BF V - krótkie info

1151618202156

Komentarz

• Sosek90_PL
    27 postsPosty: 28Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Your3vilTwin bardzo podobaja mi sie twoje obiektywne wypowiedzi na temat gry i trzymaj tak dalej.

Po 1 dniu bety jestem zadowolony warto bylo zakupić preordera i nie anuluje tranzakcji (a mialem taki zamiar), warto bylo. Jest kilka sporych bledow ale z racji ze nazwali to beta a nie demo to przemilcze swoje żale.
  • JohnSzambo
    42 postsPosty: 45Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Muszę przyznać że gra się całkiem przyjemnie, mimo że byłem sceptycznie nastawiony do gry. Samoloty w ogóle nie groźne, nikt na nie nie zwraca uwagi. Trudno wypatrzeć przeciwnika ale to działa w obie strony, jemu też jest ciężko wypatrzeć nas. Póki ludzie nie znają map w zasadzie nie ma kamperiady :) i prawidłowo! Customizacja szczęśliwie również nie działa więc nie ma pajaców w podkoszulkach, protez itp historii ale to oczywiście zmieni się z czasem gdy ludzie zaczną odblokowywać te bzdety. Generalnie miłe zaskoczenie.
  • SkyZeWonsem
    1276 postsPosty: 1,289Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Co tu wybrać ? Zainstalować ostatnie gufniane sterowniki od nVidii by pograć w betę BFV czy zostać na starych i nie mieć problemów z oprogramowaniem do pracy :/
    Edit.
    Niezbyt miła informacja dla posiadaczy "starych procesorów".
    BFV jest optymalizowany pod procesory z 6 rdzeniami i 12 wątkami wzwyż. Nie traktował by tego info pt. jakoś mi pójdzie tylko poważnie. Już teraz w BF1 na "starych" i5 szału nie robi a w V będzie tylko gorzej. Przypominam również, że otwarta BETA nie jest żadnym wyznacznikiem wydajności. Zazwyczaj działa ona lepiej niż finalny produkt z prostej przyczyny. Sporo oczojebliwych rzeczy tam nie ma.
    Do poczytania https://www.purepc.pl/rozrywka/battlefield_v_ma_problem_z_ray_tracingiem_dice_obnizy_jakosc_grafiki
    Post edited by SkyZeWonsem on
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Heh, a czegoż by tu się było spodziewać :) Przecież pewnie z Ray Tracingiem ta gra działałaby jako tako jedynie na 2080Ti i to ile zapewnienia Nvidii o znaczącym skoku wydajnościowym przy tej technologii się rzeczywiście sprawdzą :) Pomijając już fakt, że ten Ray Tracing pewnie w jeszcze większym stopniu wpłynie na widoczność postaci innych graczy, a co za tym idzie gra owszem wyglądać będzie bardziej realistycznie, ale ludzie, tacy jak ja, którzy nie tolerują wszelkiej maści świecidełek w FPSach (sieciowych zwłaszcza oczywiście), będą mieli jeszcze większą przewagę nad tymi, którym gra świeci jak choinka. Jaka to jest sprawiedliwość?
    Tylko zwróć uwagę od jakich procków trzeba zaczynać. Słowem klucz jest "optymalizacja". Ekhm.
    A gdzie tu minimalne wymagania ?
    6 rdzeni i 12 wątków ? Stare i7 będą się dusić :/
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ano, coś jest nie do końca dobrze z tą grafiką w BFV. Póki co to beta chodzi mi super i grafika jest bardzo dobra ale...
    Czy tylko mnie się wydaje, że BF1 wyglądał lepiej?
    Dodatkowo bardziej zaawansowana destrukcja może potrzebować większej mocy obliczeniowej.

