BF V - krótkie info

1444547495057

Komentarz

• LM_Wyrzysk
    377 postsPosty: 380Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Jacek pogrywa w Firestorm.

Najważniejsza kwestią jest dłuższe TTK. Mając 150 hp + pancerz będzie trzeba strzelać, a nie spamować! Jaram się.
  • Myrasz
    107 postsPosty: 108Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Dobrze widzę, że zabrali szturm i nadal nie przywrócili podboju drużynowego? :(
  • JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Myrasz napisał użytkownik: »
    Dobrze widzę, że zabrali szturm i nadal nie przywrócili podboju drużynowego? :(

Masa ludzi prosila o przywrocenie tego trybu na roznych kanalach informacyjnych glowne forum, tweety, redit. Ja takze. Wielokrotnie adresowalem prosbe, pytania do ludzi opowiedzialnych za komunikacje z graczami jak chodzby @Braddock512 i co ...zero odpowiedzi.

V zawiodla okrojna zawartoscia - to bym wybaczyl, zapomnial, ale takie traktowanie klienta juz nie.

Ktos na angielskim forum napisal ze nie kupiona nowa gra EA jest dla nich wazniejsza niz 1000 postow. Tez tak mysle. Napewno bede o tym pamietal jak EA/Dice wydadza nowego BFa. Taki maly kamyczek...
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • xF_JanKiller
    472 postsPosty: 478Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Szczerze, grałem chwilę szturm, gdyby został to cały czas bym mlucil
    Jednak, zagrałem 4 rundy i odpuściłem
    Po co mam grać w tryb który najbardziej przypada mi zawsze do gustu , skoro mi go zabiorą
    To tak jak dać dziecku super zabawkę na którą czeka, dać mu ją do zabawy ale tylko na parę godzin, po czym zabrać....
    Pierdziele takie coś serdecznie
    #bfvmoments

Podbój drużynowy też był spoko, mimo iż na 3 mapach
    Oczywiście usunięty....
    Pieniądze wydane na bfv zaliczam do najgorzej wydanych pieniędzy w 2018 roku
  • the_Aherus
    27 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Po dwóch tygodniach intensywnego szturmu teraz jakoś pusto się na podboju zrobiło. Miałem szczerą nadzieję, że tryb zostanie na jeszcze 2-3 tygodnie.
    "It's not a bug. It's a feature!"
  • Myrasz
    107 postsPosty: 108Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano 22 marzec
    Nie rozumiem, po co dawać jakiś tryb na czas określony... Jeszcze gdyby były podejrzenia przed jego wprowadzeniem, że to może być gunwo i pewnie nikt nie będzie w to grał... Ale jeśli przez 2 tyg./3 tyg./miesiąc ludzie tłuką ten tryb o każdej porze dnia i nocy(więcej niż w pozostałe), to pytam się - co stoi na przeszkodzie, żeby ten tryb zostawić? Np. mnie nie kręci, bo zwyczajnie nie musi - 32vs32, gdzie 20na32, to skampione noskille z MG albo snajperką, czy w czołgu. Lepiej mi się gra w mniejszych trybach (16v16 i 8v8), gdzie mapa jest okrojona i nawet jak się trafi warzywo schowane w jednym miejscu, to po kolejnym respawnie już go tam nie ma i po każdym kolejnym również, bo łatwiej i szybciej jest się do niego przebić, co zniechęca takie warzywo do kampienia w trybie o mniejszej ilości graczy.
    Marzy mi się powrót do czasów Punk Bustera, kiedy takich graczy można było wywalić z servera: !vote kick [nick]. Niemal jednogłośnie leciał gość, który niczym specjalnym się nie wykazywał, oprócz leżenia w jednym miejscu, taktycznie nieuzasadnionym.
  • JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Myrasz napisał użytkownik: »
    Np. mnie nie kręci, bo zwyczajnie nie musi - 32vs32, gdzie 20na32, to skampione noskille z MG albo snajperką, czy w czołgu. Lepiej mi się gra w mniejszych trybach (16v16 i 8v8), gdzie mapa jest okrojona i nawet jak się trafi warzywo schowane w jednym miejscu, to po kolejnym respawnie już go tam nie ma i po każdym kolejnym również, bo łatwiej i szybciej jest się do niego przebić, co zniechęca takie warzywo do kampienia w trybie o mniejszej ilości graczy.

Mam dokladnie tak samo, zreszta nie tylko ja. Kiedys powiedzieli ,ze Squad Conquest wroci i to "soon" (to soon to bylo gdzies z miesiac temu) ze wzgledu na prosby spolecznosci. Niestety obawiam sie ze jak juz wroci to mi sie juz do V nie bedzie chcialo wracac. I tu mysle ,ze tez nie tylko ja tak mam.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Wojtasinho27
    206 postsPosty: 209Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Czy mistrzowie z Dice grzebali coś w TTK/TTD w najnowszej aktualizacji czy po prostu mam dziś zły dzień?
  • SkyZeWonsem
    1281 postsPosty: 1,294Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    LM_Wyrzysk napisał użytkownik: »
    Najważniejsza kwestią jest dłuższe TTK. Mając 150 hp + pancerz będzie trzeba strzelać, a nie spamować! Jaram się.
    Czyli dłuższe napierdzielanie w cel co wiąże się z większym spamem pocisków itp. nie jest spamem a krótsze strzelanie gdzie trzeba mniej władować pocisków to spam. Dość dziwne.
    No ale akurat nie dziwię się, że w BR wydłużyli TTK.
  • LM_Wyrzysk
    377 postsPosty: 380Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Czyli dłuższe napierdzielanie w cel co wiąże się z większym spamem pocisków itp. nie jest spamem a krótsze strzelanie gdzie trzeba mniej władować pocisków to spam. Dość dziwne.
    No ale akurat nie dziwię się, że w BR wydłużyli TTK.

