Co się porobiło z BF1?

«134
RobKul86
53 postsPosty: 59Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
edytowano 3 maj
Witam. Chciałem się podzielić małą refleksją... W BF1 gram od premiery i takiej "padaki" dawno nie widziałem. Chodzi o popularność gier...
Z wyszukiwarki serwerów prawie nie korzystam. Kilka pełnych serwerów u góry tabeli, potem kilka prawie pustych i kilkanaście/kilkadziesiąt puściutkich.
Z dołączaniem przez szybką grę też jest średnio, ale z innych powodów. Wiadomo, że odłącza do gry, gdy w którejś z drużyn jest miejsce. I nie ma co ukrywać, że miejsce jest w drużynach przegrywających. Z własnego doświadczenia dodam, że miejsce jest w drużynach przegrywających srogo. Przed momentem wrzuciło mnie do gry z wynikiem 200 coś o ponad 700... Dzięki za takie coś.
Plutony. W końcu są. Tylko co z tego, jak robiąc drużynę ze znajomymi z plutonu, nierzadko ten pluton jest rozbijany do przeciwnych drużyn. To po co te plutony, skoro gra zmusza do walki przeciwko znajomym?
Póki co, odnoszę wrażenie, że 8 miesięcy od premiery gra po prostu zdycha, a ja kupując Premium wywaliłem kasę w błoto... bo i dołączanie do trybów gry na mapach z "Nie przejdą" nierzadko kończy się oczekiwaniem na większą ilość graczy.

Macie jakieś swoje uwagi?

Komentarz

• Hachor_67
    35 postsPosty: 40Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Trzeba by zrobić wielki bojkot w stronę DICE by się opamiętali i skupili się wyłącznie na grze a nie pierdołach i zachciankach środowiska CTE.
    Wyskakujący rekin z kałuży a autobalans nie zrobiony do dziś gdzie różnica wynosi do 10 graczy przewagi - porażka, mam wrażenie jak by tą grę tworzył całkiem nowy zespół bez doświadczenia z poprzednich serii BF.
    Jak była beta do ogrania mówię chłopakom że łatwo nie będzie, obecnie każdy noob daję radę wyjść na plusie z killem.
  • ChaosIsMyMaster
    507 postsPosty: 511Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 3 maj
    KUBATRIIX napisał użytkownik: »
    A jakich broni się spodziewasz po tamtych czasach ? W BF4 za dużo, a w BF1 za mało. Nie można tobie dogodzić. Mi osobiście broni w BF1 też jest za mało bo powinno być tak jak w BF4. Powinny być bronie wspólne dla każdej z klas. Lecę samolotem katapultuje się i gra stawia mnie z jakimiś dennymi broniami. To gra nie realizm, Nie mogę mieć jakieś normalnej broni tak jak było w BF4 ? Może to mniej realistyczne ale po skaczącym rekinie z kałuży ta gra już nie ma granic. Nie zdziwiłbym się jak by DICE wprowadziło helikoptery i celowniki termowizyjne.

Dla mnie mogła by być grafika taka jak w BF4 tylko więcej map tak powiedzmy z 50 na rok. Reszta mogła by sie nie zmieniać przez kolejne 10 lat. Tylko co roku nowe mapy dla BF4 i jestem happy.

i dobrze że jest klasa pilota i czołgisty. Wreszcie idioci nie marnują sprzętu i nie traktują ich jako taksówki. Tak na marginesie Frommerstop auto to G18 z BF4 więc jest czym ubijać.
  • ChaosIsMyMaster
    507 postsPosty: 511Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Jak nie ja dalej używam jako taxi.

ale nie możesz grać zwiadowcą i zabrać myśliwca by dostać się np. na budynki przy fladze C na mapie Blitz. Ktoś musi cię podrzucić.
  • Hachor_67
    35 postsPosty: 40Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Kilgour-Alex napisał użytkownik: »
    Jeden z największych płaczków na tym forum:
    Przegrane 41 h... a może Ty po prostu nie masz gdzie wylać swoich żalów ?

@KUBATRIIX słynie z krytyki ale ma dużo w tym co pisze racji, jak gra mu nie podchodzi to też mniej w nią gra stąd te 41 godz.

• Your3vilTwin
    675 postsPosty: 698Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 4 maj
    40 godzin to mało, żeby stwierdzić, czy gra jest gówniana czy nie? Ja jeszcze przed premierą na tym forum pisałem, że ta gra będzie strasznie słaba. NIESTETY większość mojego czarnowidztwa się sprawdziła.
    Ja też gościa nie trawię. Gra jak ostatnia pi... a nawet miał swoje 5 minut na YT w związku z grą która z fair play nie miała nic wspólnego.
    Ale nie zamierzam w sumie polemizować z tym co ostatnio pisze bo ma dużo racji.

