Ciągłe problemy z jakością połączenia

TamudzinPL
2 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
Witam, zastanawiam się czy EA ma zamiar w końcu coś zrobić z połączeniem. Od kiedy kupiłem BF1 to ciągle mam wysokie skoki pingu. Zrobiłem wszystko co mogłem z mojej strony i poprawy nadal niema. Odpale grę o godz. 10.00 to wszytko ładnie śmiga, ale jak już chcę pograć w godz. 18.00 - 22.00 to mam straszne opóźnienia. Jeszcze mógłbym się z tym pogodzić, w końcu mam radiówkę, wysokie obciążenie sieci i serwerów itd., ale cierpliwość tracę jak o godz. 15.00 mam taką samą sytuację. Robię u siebie spedtesty i mam 20 ping i 20 mb/s, natomiast na serwerach BF1 ping od 90 do 270 skaczący. Gram jak i grałem w wiele gier multi, zdarzały się wysokie lagi podczas szczytu 19-22, ale w innych godzinach zawsze wszystko śmigało w porządku, problem jest tylko z BF1, bo z Battlefrontem 1 nie miałem takich problemów.

Komentarz

• RobKul86
    107 postsPosty: 115Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Ja bym nie demonizował z powodu radiówki. Też gram na radiówce, z przyczyn technicznych nie mogę mieć innego neta. Dla mnie pisanie, że pingi to wina radiówki to zwykłe umywanie rąk i wskazywania na "winę" gracza. Na radiówce mogę mieć ping 40, 50, 60 ms. Zdarzało mi się nawet 30 ms. Ale już 150, 200 czy 300 ms i więcej opóźnienia to ewidentnie wina serwerów.
    Dlatego apel do ludzi się tym zajmujących - nie pytajcie czy ktoś ma radiówkę czy stałe łącze, bo nic tym nie zyskacie, a wywołujecie frustrację u gracza, którego pozostawiono na lodzie: "masz radiówkę, to wina leży u Ciebie". Bulshit.
    Problemy z serwerami to nie nowość. Są, znikają, pojawiają się znowu. I raczej niczego to nie zmieni.
  • BLU1985
    46 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano grudzień 2017
    Witam.
    Czy ktoś w Was ma jakieś info odnośnie jakości połączenia z serwerami w BF 1 ? Gram na Xbox One X. Połączenie po kablu, kabel CAT 6. Port NAT otwarty. Zawsze testy sieci na konsoli pokazują to samo ( 298/20, ping 48, utrata pakietu 0% ) internet z lokalnej sieci kablowej.
    Problem wygląda następująco : Rano około 9 na niemieckich serwerach ping w granicach 32-38, kreseczki full na zielono w wyszukiwarce, później przerwa od grania i wieczorem makabra....ping 100-120, utraty pakietów i kreseczki w wyszukiwarce na pomarańczowo...resetowałem wielokrotnie router, przypisywałem nowy MAC konsoli...czasem albo akurat miałem farta i trafiłem w "godzinę" bo pomagało i było ok...a czasem nic nie dawało. Telefonowałem do mojego operatora lokalnej sieci kablowej ale po ich stronie wszystko ok. Router w swoich logach też nie pokazuje problemów. Dziś od rana ping 120, patrząc po innych graczach ( ich pingi ) mogę powiedzieć że jest ok...owszem są wyjątki z pingiem 300 + ale takich "lagusów" jak ja na serwie mogę policzyć na palcach jednej ręki.
    Pytanie czy ktoś z Was w PL również ma podobne problemy ? Nie mogłem znaleźć info w sieci odnośnie tego co jest grane z serwerami BF'a czy ktoś z Was coś wie ?
    Post edited by BLU1985 on
  • RobKul86
    107 postsPosty: 115Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano grudzień 2017
    Wieczorem wysokie pingi, bo ludzie po pracy chcą się wyluzować i grają. Wczoraj rano wysokie pingi, bo święta i ludzie siedzą w domu, część może gra - efekt jest.
    Jeśli pokazuje Ci, że net jest ok, dostawca mówi Ci, że u niego ok, to jedne wytłumaczeniem są niewyrabiające serwery. Nic innego.
    A że czasem wchodzisz do normalnej gry z normalnym pingiem, to i mi się zdarza, i pewnie każdemu się zdarzyło...

Nie ukrywam jednak, że i mnie wnerwiają te problemy z pingiem. Raz się trafiło wczoraj 50 ms, potem 100, 130 ms. Dzisiaj na jednej mapie, na jednym serwerze ping 130, a na innym 195 ms. Ale jedyne, co pozostaje zrobić to... wyłączyć grę albo szukać innego serwera ;)
    Post edited by RobKul86 on
  • Your3vilTwin
    1502 postsPosty: 1,535Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7lz2wd/has_anybodys_ping_insanely_rose_after_the_latest/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7lte8t/pings_to_servers_increased_by_to_200/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7ldufa/has_anyone_being_lag_since_a_few_weeks/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7lc55k/ps4sudden_constant_latencyvariationpacket_loss/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7lbw5q/ping_post_update/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7kyw7d/random_ping_spikes/
    https://www.reddit.com/r/battlefield_one/comments/7kq1da/high_ping_fix/

I tak można jeszcze długo.