Najlepiej grać wszystko na low, siatka i tekstury na ultra. I AA i AO na full.
    Gra wygląda pięknie a nie świeci jak choinka.
  • Your3vilTwin
    1536 postsPosty: 1,569Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Chyba jest przesada z tymi wątkami. Ja ma i5 6600K. Na wydajność nie mogę narzekać. Czy to beta BF1 czy beta BF5. I to wszystko na ultra. Faktycznie, spadki klatek są. Ale moja i5 wykręcona do 4,7 ghz i GTX1070 w BF1 pozwala na grę w 90-120 FPS na ultra w FHD.
    W BF5.... no i tu zaczyna się znowu hejt. W manu gry mam wyłączoną synchronizację, max FPS ustawiony na 200 (bo i kto bogatemu zabroni) ale gra i tak działa w zablokowanych 60 FPS więc realnie nie jestem w stanie tego porównać z betą BF1.

Gra się może i przyjemnie. Zmiany wprowadzone w większości oceniam na plus. Ale to w jakim stanie wyszła ta beta woła o pomstę do nieba. Dziś nie gram bo jestem w delegacji ale wczoraj przecierałem oczy ze zdumienia jak gra w takim stanie przeszła jakiekolwiek testy jakość. Przecież tam jest pełno błędów, które nawet Stevie Wonder by wyłapał bez większego problemu. Ta odsłona ma naprawdę zadatki na jednego z lepszych BF-ów. Ale pod warunkiem, że do premiery byłby jeszcze przynajmniej rok czasu.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1276 postsPosty: 1,289Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Ustawienia są dość rozbudowane

GstAudio.Announcer_Voice 0
    GstAudio.AudioLanguage 0
    GstAudio.AudioQuality 1
    GstAudio.CarRadio 0
    GstAudio.DialogueVolume 0.700000
    GstAudio.InGameAnnouncer_OnOff 1
    GstAudio.MicrophoneVolume 0.500000
    GstAudio.MusicVolume 1.000000
    GstAudio.MyTeamSpeaksMyLanguage 0
    GstAudio.SoundSystemSize 20
    GstAudio.StereoMode 1
    GstAudio.SubtitlesTextSize 1
    GstAudio.VOIPVolume 0.500000
    GstAudio.VOLanguage 0
    GstAudio.VOSubtitles 0
    GstAudio.VoipOn 0
    GstAudio.VoipVolumeReduce 1
    GstAudio.Volume 1.000000
    GstAudio.YourSoundSystem 3
    GstRender.AmbientOcclusion 0
    GstRender.AnisotropicFilter 0
    GstRender.AntiAliasingDeferred 0
    GstRender.AntiAliasingPost 0
    GstRender.Brightness 0.500000
    GstRender.ChromaticAberration 0
    GstRender.ClampGpuMemory 1
    GstRender.ColorBlindCustomColorEnemy 190/55/50/255/2.0/0.58298/0.46998/1.0
    GstRender.ColorBlindCustomColorNeutral 77/77/77/255/0.0/0.0/0.77300/1.0
    GstRender.ColorBlindCustomColorSquad 75/155/45/255/104.0/0.55100/0.39198/1.0
    GstRender.ColorBlindCustomColorTeam 65/120/200/255/216.0/0.55/0.51900/1.0
    GstRender.ColorBlindMode 2
    GstRender.ConsoleAntiAlias 1
    GstRender.Contrast 0.500000
    GstRender.CyclicCrashPrevention 0
    GstRender.DisplayMappingHdr10PeakLuma 1000.000000
    GstRender.Dx12AutoDetect 0
    GstRender.Dx12Enabled 0
    GstRender.EffectsQuality 0
    GstRender.Enlighten 1
    GstRender.FieldOfViewScaleADS 0
    GstRender.FieldOfViewVertical 55.000000
    GstRender.FieldOfViewVerticalVehicle 55.000000
    GstRender.FilmGrain 1
    GstRender.FullscreenEnabled 1
    GstRender.FullscreenMode 0
    GstRender.FullscreenRefreshRate 60.000000
    GstRender.FullscreenScreen 0
    GstRender.FutureFrameRendering 1
    GstRender.HighDynamicRange 1
    GstRender.HighDynamicRangeMode 0
    GstRender.HighResUIScaleFactor 0.500000
    GstRender.LensDistortion 1
    GstRender.LightingQuality 0
    GstRender.MaxVariableFps 4
    GstRender.MeshQuality 0
    GstRender.MotionBlur 0.500000
    GstRender.MotionBlurEnabled 1
    GstRender.OptionHudBackgroundOpacity 0.500000
    GstRender.OverallGraphicsQuality 5
    GstRender.PostProcessQuality 0
    GstRender.ResolutionHeight 1080
    GstRender.ResolutionHertz 60.000000
    GstRender.ResolutionScale 1.000000
    GstRender.ResolutionWidth 1920
    GstRender.ScreenSafeAreaHeight 1.000000
    GstRender.ScreenSafeAreaWidth 1.000000
    GstRender.ShaderQuality 2.000000
    GstRender.ShadowQuality 2
    GstRender.SpectatorChromaticAberration 0
    GstRender.SpectatorFilmGrain 0
    GstRender.SpectatorLensDistortion 0
    GstRender.SpectatorMotionBlur 1.000000
    GstRender.SpectatorResolutionScale 1.000000
    GstRender.SpectatorVignette 0
    GstRender.StereoConvergence 1.000000
    GstRender.Stereoscopy 0
    GstRender.TerrainQuality 0
    GstRender.TextureFiltering 1
    GstRender.TextureQuality 1
    GstRender.TransparentShadows 1
    GstRender.UndergrowthQuality 0
    GstRender.VSyncEnabled 0
    GstRender.Vignette 1
    GstRender.WeaponDOF 1
    GstRender.WindowBordersEnable 1
    GstRender.uiUpscaling 0

