BF V - krótkie info

1192022242557

Komentarz

• Your3vilTwin
    1540 postsPosty: 1,573Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Ja akurat przyjmuję wiadomość o zwiększeniu ilości amunicji z zadowoleniem. Jak już pisałem wyżej, dać po jednym magazynku więcej i apteczce oraz zlikwidować te skrzynki.
    Ogólnie te wszystkie nowe funkcje w grze takie jak:
    - mała ilość amunicji na start
    - zbieranie amunicji z trupów
    - wykrwawianie
    - podnoszenie przez wszystkich ze squadu
    - budowanie
    - szukane skrzynek
    zawdzięczamy tylko i wyłącznie temu że formuły Battlefielda starają się wtłoczyć co? Royale...

Zamiast stworzyć osobną grę na Frostbite wyłącznie dla fanów BattleRoyale to wpycha go na siłę do starego dobrego Battlefielda.

Przez ich chciwość i lenistwo nie będą w stanie zrobić ani dobrego BFa ani dobrego BR bo mechaniki, które rządziły od lat Battlefieldem nie przystają w żaden sposób do tego czym jest BattleRoyale.

i taka mała anegdotka, która mi się kiedyś przydarzyła w życiu.
    Kilkanaście lat temu na zajęciach z programowania na studiach dostaliśmy do zrobienia zadanie. Program miał wykonywać proste wyliczenia na podstawie twierdzenia Pitagorasa. Wzór prosty więc zadanie nie było skomplikowane. Zajęło mi to raptem 10 minut. No ale czas przewidziany na to zadanie wynosił 45 minut. Więc co zrobić z wolnym czasem? Doszedłem do wniosku, że skoro mam się nudzić (bo komputery na których pracowaliśmy nie pozwalały na nic poza programowaniem) to dorobię coś jeszcze. Więc zrobiłem do tego jeszcze jakieś menu i w bonusie jeszcze mój "kombajn" potrafił jeszcze policzyć deltę i pierwiastki z równania kwadratowego. Gdy przyszło do oceny osoby które zrobiły tylko to co było zadane dostały powiedzmy piątki. Ja dostałem tróję. Pan profesor powiedział mi dwa zdania. "Program bardzo dobrze działa, ale musi pan sobie przyswoić jedną bardzo ważną rzecz. Jeżeli coś jest do wszystkiego to koniec końców jest do niczego"
    To była chyba jedna z ciekawszych lekcji jaką wyniosłem całych studiów. No i idealnie oddaje to co teraz widać na rynku wszelkiego rodzaju aplikacji czy nawet gier.

Widać też doskonale, że twórcy Battlefielda nie mieli okazji poznać mojego Pana profesora od programowania, którego serdecznie pozdrawiam. Robią coś co próbuje być do wszystkiego, a koniec końców może się okazać że będzie do niczego.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Jest pare kwestii z ktorymi sie nie zgadzam z waszych recenzji @Evil @JanKiller69

- Co do opowiesci o waskiej specializacji (zgadzam sie z profesorem w zupelnosci) i teraz popatrzmy na specjalizacje BFie. Podnosic moze kazdy z squadu niezaleznie od klasy. Jak dla mnie za duze uproszczenie i zmniejszenie roli medyka. Brakuje jeszcze mozliwosci zeby kazdy mogl wybrac jako dodatkowy gadzet skrzynke z ammo i bedzie git...

- Druga dla mnie jeszcze wazniejsza kwestia ale moze bardziej subiektywna. Mapy, piszecie ,ze duze fajne, duzo opcji flankowanie .itd. Ja od BF1 mam nieco inne odczucia. Moze mapy sa duze, obszerne ale mam dziwne uczucie ze gracz na tych mapach jest prowadzony pewnymi "tunelami" ktorymi powinien sie poruszac i tak np. nie ma szczegolnie miejsca na kreatywnosc bo wiele obszarow mapy jest tak naprawde niedostepnych bo to jakas gora, ciag budynkow czy inna przeszkoda i tak naprawde muismy sie poruszac tylko i wylacznie po pewnych schematycznych sciezkach, niby duze mapy a ta jakos COD czuc. W becie V jeszcze bardziej jest to widoczne/odczuwalnie niz w 1. W starszych czesciach BFa swoboda byla zdecydowanie wieksza a wiec i opcje flankowania, prowadzenia gry. Byly wyjatki jak mapa Blokada w 4. ale jest tez masa map nawet w 2 ktore mozna byla przejsc swbobodnie praktycznie w kazdym kierunku. Sprobojcie tak zrobic w 5 :)

