Szukam pomocy z drop FPS

13

Komentarz

• Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Dziwna sprawa - sprawdziłem dzisiaj programem monitorujacym zasoby kompa podczas gry w BF1 jak to wygląda i ku mojemu zdziwieniu... użycie procka wszelkie rdzenie 50-60% uzycie procka na grafie 50-60 % ramu z grafy 2,5 gb (a mam 6...) użycie ramu 6-7 GB (mam 8..)
    Zastanawiające to jest bo użycie jakie wpisałem Wam powyżej się prawie nie zmienia... a spadki i "przycinki" występują :\ jak wymusić na grze albo na grafie żeby oddawała więcej ramu ? wiecej % procka ?
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Wszyscy "znawcy" piszą ze dropy pewnie bo sa bo 100% procka i grafy. To co piszesz potwierdza ze wcale tak nie jest i ze dropy tak jak u mnie wystepuje niezaleznie od stopnia uzycia podzespolow i tego co dzieje sie na ekranie. Problem jest w oprogramowaniu a na forach ludzie dalej nie rozumieja ze to nie wina i5 i chca przekonac ze jakbym mial i7 to by dropow nie bylo. Guzik prawda
  • Mazur87_PL
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Witam wszytskich !
    Dodam od siebie mój pc- gtx 1050ti 4gb / 12gb ram / amd fx 8350 + duży cooler. Przy graniu w bf1 mam 47*C na procku. Też mam skoki fps z 80 na 20. Męczy mnie już to . Niby dobry PC a tu takie lagi.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Kolejny update moich problemów... wykasowałem po raz kolejny katalog moje dokumenty/battlefield1/settings... Po usunięciu ustawiłem obraz w grze tak jak był, i dla testów wrzuciłem ustawienia ultra przy operacjach. Jaki efekt ? uzycie procka z grafy się zwiększyło z 50 do 70-99, ram na karcie graficznej z 2,5 gb do 4-5 gb, prockek na poziomie 55%... i tam do 7 GB. Chodzi srednio około 70 FPS - dropy do 40 nawet ale już nie czuję się jakbym biegał w kisielu... max 110 fps w tym momencie.
    Nic już nie kumam :D ale w końcu mogę normalnie pograć.
  • Lukasz_ati
    29 postsPosty: 33Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @Kriiisu_93 Poczytałem temat co mi podałeś 2 razy . Zmiana systemu na nowy [ Wersja 1709 kompilacja 16299.15 ] sterowniki do grafy [ 385.12-desktop-win10-64bit-international ] wszystkie ustawienia tak jak Autor tematu podał . I wczorajszego dnia 6 - 7 meczy grało się jak złoto [ GameTime.MaxVariableFps 80 ] i tak trzymało jak spadało to max do 70 fps , 0 ścin . Super da się już grać. Wstałem rano kawa fajka + Battlefield 1 , 1 mecz i mało mnie kur........ca nie złapała , fps do 30 płynność gry jak bym w olej wpadł gra snajperką to samobójstwo . Procek max 70% temperatura nie wychodzi po wyżej 40 c , chłodzi [ SilentiumPC Spartan Pro (HE924) ] gra na dysku ssd . Już nie będę szukał rozwiązania problemu tylko poczekam co MS i Nvidia wymyślą .
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Cos musza wymyslic bo tak byc nie moze :-P
  • Kriiisu_93
    Jest rozwiązanie na problem z rozdzielczością fhd. W dokumentach w folderze battlefield 1 trzeba wejsc ten plik PROSAVE_profile i komende fullscrenRefreshRate ustawic na 60.0000 bo pewnie jest 59.939999 tak jak u mnie. Nie wchodzcie w ustawienia obrazu bo znow sie zmieni. Jakis babol w grze chyba beda to raportowac do DICE
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ustawicie sobie tryb wyświetlania w oknie bez ramek. I wtedy z rozdzielczością nie ma żadnych problemów.
  • Lukasz_ati
    29 postsPosty: 33Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2017
    Mam Panowie jeszcze jedno pytanie . Macie jakiś pomysł jak mam zmusić CPU i GPU do normalnej procy żeby ciągły na min 90 % ?? Od jakiegoś czasu monitoruje ich zachowanie , grafika nie wychodzi po za 40 - 45% użycia a procesor teraz działa max 55% . Na 2 monitorze widziałem że procesor potrafi w trakcie gry zwolnić 4 a nieraz nawet 6 rdzeni na 2 - 3 sek i spadają fps do 30 , dzisiaj mi się 4 rdzenie off-y [ problem z parkowaniem znalazłem parkcontrol coś się posypał ] i miałem stałe 30 fps [ ograniczenie mam do 61 ] .

