BF V - krótkie info

1131416181956

Komentarz

• Your3vilTwin
    1536 postsPosty: 1,569Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano sierpień 2018
    Byś spróbował się nie zgodzić to byś mi odebrał palmę hejterstwa na forum. Bezapelacyjnie... Ale nie oszukujmy się. Ile można poprawić w miesiąc przy takim projekcie? To jest przede wszystkim ucieczka z pomiędzy młota i kowadła. Dzięki RDR i COD gra zyskała dodatkowy miesiąc, ale jakiejś rewolucji w porównaniu z tym co byśmy zobaczyli w październiku nie ma się co spodziewać.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wbrew pozorom w miesiąc mogą technikalia poprawić w jakimś stopniu. Po wypuszczeniu gry na rynek naprawa takiej samej treści wydłuża się zapewne. Bo to wtedy test serwery, dodawanie patchy, padające serwery, wieczny płacz niezadowolonych.
    Niech tam sobie rzeźbią aż gre skończą.
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Jeżeli do poprawy będą szczegóły, to ten miesiąc zrobi sporą różnicę. Jeśli to będzie start jak BF4... Cóż, przemilczę to :)
    No mają tam parę drobiazgów do ogarnięcia.
    - Battleroyale
    - co-op
    - rush
    - skórki dla pojazdów
    - przeciąganie truposzów
    - i tak dalej

można by rzecz że to takie nic nie znaczące drobne tweeki :smile:

A tak na poważnie to odłóżmy na chwilę troling/hejterstwo i dopuśćmy do głosu zdrową logikę.
    Wiemy doskonale wszyscy czym jest BF. Prawdopodobnie jest to najbardziej złożona gra multiplayer na świecie (a na bank jest w pierwszej trójce). Każdą nawet najmniejszą zmianę w multi trzeba przerobić na milion różnych sposobów. A to nie jest łatwe zadanie nawet dla tak dużego studia. Więc to co zobaczymy w nadchodzącej becie nie będzie praktycznie odbiegało od tego co przyniesie pełna wersja. Jedyne na co możemy liczyć to jakieś zmiany w balansie, drobne usprawnienia, do tego drobna poprawa optymalizacji. I tyle. Oczywiście wszystko na plus ale na cuda nie ma co liczyć w tak krótkim okresie czasu.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• 1-AS-MAG-1
    44 postsPosty: 48Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    JAK gdzies tu już pisałem gra w trakcie premiery nawet nie bedzie betą ,choc przesuneli o miesiac to nic nie da, po roku od wyjscia bedzie moze beta
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Nie no wiadomo, że cuda się przez miesiąc nie wydarzą. Ja sobie doskonale zdaję sprawę z tego jak wyglądają takie projekty - sam byłem (czasami ciągle jestem?) programistą, mam znajomego, który pracował niegdyś w CD Projekt, a teraz w mniejszym studiu coś tam robi, czasami gadamy "jak to się robi" itp, co więcej miałem na studiach zajęcia z profesorami, którzy zajmowali się dużymi projektami - jak na ich czasy - i się wierzyć nie chce jak to wszystko jest skomplikowane.

Nie miałem na myśli dodawania takich większych rzeczy jak to co wymieniłeś, ale jakieś niewielkie usprawnienia, które coś tam w grze poprawią - może dopracowanie map, wyeliminowanie pewnych bugów. Nie wiem, zgaduję ale też biorąc pod uwagę wydarzenia z przeszłości, zauważ, że czasami wystarczył miesiąc by coś w grze naprawić. Owszem nie zawsze, i zwykle to jedno naprawiało, a psuło 10 innych rzeczy no ale coś tam jednak było na plus. Obojętnie czy robią to dlatego, że boją się CODa i RDR, czy jest to rzeczywista troska o grę, sama w sobie gra raczej na pewno na tym skorzysta.
    W miesiac moga zrobic calkiem sporo. Biorac pod uwage ,ze nad projektem pracuje 300, wiecej ludzi? 40-60h tygodniowo na glowe. Mase roboty moga przerobic. Silnik juz maja. Jesli faktycznie wydawca oplaci ludzi i te godziny to mase roboty moga przewalic. Gorzej jesli to jakas zagrywka typu przesuniecie na inny termin/bardziej korzystny termin wydania.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Your3vilTwin
    1536 postsPosty: 1,569Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano sierpień 2018
    To nie do końca tak działa. Może i faktycznie na pierwszy rzut oka liczba ludzi pracujących przy danym tytule wygląda imponująco. Nie ważne jaką liczbą rzucimy w kontekście BFV. 300, 400, 500... Prawda jest taka, że nad aspektami, którymi my jesteśmy najbardziej zainteresowani pracuje ułamek tej liczby. 1/5? 1/4? Reszta pracuje w obszarach, które z lataniem gry mają niewiele wspólnego. Koncept arty, preprodukcja, testerzy, PR, marketing spece od finansów i inne cuda wianki o których nam się nawet nie śniło. Z resztą na YT z nudów możesz sobie obejrzeć napisy końcowe któregokolwiek z BF-ów. Tam to widać najlepiej. Do tego jakiś ułamek jest oddelegowany do innych projektów. Muszą chociaż udawać, że starają się spełnić obietnice choćby w sprawie zawartości do Battlefronta 2.
    JanTwardy napisał użytkownik: »
    Gorzej jesli to jakas zagrywka typu przesuniecie na inny termin/bardziej korzystny termin wydania.
    Oczywiście, że to taka zagrywka. EA stara się upiec kilka pieczeni na jednym ogniu.
    Październik to zabójczy miesiąc:
    - Red Dead Redemption 2
    - Assassins Creed
    - COD
    - Forza
    Za to w listopadzie mamy:
    - Fallout 76
    - Hittmana 2
    - Darksiders 3
    Mimo wszystko tytuły odrobinę mniejszego kalibru niż w październiku. No i już na pewno żadna z nich nie jest konkurencyjnym multi FPS-em
    W dodatku zawsze to kolejne 30 dni więcej na reperację wizerunku i poprawę w kwestii marketingu.

