Wsparcie graczy w temacie poprawek BF1.

«134
Twitch-thesetka1
35 postsPosty: 54Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Member
edytowano 9 czerwiec
W tym oto wątku każdy może umieścić swoje sugestie, które mogłyby usprawnić grę Battlefield 1. Najlepiej w krótkich punktach. Chciałabym, aby wątek był przejrzysty i dyskusje na temat słuszności bądź nie zgłaszanych przez Was poprawek toczyły się w innych wątkach. (posty o takiej treści będą usuwane). Tutaj je tylko zgłaszamy.

Komentarz

• K4M3L30N_PL
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    1. zewnętrzni dostawcy serwerów
    2. dodanie serwera do gametracker'a
    3. plugin's dla serwerów
    4. problemy z włączeniem gry w postaci niewidzialnego okna przez który nie da się nic zrobić
    5. dodanie gry do battlelog
  • Korlski
    5 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    - dodanie możliwości dostosowania pojazdów przed przystąpieniem do gry
    - w trakcie gry (multi) ikona pojazdów powinna być aktywna (pomimo że wdanej chwili nie ma żadnych dostępnych) aby
    wybrać taki pojazd który akurat jest nam potrzebny w chwili kiedy będzie dostępny, a nie "ścigać się" w klikaniu kto
    pierwszy zdąży wybrać swój z paska menu
    - wprowadzenie blokady która uniemożliwia odrodzenie w pojeździe gdy ten ma np 10 lub 5 Hp i zaraz zostanie zniszczony
    - odzyskiwanie Hp przez klasy elitarne powinno być trochę szybsze ( mam tu na myśli syt. gdzie
    nie otrzymujemy pomocy od medyka a czekamy na "samoistną regenerację")
    - wprowadzenie możliwości rezygnacji z bycia dowódcą drużyny (mogą być lepsi prawda?)
    - w trybie operacje (mapy Forteca Fao, Kanał Sueski, Pustynia Synajska) powinny-moim zdaniem
    być 3 próby ataku/obrony zamiast 2
    - usunięcie z czołgu FT-17 (wersja wsparcia piechoty) karabinu maszynowego - wg. mnie to
    usprawnienie powoduje zaburzenie balansu między możliwościami czołgu (siła ognia i szybkość) a
    możliwymi sposobami zwalczania FT-17 przez piechotę

• AgentBartezz
    264 postsPosty: 265Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Korlski napisał użytkownik: »
    - wprowadzenie możliwości rezygnacji z bycia dowódcą drużyny (mogą być lepsi prawda?)
    Jest możliwość przekazania dowódcy innemu graczowi z drużyny.

1. Porządna przeglądarka serwerów - może być nawet skopiowana z Battleloga, gdyż jest taka jaka być powinna,
    2. Przeglądarka również dla Operacji - nie próbujcie z tego matchmakingu robić matchmakingu jak w CSie bo to nie wyjdzie,
    3. Lepsze osłony dla stacjonarnych dział AA,
    4. Nie wiem na czym stanął temat z Ammo 2.0 ale niech odejdzie on w zapomnienie, jedyne co tutaj zmienić to wydłużenie czasu odnawiania się granatów i gadżetów typu moździerz itd.
    5. Zaopatrzenie jak i apteczki podobnie jak w Hardlajnie gdzie mogliśmy to zrobić podchodząc kolejno do wsparcia i medyka.

CDN.
    A. Dodanie przenoszonych spawnów (Radio Beacon) jak w BF3, BF4, Hardline
    B. Dodanie starego Battleloga aby można było wyszukiwać serwery po staremu
    C. Większe awatary wtedy nie miałabyś uciętej twarzy ;)
  • Korlski
    AgentBartezz dzięki za sprostowanie - masz rację jest taka opcja.

Chciałbym zwrócić uwagę na pewien narastający problem, który dotyczy czołgu FT-17 i o którym już wspominałem w poprzednim poście.
    W majowej aktualizacji DICE dodało do wariantu FT-17 z działem 37 mm sprzężony karabin maszynowy.
    Z Mojego doświadczenia taka kombinacja uzbrojenia (dodając do tego szybkość i zwrotność) czyni ten czołg zbyt silnym i nie zbalansowanym
    pojazdem w starciu z piechotą - dosłownie (dla doświadczonego gracza) zmienia go w MASZYNKĘ DO FRAGÓW. Dodam jeszcze że podczas I WW wariantów FT z działem i sprzężonym z nim karabinem NIE BYŁO (dotyczy to również wersji z haubicą). Jeśli taka kombinacja ma jednak pozostać to należało by uwzględnić miejsce na dodatkową broń w modelu czołgu jaki widzimy w grze.

Jestem zdania, że powrót do wariantu FT sprzed aktualizacji byłby dobrym rozwiązaniem dodając w zamian 6 anie 5 pocisków, skrócić czas ich ładowania i zwiększyć trochę obszar
    rażenia pocisków kartaczowych.

Przepraszam za przydługi tekst ale i natura problemu dość specyficzna.

