Problem z rozdzielczością

PolskaSzyneczka
3 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
edytowano luty 2018
Otóż rzecz w tym, iż w Battlefield 1 oraz 3, geforce experience ustawił jakąś kosmiczną rozdzielczość której mój ekran nie obsługuje, robi sie czarny ekran i widzę "nie można wyświetlić tego wideo. Zmień ustawienia wyświetlaniana komputerze na [email protected]". Na ekranie już zmieniałem tą rozdzielczość, ale problem jest nadal. Czy jest jakiś sposób żeby ustawić z powrotem poprzednie ustawienia? Jeśli to coś zmieni, a myślę że tak, to dopowiem że do BF1 chciałem wrócić po długiej ponad półrocznej przerwie, pobrałem aktualizacje ale wymagało aktualizacji sterowników karty graficznej, które pobrałem, wtedy właśnie musiał problem nastąpić. Ten sam szkopuł siedzi w około 10 innych grach, ale chodzi mi głównie o to z BFami.
Mam GTX950 2Gb, Windows 7 64bit, procesor i5, 8Gb RAM

Prosze o pomoc :(
Post edited by PolskaSzyneczka on

Komentarz

• xxxDEZERTERxxx
    186 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Dziwne. GeForce Experience raczej nie powinien sam z siebie czegoś zmieniać... no ale skoro to on zawinił, to teraz go odpal. Po prawej stornie od przycisku "optymalizuj" masz taki symbol klucza:

Y825tDU.png

tutaj ustawisz ręcznie rozdzielczość:

AZKDTY3.png
  • Popullus_Tremula
    100 postsPosty: 100Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Albo pogrzeb w pliku konfiguracyjnym bfa. Czasem tam coś działa, a w menu gry lub experience'ie już nie.
  • PolskaSzyneczka
    I no właśnie tu też jest problem, o którym jak widzę wcześniej nie wspomniałem Otóż GeForce Experience u mnie na kompie wykrył 11 gier (na starych sterownikach) kiedy Battlefield 1 wymagał nowych sterowników, pobrałem je a do zakończenia instalacji musiałem na nowo uruchomić komputer i w tym momencie coś się stało Nie wiem co i GeForce Experience ze wszystkich wcześniej wymienionych 11 gier nie może zoptymalizować ani jednej, albowiem przy każdej pisze "Nie można pobrać ustawień, spróbuj później". Próbowałem kilka albo kilkanaście godzin ale to całe spróbuj później najwidoczniej również nie działa
  • xxxDEZERTERxxx
    186 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Odinstaluj GeForce Experience, usuń folder z dysku C, zainstaluj na nowo GFE i powinno ruszyć. Nie martw się, że coś się namiesza w sterownikach, bo GeForce Experience to odrębna aplikacja - możesz śmiało odinstalowywać.
  • PolskaSzyneczka
    edytowano luty 2018
    Na dysku C (pod x86) znalazłem tylko jeden folder od Nvidii o nazwie "NVIDIA Corporation" czy to ten folder? GFE już odinstalowałem a kiedy próbuje usunąć ten folder, wyrzuca że on, lub jakiś plik z niego jest już otwarty w innym programie.

EDIT: usunąłem prawie cały poza dwoma z wewnątrz: "3D vision" i "NvBackend". Zainstalowałem ponownie GFE i jest ten sam problem, nie może ani załadować obrazów, ani pobrać ustawień

EDIT2: poprzez "moje dokumenty" i notatnik zedytowałem "Gst.Render.ResolutionWidth" oraz "Gst.Render.Resolution.Height" na 1080 oraz 1920, dam edit jeśli zadziała
    Post edited by PolskaSzyneczka on
  • xxxDEZERTERxxx
    edytowano luty 2018
    PolskaSzyneczka napisał użytkownik: »
    EDIT: usunąłem prawie cały poza dwoma z wewnątrz: "3D vision" i "NvBackend".

Faktycznie może nie doprecyzowałem... chodziło o usunięcie folderu z GeForce Experience, czyli:

C:/Pliki programów (x86)/NVIDIA Corporation/NVIDIA GeForce Experience

Spróbuj jeszcze raz. Odinstaluj, zresetuj kompa, skasuj ten folder i zainstaluj na nowo. Jeżeli to nie pomoże to znaczy, że problem nie leży w GeForce Experience.

• PolskaSzyneczka
    No więc, nie znalazłem żadnego folderu od GFE, ale posługując się "moimi dokumentami" i notatnikiem jak napisałem wcześniej, zedytowałem kilka plików na odpowiednią rozdzielczość, sprawdziłem, i działa, wszystko pięknie chodzi, a temat można zamknąć tylko nie wiem czy ja czy admin xD
  • DEiscovery
    9 postsPosty: 11Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    sprobuj odinstalowac poprzez GURU usuniesz pozostale smieci.
    Po sciagnieciu najnowszych driverow wykonaj "czysta instalacje"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!