Co się porobiło z BF1?

1246

Komentarz

• PrincessKiara89
    18 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 18 Member
    edytowano czerwiec 2017
    Siema, ja gram w BF1 prawie od premiery i też jestem nieco zniesmaczony. Fakt grafika wymiata i to jest niewątpliwie zaleta gry, ale ilość broni, jest ciut mało, choć przy każdym DLC dodają nowe, to już jest jakiś progres. Czołgi są raczej średnie, jakoś wolałem czołgi z BF Bad Company 2 i BF3. Natomiast samoloty, to największy bezsens tej części, ot zawsze znajdzie się jakiś "dobry pilot", który se lata po mapie w tę i z powrotem i na koniec rundy ma często wynik ok 60 zabitych, na 0 zgonów :v Przed premierą chwalili się twórcy, że każda klasa może zestrzelić samolot, że uszkodzenia samolotu wpływają na jego lot... A tym czasem, uszkodzenie samolotu z karabinu jest tak niskie (2-5%), że chyba bym musiał kilka magazynków poświęcić, aby mu zagrozić... Ogólnie byłem bliski zrezygnowania z dalszej gry, ale powychodziły DLC i na nowo gra mnie zachęciła do siedzenia przy niej. Chciałem kupić sobie BF4, lub nawet 3, ale ludzie mi odradzili zakup, ponieważ podobno serwery są coraz mniej zaludnione, a ci co nadal w to grają, to mają już maksymalne poziomy, więc nowy gracz miałby pod górkę... Po za tym, jest jeszcze babol z komunikacją między innymi graczami, a mianowicie gdy chcę podejrzeć czyiś profil, albo dodać kogoś do znajomych, wówczas pojawia się czarny ekran...
    Post edited by PrincessKiara89 on
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    ChaosIsMyMaster napisał użytkownik: »
    Mam ten sam problem. Nie wiem czy to kwestia ustawień ale nawet na ultra grafika tak razi w oczy że się odechciewa. To nie przypomina wyglądu z video Kromki.
    To przecież co w tym dziwnego, że na NAWET na ultra razi. Nawet to niskich razi. Mnie też to drażni, tak jak i np. wygląd postaci zwłaszcza gdy biegają, bo wyglądają wtedy jak zmęczone wielbłądy, ale olewam to bo sam styl jaki wymusza ta gra jest zaje kuwa bisty. Trochę zabawy z kolorystką na monitorze i da się przeżyć.
    edytowano czerwiec 2017
    wow pierwszy raz tu postuje i jestem zdziwiony, że tyle osób nie lubi tej gry
    @ChaosIsMyMaster Mam ten sam problem. Nie wiem czy to kwestia ustawień ale nawet na ultra grafika tak razi w oczy że się odechciewa. To nie przypomina wyglądu z video Kromki.
    jeżeli razi w oczy to (o ile dobrze zrozumiałem):
    https://sfx.thelazy.net/games/preset/7201/
  • SkyZeWonsem
    1306 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,319 Member
    @lucidstorm tylko oni rozmawiają o grze FPS Rising Storm 2 a nie o odmianie Mario Bros w postaci Battlefield 1 :)
  • lucidstorm
    16 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    @lucidstorm tylko oni rozmawiają o grze FPS Rising Storm 2 a nie o odmianie Mario Bros w postaci Battlefield 1 :)

haha
  • dyingzone
    68 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 69 Member
    Ponarzekacie, pomarudzicie, a w rezultacie i tak bedziecie grac dalej, nawet kupicie kolejne dlc.
  • lucidstorm
    16 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    dyingzone napisał użytkownik: »
    Ponarzekacie, pomarudzicie, a w rezultacie i tak bedziecie grac dalej, nawet kupicie kolejne dlc.

