Mysz i klawiatura

badaj-pl
25 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
Witam,

chciałbym rozpocząć dyskusję dot. klawiszowców, czyli czy używacie zestawów HORI TAC4 lub Hama speedshot, jakie są wasze wrażenia, specyfikacje, jak się gra co bardziej warto, itd. każdy wątek można rozwinąć. Ogólnie temat słaby, ale jak ostatnio widziałem ile naconów i mysz jest w akcji na bf1 (zwłaszcza plaga naconów z pistoletami 1911 i A-10) to postanowiłem popytać, bo to już widzę powoli konieczność a nie opcja jak się chce grać..
pozdr

Komentarz

• Mareczkos
    2 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Może i głupie pytanie, ale można z poziomu ps4 poznać czy ktoś używa myszy?
  • 13--STALK3R--13
    7 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano sierpień 2017
    Serio człowieku? Grasz jakieś klanówki? Bo jak grasz dla zabawy [edytowane przez EA_Kuba] Ludzie dajcie sobie na luz to tylko jest gra, fajnie jest wygrywać ale to jest tylko gra.
    Post edited by EA_Kuba on
  • badaj-pl
    25 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Nie gra tylko życie, jak widzę co na TDM ludzie robią i niby n apadzie grają a potem widzę na filmikach jak heady wali, to nie glupie pytania to realnie. Z moich kolegów polowa to myszy używa a druga polowa się zastanawia a wcale klanówek nie grają, po prostu grają po pracy a potem 40-5 KD i 5 tylko dlatego, że się zle zrespili.