Gra 3xA multiplayer wg DICE po pół roku od premiery:
    netcode - leży
    balans rozgrywki - leży i w brew pozorom najlepszy chyba był na premierę
    funkcje społecznościowe - leżą
    RSP - nie wiem czy śmiać się czy płakać
    kolejne patche - żenada

Tak ta gra jest słaba że aż zal tyłek ściska.
    Choćby prosty przykład z tego pi... gracza jakim jest KUBATRIIX. Używa sobie samolotów jako taxi... A co robi z tym DICE od 3 odsłon gry? Kompletnie nic. Czy tak trudno jest w grze AAA zaimplementować rozwiązanie w którym pilot nie może wyskoczyć z samolotu jeżeli ma on powyżej 20 HP? Albo całkiem zablokować możliwość wyskakiwania. Przecież podczas I WŚ spadochrony i prace nad nimi były jeszcze w powijakach. W SW:B nie ma opcji wyskakiwania z pojazdów latających i jakoś nikt z tego powodu dramy nie robił.

Poza tym od czego jest forum. Tylko po to żeby pisać że gra jest super a jak ma "drobne" niedoróbki to za x patchy po y miesiącach to naprawią?

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    edytowano 5 maj
    Z tego powodu zacząłem grać w niszowe tryby, typu szturm, linia frontu, żeby takich debili było jak najmniej. A obecnie gram w Zula Europe i tam takie Kubatrixy to mogą co najwyżej mi buty lizać, bo tam ich miejsce.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• BPt-Subman
    29 postsPosty: 32Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    @Your3vilTwin
    Netcode w BF1 jest akurat dobrze dopracowany i jest bez porównania lepszy niż w BF4. Jedynym problemem jest wprowadzenie buga z hitmarkerami w ostatnim patchu. Co do reszty Twoich spostrzeżeń to zgadzam się - największa porażka DICE to brak odpowiednio zarządzalnych serwerów rankingowych i bardzo spóźnione wprowadzenie plutonów.

Mam INTELa i gram na LOW ✶ ✶ ✶ Zapraszamy do Bullet Point

• HALINKA001
    177 postsPosty: 184Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    xSzaty napisał użytkownik: »
    Z tego powodu zacząłem grać w niszowe tryby, typu szturm, linia frontu, żeby takich debili było jak najmniej. A obecnie gram w Zula Europe i tam nie takie Kubatrixy to mogą co najwyżej mi buty lizać, bo tam ich miejsce.

Tryb TDM jest najlepszy. Od premiery BF1 do tej pory jakieś 99% ( dosłownie! ) graczy nadal nie kuma, że zestaw wartownika pojawia się w czasie 3 minut od rozpoczęcia gry.
    Zbliża się 3 minuta meczu, to się czeka przy skrzyni, bierze zestaw i miło wykasza się zwierzynkę na serwerze.

I naprawdę nie wiem czy więcej niż 5 razy spotkałem gracza który czekał na wartownika. Nikt ale to nikt do tej pory nie skumał, że ten zestaw pojawia się od 3 minuty. Zadziwia mnie to. Dzięki temu w prawie każdym meczu biorę sobie zestawik i elegancko sobie gram bez nerwów.
  • HALINKA001
    177 postsPosty: 184Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    camperskie samoloty

:D :D :D :D :D :D :D

Czo te samoloty tak kampio i kampio ? Wisi taki bombowcem jeden z drugim i kampi nad bazą, a jak ktoś wejdzie przejmować to rzuca bomby.
  • JanKiller69
    64 postsPosty: 66Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano 5 maj
    Dużo brak i dużo będzie jeszcze brakowac jeszcze moim zdaniem , osobiście lepiej grało mi się w BF4
    A BF1 przypomina trochę CoDa
    Niby pojazdy ale zabija się tak samo wszybko

I też preferuje szturm bo jest mniejsze prawdopodobieństwo że trafi się mistrza od taksówek albo dziecko które będzie stało w miejscu behemotem ( tego nie powinno być w grze )
    I zgadzam się z your3evil

Swoją drogą nie pokazuje chyba wszystkim Killi z moździerza
    I podobno 2018 BF5 ma być

P.S. KUBATRIIX te 3300 godzin w BF4 ? pod tym nickiem ?
    i proszę ogranicz zbędne komentarze
  • Your3vilTwin
    675 postsPosty: 698Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    BPt-Subman napisał użytkownik: »
    @Your3vilTwin
    Netcode w BF1 jest akurat dobrze dopracowany i jest bez porównania lepszy niż w BF4. Jedynym problemem jest wprowadzenie buga z hitmarkerami w ostatnim patchu

To właśnie odnosiło się do sytuacji po patchu. To po co jest to całe CTE? Przecież ten bug powinien zostać tam wyłapany i poprawiony. A nawet jeżeli nie poprawiony to "poprawka" za niego odpowiedzialna nie powinna trafić do vanilki.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• prezesow
    200 postsPosty: 205Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Nie wiem jak w spolecznosci testowej w BF ale z doswiadczenia wiem, ze gracze CTE czy PST maja w ☹☹☹☹ szukanie bledow a co dopiero raportowanie o nich. Zazwyczaj polega to na obczajaniu nowych map, broni, setow czy buildow, ale to temat na inna dyskusje.
  • ChaosIsMyMaster
    prezesow napisał użytkownik: »
    Nie wiem jak w spolecznosci testowej w BF ale z doswiadczenia wiem, ze gracze CTE czy PST maja w ☹☹☹☹ szukanie bledow a co dopiero raportowanie o nich. Zazwyczaj polega to na obczajaniu nowych map, broni, setow czy buildow, ale to temat na inna dyskusje.