• 1-AS----MAG--
    34 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    zostawić w koncu wszelkiego rodzaju zmiany w broniach , pojazdach ,behemotach klasach elitarnych itd kazdy ma rowne szanse wybierajac co sie che w danej chwili, naprawic wszystko co jest zwiazane z optymalizacja gry zeby chodzila porzadnie a nie mieszac w broniach, ta za slaba tamta za mocna temu oslony na plotki tamtemu czolg przeszkadza ze za szybko strzela a tamtemu ze pancenik wogle plywa co płaczek wejdzie to bedzie pisal ze mu tamto a drugiemu tamto przeszkadzało, zoptymalizujcie gre i tyle
  • 1-AS----MAG--
    34 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    przykład z dzisiejszej gry grajac operacje skonczyly sie rundy czekam na nastepna mape klikam esc zeby zmienic sobie medal czy cos i nie moge juz dolaczyc do niczego bo nic niema trzeba wyjsc z gry kolejna rzecz nie dziala tym sie zajmijcie bo nic nie dziala dobrze
  • 1-AS----MAG--
    edytowano 9 czerwiec
    Post edytowany. Powód: nie na temat!
    Posty inne niż zgłaszające poprawki do gry w formie punktów będą usuwane.

• 1-AS----MAG--
    edytowano 9 czerwiec
    Post edytowany. Powód: nie na temat!Post edytowany. Powód: nie na temat!
  • KUBATRIIX
    14 postsPosty: 14Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec
  • SkyZeWonsem
    760 postsPosty: 772Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec
  • AlcedoPL
    38 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Sky okazuje się że twórcy denuvo posługiwali się nielegalnym oprogramowaniem. Odsyłam pod link: http://pclab.pl/news74430.html
    W takiej sytuacji jedynym wyjściem DICE jest usunięcie "pirackiego" oprogramowania z bf.
  • SkyZeWonsem
    760 postsPosty: 772Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec
  • AlcedoPL
    38 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec
  • AssembLeon_35r0
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Ja czekam głównie na:
    1 dodanie ulepszeń polowych więcej granatów ,amo szybszy bieg itd wtedy też gra zespołowa i wydawanie rozkazów miało by sens
    2 poprawę respow czy to na zabity koledze czy na punktach respy są tragiczne
  • KUBATRIIX
    1 Nie wiem dlaczego zrezygnowali przecież to było dobre. Przydała by się druga apteczka choć z drugiej strony kogo tu reanimować jak 90% graczy naciska spację
    2 Respy to są denne. Najgorzej nie lubię jak nacisnę na flagę, a gra mnie stawia zamiast w jej okolicy to na krańcach map i znowu trzeba biec i biec. Nie ma przenoszonych spawnów więc ta gra powinna się zwać Runfield 1 tu się tylko biega i biega. Szkoda że nie ma statsów kto ile przebiegł w czasie rundy B)
    Ostatnio dokupiłem premium i żadnej rewelacji z nowymi mapami. Jako w BF4 były bardzie dopracowane mapy.
  • Kilgour-Alex
    453 postsPosty: 460Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano 13 czerwiec
    OMG cenzura i poprawianie postów na forum - no jestem w szoku...
    Adminowi który to poprawił i wywalił mój komentarz proponuję więcej luzu :)
    1. Niech w końcu ktoś naprawi dołączanie do kończącej sie operacji(poprzez opcję dołącz do dowolnej operacji) - od patcha dzieje mi sie tak 5 na 10 dołączeń - że trafiam do gry gdzie drużyna przegranych ma 10 pktów do końca.
    2. Miało działać że po operacji z automatu startuje nowa operacja... ale jeśli podczas "przełączania" dasz ESC to ekran się blokuje i nie mozna nawet meczu zacząć :) Jak ostatnio czekałem na odwrócone "role" w operacji a chciałem jeszcze raz wejść do wyników z poprzedniej operacji to w ogóle ekran się zablokował... dzięki działały ale nie dało się gry zacząć.
  • fantasta83
    3 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec
  • LucasSz_PL
    226 postsPosty: 231Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 9 czerwiec

• patpatrykowski
    130 postsPosty: 133Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Jedna rzecz mnie jeszcze irytuje, mianowicie jak się wystrzelam z broni głównej i zaczyna się animacja przeładowania, to nie mogę zmienić na pistolet dopóki animacja się nie skończy.
  • 1-AS----MAG--
    pani thesetka pani mnie minusuje za co? ze nie na teamt ? ja pisze o tym co nie dziala nie interesuja mnie zmiany typu ze ktos zle strzlil czyli ma za malo ammo plotka nie strzela tak jak powinna smle za szybko zabija mnie interesuja zmiany typu optymalizacja gry wszelkiego rodzaju bugi glitche a nie zmiany boni oslabianie podwyzszanie itd to macie naprawic bo tych bledow jest w brud glitche bugi to naprawcie optymalizacje i reszte zostawcie w spokoju ja pewnie dotrwam do mojego njawazniejszego dlc czyli rosji i nic pozatym dalsze dlc mnie nawet nie interesuje naprawcie to co macie naprawic
  • KUBATRIIX
    patpatrykowski napisał użytkownik: »
    Jedna rzecz mnie jeszcze irytuje, mianowicie jak się wystrzelam z broni głównej i zaczyna się animacja przeładowania, to nie mogę zmienić na pistolet dopóki animacja się nie skończy.