Do tego data 20 listopada... Akurat 3 dni przed "czarnym piątkiem"... Przypadek? Wystarczy 10% zniżki i "parę" kopii więcej się sprzeda ludziom będącym w szale zakupowym.

Ja zawsze lubię sobie obecne wydarzenia przyrównać do czego co już się działo w przeszłości. Nie na darmo funkcjonuje powiedzenie "historia lubi się powtarzać". W przypadku BF-a nie trzeba nawet daleko szukać.
    W 2014 roku miał się ukazać Hardline. Premiera była przesuwana aż dwa razy i ostatecznie gra ukazała się w marcu 2015. Mimo, że była produkcją porządną pod względem technicznym (o niebo lepszą niż BF4 na starcie) to przez różne "skórkowe" kontrowersje się nie przyjęła (szczególnie na PC bo na konsolach miała się dużo lepiej). BFV budzi chyba jeszcze większe kontrowersje i również jest przesuwany. Oby historia w tym przepadku się nie powtórzyła....

Będzie sukces czy nie EA już skorygowała swoje prognozy odnośnie sprzedaży w roku fiskalnym 2019 (czyli do 31 marca 2019) o jakieś tam drobne 350 milionów dolarów a akcje zaliczyły 10% spadek wartości. To jest EA. Oczywiście spokojnie to odrobi i zakończy rok z rekordowym zyskiem. Prawdziwe maszynki do zarabiania kasy ze sportowej stajni mają się świetnie i nic nie wskazuje na to żeby to się zmieniło. No chyba, że ktoś w końcu weźmie się za te ich "losowe karty" o których pisanie na tym forum jest passé a tematy są zamykane chyba w imię "wyższego dobra".
    Ale ta korekta pokazuje jedno. Wygląda na to, że EA wolało zaryzykować 350 baniek i spadek akcji niż puścić BFa w wcześniej wyznaczanym terminie i narazić się na jeszcze większe straty. Widać, aż tak bardzo gra nie nadawała się do wypuszczenia.
    Post edited by Your3vilTwin on

• SkyZeWonsem
    1276 postsPosty: 1,289Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano sierpień 2018
    O kurde. Piekło zamarzło :) Tylko co oni chcą tam naprawić w miesiąc ? BF1 nie potrafią do teraz naprawić a uda im się to z V-ką ? Dobrze, że chcą ale optymizm i BF nie idą u mnie w parze.
  • VXBronsonXV
    237 postsPosty: 267Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano sierpień 2018
    bf1 zamówiłem niemal od razu jak pojawił się trailer,wydałem kupę kasy-gra fajna klimat pierwszej wojny to było coś "nowego". Piątka pokazała już wiele a ja tylko czytam kolejne posty z egmnow że nie będzie tego ,nie będzie tamtego że opóźnione.I waham się,bardzo się waham.Dziwi mnie że tak solidny zespół jak EA,Dice i inni tak bardzo mogą dać dułpy.Mówi się że nawet najlepszym zdarzają się porażki.-Ale najlepsi potrafią z tych porażek wyciągnąć wnioski.
  • Your3vilTwin
    edytowano sierpień 2018

Żelazna logika w wykonaniu EA.
    Dać dać dostęp do gry ludziom, który nawet jej nie kupili o wiele szybciej niż tym którzy postanowili ją kupić :smile:
    Ja płacąc 6 złotych za miesiąc zagram w BFV przez 10 godzin o tydzień szybciej niż ludzie, którzy mają zamiar wydać na niego bądź już wydali 270 zł i o 11 dni szybciej o tych którzy postanowili nabyć "bieda" wersję :smile: Przy BF1 był to maksymalnie jeden tydzień różnicy.
    Szacunek dla kluczowego klienta na najwyższym poziomie :smile:
    W dodatku między 16 a 20 listopada są cztery dni. Oczywiście sklep origin twierdzi, że wersja "delaks" daje dostęp do gry 3 dni szybciej niż "bieda" wersja.
    Jednym słowem - burdel. W dodatku nadal nie ma wymagań sprzętowych.