Jest co zmieniać :P No ale gdzieś kole piątku zacznę grzebać. Ale już teraz widać co warto włączyć na ZERO :P
  • SkyZeWonsem
    Niedouczony w robieniu postów ? Dość dziwny zlepek słów.
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Tak gram w tą betę i gram. I cholera dobrze jest, pomijając fakt, że faktycznie są błędy, które raczej do premiery będą wyprostowane.

Dobre zmiany:
    1. Gunplay - zachowanie broni jest świetne
    2. System spotowania - fakt, że gracze nie są wyświetlani na minimapę dodaje każdemu graczowi ostrożności, plus kończy się napieprzanie granatów na ślepo.
    3. Mało ammo, ludzie na serio się zastanawiają podczas wymiany ognia zanim pociągną za spust. Mimo, że na każdym punkcie są skrzynie z ammo.
    4. Mało leczenia, choć tutaj chyba coś z medykiem nie działa poprawnie. Ale plus taki, że ludzie nie biegaja jak rambo.
    5. ttk, choć to rzecz gustu, ale też nie ma przez to rambo.
    6. Podnoszenie drużynowe - to jest mega dobre i przydatne.
    7. Ciężkie pojazdy, nie jeździ się już jak w Need 4 Speed, pojazd opancerzony czy czołg mają masę i trudno hamować. Super zmiana w czołgach, że szybkie obracanie wieżyczką nie wchodzi w grę. Wieżyczka podąża za kursorem swoim tempem.
    8. Budowanie się przydaje.

Jest potencjał.

Nie mogę tylko pojąć tych ludzi, którzy ciągle pluje jadem na tą grę. Zwłaszcza na grupach facebookowych. Ok na skiny itd niech sobie narzekają bo mają i rację. Ale co chwila czytam komentarze, że ta gra to dodatek do BF1 itd...
    Z BF1 to ta gra ma podobną tylko grafikę i udźwiękowienie (i grafa i dźwięk to absolutny top więc mnie to nie przeszkadza a wręcz cieszy).
    Ludzie BF5 to zupełnie inna gra niż BF1.
    Post edited by DzikiWieprzuu on
  • JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    Nie mogę tylko pojąć tych ludzi, którzy ciągle pluje jadem na tą grę. Zwłaszcza na grupach facebookowych. Ok na skiny itd niech sobie narzekają bo mają i rację. Ale co chwila czytam komentarze, że ta gra to dodatek do BF1 itd...
    Z BF1 to ta gra ma podobną tylko grafikę i udźwiękowienie (i grafa i dźwięk to absolutny top więc mnie to nie przeszkadza a wręcz cieszy).
    Ludzie BF5 to zupełnie inna gra niż BF1.