To tylko czesc. Szacunek dla Was za tak szczegolowe recenzje. Mi szczeze szkoda czasu. Nie jest to zaden atak w Wasza strone. Jak najbardziej doceniam wysilek. A z Kilerem pierdziochem troche sie juz znamy. Najnormalniej w swiecie czuje sie zawiedziony swoja ulubiona seria. Jesli Wam sie podoba to bardzo dobrze.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Your3vilTwin
    1540 postsPosty: 1,573Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    - Co do opowiesci o waskiej specializacji (zgadzam sie z profesorem w zupelnosci) i teraz popatrzmy na specjalizacje BFie. Podnosic moze kazdy z squadu niezaleznie od klasy. Jak dla mnie za duze uproszczenie i zmniejszenie roli medyka. Brakuje jeszcze mozliwosci zeby kazdy mogl wybrac jako dodatkowy gadzet skrzynke z ammo i bedzie git...
    Bo cały czas patrzysz przez pryzmat BFa. I tu robisz błąd. Patrz również przez pryzmat BattleRoyale i wszystko stanie się bardziej jasne.

No właśnie ja na Rotterdamie odczuwam mniejszą tunelowość i więcej swobody. Jestem w stanie z punktu E do A dostać się bez oddania jednego strzału. Poza tym czytałem wiele opinii z których wynikało, że właśnie na Rotterdamie ludzie odczuwają dziwną pustkę. Że czasami nic się nie dzieje. A przecież mapa nie jest ani większa od map z poprzednich części ani graczy nie jest mniej. Moim zdaniem jest to właśnie spowodowane tym że jest dużo więcej tych "tuneli" i gracze się mijają. Ta mapa często jest również porównywana do Seine Corssing (Sekwana) z BF3. No ale z tego co pamiętam tam tych "tuneli" było o wiele mniej niż w BFV.

I nie jesteś sam. Mi też się nie podoba kierunek w którym seria zmierza.
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    i brak możliwości wynajmowania serwerów w chwili premiery. Znowu pół roku czekania aby zobaczyć tylko 3 opcje na krzyż?
  • SkyZeWonsem
    1280 postsPosty: 1,293Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Bo cały czas patrzysz przez pryzmat BFa. I tu robisz błąd. Patrz również przez pryzmat BattleRoyale i wszystko stanie się bardziej jasne.
    Patrzeć na BF przez pryzmat BR !?! Sodomia :/
  • Daxiu89
    9 postsPosty: 10Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Moim zdaniem zrobili dwa błędy:

- Wypuścili debilny trailer
    - Dali dostęp do "alphy"

W Becie już jest trochę lepiej chociaż ilość bugów do poprawienia wraz z "poprawieniem" balansu broni w 2 miesiące mnie osobiście przeraża i ciągle się zastanawiam czy kupować w dniu premiery czy poczekać i odkupić od kogoś po gwiazdce za paczkę fajek :smile:
    Nie zarabiam źle, ale jak będę chciał być wydymanym za 350 zł to myślę że znajdę lepsze opcje :wink:
  • Your3vilTwin
    edytowano wrzesień 2018
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Patrzeć na BF przez pryzmat BR !?! Sodomia :/

Sorry taki mamy klimat.

• misiek440
    42 postsPosty: 45Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Pobrałem dzisiaj z ciekawości BF3 i chyba jednak nie kupie BF5, to nie tak wyobrażałem sobie ta serie
    Rekrutacja do Plutonu grającego 4fun<< dodaj mnie na origin do znajomych nick PL_Misiek440
  • VXBronsonXV
    237 postsPosty: 267Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Podziwiam was za wytrwałość (bez podtekstów). W Becie spędziłem (może) z 1h. Mi kompletnie BF zobojętniał po (w trakcie) BF1 a ta beta całkowicie zrobiła mi dobrze. W całości wywalone mam na tą serię.
    Stracona 1h życia.

kolego nie rezygnuj z tytułu bo yourgayeviltwin pobrał proszku beta i ma słowotok.opowiedział historię swojego życia ale według mnie jest niewiarygodny.