nom, kupiłem premium
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    No, a ja nie gram od jakichś dwóch, a nawet i trzech miesięcy w to.
    Ja podobnie. Ba, cały mój klan dał sobie spokój z tą grą. Czasami baaaardzo sporadycznie ktoś rundkę rozegra. Wszyscy przerzucili się na tęczowe oblężenie lub kolejna tura w Vietnamie.
    Ja w sumie też już dawno temu kupiłem premium do BF1. I to jest pierwszy raz kiedy żałuję pieniędzy wydanych na BF-a...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• dyingzone
    68 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 69 Member
    edytowano czerwiec 2017
    Z perspektywy EA ja widze to tak: "O co mamy się starac? Przecież to Battlefield. Bedziecie narzekac ale i tak to kupicie.

edit
    Szczerze w BF4 mam rozegrane ponad 400 godzin moze i nie duzo w porownianiu z weteranami na tym forum, ale w BF1 mam zaledwie 23h od premiery gry.
  • JanTwardy
    183 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 196 Member
    Ciagle powtarzam ze 4 byla lepsza. Gdyby nie znajomi ktorzy w 1 graja to po pierwszych 20 paru godzinach zakonczyl bym przygode z 1. Za bardzo w arcade poszli, za proste wszystko. Praktycznie Battlefront z inna skorka.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • lucidstorm
    edytowano czerwiec 2017
    @dyingzone Z perspektywy EA ja widze to tak: "O co mamy się starac? Przecież to Battlefield. Bedziecie narzekac ale i tak to kupicie.

Większość graczy BF1 to konsolowcy, znaczna część z nich będzie chciała uproszczonej gry, stąd BF staje się coraz bardziej masowy i tzw. casual. BF był wcześniej masowy a casual nic nie znaczy jako definicja, chodzi zatem o dalsze uproszczenie rozgrywki i obniżenie drabinki umiejętności (skill ladder).
    Populacja graczy PC spada, myślę znacząco w stosunku do konsol. Jest to sygnał. Kolejna sprawa nie ma konkurencji, więc i tak BF kupisz jak lubisz dawny ''szajs''. P.S. nie zdziwię się jak kolejny BF (może nie ten następny ale tak za 5 lat) czy jakis jego spin-off nie wyjdzie na PC tylko będzie ''console exclusive''. Może po tym jak społeczność graczy PC się wscieknie na DICE an oni się do nas obrócą tzw. ''D''
    Post edited by lucidstorm on
  • KUBATRIIX
    17 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Posty: 17 Member
    Zgadza się na PS4 gra około 3 razy więcej osób niż na PC B)
  • xF_JanKiller
    472 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 478 Member
    BF1 393 godziny - 35.105 killi
    BF4 837 godzin - 10.701 killi

to co powiedział JanTwardy ma duży sens , gra jest mega prosta ....
    momentami przypomina CoDa
    w BF4 jak chciałeś mieć dodatnie K/D to każdy krok trzeba było przemyśleć , a tu lecisz i strzelasz, większość sama siada . Wcześniej na killa trzeba było zapracować ...
  • AgentBartezz
    edytowano czerwiec 2017
    To ja już o tym kilka dobrych miesięcy temu mówiłem/pisałem. Opór - not found.

To, że większość graczy to konsolowcy i dlatego jest prosta gra jest tylko debilną wymówką - co za problem zrobić pewne rzeczy inaczej na konsoli, a inaczej na PC??
    edytowano czerwiec 2017
    AgentBartezz napisał użytkownik: »
    To, że większość graczy to konsolowcy i dlatego jest prosta gra jest tylko debilną wymówką - co za problem zrobić pewne rzeczy inaczej na konsoli, a inaczej na PC??

Słowo klucz - optymalizacja kosztów. Każda dodatkowa (bądź inaczej zrobiona) rzecz na PC względem konsoli to kolejne roboczogodziny. Za to trzeba zapłacić. W korpo na wykresikach u krawaciarza to nie przejdzie. Jak wyszła ta optymalizacja i unifikacja doskonale widać na przykładzie RSP i battleloga (a raczej jego braku). Konsole pozornie zyskały a PC straciło w praktycznie każdym aspekcie.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1306 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,319 Member
    Oceńmy grę przez pryzmat polskiego forum. Takie mini "badanie". Udzielających się forumowiczów jest mało. Zazwyczaj są to te same osoby. Jednak ich aktywność zdecydowanie spada. Forumowych troli też jest mało. W sumie nie ma co się dziwić bo nie ma co trolować. Brak treści - bo i o czym tu pisać/trolować. Ta gra jest głupia a z głupcem ciężko dyskutować.
    Pisanie z sensem i bez sensu na tym forum, o tej grze - nie ma sensu.
  • Zalewaika
    18 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Posty: 19 Member
    Ale wy ludzie narzekaaacie.... Jeden, że balansu nie ma, drugi, że zbyt konsolowo, jeszcze jeden, że mało broni I TE DE.