Podobnych (pozytywnych ) komentarzy jest calkiem sporo. Na tym forum jest widoczna jedna i ta sama garstka. Jest sporo ludzi ktorzy graja w BFa od poczatku serii a nigdy ne forum nie byli.

BF5 mial zly start i chybiony marketing to jednak sama gra moze byc naprawde fajna.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    2. System spotowania - fakt, że gracze nie są wyświetlani na minimapę dodaje każdemu graczowi ostrożności, plus kończy się napieprzanie granatów na ślepo.
    Czy to rzeczywiście jest prawda?? Jeśli tak to plus bardzo duży, mnie to osobiście bardzo irytuje shooterach... Mrugnięcie na minimapie jak ktoś patrzy na przeciwnika to jeszcze ok, ale zaznaczenie raz i widoczność nawet przez kilka sekund.. Ehh, no nie lubię tego.

Co do podobizny z BF1, dla mnie to wygląda tak - pewne rzeczy, które są dobre zmieniane być nie powinny. Jednak jeśli ta grafika (co jest dość szeroko rozumianym pojęciem, ale podejrzewam, że używając tego słowa ma się na myśli ogólny wygląd gry) jest zbyt podobna, to trudno nie mieć wrażenia, że gra się w to samo, tylko drugi raz się za to zapłaciło. Widzieliście może The Division 2? UI jest niemal identyczne jak w "1" - mimo, że mnie bardzo ono się spodobało, to jednak od następnej części można oczekiwać czegoś nowego. Nawet niewielkiej zmiany, która odświeży nieco wygląd - jak dla mnie bardzo fajnie było to zawsze rozwiązane w kolejnych częściach Mass Effecta. Niewielkie zmiany, korekcja kolorów, ale nawet ktoś kto nie zna tej serii i dostanie 4 screeny - każdy z innej części - to bez problemu odgadłby, która to gra z serii, bo z każdą kolejną było widać, że jest to takie "świeższe". I dzięki temu nie było wrażenia, że to jest ta sama dokładnie gra, tylko z nowymi misjami. Człowiek kupuje zwykle oczami i to jest związane z psychologią ludu i podam prosty przykład. Masz telefon "A". Idziesz do sklepu kupić nowy i masz do wyboru dwa - wyglądający o wiele ładniej, nowocześniej, dajmy na to, że 20% lepszymi parametrami telefon "B", a obok stoi identycznie wyglądający jak Twój obecny, telefon "C", ale mający o 50% lepsze parametry. Obydwa kosztują tyle samo. I wybierzesz telefon "B" ponieważ po kilku latach posiadania telefonu "A" oczekujesz zmiany wizualnej. Nie mówię, że to sprawdzi się w 100% przypadków, bo ja na przykład jestem osobą, której psychologowie nie znoszą - nie da się mnie zaszufladkować, nie jestem jak przeciętny Kowalski, o którym można wszystko powiedzieć po tym co je na śniadanie, że skoro mieszkam w Krakowie to jestem niekulturalnym kierowcą itd :) A co do grafiki w Battlefieldzie to szczerze nie rozumiem co poza zmianami w UI można by było oczekiwać? Gry od DICE zawsze wyglądają kapitalnie, nie testowałem jeszcze BFV więc nie mogę się wypowiadać na jej temat ale ja osobiście nie oczekuję, że to będzie się różniło jakoś szczególnie od BF1, bo i po co? I mnie taka znikoma zmiana w grafice lekko rozczaruje, ale nie przeszkadza zbytnio ponieważ co najważniejsze w grze? To jak się w nią gra.