No i o 11 dni skrócił nam się okres w którym gra miała być "doszlifowana" :smile: Tym zagraniem pokazują ludziom, że nie potrzebują czasu na szlif tylko ucieczkę przed konkurencją.

• SkyZeWonsem
    1276 postsPosty: 1,289Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Czyli EA nam mówi by nie składać preorderów bo to jest dla jeleni. Szanuję ich :)
  • AgentBartezz
    edytowano sierpień 2018
    Ja pójdę dalej i powiem, że w ogóle kupowanie gry jest dla jeleni :D Sprecyzuję - jeśli kogoś interesują minimum dwie gry, z tych które teraz mają wyjść (weźmy mój przypadek gdzie interesuje mnie Fifa 19 i BFV, co razem za podstawowe wersje na Originie daje 500 zł) to znacznie bardziej opłaca się nie kupować gry jako gry, tylko opłacić sobie OA Premier. Za 419 ogrywasz sobie cały rok i Fifę, która za rok i tak będzie nowa i BFV, którego w ciągu tego roku pewnie i tak spadnie cena przynajmniej o połowę, a jak się zdarzy jakaś super promocja to i więcej. A przy okazji w cenie do ogrania jest kilka innych gierek, których normalnie by się nie kupiło, ale jak jest taka możliwość to czemu nie? Ameryki nie odkryłem, ale tak na prawdę dzisiaj dopiero siadłem i sobie popatrzyłem jak ceny na Originie wyglądają i mnie takie naszło przemyślenie.
    edytowano sierpień 2018
    Jeżeli chodzi o betę to będą dostępne następujące bronieu9rrppq3lsf0.jpg
    Wymagania sprzętowe PC
    58bf4di07yhx.jpg
    Zadanie dla nieśmiertelnika z bety dla pełnej wersji gry
    leyj53hjhlur.jpg
  • Your3vilTwin
    edytowano sierpień 2018
    Długo dojrzewałem do podstawowego OA Pewnie jeszcze dłużej będę dojrzewał do Premier.
    ogrywasz sobie cały rok i Fifę, która za rok i tak będzie nowa

Nowa czy taka sama? Bo to jest różnica :smile:

• AgentBartezz
    edytowano sierpień 2018
    No przynajmniej się ten numer z tyłu zmieni :P Ja tam generalnie nie namawiam czy coś, ale nie jest to głupie jak się pomyśli. Ja do dziś tak na prawdę nie korzystam z tego OA
    Trzeba pamiętać, że dzisiaj nie kupuje się gry na własność. Jest to usluga powiązana z daną platformą. Wydawcy dają nam iluzoryczną własność w postaci możliwości zakupu gry na płytach lub zakupu pełnej cyfrowej wersji. Co jest lepsze dla nas ? Niech każdy sobie sam odpowie ;)

Oczywiście piszę o tu i teraz bo nie jestem w stanie przewidzieć przyszłości. Teraz trzeba wybrać mniejszej zło bo osobiście uważam jedno i drugie rozwiązanie za złe.

ps. Lepiej to już było.
  • Your3vilTwin
    Wygląda na to, że będę musiał pochwalić EA już drugi raz w tym tygodniu. Aż czuję pewien niepokój w związku z tym.
    Do naszego ulubionego korpo chyba w końcu dotarło, że komunikacja z graczami jest jednak dość istotna. Wypuścili listę zmian, która zostanie wdrożona w becie.
    Tak dobrze opisanych zmian od czasów ratowania BF4 nie widziałem.
    Co więcej nawet wiele zmian pokrywa się z moimi spostrzeżeniami z alphy.
    W teorii znowu wygląda to poprawie.
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/152495/battlefield-v-open-beta-update-notes#latest

• DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wow. Podoba mnie się ten changelog. Biorąc pod uwagę fakt, że do premiery 2,5 miesiąca to może ta gra nas pozytywnie zaskoczyć gameplayem. Po cichu mam nadzieję, że skoro wszystkim się nie podobają murzyni, kobiety, protezy i irokezy to zwyczajnie nie będą ludzie tak customizowac i tyle. Dice daje wybór, od nas zależy jak to będzie wyglądać na serwerach. Najśmieszniejsze może być, że te gimbusy co najgłośniej szczekają na Facebooku będą popieprzac w najwymyslniejszych paltach.
  • SkyZeWonsem
    Your3vilTwin napisał użytkownik:
    Twarz mi jakaś znajoma :) Czy to nie jest ten pan co bezczelnie twierdził, że FF jest nieomylny ?
    MaxUnited89 napisał użytkownik:
    Dice daje wybór, od nas zależy jak to będzie wyglądać na serwerach
    comment_vvgYG9xr0RDuAdQRJT9YRare3KMqibir.gif

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!