Szukam pomocy z drop FPS

124»

Komentarz

• SkyZeWonsem
    1070 postsPosty: 1,082Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Czarny - musi być dobry.
  • AgentBartezz
    407 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano grudzień 2017
    Eeej, Ty się nie znasz. On ma 6GB/400W - to przecież wcale nie tak dużo.
    AgentBartezz napisał użytkownik: »
    Eeej, Ty się nie znasz. On ma 6GB/400W - to przecież wcale nie tak dużo.

6 GB to karta graficzna [GeForce GTX1060 6GB DDR5 192bit] Ram 8GB DDR4 wystarczy na start . Zasilacz no racja 400 to mało tu bym wstawił 550W i spokojnie można grać .
  • Mazur87_PL
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Nie wiedziałem , że czarny to od razu dobry. ale wracając do tematu.. chodzi mi o bebechy. Czy opłaca się wymieniać w moim przypadku pc ? Powtórzę , że mam gtx1050ti 4gb/ 16gb ram/amd fx8350.
    Za szczerą pomoc śliczne dziękuję
  • Lukasz_ati
    29 postsPosty: 32Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zerkając na testy gtx 1050ti a gtx 1060 opinie są różne ale wydajność 50 a 60 są porównywalne a nie raz 50 lepiej sobie radzi . cpu amd na intela owszem w grach niebieski lepszy , 16 gb/ram jeżeli masz ddr3 to jak najbardziej zmiana na ddr4 jest trafna .
  • AgentBartezz
    407 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @SkyZeWonsem chyba koledzy nas nie zrozumieli za bardzo... :/

W każdym razie, co do komputera i zaczynając od grafiki - między 1050ti, a 1060 3GB już jest spora różnica w wydajności, a między 1050ti i 1060 6GB jest jeszcze bardziej wyraźna. RAM - nawet jeżeli masz DDR3 to nie może być tutaj większej róznicy - komputer, który tutaj pokazałeś ma co prawda DDR4 ale tylko 8GB. Procesor jest na pewno wykonany w nowszej technologii, co samo w sobie może wpływać na lepszą współpracę z nowymi grami, ale mimo, że ten co obecnie posiadasz jest już trochę wiekowy (o ile mnie pamięć nie myli to niedługo mu stuknie 6 lat) to teoretycznie powinien sobie poradzić z BF1.

Kończąc w Twoim przypadku zmiana PC nie jest najgorszym pomysłem. Natomiast na pewno ten zestaw, który pokazałeś nie jest dla Ciebie opłacalny. Masz już komputer, który jest sobie w stanie poradzić z BF1 na co wskazuje, że potrafi on osiągnąć wydajność 80FPS. Spadki mogą brać się z różnych przyczyn - ale jeśli gdzieś jest problem z Twoim komputerem szukałbym go po stronie procesora, a raczej jego niekoniecznie dobrej współpracy z kartą graficzną. Być może też problemem jest ogólnie system operacyjny. Pełne wyczyszczenie zawsze może przynieść jakieś korzyści. Także już podsumowując - nie zmieniałbym na ten komputer co proponujesz, jeśli już to na coś mocniejszego. Kwestia też czy Twój komputer ma przeznaczenie tylko do BFa, czy do innych gier czy do innych rzeczy - jeśli kierujesz się tylko Battlefieldem, to może lepiej odłożyć coś przez kilka miesięcy i poczekać na nową część.
    Never underestimate the power of the Dark Side.
  • AgentBartezz
    Nooo i w dodatku czarna
    Osobom, które mają odpowiedni sprzęt do BF1 ale mają spadki FPS czy ogólnie spadki wydajności komputera, polecam sprawdzenie komputera pod kątem złośliwego oprogramowania. Kilka dni temu miałem atak złośliwców, które dodatkowo poinstalowały mi koparki kryptowalut i zabierały moc kompa. Kilka godzin się z ty męczyłem, żeby uniknąć formatowania. Sprawdźcie sobie w Panelu Sterowania w Programach czy nie macie jakiś niepotrzebnych pierdół, monit Menedżera Zadań czy nie chodzą wam w tle jakieś aplikacje niepotrzebne czy koparki, Monitor Zasobów pokazuje na co idzie moc procesora. Jeśli coś jest nie tak polecam gruntowne czyszczenie programami, CCleaner, ADWCleaner i obowiązkowo darmowy skaner online ESET - dosyć skuteczny na różne złośliwce. (https://www.eset.pl/Pobierz/Dodatkowe_narzedzia/ESET_Online_Scanner).
  • GRU3Y
    5 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    @Lukasz_ati