U mnie jest dokładnie to samo. Rozstrzał ping przeważnie w okolicach 40-50 w porywach do 400. Podczas tego skoku wyświetlają się wszystkie możliwe ikonki z odnośnie jakości połączenia/pakietów/ilości klatek na sekundę.

Opcje są dwie. Albo coś skopali przy aktualizacji gry, albo im infrastruktura nie wyrabia. Ja się skłaniam ku tej drugiej opcji (albo mix). Początek tych dziwnych skoków pingu pokrywał się u mnie mniej więcej z premierą Battlefronta. Zapewne zgodnie z ich polityką monetyzacji i optymalizacji kosztów postawili serwery dla Battlefronta bez inwestowania w sprzęt (albo przy znikomym nakładzie środków) i w szczycie wszystko klęka jak politycy na imprezie u ojca dyrektora.
    Ogrywałem też triala Battlefronta. Tam zaobserwowałem dokładnie takie same sytuacje. Przypadek?
    Poza tym z reddita Battlefronta możne wkleić podobną litanię jak powyższa z BF1.

Oczywiście w innych grach takiej przypadłości nie zauważam w innych grach. Choćby nawet w BF4 gdzie mam stały ping 20-30 na serwer zlokalizowany w Niemczech.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• BlueTiger07
    355 postsPosty: 361Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano grudzień 2017
    Ping w granicach 17-19 na niemieckich serwerach, dalsze serwery w Europie 20-30 w porywach do 45 max, żadnych najmniejszych nawet problemów z połączeniem czy skoków pingu od premiery gry, internet po kablu z lokalnej sieci bez wifi .. pozdrawiam ..
  • TamudzinPL
    Zrobiłem wszystkie porady dotyczące połączenia i pomogły. Jak w Heros od the storm miałem ping 60 to teraz mam 20-30, taka sama sytuacja w rainbowsix. W BF1 też się poprawiło, ale nie na tyle by móc swobodnie grać w godzinach szczytu. Nie należę do narzekających graczy, ale jak tak będzie dalej to będzie moja ostatnia gra multi kupiona od EA
  • maro-q1
    1 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    No to co robiłeś dla poprawy? Bo u mnie też ping ponad 300 to nie żadkość.Byłbym wdzięczny jak byś podał.
  • BLU1985
    46 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano styczeń 2018
    BlueTiger07 napisał użytkownik: »
    Ping w granicach 17-19 na niemieckich serwerach, dalsze serwery w Europie 20-30 w porywach do 45 max, żadnych najmniejszych nawet problemów z połączeniem czy skoków pingu od premiery gry, internet po kablu z lokalnej sieci bez wifi .. pozdrawiam ..

Tylko gratulować kolego i cieszyć się ;) ja dziś pokusiłem się mimo wszystko o wymianę routera, technik z którym rozmawiałem był na tyle dobry że wystawił zlecenie wymiany. Wieczorem i jutro rano zrobię testy. Jednak jak pisze Your3vilTwin po przeczytaniu wątków myślę że faktycznie maja skopaną infrastrukturę...cóż...aktualizacja aktualizacji na obecną aktualizację powinna pomóc :D

EDYTA: Witam. Po awarii globalnej (podobno) wszystko w moim przypadku się uspokoiło, pingi ok...nic nie rozłącza, router co prawda wymieniony ale wydaje mi się że to nie miało wpływu...no nic zobaczymy co dalej przyniesie czas.
    Post edited by BLU1985 on
  • TamudzinPL
    maro-q1 napisał użytkownik: »
    No to co robiłeś dla poprawy? Bo u mnie też ping ponad 300 to nie żadkość.Byłbym wdzięczny jak byś podał.