• Your3vilTwin
    edytowano wrzesień 2018
    VXBronsonXV napisał użytkownik: »
    kolego nie rezygnuj z tytułu bo yourgayeviltwin pobrał proszku beta i ma słowotok.opowiedział historię swojego życia ale według mnie jest niewiarygodny.
    He he he he
    Właśnie Sky, nie rezygnuj bo będę miał do końca życia wyrzuty sumienia :wink: . Jak mi zostanie trochę proszku to też będziesz mógł sobie zrobić pranie. Albo kreskę. Co kto lubi.

• xF_JanKiller
    472 postsPosty: 478Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @VXBronsonXV bierz połowę proszku :)
    @SkyZeWonsem wykłada hwjtowanie na uczelni i @Your3vilTwin był jego uczniem

A tak serio brzydko przekręcać nicki , brzydko też wciskać wyślij przed przeczytaniem wlanego posta
    Że Skypanem grałem 4 lata , i jak on mówi nie to jest jego zdanie , a nie opinia innych , więc luzuj majtki

Zmieniając temat dziękuję za ,,ciepłe słowa ,, że dobra robota

Obawiam się że seria ,, will never be the same ,, :)
    Pozostaje pytanie w co grać
    Mi jeszcze się podoba ,zobaczymy tydzień po premierze
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Chyba nikt ze starszych graczy nie tak wyobrażał sobie przyszłość tej serii. Nawet jeśli BFV jest w pewnym sensie krokiem w dobrą w stronę w stosunku do BF1 to jednak dość zdecydowanie zbyt drobnym. Podtrzymuję to co mówiłem wcześniej, że sama rozgrywka jest całkiem przyjemna. I o ile jeszcze kilka plusów czy ciekawych rozwiązań jestem w stanie znaleźć - między innymi ta mniejsza ilość amunicji, sądzę że to w pewnym stopniu wpłynie na mniejszą kamperiadę (co do samych skrzynek, może to nie jest perfekcyjne rozwiązanie, ale mnie osobiście rzadko były potrzebne i mówię tutaj również o sytuacjach gdy długo utrzymywałem się na jednym życiu i strzelałem się z przeciwnikami dość często), dobre rozwiązanie to na pewno podnoszenie amunicji z flaków zabitego przeciwnika, zawsze to kilka pestek, które może być kluczowe, odrzucanie i zestrzeliwanie granatów - to idę dalej gdzie już tak kolorowo nie jest.

Beta z definicji to ma być "stress test" dla gry, ma pozwolić na znalezienie błędów więc z jednej strony jest zrozumiałe, że może ich być dość dużo, ale nauczeni doświadczeniem chyba dobrze wiemy, że na premierę z tej bety gra nie wyjdzie. Natomiast to co my tutaj dostaliśmy to jak dla mnie jest wersja demo wersji beta. Tak wybrakowanej bety po prostu nie mogę sobie przypomnieć, a już przy "1" wydawało się, że gorzej być nie może. Brak możliwości rozwoju broni będąc na serwerze; zablokowane sloty w wyposażeniu - np. u medyka można było mieć na jednym slocie tylko małą apteczkę, nawet jak na drugim była duża (chyba że to tak ma być??); brak opisów specjalizacji czołgów; samoloty są po prostu niedorobione, a zwłaszcza ich sterowanie; zamiast dać pełny arsenał i to odblokowany, lub chociaż bardzo łatwo dostępny, to nie - bo po co?; stabilność serwerów to jakiś żart, tak samo jak i odświeżanie danych, czyli to o czym wspomniał Evil - ściany, których nie ma itd, do tego fortyfikacje, które się pojawiają jakieś pół minuty za późno.