dzis pograłem 2 godzinki. rzucam pouche i zdziwko że nie mogę rzucić następnego-chwile zajęło mi dojście do tego że mam ich fizyczną liczbę:2 to całkowicie zmienia styl walki.już nie będzie grzania ogniem na całego-każdy pocisk się liczy.podoba mi się fizyka pojazdów-czuć że to kupa stali.

jak dla mnie na razie 5/5 i po początkowym hejcie wielu że niby kobiety że protezy-sądze że po becie wielu graczy zmieni zdanie,zaakceptuje zmiany i kupi grę.
  • DzikiWieprzuu
    Z tymi pouchami i apteczkami to nadal nie wiem czy to nie jest jakiś bug...
  • Your3vilTwin
    1536 postsPosty: 1,569Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018

Ale im się od tyłkiem pali. Jak ważna stała się nagle komunikacja z graczami. DICE gada do nas godzinę. Kuba robi nadgodziny i wrzuca posty. Normalnie można odnieść wrażenie że im na nas zależy :smiley:

Co do małych apteczek to ma być tak, że medyk ma nieskończoną ilość. Pozostałe klasy respia się bez i mogą sobie zabrać max dwie ze skrzynek z zaopatrzeniem, skrzynek medyka albo nawet sam medyk może w was nią cisnąć nawet jak macie full HP.
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wrazenia z bety, tak na szybko.

Plusy:

- Szybki TK. Jak ktos ma opanowanego BFa to moze robic akcje "Rambo" i bardzo dobrze to nie ARMA. Skill gracza jest dobrze nagradzany. Na jednym magazynku na luzie mozna 3 zabic.
    - Ograniczona ilosc amunicji.
    - Brak spotow 3d
    - Optymalizacja, chodzi lepiej niz 1.
    - Strzelanie. Bron wydaje sie wymagac nieco wiecej od gracz niz ta w 1. Ciut trudniejsz w opanowaniu?

Minusy:

- Bajkowa Grafika ( to jest bardzo subiektywne odczucie )
    - Poruszanie sie, jakos tak sie dziwnie buja na boki :) Pewnie trzeba sie przyzwyczaic, nic powaznego.

BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • AgentBartezz
    edytowano wrzesień 2018
    Mnie chodzi odrobinę gorzej od "1" ale tak ogólnikowo muszę powiedzieć, że nie zaglądając głębiej gra się na prawdę fajnie. Zagrałem raptem jedną rundę ale podoba mi się. Muszę jeszcze zagrać więcej żeby lepiej poczuć plusy i minusy, na ten moment jednak moje odczucia są pozytywne.
    edytowano wrzesień 2018
    Na tę chwilę ogrywam betę na trzech platformach i mam kilka uwag względem każdej
  • TheGhartan
    152 postsPosty: 157Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    To ja może trochę z innej beczki.
    Gra ogólnie jest dobra, ale brakuje jej jakoś klimatu.Jak dla mnie za mało w niej wojny w wojnie.
    Biegam tym moim żołnierzem, strzelam ale jakoś nie czuję że to druga wojna światowa.
    W BF 1 jest inaczej tam na każdym kroku czuję że jestem na wojnie tutaj jakoś tego nie ma, czegoś tutaj brakuję ale nie umiem określić czego.
    Nie wiem może to tylko takie moje odczucia, a co wy myślicie o samym klimacie gry.
  • JanTwardy
    TheGhartan napisał użytkownik: »
    To ja może trochę z innej beczki.
    Gra ogólnie jest dobra, ale brakuje jej jakoś klimatu.Jak dla mnie za mało w niej wojny w wojnie.
    Biegam tym moim żołnierzem, strzelam ale jakoś nie czuję że to druga wojna światowa.

Mam dokladnie tak samo. Technicznie niby wszystko ok ale czegos brakuje.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!