https://zapodaj.net/2436dbbc11abd.png.html

[edit]
    Dobra Panowie wszystkie rady w tym temacie były dobre i wielu mogą pomóc , ale nie mi xD
    Wczorajszego wieczorka doszedłem do sedna mojego problemu z ścinami nie stabilnym fps-em.
    Jako że jestem 1 z 1000 szczęśliwców posiadającym AMD FX mój problem polegał na braku kompatybilności CPU a GPU z stajni Geforce .
    Jako że nie lubię wywalać starego sprzętu jestem w posiadaniu starej karty AMD R7 240 2GB DDR3 ,wsadziłem to mini cacko w jednostkę zainstalowałem stery do tej karty odpaliłem BF1 i WOW!!!
    Na ustawieniach niskich gra wyciągała 40 - 45 fps , mało ale nie oto mi chodziło bo tego byłem świadomy że ona nie polata na pułapie 50 chodzi o płynność rozgrywki.
    Grałem 2 mapki [ Wołga i Carycyn ] gra ani razu mi się nie przycięła fps wahał od 40 do 45 były momenty ale sporadyczne że spadł do 38, ale grało się płynnie jak na tyle klatek .
    Dlatego muszę zainwestować w płytę główną i procek Intela.
    Płytę już wytypowałem ze względu no moją obudowę będzie ta [ MSI Z370M GAMING PRO AC ]
    Nad prockiem to się waham I5 7600k albo I7 7700k oba się dobrze w BF1 sprawdzają różnica w cenie nie wielka , a że gram tylko w BF1 i od czasu do czasu CSGO to chyba wezmę I5 .
    Tak czy siak dziękuję wszystkim za odp w tym temacie .
    Post edited by Lukasz_ati on
  • Mazur87_PL
    To żeby pograć normalnie i bez lagów w bf1 trzeba zmienić komputer? Śmieszne ... szukam na morele zestawu do 4k.... z ciekawości.
  • SkyZeWonsem
    1257 postsPosty: 1,270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Obecnie nie ma sensu brać Intela 7 generacji. Szkoda kasy. Lepiej odłożyć na 8.
  • Lukasz_ati
    Na chwilę obecną limit mam 3 tyś , wiec i5 7600k do lata 2018 musi mi starczyć xD . Gdyby nie budowa domu , a jest to skarbonka to bym się nie zastanawiał .
  • Kriiisu_93
    i5 7600k to bdb procesor daje sobie rade w 99% gier a ten 1% to babole techniczne i gry Ubiosft. To jak dziala teraz BF 1 jest wina systemu i sterowników moze troszke tez gry ale napewno nie procesorow klasy i5
  • _SamoZuoooo_
    261 postsPosty: 288Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Tak na marginesie
    Lukasz_ati napisał użytkownik: »
    Sprzent CPU
    Sprzęt
    Będę wdzięczny za każdą dobrą radę . Pozdrawiam .
    Proszę bardzo i pozdrawiam.
    Never underestimate the power of the Dark Side.
  • Lukasz_ati
    _SamoZuoooo_ napisał użytkownik: »
    Tak na marginesie
    Sprzent CPU
    Sprzęt
    Będę wdzięczny za każdą dobrą radę . Pozdrawiam .
    Proszę bardzo i pozdrawiam.

Dzięki xD Pozdrawiam
  • Damian12544
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Wie ktoś co zrobić by bf nie gubił klatek ?
  • Kriiisu_93
    Tez sie z tym zmagam od dawna
  • Lukasz_ati
    Z tymi klatkami to dziwna sprawa , dam 120 to spadają do 50 ustawie 60 lecą do 30. Jak bym nie ustawił zawsze notuje spadki , teraz już nie są aż tak uciążliwe przy tym configu ale nadal są.

PerfOverlay.DrawFps 0
    RenderDevice.Dx11Dot1Enable 0
    RenderDevice.Dx11Dot1RuntimeEnable 0
    RenderDevice.RenderAheadLimit 2
    Thread.ProcessorCount 8
    Thread.MaxProcessorCount 6
    Thread.MinFreeProcessorCount 0
    WorldRender.MotionBlurEnable 0
    WorldRender.LightTileCombineOutdoorLightEnable 0
    WorldRender.LightTileCsPathEnable 0
    WorldRender.PlanarReflectionEnable 0
    WorldRender.SpotLightShadowmapEnable 0
    WorldRender.TransparencyShadowmapsEnable 0
    WorldRender.MotionBlurEnabled 0
    WorldRender.FilmicEffectsEnable 0
    WorldRender.EmitterSunTransmittanceMapEnabled 0
    PostProcess.ForceDofEnable 0
    PostProcess.SpriteDofEnable 0
    PostProcess.DynamicAOEnabled 0
    PostProcess.ScreenSpaceRaytraceEnable 0
    PostProcess.ScreenSpaceRaytraceDeferredResolveEnable 0
    PostProcess.ScreenSpaceRaytraceSeparateCoverageEnable 0
    PostProcess.ScreenSpaceRaytraceFullresEnable 0
    Gametime.maxvariablefps 81
  • Mazur87_PL
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    A co mamy powiedzieć? Że ładnie wygląda?

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!