W BF głównie zajmują się testowaniem nowych pomysłów DICE ;)
    Aktualnie najważniejsze rzeczy to chyba zmiany w szarży, broń stacjonarna nie może już być całkiem zniszczona (głównie chodzi o AA) tylko przy 50% nie można jej używać dopóki ktoś jej nie naprawi. Wsparciuch z kluczem w końcu na coś się przyda.
  • marioseda
    4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    W sumie mogę wziąć czołg i jeździć nim w kółko albo stać w miejscu. Mogę strzelać w murek przez całą rundę. Mogę biegać i w ogóle nie strzelać i kto mi zabroni ? Dowódca wyrzuci mnie z zespołu to dołączę do innego. Na prywatnych serwerach to zapewne dali by kicka ale na serwerach własności DICE jestem bezkarny. Ostatnio jak grałem moja drużyna dostała behemotha, a mi się udało zająć pozycję kierowcy. Chciałem zobaczyć co się stanie to stałem w miejscu i się kręciłem. Na czaczie byli "lekko podenerwowani" gracze, a ja do końca rundy sobie wisiałem w powietrzu :D Dopóki nie powstaną prywatne serwery to nie będzie żadnych zasad w grze. Super realna ta gra jest. Żołnierze zamiast walczyć to campią w bazie, samoloty służą za taksówki, a w tle rekiny wyskakują z kałuży nie ma to jak Lolfield 1 :)

mam odpowiedz dlaczego tak sie w... denerwuje jak gram takich kababotow po 60-70% w teamie
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    No niestety, takich "kubatrixow" jest zatrzęsienie. I nic takiemu debilowi nie zrobisz, gra 4fun i już, na dodatek EA promuje "żołnierzy ułomnych", minimalizm i niedzielnych graczy. Choć mnie to nie dziwi.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• RobKul86
    53 postsPosty: 59Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano 5 maj
    Dziwić, to nie ma co dziwić. Gry robi się, aby na nich zarabiać, a najwięcej zarobisz na tytule dla jak największej liczby randomowych graczy. To nie wina Dice i EA, że w BF1 grają nierzadko debile. Grasz operację, dajmy na to na Fortecy Fao, a 3/4 drużyny to kampiący snajperzy. Nie ma komu szturmować punktów. Medycy deptający rannych, czy wsparciuch nabijający kille zamiast rzucić ammo. Koleś stoi czołgiem na respie i strzela na chybił-trafił licząc na frag? Możliwe.
    Jak nie masz ekipy do gry, to się można nieźle nawnwerwiać...
  • xKataloNia
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano 5 maj
    Według mnie, wystarczyło by dodać RSP do serwerów, pozwolić developerom je wynajmować i zacząć pchać grę w stronę zawodów e-sportowych. Powstawały by nowe klany, plutony , były by turnieje i scena momentalnie by odżyła. Myślę, że wtedy przyciągnęło by to dużo graczy ( zbyt piękne, żeby było prawdziwe :dizzy: )
  • BlueTiger07
    250 postsPosty: 254Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    No co to się porobiło, co ja pacze .. może zmieńcie nazwę tematu na "Gorzkie Żale w BFa nie gram wcale" - tam każdy żalownik mógłby swoje nawet najbardziej żalowe żale opisać :'( za dużo czołgów, samolotów, wszystkiego, najlepiej jakby nie było niczego, bo serwer był zły albo nie było go wcale, drużyna była niedobra, medyk nie leczy, koza nie meczy, zabija się za szybko a czasem za wolno a zupa była za słona .. serio k!#$% ? A najwięcej do powiedzenia mają gracze ze stażem 20 godzin i K/D 0,5, którzy pojęcia nie mają jak grać no a gdzieś wypłakać się trzeba .. :'(
    Żal – uczucie powodowane jakimś niefajnym (żalowym lub ew. żałosnym) dla żalącego się wydarzeniem. Ponadto żal może być skutkiem słuchania niektórych gatunków muzyki, grania w gry z serii Battlefield, oglądania wystąpień polityków i wywodów teściowej.

- Mini żalik – najniższy stopień żaliku.
    - Mały żalik – mały, praktycznie nieodczuwalny żal.
    - Średni żal – uczucie występujące przy nieudanej transmisji danych przez interfejs.
    - Optymalny żal – najczęściej występujący żal. Spotykany na co dzień – w szkole i pracy.
    - Duży żal – trudny do zniesienia, występujący podczas grania w gry z serii Battlefield, może się przerodzić w ból ☹☹☹☹ ( butthurt ).
    - ☹☹☹☹ ☹☹☹☹ wielki ☹☹☹☹ żal! – największy z możliwych żalów. Najbardziej żalowy z żalowych, żalowy tak, że aż żal go opisać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.