Kolego miałem ten sam problem, bo też mam procek od AMD a dokładniej AMD FX 6300 3.50GHz i zakładam, że ten problem wystąpił u Ciebie po OC procesora tak jak u mnie swojego FX'a podkręciłem do 4.51GHz z początku było wszystko dobrze do momentu aż musiałem zrobić format i tu zaczęły się schody po zainstalowaniu BF1 gra chodziła gorzej niż wcześniej niemiłosierne dropy FPS nawet do 10-15 klatek na sekundę nie ważne na jakich ustawieniach graficznych było tak samo. Bardzo długo szukałem rozwiązania do momentu jak napisałem post na jednym z większych warezów i tam mi gość podpowiedział "nie masz throttlingu na CPU?, OC procesorów AMD to z założenia zły pomysł, ustaw fabryczne taktowanie i sprawdź" . I to był strzał w dziesiątkę przywróciłem domyślne taktowanie po czym zrobiłem jeszcze jedno czyli wyłącznie zbędnych pierdół w BIOSie takich jak Cool'n'Quiet i innych. Problem zniknął teraz FPS utrzymuje mi się w granicach 70-95 i nie spada poniżej 60fps. I powiem tak szczerze już nigdy więcej procesora AMD jeśli będę zmieniał PC to tylko Intel. Pozdrawiam
  • Lukasz_ati
    29 postsPosty: 32Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Siemka no mój FX 8300 już jakiś czas temu cofnąłem do ustawień startowych ale spadki mam jak odblokuje fps , na limicie 61 są dropy do 40 jednego dnia innego gra chodzi dobrze. Pod koniec lutego zmieniam na intela więc się jeszcze trochę powku..... na tym co mam ;p
  • GRU3Y
    5 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Lukasz_ati napisał użytkownik: »
    Siemka no mój FX 8300 już jakiś czas temu cofnąłem do ustawień startowych ale spadki mam jak odblokuje fps , na limicie 61 są dropy do 40 jednego dnia innego gra chodzi dobrze. Pod koniec lutego zmieniam na intela więc się jeszcze trochę powku..... na tym co mam ;p

Takie dropy mogą jeszcze powstawać przez wolne łącze internetowe ja mam Orange do 10Mb/s, także po części też jest to wina łącza przynajmniej w moim przypadku.

• Lukasz_ati
    https://zapodaj.net/a7f091e1c06a6.png.html Net LTE do 60 MB/s sieć T-Mobile , pingi mam stałe to raczej nie internet .
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano 30 styczeń
    W tych czasach to nie jest problem internetu. Zanim gra zaczelo ciac mialem gorszy 5 krotnie transfer. Zacina wam menu po dzisiejszej aktualizacji?. Fpsy jakby sie ustabilizowaly ale menu strasznie laguje
  • JanKiller69
    363 postsPosty: 369Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja mam transfer 2.5-3.1 mb
    Trzy dni temu miałem ping w granicach 80
    Dwa dni temu podskoczyło do 150-200 wina neta ? Czy wina po stronie serwerów :)
    W każdym razie beka bo dużo osób płacze że taki ping i dobre stary to bot :)

Swoją drogą nie upierał bym się nad kwestią neta , to tylko powoduje ,, choinki ,, po prawej stronie a nie spadek FPS
    Wyszly dwie zaległe mapy , ludzie obierają dużo to są i problemy (tak myślę)
    Wczoraj chyba każdemu cięło się menu (5 osób na ts)
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Mi dalej tnie menu
  • GRU3Y
    edytowano 7 marzec
    Kriiisu_93 napisał użytkownik: »
    Mi dalej tnie menu

Tak się popierniczyło [edytowane przez EA_Kuba] po ostatniej aktualizacji. Za nim oni poprawią tego Battlefield'a to jeszcze trochę czasu upłynie, ale myślę, że po ostatnim dodatku powinno być wszystko dobrze.
    Post edited by EA_Kuba on
  • Kriiisu_93
    Podobno chca to przed apokalipsa naprawic
  • Lukasz_ati
    Tak jak pisałem prędzej zmieniłem sprzęt , [ I5 8600k, Płyta Główna MSI Z370 TOMAHAWK, ram HyperX Fury 8GB DDR4 ] BF1 zainstalowałem na 2,5 calowym dysku HGST 500GB 5.400 RPM , został mi z lapka i tylko na nim mam BF-a . Gra działa pięknie 0 ścin dropów fps. Więc tak jak myślałem AMD FX nie radzi sobie z BF1 a szkoda , u mnie problem już rozwiązany aczkolwiek nie małym kosztem xD
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!