Ja bym był za usunięciem tych głupich animacji. Dlaczego nie ma animacji wychodzenia z pojazdu skoro jest animacja wejścia ? Powinien być jakiś pasek ładujący się przy strzelaniu z moździerza oraz armaty żadnych tych badziewnych animacji. To nie realistyczna gra tylko zręcznościówka. Czołgi w WW1 chyba nie były jedno osobowe tzn jedna osoba chyba nie mogła jeździć i strzelać, a tym bardziej czołgi nie miały nielimitowanej amunicji. Reanimacje też powinni wyłączyć wtedy gra nabrała by na pracy zespołowej. BF Vietnam był najlepszy bez dopalaczy dla dzieci B)
  • Korlski
    A więc tak:

- proponuję wprowadzić automatyczne przeładowanie po strzale z działa polowego i snajperskich karabinów powtarzalnych a nie jak dotychczas każdorazowo klikać myszką
    - zrezygnować z animacji załadowania pocisków dla dział polowych - w czasie jej trwania tracimy z pola widzenia ostrzeliwany cel (zwłaszcza ruchomy i gdy korzystamy z celowania precyzyjnego)
    - działa polowe były z reguły dość szybkostrzelne więc należałoby skrócić czas ładowania pocisków, albo wprowadzić modyfikację pozwalającą oddać serię szybkich strzałów
    kosztem pogorszenia celności (średni, krótki dystans)
    - naprawić pojawiający się błąd w trakcie gry multiplayer - ikona pojazdów pokazuje informację o dostępności pojazdu/pojazdów gdy na nią klikamy pojawia się komunikat "wybrany punkt nie jest dostępny" i to w sytuacji kiedy nikt poza nami w danym momencie nie chce z tych pojazdów skorzystać (problem sporadyczny ale wnerwiający i dotyczy przynajmniej Mnie nie wiem jak u innych)
    - karabiny maszynowe na sterowcu (z przodu i z tyłu) są nieefektywne - można by oba lub jeden zastąpić działkiem AA ( takie rozwiązanie jest w misji Forte et Fidele z kampanii
    Wysoko postawieni znajomi)
    - przychylam się do opinii, że przydałby się jakaś forma mobilnego punktu odrodzenia (telefon na kabel, radiostacja) dostępna dla może dwóch klas
    - dla klasy zwiadowcy dodać możliwość wezwania wsparcia artylerii w formie ataku obszarowego bądź możliwość wyznaczenia 4-5 punktów (za pośrednictwem mapy),
    które będą ostrzelane ciężką lub super ciężką artylerią -obszar i siła rażenia były by zależne od kalibru dział. Oczywiście zdolność ta podlegała by czasowemu odnowieniu lub uzyskania odpowiednie liczby punktów
    - inna możliwość to dodanie na mapach punktów do przejęcia w których uzyskamy wsparcie ciężkiej artylerii - coś podobnego jak w trybie szturm. Różnica polegała by na tym
    że taki punkt można by zniszczyć i żeby go ponownie wykorzystać trzeba go odbudować

to wszystko na chwilę obecną - pozdrowienia dla forumowiczów i administratorki :) Jak na coś jeszcze wpadnę nie omieszkam się podzielić
  • 1-AS----MAG--
    kolejne dzisiejsze perełki tryb operacje,
    1] mialo nie byc pustych serwerow przy wbijaniu 4 razy pusty
    2]wejscie na serwer na koniec rundy 3 razy pod rzad i 3 porazki malo tego 8 ludzi z bilansem 0-0 i porazka zaznacze wejscie i od razu komunikat porazka
    3]wóz aa nie zalicza strzelania wyszedłem z wozu to samo
    4]naprawa plotki nie da sie naprawic bo i tu pytanie ciekawe dlaczego to samo dzialo polowe

mozna by tak pisac bez konca
  • lucidstorm
    16 postsPosty: 17Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano 14 czerwiec
    zamknąć slot dla paczek amunicji oraz medykamentów, za słaby teamplay inaczej, ludzie wolą mortar i inne rzeczy. Tak jak było w bf3, trzeci slot zawsze paczka amunicji i torba med pack, czwarty mortar itd.
  • SkyZeWonsem
    Z tymi paczkami to przegięcie w drugą stronę. Jakoś nie spotkałem się z tym "problemem".
  • xKataloNia
    28 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano 14 czerwiec
    Zamiast tych idiotycznych patchy, które nic do gry praktycznie nie wnoszą, proponuję:

- Dodanie do gry porządnego panelu admina ( np. PROCON tak jak to było w poprzednich wersjach )
    - Stworzenie małego podboju ( na tych ogromnych mapach nie da się grać rozgrywek klanowych )
    - Wsparcie e-sportu jak to było zapowiadane przez EA od początku BF1 ( Turnieje )
    -
    Jak zacznie się rywalizacja między klanowa - wzrośnie popularność gry.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.