Co się porobiło z BF1?

1235

Komentarz

• hrabiastrus
    42 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 44 Member
    Wszystko to przez konsolomaniaków na prawdę Pececiarze? ☹☹☹☹ prawda, taka sama jak niektórzy liczą na nową dobrą część Bad Company, że nadejdzie .Gejming poszedł w strone komerchy i jezeli nawet, mamy temat I wojny to niestety pojawją się różowe słoniki, auto aimy i granaty samo odradzające ,brak k/d bo tak chce wydawca, gra ma trafic do kazdego.Seria BF bedzię się staczać niestety.Trza byłoby znajść nowych ludzi niezależnych z pasją którzy stworzą gre taką jakąbył BF kiedyś.Dice dajcie już spokój .
  • DzikiWieprzuu
    217 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 222 Member
    Można grać w Squad i nie marudzić.
  • dyingzone
    68 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 69 Member
    Wkrotce bedzie wiecej ludzi na bf4 niz bf1
  • RobKul86
    121 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 130 Member
    Jedyne co pozostało mi do "marudzenia" to... banda casuali nie ogarniająca podstaw co-opu. Choćby tak podstawowego, jak szturmowanie jednego, wyznaczonego punktu na Podboju. Wracam o 22 z roboty, odpalam gierkę, żeby się rozluźnić przed spaniem i... trafiam na bandę casuali, z których każdy robi wycieczkę do punktu, do którego ma bliżej. Ja pierniczę... czasem mam wrażenie, że wywaliłem kasę w błoto :(
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    edytowano lipiec 2017
    Oj jak dawno mnie tu nie było :)
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    AgentBartezz napisał użytkownik: »
    To, że większość graczy to konsolowcy i dlatego jest prosta gra jest tylko debilną wymówką - co za problem zrobić pewne rzeczy inaczej na konsoli, a inaczej na PC??

Słowo klucz - optymalizacja kosztów. Każda dodatkowa (bądź inaczej zrobiona) rzecz na PC względem konsoli to kolejne roboczogodziny. Za to trzeba zapłacić. W korpo na wykresikach u krawaciarza to nie przejdzie. Jak wyszła ta optymalizacja i unifikacja doskonale widać na przykładzie RSP i battleloga (a raczej jego braku). Konsole pozornie zyskały a PC straciło w praktycznie każdym aspekcie.
    W 100% się z tym zgadzam, ale mnie na prawdę nie chodzi o zmiany, które wymagałyby np. 1000 roboczogodzin. Jakby to powiedział Tomasz Hajto "to są właśnie te detale". Detale, które wcale by tak dużo DICE nie kosztowały, a na pewno mniej niż wymyślanie takich pomysłów jak Ammo 2.0. Nie grałem w tą grę już z kilka miesięcy więc nie wiem jak wygląda ta sytuacja, ponoć się mieli z tego wycofać ale na czym stanęło, to nie pamiętam. Żeby było śmiesznie, o czym mówię od dawna, że jest jednym z kilku rażących problemów w tej grze - czyli, że jest zwyczajnie zbyt łatwa, rozmawiałem z pracownikami EA po pierwszej zamkniętej Alfie nowego Battlefronta, bo sam nie zdążyłem jej przetestować i co mnie rozwaliło to jak gość powiedział, że gra jest większym wyzwaniem niż BF1 :) No to chyba jest coś nie tak ;>

@Zalewaika Wyłożyliśmy kasę na tę grę, w serię Battlefield gramy od samego początku i widzimy w jak złym kierunku to zmierza to o tym mówimy. Argument po co kupowałeś może iść w stronę człowieka, który po raz pierwszy na oczy widzi BFa i tylko wylewa żale, ale nie w stosunku do nas - do tych graczy, którzy są z produkcją już tyle czasu - i mamy swoje oczekiwania, które są zlewane cieplutkim moczem, bo tam u dewelopera powstają jakieś "genialne" pomysły. To boli, bo mnie ta seria, która zawsze dobrze bawiła po prostu, nawet w gorszych momentach jak premiera BF4, teraz jedynie nudzi.

