5245
    Post edited by xSzaty on

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zgódźmy się, że styl NIE POWINIEN mieć znaczenia. Ale czy tak na prawdę jest? Bo nie znamy do końca zasad działania.. Może właśnie ma to coś do rzeczy. Bo czyż przypadkiem nigdzie w ToS nie jest wspomniane o tym, że na jednym koncie może grać wyłącznie jedna osoba? Bo szczerze nie pamiętam jak ta kwestia była uregulowana w przypadku Origina.

AgentBartezz napisał użytkownik: »
    Zgódźmy się, że styl NIE POWINIEN mieć znaczenia. Ale czy tak na prawdę jest? Bo nie znamy do końca zasad działania.. Może właśnie ma to coś do rzeczy. Bo czyż przypadkiem nigdzie w ToS nie jest wspomniane o tym, że na jednym koncie może grać wyłącznie jedna osoba? Bo szczerze nie pamiętam jak ta kwestia była uregulowana w przypadku Origina.

Niby logiczne ale jesli masz rodzine, jednego czy dwoch synow to nie bedziesz przeciez kupowal dwoch czy trzech BF-ow, dla kazdego z osobna. Jak do mnie wpada chrzesniak to tez mu nie zabronie grac, wiec styl gry nie moze miec tu znaczenia. Tutaj moze chodzic o cos zupelnie innego tyle ze tak naprawde nie dowiesz sie od nich niczego bo oni na kazde zapytanie wysylaja ci gotowa formulke z tekstem i pozostaja ci tylko domysly. Najlepszym rozwiazaniem byloby gdyby tak jak w zyciu realnym, za jakiekolwiek wykroczenie nim Cie oskarza to przedstawia Ci dowod i tak tutaj, gdyby wyslali zdjecie/filmik z dowodem winy to wtedy moze czlowiek wiedzialby w czym rzecz. To jest EA/DICE, za nimi nie nadarzysz...
  • MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Nic z tych rzeczy Panowie. Regulamin nie nakazuje mi grać w konkretny sposób.
    Dziś czołgiem zabijam 500 graczy bez zgonu, a jutro sobie mogę skakać z dachów i się wysadzać dynamitem.
    Potem sobie zbombarduje 300 razy graczy, a na koniec będę starał się zabijać nożem i zginę pińcet razy.

Nikt ani nic nie może mnie ukarać za to jak gram i jakie mam wyniki póki gram w pełni legalnie. Mogę grać jak mi się podoba i nikt nie może się doczepić.

Nie ma opcji aby dostać bana bez 100% dowodów.
  • AgentBartezz
    Lucas-Gannicus napisał użytkownik: »

Niby logiczne ale jesli masz rodzine, jednego czy dwoch synow to nie bedziesz przeciez kupowal dwoch czy trzech BF-ow, dla kazdego z osobna. Jak do mnie wpada chrzesniak to tez mu nie zabronie grac, wiec styl gry nie moze miec tu znaczenia. Tutaj moze chodzic o cos zupelnie innego tyle ze tak naprawde nie dowiesz sie od nich niczego bo oni na kazde zapytanie wysylaja ci gotowa formulke z tekstem i pozostaja ci tylko domysly. Najlepszym rozwiazaniem byloby gdyby tak jak w zyciu realnym, za jakiekolwiek wykroczenie nim Cie oskarza to przedstawia Ci dowod i tak tutaj, gdyby wyslali zdjecie/filmik z dowodem winy to wtedy moze czlowiek wiedzialby w czym rzecz. To jest EA/DICE, za nimi nie nadarzysz...

No więc wyobraź sobie, że masz admina na serwerze. Dajesz pograć Twojemu synowi, a on w niewiedzy że robi źle pobanuje wszystkich graczy. Sytuacja ekstremalna ale wiele było na ten temat dyskusji i jak dla mnie sytuacja jest jasna - na jednym koncie może grać tylko jedna osoba.

@The_MarTum
    Ja nie mówię, że regulamin nakazuje grać w jakiś sposób, czy zabrania grać w różnym stylu. Być może jest to tak zaawansowany algorytm, że ciężko w pięciu słowach go opisać, który wychwytuje odchyły w stylu takim, że przez 1000h grasz jak skończony matoł i nagle włączasz tryb boga (w wielkim skrócie mówiąc).
    Wyraźnie powiedziałem, że tak być nie powinno ale być może jak to zaawansowany algorytm, nie był na coś przygotowany i popełnił błąd. To są tylko moje przypuszczenia, podobnie jak i Twoje jak i wszystkich, którzy tutaj piszą.
    Jeżeli mój syn, zrobiłby to co opisujesz, to:
    - mógłby zapomnieć o komputerze do czasu osiągnięcia pełnoletności.
    - poniòsłbym jako rodzic porażkę, wychowując jakąś bezmyślną amebę.
    Nie po to od maleńkości mu tłumaczę różne rzeczy, a on mi wycina taki numer? Nie ma takiej opcji.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Your3vilTwin
    1537 postsPosty: 1,570Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wąsaty się nie poddaje. Przekopuje internety w poszukiwaniu ratunku. Podrzucił do poczytania coś takiego:
    http://www.dobreprogramy.pl/t-m-z/EA-ORIGIN-PSN-ku-przestrodze,60401.html
    http://www.dobreprogramy.pl/t-m-z/EA-Origin-PSN-ku-przestrodze-cd.,61029.html
    http://www.dobreprogramy.pl/t-m-z/EA-Origin-PSN-czesc-trzecia-ostatnia,74580.html

Jego desperacja i odwaga popchnęła go do bohaterskich, a wręcz nadludzkich czynów. Założył konto na fejsie...