Ogólnie to granie sprawia mi większą przyjemność niż BF1, choć rewelacji wcale nie ma. Na pewno wielki minus należy się za to, że trzeba będzie kupić drugą sztukę tej samej broni żeby ją inaczej rozwinąć. Pozostaje czekać na premierę...
    edytowano wrzesień 2018
    VXBronsonXV napisał użytkownik: »
    kolego nie rezygnuj z tytułu bo yourgayeviltwin
    Jak widać każdy ma tu swojego gaja. Twój już cię klepie po zadzie.

• MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    AgentBartezz napisał użytkownik: »
    Na pewno wielki minus należy się za to, że trzeba będzie kupić drugą sztukę tej samej broni żeby ją inaczej rozwinąć. Pozostaje czekać na premierę...

O ile dobrze pamiętam do giwerę tylko raz kupujesz a potem za free masz kolejne sztuki pod inne modyfikacje.
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano wrzesień 2018
    Panowie chyba nie zauważyli, że mała ilość amunicji i zdrowia wpływa pozytywnie na spowolnienie tempa rozgrywki, a to wydłuża ilość czasu na akcje drużynowe... Tak samo jak wydłużony czas odrodzeń wpływa na większe szanowanie życia, bieganie od osłony do osłony. Spowolnione przewijanie ekranu śmierci daje medykowi czas na robienie tego co do niego należy. I to weterani serii chcą zmian, które zamienią BFV w kolejnego BF1. Fani BF są krótkowzroczni... Ehh szkoda... W becie te rozwiązania dobrze wpływały na rozgrywkę drużynową. Jak DICE się wycofa z dobrych zmian jakie wprowadzili to chyba czas przeprosić się z Armą...

Wąs po godzinie grania to można oceniać Tetris a nie BF. Mnie BFV zaczął wciągać po 15h.
    Post edited by DzikiWieprzuu on
  • SkyZeWonsem
    1280 postsPosty: 1,293Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Jeden potrzebuje 1h a drugi 15h by się wciągnąć. Co w tym dziwnego ? Co do Battlefielda to wyznacznikiem "battlefieldowości" nie była (nie jest) dla mnie 1, 3, 4 czy też BC2. To są jakieś protezy. Dla mnie odnośnikiem był i jest BF 2. Parę rzeczy przemycili po części do V. Jednak dla mnie to za mało by na dłużej mnie w tej części zatrzymać. No i wracając do tej 1h zacytuję
    Ta gra nie jest dla mnie. Dziwne poruszanie, dziwne animacje, nie czuję broni, odgłosy strzelania jakieś "plastikowe". Ogólnie cały wygląd gry (może tej mapy) nie przemawia do mnie. Jakieś anime. Nie mogę doszukać się pozytywów :/ Nie ma w tej grze/becie "pazura", jakiegoś ciśnienia. Szkoda czasu na to.
    Teraz reagując na to zdanie w identycznym tonie jak Twoje MaxUnited89
    Wąs po godzinie grania to można oceniać Tetris a nie BF. Mnie BFV zaczął wciągać po 15h.
    Nie jestem "sadomacho" by się tyle męczyć w V-kę.
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Oczywistym jest fakt, że BF2 jest wyznacznikiem. I oczywistym jest fakt, że od BFBC2 seria obrała zły kierunek. Chyba wtedy powstał silnik frostbite (albo jego kolejna wersja). Także nie spodziewaj się, że coś bardzo się zmieni. Bliżej BF2 jest Squad. Niestety tam tempo rozgrywki jest znów zbyt powolne jak dla mnie. Znaczy się sama akcja, wymiana ognia w Squad jest już super ale cholera ten początek rundy trwa za długo, dojazd na punkt, rozstawianie foba itd.

Gdzies ostatnio na YT mignela mi informacja, że startuje projekt reality dla BF3. Pewnie to bujda ale by się wszystkie marudy cieszyły, ja też.
  • Your3vilTwin

Polecam wysłuchać od 1:22:00 do końca. Sporo ciekawych informacji których na próżno szukać gdzie indziej.

• AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    In other Battlefield V news, it’s been confirmed that custom servers won’t be ready at launch. DICE has also confirmed that enemy visibility will be looked upon, and spawn protection will be going away.

No proszę jak to się wszystko pokrywa z moimi spostrzeżeniami...

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!