Ilość sprzedanych kopii PC a także odpływ graczy na pewno zmotywuje EA do lepszego potraktowania PC w przyszłości. Innowacyjność i stricte gra pod PC skończyła się na Battlefield 2. Później ta sama mechanika była w 2149. Od BC2 jest tylko gorzej. Można by rzec - w BC2 najbardziej wykastrowali battlefielda z battlefieldowości. Nadrobili to efektem wow typu destrukcja oraz tym, że PC od dłuższego czasu był olewany przez EA/DICE.
    Później trochę nadrobili w BF3/4 (w stosunku do BF2 i tak szału nie było) by w BF1 znowu się cofnąć.
    Lepiej nie będzie. Powód - patrz pierwsze zdanie. Na dodatek środowisko PC ciągle marudzi, że czegoś im w grze brakuje, czegoś nie ma itd. Na konsole sprzedadzą więcej z mniejszym nakładem pracy. Nie martwią się o DX11/12 (w uproszczeniu), o rożne konfiguracje, o zabezpieczenia anticzit itd. Jest prościej więc zarobią więcej mniejszym nakładem. PC to wrzód na ☹☹☹☹ EA i robią nam łachę, że w ogóle mamy BF-a.
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    To racja, konsol masz kilka modeli i koniec, a PC ilu graczy tyle różnych konfiguracji. A bo się karta AMD od MSI gryzie z prockami Intela i kośćmi Kingstona, a karta Geforce od Asusa z prockami AMD i kośćmi Cruciala - oczywiście wszystko przypadkowo ale ma na celu pokazanie stopień skomplikowania.
    Ale chociażby twórcy GTA pokazali, że da się to zrobić, owszem pecetowcy czekali dłużej na grę ale nikt nie powie, że nie było warto. Problemem jest to, że EA chce wydawać Battlefielda co dwa lata, a w takiej sytuacji nawet kilkumiesięczne opóźnienie jest nie do zaakceptowania. Zresztą, akurat nie chciałbym aby taką drogą poszło DICE, niemniej jednak wolałbym coś takiego niż to co dostajemy obecnie. Najlepiej dla graczy byłoby gdyby EA całkiem zmieniło swój model biznesowy i takiego Battlefielda wypuszczali nie co dwa, a co najmniej co cztery-pięć lat i odeszli w końcu od tej cholernej przepustki premium. Tzn. niech sobie w jakiejś tam formie będzie - bonusy XPa, skiny, nieśmiertelniki inne jakieś konkursy, wydarzenia ale nie bronie czy mapy. Szkoda tylko, że kolejnymi produkcjami tak jak fatalny Mass Effect: Andromeda sobie tylko strzelają w stopy. No ale zaraz będą nowe FIFA, NFS to się pewnie nachapią i na tym upadnie temat zmian na lepsze. Bo się kasa będzie zgadzać, to co zmieniać? A ceny "18" i Paybacka są dla mnie skandaliczne.

Głęboko wierzę, że przy następnej produkcji wreszcie się wezmą porządnie za wersję PC, obym się tylko na tej wierze nie przejechał co jest dość mocno prawdopodobne.
    odeszli w końcu od tej cholernej przepustki premium
    Przecież dają już sygnał, że odchodzą. Battlefront 2 nie będzie miał - ale. Coś za coś. Podstawowa wersja gry pójdzie w górę i w sumie na końcu EA i tak wygra bo zgarnie więcej kasy niż na premium. A gracze będą piać z zachwytu, że nie ma premium.
  • AgentBartezz
    Tylko, że to jest Battlefront, to nie oznacza, że tak będzie z Battlefieldem. Andromeda też nie ma płatnych dodatków - tylko, że tam w ogóle nie ma dodatków, poza jakimiś miniDLC do multi, ale nie o to tutaj chodzi..
    Mam przeczucie, że tak będzie i w BF. Te ich śmieszne akcje ze współdzieleniem premium dają do myślenia ;)
  • RobKul86
    121 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 130 Member
    edytowano sierpień 2017
    Niech Dice się w końcu ogarnie z balansem, bo krew człowieka zalewa... Wchodzisz do pięciu różnych gier (podbój, operacje) i pięć razy lądujesz w przegrywającym zespole... Kuźwa, ręce opadają. Wczytuję "Ropę imperium" i co? Atak, ostatni batalion na... pierwszej mapie. Wczytuję "Kaiserschlacht", obrona, trzy bataliony wroga na Amiens. Aż się płakać chce. Odpalasz Podbój i cała drużyna zasuwa na pierwszy, najbliższy punkt zamiast pojazdami przejmować te dalej położone. Im dłużej mam styczności z tą grą, to tym więcej nieogarniętych ludzi spotykam. Płacz i czarna rozpacz.... Tak, marudzę, bo nic innego mi już nie pozostaje ;)

P.S. A w BF4 zwyczajnie nie umiem grać :tongue:
  • Your3vilTwin
    1580 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,613 Member
    edytowano sierpień 2017
    To pomyśl jak się czują ludzie, którzy spędzili z serią 15 lat i patrzą na to co się obecnie dzieje...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• RobKul86
    Nie trudno mi to sobie wyobrazić. Bylem fanem Diablo, ale to jak zszedł na psy D3 to... no cóż, uczucie pewnie podobne jak u wieloletniego fana BF.
  • SkyZeWonsem
    1310 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,323 Member
    Polecił bym ci żebyś dołączył do jakiejś ekipy. Tylko czy są jeszcze jakieś ekipy z większą ilością aktywnych graczy ? Chyba nie ma.
  • Kapelan_Mnichu
    45 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 54 Member
    ;)
  • SkyZeWonsem
    1310 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,323 Member
    Nawet w BF-e widać, że są sadomasochiści :)
  • Kapelan_Mnichu
    45 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 54 Member
    aż nazbyt często podczas grania się sam siebie pytam czy mnie już do końca powaliło :D
  • AgentBartezz
    W "4" to bym jeszcze pograł z przyjemnością ale w "1" to nie wiem za bardzo po co.
    Niestety tak jest jak twórcy wyczują pieniążki i jedyne co się liczy to chłodne kalkulacje, a nie chęć dania graczom czegoś porządnego :(

Dzisiaj praktycznie nie ma serii, która się nie stoczyła. Naprawdę. Prawie wszystko co zaczynało w okolicy 2000 roku teraz wylądowało na dnie. Medal of Honor uśmiercili, Call of Duty to jakieś śmieszne pitu pitu wtórne jak przeciętny serial, Rainbow Six teraz to prosty casual (Siege nie jest złe, ale R6 bym tego nie nazwał). A Battlefield?