Nie widać czy ktoś użwa hori lub speedshota hamy, ale np. w overwatchu mają z tym porządek zrobić i będzie ban w grze, jak nie wiem nie pytaj.
  • _SamoZuoooo_
    270 postsPosty: 297Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Kiedyś kupiłem sobie Frag FX czy jakoś tak to się nazywało - mysz + coś jak by pół pada i że tak powiem ☹☹☹☹ nie urwało, pograłem tym chwilę i sprzedałem .
    moje wrażenia : jak ktoś ogarnie pada to moim zdaniem znikoma różnica ,
    osobiście gram podbój i czasem rzeczywiście trafia się koks z kd 40/2 ale nie mam z tym problemu, gram po robocie i dla odprężenia i z kumplami w fajnej atmosferze więc nawet się nie zastanawiam czy czasem nie grał myszą .
    No i najważniejsze gram w salonie na dużym telewizorze na wygodnej kanapie , fotelu czasem pufie pełna wygoda i relaks, natomiast żeby grać myszą potrzebny jest blat, salonowe stoliki zwykle są niskie , ja mam taki wyższy ale i tak jest niewygodnie człowiek się garbi, boli nadgarstek itp ....
    Tak więc podsumowując mi ten sprzęt nie przypadł do gustu.
    I tak sobie pomyślałem jaki sens ma kupowanie konsoli by potem grać na niej myszą, lepiej kupić PC leprze parametry, gry tańsze a wybór myszek do grania o wiele większy i nie trzeba wydawać kasy na specjalne przejściówki .....
    Never underestimate the power of the Dark Side.
  • 13--STALK3R--13
    7 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    No jeśli jakaś gierka jest dla kogoś życiem i taki klient trzepie się do k/d to jest zwykłym przegrywem życiowym, tyle w temacie.
  • Worek87
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Ja używam xim4. Jestem graczem z wieloletnim stażem gry na PC, z przyczyn technicznych przesiadlem się ps4 i dla własnego komfortu używam właśnie myszy i klawiatury. Konsole mam jakiś rok i nie wyobrażam sobie gry w fps'y na padzie. Średnia przyjemność z gry kiedy tylko zalicza sie zgony, żadnej frajdy. Gra na padzie jest dla mnie losowa i coś jakbym nie miał do końca panowania nad własną gra. Jestem za stary juz zeby ogarnac sterowanie na padzie albo poprostu niecierpliwy. Gram tylko for fun nie zależy mi na k/d i nigdy nie zdarzylo mi się miec wyniku typu 45/2, grajac dosyć sporo stwierdzam że nie mam ogromnej przewagi nad innymi graczami (nie wiem kto na padzie kto na myszy). Często nawet zdarza się ze dostaje smary. Wiec chodzi tylko o komfort gry, i tylko strzelanki. Gry typu Ghost Recon czy Unharted to dno na myszce. Ogólnie zadowolony jestem z xim4 bardzo fajne urzadżenie. Polecam tym którzy większość życia grali na PC i przenieśli się na konsole. A jeśli dla kogoś po drugiej stronie monitora jestem kimś w rodzaju cheatera bądź oszusta to trudno. Nie spinam się na k/d. Jak ktoś wyżej napisał to tylko gra.
  • 13--STALK3R--13
    Worek a te pieniądze co wpakowałeś w konsole, to nie można było troszku więcej odłożyć i ogarnąć kompa?
  • Worek87
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    13--STALK3R--13
    Oczywiście że można było. Ale jako że, już w tym momencie życia jestem tylko niedzielnym graczem, (nie samym komputerem i grami człowiek żyje) mam też inne priorytety i nie widziałem sensu w inwestowaniu pieniędzy w pc bo różnica finansowa była w granicach 1000 funtow (mieszkam w UK). Dochodzi jeszcze to ze w kompa trzeba inwestować żeby gonic za wymaganiami coraz to nowszych gier. Zresztą posiadając pc i tak do niektórych gier musialbym kupić pada. Choć nie powiem, tęsknię za komputerem, ciągłym dłubaniu w nim. No i też wszyscy moi znajomi w UK mają konsole wiec ewentualnie jest z kim pograc. Kwestia gustów i guścików.
  • Ninja_Rabbit_86
    1 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    Witam jestem graczem konsolowym od czasow pierwszego PS.Nigdy niegralem na pc bo za stary jestem na te wszystkie skladamia kompow itp itd.Jednak od jakis 3 lat pokochalem pvp cody bf,destiny,rainbow six.Jako ze lubie kupowac zabawki do PS4 mialem nacony,i inne kontrolery postanowilem jakies 6 miechow temu zakupic xim4(jedyny emulator ktory jest naprawde dobry i oddaje 1:1 myszke)Na poczatku szlo mi slabo bo nigdy nie gralem na mysce ale juz wtedy wiedzialem ze nie wroce do gry na padzie.W grach takich jak BF1 gdzie mozna wylaczyc aim assist gra sie naprawde swietnie,gry z duzym AA jak destiny i bardzow wolnym obrotem na maks czulosci to juz inna bajka.Wszyscy mysla ze masz myszke to juz niewiadomo jaki zaraz bog w gre jestes.Oczywiscie weterani z pc ktorzy lata graja na mysce i sa w tym dobrzy naprawde beda grac swietnie.U mnie na pewmo celnosc jak i k/d po czasie sie porawila.Nadal nie jestem pro graczem itp ale jako osoba ktora grala zawsze na padzie mam ta satysfakcje ze w koncu to ja odpowiadam za swoje bledy w celowaniu a nie Aim assist lub to przyspieszenie w galkach analogowych.Jestem naprawde zadowolony zXim4 mimo ze jak pisalem w niektorych grach dziala lepiej w innych gorzej(nie jest do wina xim4 a gier i ich mechanik celowania,xim jest tylko emulatorem)Xim pomogl mi byc lepszym graczem na ten moment o jakies15%- 20% w porownaniu z gra na padzie ale co jest najwazniejsz naprawde gra mi sie przyjemnie i sprawia mi to radosc.Wiem ze duzo osob uwaza to za oszukiwanie,osobiscie sie z tym niezgadzam,fakt latwiej celuje sie na myszce ale natal nie jest to 100%pc.Poza tym xbox jak i sony oficjalnie promuja Hori wiec nie widze w tym nic zlego.
    Jedynie taka uwaga jesli ktos chce zakupic to tylko xim4 oddaje najbardziej zblizone uczucie do prawdziwego grania,Hori i inne uzadzenia sa daleko w tyle i sporo osob na nie narzeka.Wiecej info mozna znalesc na naszym xim4 forum gdzie spolecznosc jest super pomocna i zawsze mozna zapytac o rade.
  • _SamoZuoooo_
    270 postsPosty: 297Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Strasznie zapachniało reklamą .....
    Never underestimate the power of the Dark Side.
  • KrisPora
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    zawsze będzie przewaga i jak dla mnie jest to nieuczciwe, żeby chociaż można było filtrować serwery dedykowane dla samych padów, mysz dla PC, a tak goście nie istnieją pośród samych myszkowców to przesiadają się na konsole i kozaczą, żenada
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!