Skorzystałem z tych porad https://help.ea.com/pl-pl/help/pc/connection-troubleshooting-advanced-pc/
    skontaktowałem się jeszcze z dostawca internetu, niby coś tam ustawiają i analizują połączenie, wiec może jeszcze coś się poprawi. Z mojej strony zrobiłem wszystko co mogłem, nawet 8 gb ramu do kupiłem.
  • Cobra_o7o
    40 postsPosty: 40Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Mydlenie oczu. Od jakiegoś czasu prawie wszystkie serwery mają " - " zamiast pinga, ale gdy się już dołączę do gry to mam jeden z najniższych.
    Coś jest zrąbane i tyle.
    A teraz nie można zalogować się w origin online. Nic nie nalicza a niedokończone odblokowania są wyzerowane.
    Oby wróciły bo będzie dym.
  • Your3vilTwin
    1502 postsPosty: 1,535Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• RobKul86
    Jeszcze popróbuje rozwiązań z tych linków, ale... mam coś z serwerami jednak jest, skoro miałem taką historię: wbijam na serwer przez szybką grę (podbój, Amiens), dołączają do mnie znajomi, a tam pingi 150-200. Sprawdzam serwer, a tam jak byk: US W, czyli zachodnie wybrzeże USA. No sorry, ale coś nie halo. Chyba lepiej, żeby wrzucało do kolejki na europejski serwer, a nie wypieprzało mnie na drugi koniec świata, nie?
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    No tak by było najlogiczniej, no ale wiesz..
    Nikt nie lubi czekać w kolejce :)
  • Zlooty78pl
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Witam
    Mnie dziś rozłączyło 5 razy. Odpaliłem 2 inne gry sieciowe i zero problemów. Czyli wina ewidentnie leży po stronie serwerów!!!!
  • BlueTiger07
    355 postsPosty: 361Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Odpaliłem dziś operacje - ping 11 .. pozdrawiam B)
  • RobKul86
    edytowano styczeń 2018
    Mam od kilku dni problemy z serwerami. Z częścią na jakich gram. Ping niski - w okolicach 30-40 ms. Problem w tym, że postać często drepcze w miejscu, czasem ją cofa, są problemy z przeskoczeniem przez murek albo nawet przejściem przez drzwi. Rano, w dzień czy - jak teraz - w nocy. Jeden serwer chodzi, na trzech innych są problemy. Macie pomysł. Strasznie to drażni. O tych głupich powiadomieniach po prawej stronie ekranu to już nawet nie piszę... (gubienie pakietów, klatkowanie gry). Zaczynasz grać, jest ok. Kilka minut i pozostaje tylko wyjść z gry, żeby się nie denerwować.
  • JanTwardy
    175 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano styczeń 2018
    [edytowane przez EA_Kuba]

@RobKul86 wybacz offtop. Wylacz Origin in game. Odinstaluj Xbox aplikacje. OneDrive. Moze cos poprawi.

Ogoline problem z pingiem, polaczeniem w bf1 jest dosc powszechny https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/126684/all-servers-high-ping i do konca nie zawsze wiadomo co go powoduje. Ja mam srednio 50-70. Nieraz skacze do 150. Moze lokalizajca serwerow? W 4 bylo/jest znacznie lepiej.

https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/High-Ping-only-in-BF1/td-p/5869682 - Goscie pisza ,ze maja swiatlowodem szybki net a w BF1 jako jedynej grze, kosmiczne pingi. Jak znasz angielski to moze lepiej poprzegladaj ang. fora. Mysle ,ze predzej tam znajdziesz pomoc, rozwiazanie problemu.
    Post edited by EA_Kuba on
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • EA_Kuba
    158 postsPosty: 243Member, Administrator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, EA Community Manager, Battlefield V
    Posprzątane.

@RobKul86 Sprawdź, czy problem nadal występuje po pobraniu aktualizacji. Kilka dobrych porad znalazło się na polskim forum AHQ, rzuć okiem na odpowiedzi w tym wątku i zobacz, czy któryś z punktów Ci pomoże.
  • RobKul86
    edytowano styczeń 2018
    @EA_Kuba

Porobiłem część z tych rzeczy. I bez zmian. Problem polega na tym, że u jednych gra działa ok, u innych nie. Ostatnio wszedłem na amerykańskie forum BF'a 1 i tam jest to samo, takie samo narzekanie na problemy z pingiem i stabilnością.

Moja skromna rada, jako zwykłego gracza jest taka: zajmijcie się serwerami.
    Mam całkiem dobrego kompa: procek i5 7600K, 16 GB RAM DDR4, GeForce 1060 GTX 6GB, ASRock B250 Pro4, grafika w grze ustawiona niskie detale. Gram na radiówce od premiery (innego internetu nie mam i z przyczyn niezależnych ode mnie nie będę miał). Nigdy nie było takich problemów, jak od kilku tygodni. I nie jest to tylko moje zdanie, ale i ludzi z którymi gram: kiedyś gra działała bez zarzutu, od kilku tygodni problemy. Te problemy zaczęły się pojawiać wraz z comiesięcznymi aktualizacjami.

EDIT:

Uaktualnilem sterowniki do grafiki GeForce (wersja 390.77), dodałem wyjątki do firewalla podane w linku od @EA_Kuba i uruchomiłem BF'a jako administrator. Działa lepiej, choć informacje o niestabilnym pingu, utracie pakietów i utracie klatek nadal się pojawiają... ale póki co nie zacina i gra się normalnie.
    Post edited by RobKul86 on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!