G-SYNC w Battlefield 1

4braKadabra
1 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
Witam,
Korzysta ktoś może z G-SYNC ?
Posiadam ekran z 75hz odświeżaniem oraz technologią G-SYNC.
Moja konfiguracja wyciąga średnio 70-100fpsów w grze.

Póki co mam włączony G-SYNC oraz wyłączony V-SYNC w nvidia settings. W grze mam ustawiony limit FPSów na 73.
Ogólnie z tą konfiguracją jakoś lepiej mi się gra - lepiej mi się celuje, szybciej, ALE grafika wydaje mi się MNIEJ płynna niż z odblokowanym licznikiem FPSów gdy jest np. 90-100. Jednak wtedy gdy jest ta większa ilość FPSó i G-SYNC ze względu na przekroczenie wartości odświeżania ekranu się wyłącza, jakoś gorzej mi się celuje, wolniej.

Według was jaka konfiguracja G SYNCa jest najlepsza? Wielu doradza pozostawienie V-SYNCa włączonego w ustawieniach nvidii, drudzy radzą wyłączyć go całkiem i ręcznie ustawic limit fpsów w grze o pare mniej niż max częstotliwośc odświeżania ekranu.

Komentarz

• d3cker_0x008a
    1 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Cześć,

Odkąd wszedłem w posiadanie GSYNCa nie wyobrażam sobie grać inaczej. Gram na odświeżaniu 165Hz i bez limitu FPS, bo rzadko dobijam powyżej 165 klatek. Potwierdzam Twoje odczucia dla niższych częstotliwości bez limitu fps. Jeśli fps > refresh rate to przy włączonym GSYNC da się odczuć tzw. input lag (podobny do tego przy włączonym VSYNCu) + lekkie szarpnięcia (ale bez łamania obrazu). Tak samo przy limicie fpsów można odczuć czasami leciutkie szarpnięcia (spadek płynności).

Z mojego doświadczenia wynika, że :
    - fps powinno być mniejsze niż refresh rate monitora
    - idealnie jest bez limitu fps
    - VSYNC o ile dobrze pamiętam wyklucza używanie GSYNCa. Na 100% jego włączanie nie ma sensu.

Pozdrawiam,
    d3cker
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!