Już gdzieś pisałem jaki byłem rozczarowany jak odpaliłem nowożytne odsłony po przesiadce z nieśmiertelnej dwójki. BF3 nie miał i dalej nie ma nic ciekawego do zaoferowania poza grafiką (jak na swoje czasy to było coś w FPSie poza Crysisem), BF4 technicznie jest bardzo dobrze zrobiony i ogólnie przewyższa BF3 pod każdym względem, ale jest taki jakiś bezpłciowy i bez tej BFowej magii przez co (przynajmniej mnie) nie przyciąga.
    BF1 ratuje o tyle przeniesienie rozgrywki do innych realiów, ale nie ma w nim tylu oczywistych i prostych rzeczy, że ręce opadają. Już ciul z rozgrywką bo ta to dla mnie kalka wszystkich Frostbitowych odsłon lekko podrasowana (albo i nie) i uproszczona.... ale jakoś na swój sposób mi się spodobał bo jest prosty jak budowa cepa, nie jest za bardzo przekombinowany. Jedyny BF, w którym wtopiłem pieniądze na premium. Mam nadzieję, że mnie jeszcze miło zaskoczą.... ale 1942 i dwójce dalej do pięt raczej nie dorośnie.

Ostatnim dobrym Battlefieldem było pomimo ubogości Bad Company 2. Nie jest to pełnoprawny BF tylko spinoff (przez co parę uchybień można wybaczyć), ale na swój sposób bardzo przyjemnie się w niego gra.

Moim zdaniem wszystko zaczęło się piep**yć jak BF przestał być grą wyłącznie PCtową. BC2 im się jeszcze udało, ale im głębiej tym bardziej rozgrywka jest robiona pod konsolowców i idzie w chamski casual.

Dzisiaj nadzieja pozostała w modderach i małych developerach. Tripwire dało radę z Rising Stormem 2, a zaczynali od modów na Unreal Engine. Offworld Industries, którzy tworzyli Project Reality do BF2 wydali świetne Squad. New World Interactive modyfikowali Half Life 2 i powstało z tego równie dobre Insurgency, a niedawno zapowiedzieli kolejną grę. Szkoda, że to dalej nisza i byle casual nawet tych gier nie tknie "bo za trudne".

Dzisiaj wydawcy walczą z modderami bo ci robią im później konkurencję przez co prawie żaden nowy tytuł nie ma jakiegokolwiek wsparcia dla modów, a jak ma to lecą pozwy (afera wokół GTA V). Tak oto twórcy, którzy tworzyli kiedyś cuda teraz zamienili się w korpo bez ludzkich cech. Gry to już wyłącznie chory biznes. Smutne.

Niedawno jakieś malutkie studio zapowiedziało Hell Let Loose, taką mieszankę Forgotten Hope, Red Orchestry i Project Reality w realiach drugiej wojny światowej. Na takie tytuły to ja czekam.

• SkyZeWonsem
    Zalewaika napisał użytkownik: »
    Ostatnim dobrym Battlefieldem było pomimo ubogości Bad Company 2. Nie jest to pełnoprawny BF tylko spinoff (przez co parę uchybień można wybaczyć), ale na swój sposób bardzo przyjemnie się w niego gra.
    Ta gra była dobra ale jako Battlefield była najgorsza. Najbardziej wykastrowany BF. Nawet nie powinno mówić sią na to Battlefield - podobnie jak w HL. Choć w HL więcej było Battlefielda niż w BC2.
    Na PC-y dobrze się przyjęła z trzech powodów:
    1. Od dłuższego czasu nie było żadnego BF-a. Ludzie czekali na ten tytuł. Niestety mimo fajnej rozgrywki dostali ułomnego kalekę (dość dziwne określenie ale tak to wyglądało)
    2. Byli zawiedzeni, że wcześniej nie dostali BC1.
    3. Dodali destrukcję.
    Obecnie to co zrobili z BF1 to jawna kpina i skok na kasę. Cały czas mamy płatną betę. Po roku dodają funkcje, które powinny być od samego początku gry. Nie tworzyli serii od podstaw, nie musieli wymyślać koła od nowa a obecnie tak to wygląda.
    Usługa premium i chore podejście do wynajmu serwerów to kolejny gwóźdź do trumny. Nie ma serwerów gdzie by były wszystkie mapy. Albo podstawka albo dodatek. Wychodzi na to, że jak wyjdzie kolejne DLC to w przeglądarce znowu dodadzą kolejne menu z nowym DLC. I co ? Znowu będzie wszystko rozrzucone jak gnój po polu. Końca poprawek nie widać a już w 2018 zapowiedzieli kolejnego BF-a. Brawo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!