Ta seria od Bad Company 2 jest konsolowa i prościutka w obsłudze, z tym że BC2 mimo iż to spinoff był całkiem spoko grą. Potem pojawił się wielki bug i wypadek przy pracy zwany zastępczo Battlefieldem 3 - najgorsza odsłona tej serii w moim odczuciu. Battlefield 4? Dla mnie średniak, ale nadal dużo lepszy od trójki - nie przyciągnął mnie, po za tym na premierę był niegrywalny przez 2 tony i jeszcze kilogram bugów i glitchy. Hardline'a nawet nie liczę bo DICE ledwo palce w tym zamoczyło.

Teraz mamy nieszczęsnego BFa1, który jest kalką poprzednich, ale w innym opakowaniu z trochę przyciętą zawartością i jest "trochę" zbugowany.

Balansu nie ma, to fakt, ale czy w BFie 4 jakiś był? Jak grałeś z kumplem to na złość i tak was rozdzielał. Nawet jak balans działał to i tak wywalał weteranów z 500h stażu do jednej drużyny i było po grze. W BC2 było to samo jak na rushu walczyło się ze ścianą 50 levelowców, którzy kończyli rundę w mniej niż 5 minut.

Mało broni? Narzekanie na coś takiego to dla mnie kpina. Jedni też płaczą, że mało unlocków i to gupie bo gra się szybko nudzi. Kupujesz grę, żeby odblokować wszystko czy po to, żeby się dobrze bawić? I tak będziesz biegał z dwiema brońmi na klasę bo inne ci się nie podobają i nie pasują do twojego stylu gry. W BF1942 była jedna broń na klasę, a grało i dalej gra się świetnie.

Ja przesiadając się z BF2 (imo najlepsza część) na nowsze odsłony wydane po 2010 załamałem się co te tłumoki z EA/DICE zrobiły z tą serią. BF1 daje mi chociaż namiastkę klimatu z 1942 w podobnym settingu i to mi się w tym podoba i dlatego w nią gram chociaż super gra to nie jest.

Sam czasami odpalę sobie Red Orchestrę/Rising Storma i bawię się tak samo dobrze.

• JanTwardy
    183 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 196 Member
    edytowano czerwiec 2017
    @Zalewaika Czlowiek narzeka jak widzi w jakim kierunku (zlym) idzie ulubiona seria w ktora gra od ponad 10 lat - Normalna rzecz dla kazdego myslacego ze ocenia, porownuje. Czlowiek ma pewnie zludna, glupia nadzieje ,ze moze w jakims stopniu gdzies to wplynie na kolejne czesci. Oczywiscie logika mowi, ze liczy sie sprzedaz a nie jakies przywiazania grupy graczy. Ktos pisal ze gra jest coraz bardziej konsolowa (prosta) i ma calkowicie racje. Na konsole najwiecej sie sprzedaje.

2 - To najlepsze czasy BF'a i jego spolecznosci.

Jak dla mnie to najlepiej dopracowana byla 4, tak gdzies po 4 miesiacach od premiery. Naprawde dobra produkcja. Niestety nie miala juz tak fajnej spolecznosci. To jednak ciagle uwazam ze to byla solidna produkcja.

1 - Nie ma tego "czaru", grywalnosci. Mi kompletnie nie kojarzy sie z 1942 (w ktorego tez sporo gralem) bardziej z Battlefrontem.

Ps. Przeciez moderator forum TheSetka napisal ,ze zwszystkie fora sa monitorowane i zbierany jest "feedback" :D :))
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!