A no i napisał skargę na tej stronie:
    http://www.bbb.org/EU-privacy-shield/for-eu-consumers/

Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

Ja tam nie wiem czy on dostał tego bana słusznie czy nie. Nawet gościa nie znam. Ale jedno totalnie nie daje mi spokoju. Jak można kogoś oskarżyć o oszukiwanie, zablokować mu dostęp do gier, forum itp. i nawet nie wskazać powodów takiej decyzji. Bo te odpowiedzi od nich to zakrawają o kpinę. Twierdzenie, że nie ma opcji, żeby dostać bana "za darmo" też jest nieporozumieniem. Nawet w tym wątku widać, że są ludzie, którzy po długiej walce wygrali z ĘĄ. Skoro się uginają i zdejmują blokady z kont to znak nie są w stanie udowodnić ludziom oszustw.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• AgentBartezz
    xSzaty napisał użytkownik: »
    Nie po to od maleńkości mu tłumaczę różne rzeczy, a on mi wycina taki numer? Nie ma takiej opcji.

Nie będę się tutaj rozwodził nad wychowywaniem dzieci, ani wchodził w Twoje kompetencje co do tego. Dobrze wychowani ludzie też robią czasami głupoty. Ale takie sytuacje się zdarzają. Nie dziecko, to brat, siostra pod Twoją nieobecność. Na ich wychowanie wpływ masz mniejszy. Nie z własnego doświadczenia ale znam takie przypadki. Kontem w banku, mejlem też się dzielisz z innymi?

AgentBartezz napisał użytkownik: »
    Nie będę się tutaj rozwodził nad wychowywaniem dzieci, ani wchodził w Twoje kompetencje co do tego. Dobrze wychowani ludzie też robią czasami głupoty. Ale takie sytuacje się zdarzają. Nie dziecko, to brat, siostra pod Twoją nieobecność. Na ich wychowanie wpływ masz mniejszy. Nie z własnego doświadczenia ale znam takie przypadki. Kontem w banku, mejlem też się dzielisz z innymi?

Z jednej strony cie rozumiem ale nie porównuj dzielenia email czy konta w banku z udostepnianiem komputera/gry dziecku, chyba zaden rodzic nie jest az takim egoista zeby nie dac dziecku pograc...
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    edytowano luty 2017
    Chyba jesteś młodym człowiekiem Agencie albo nie masz dzieci, stąd zupełny brak zrozumienia.

Mój syn ma swoje konto, swoje gry, ale czasami chce zagrać w coś, czego on nie ma.

Jak był młody, wpoiłem mu kilka prostych zasad, nigdy tych zasad nie przekroczył, stąd bierze się zaufanie. Nie miałbym żadnych obaw dać mu dostęp do poczty, czy do karty. To się nazywa wychowanie, a nie jakaś patologia. To jest moja RODZINA, komu mam ufać jak nie im?
    Nikomu innemu niczego nie udostępniam.
    I tyle w tej sprawie. Temat uważam za wyczerpany.

• AgentBartezz
    edytowano luty 2017
    Wiek to stan umysłu, a nie wynik odejmowania pomiędzy datą dzisiejszą, a datą urodzenia. Dzieci nie mam, ale jeżeli myślisz, że nie ma nikogo komu można bardziej ufać niż biologiczna i prawna rodzina, to znaczy, że jeszcze wielu rzeczy w życiu, z którymi ja mam na co dzień do czynienia, nie robiłeś.

I widzę, że właśnie wy nie rozumiecie o czym ja mówię. Nie mówię żebyś nie ufał rodzinie, to Twoja sprawa komu ufasz, a komu nie. Nie chodzi o brak zaufania, nie chodzi też o egoizm.

Po pierwsze coście się tak tych dzieci uczepili? Był to jedynie przykład. Równie dobrze może to być kolega, brat, siostra, wujek, ciocia - ale pisałem o tym wcześniej więc trzeba wyraźnie czytać co jest w postach. Spotkałem się kilka razy gdy adminowałem w innej grze, że brat czy ktoś inny grał na koncie innego admina. Nie było dyskusji - podszywka to podszywka, za to dla zwykłego gracza jest perm, a dla admina dodatkowo utrata uprawnień, obojętnie czy o tym wiedział czy nie.
    Po drugie chodzi mi wyłącznie o gry MULTI. Konto na Steamie, Originie i innych tym podobnych to pewien sposób identyfikacji osoby w sieci - nie bez powodu nazywa się to profil. Jeżeli ktoś inny z niego korzysta odpowiadasz za jego poczynania. Wiadomo, że jak ktoś sobie gra w Fifę w Tryb kariery to nie ma znaczenia czy gram ja, wujek Zdzisio czy babcia Stasia. Czasem ktoś może zrobić coś nie mając złych intencji więc zaufanie nie ma tu nic do rzeczy.
    Post edited by AgentBartezz on
    xSzaty napisał użytkownik: »

Współczuje twojemu synowi.
  • xSzaty
    edytowano luty 2017
    A ja sądząc po tym co widzę, jestem zadowolony. Nie każdy chce mieć patologię w domu.

• marcelo9205
    14 postsPosty: 15Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    No bez przesady, zeby kilkunastoletni moj syn dajmy taki przyklad mowi do mnie daj zagrac w bfa, a ja do niego idz sobie kup, to jest moje konto :D
Ta dyskusja została zamknięta.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!