Kiedyś już to wyjaśniałem. Łatwiej będzie mi zabić Cię trzema kulkami, niż dziewięcioma, więc jeśli będę musiał trafić Cię tak dużo raz, to może okazać się, że strzelasz lepiej i mnie zabijesz. Teraz liczy się po prostu to, kto pierwszy zacznie strzelać i dlatego masz taką plagę leżaków.
  • BlueTiger07
    355 postsPosty: 361Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member

bfv-towcalendarvertical-chapter3-5-updated.jpg
    . . .

• Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Kolejny dodatek, który nie przypadnie do gustu zapamiętacie go na pewno.
    To jest Apex Legends ten tyryb właśnie jest z tej gry. Kto w to grał wie o czym mowa.
  • SkyZeWonsem
    1281 postsPosty: 1,294Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Kiedyś już to wyjaśniałem. Łatwiej będzie mi zabić Cię trzema kulkami, niż dziewięcioma, więc jeśli będę musiał trafić Cię tak dużo raz, to może okazać się, że strzelasz lepiej i mnie zabijesz. Teraz liczy się po prostu to, kto pierwszy zacznie strzelać i dlatego masz taką plagę leżaków.
    TTK nie ma znaczenia dla słabego gracza. Tak samo będzie ginął. TTK nie jest wyznacznikiem czy ktoś ma skila czy nie. Jest tylko jednym z elementów ogólnego ogarnięcia gry.

• LukaszX1992
    140 postsPosty: 140Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Da się jakoś wyłączyć ten efekt z kolorami po braniu apteczki?
    Strasznie to irytujące.
  • LM_Wyrzysk
    TTK nie ma znaczenia dla słabego gracza. Tak samo będzie ginął. TTK nie jest wyznacznikiem czy ktoś ma skila czy nie. Jest tylko jednym z elementów ogólnego ogarnięcia gry.

Jezu, na przecież jest. 3 to więcej, czy mniej, niż 9? Wydaje mi się, że mniej. A jeśli mniej razy trzeba trafić, to jest łatwiej, czy trudniej? Wg mnie łatwiej. A skoro łatwiej, to słabszemu graczowi, jest przy krótszym TTk łatwiej, czy trudniej? No chyba jednak łatwiej. Nie zauważyłeś, że jakieś 80% ludzików, którzy Cię zastrzelą już na killcamie giną? To co teraz masz w grze, to jeden wielki chaos i raj dla lam. To był świadomy zabieg, żeby ludki weszły na mapę zrobiły pif-paf i kończyły ze statami 24-24.
  • SkyZeWonsem
    Jezu, na przecież jest. 3 to więcej, czy mniej, niż 9? Wydaje mi się, że mniej. A jeśli mniej razy trzeba trafić, to jest łatwiej, czy trudniej? Wg mnie łatwiej. A skoro łatwiej, to słabszemu graczowi, jest przy krótszym TTk łatwiej, czy trudniej? No chyba jednak łatwiej. Nie zauważyłeś, że jakieś 80% ludzików, którzy Cię zastrzelą już na killcamie giną? To co teraz masz w grze, to jeden wielki chaos i raj dla lam. To był świadomy zabieg, żeby ludki weszły na mapę zrobiły pif-paf i kończyły ze statami 24-24.
    Długość TTK nie ma znaczenia . Jak ktoś jest słaby i nie myśli podczas rozgrywki to zmiana nic nie da. Zawsze będzie cienki i stąd te płacze. Dłuższy TTK jest właśnie dobre dla ameb. Przy krótkim TTK dobry i myślący gracz jest w stanie więcej taki ameb ubić, których w BFV jest pełno. Przy wydłużonym będzie musiał pompować ich jak gąbki i wtedy jedna z ameb ma szansę go położyć. Dobrze to widać gdy wpada się na plecy takiej większej ilości ameb. Siedzi z 4-5 w jednym miejscu. Jeden magazynek i leżą. No ale to wymaga ciut ogrania i pomyślenia podczas rozgrywki by ich odpowiednio podejść i ubić. I teraz w imię głupoty przeciwnika trzeba wydłużyć TTK by mieli czas zatrybić ?
  • Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    To jest to jak się wpadnie na tyły , a nikt nie pilnuje masakra i lament potem na czacie . Nawet jak się czołgami nawalają to tyły dzipem i po czołgach na hardcore.
  • LM_Wyrzysk
    Długość TTK nie ma znaczenia . Jak ktoś jest słaby i nie myśli podczas rozgrywki to zmiana nic nie da. Zawsze będzie cienki i stąd te płacze. Dłuższy TTK jest właśnie dobre dla ameb. Przy krótkim TTK dobry i myślący gracz jest w stanie więcej taki ameb ubić, których w BFV jest pełno. Przy wydłużonym będzie musiał pompować ich jak gąbki i wtedy jedna z ameb ma szansę go położyć. Dobrze to widać gdy wpada się na plecy takiej większej ilości ameb. Siedzi z 4-5 w jednym miejscu. Jeden magazynek i leżą. No ale to wymaga ciut ogrania i pomyślenia podczas rozgrywki by ich odpowiednio podejść i ubić. I teraz w imię głupoty przeciwnika trzeba wydłużyć TTK by mieli czas zatrybić ?

Przyznałeś mi rację i sam sobie zaprzeczyłeś :-) "Przy krótkim TTK dobry i myślący gracz jest w stanie więcej taki ameb ubić, których w BFV jest pełno." Czyli przy krótszym TTK jest mu łatwiej. "Przy wydłużonym będzie musiał pompować ich jak gąbki i wtedy jedna z ameb ma szansę go położyć." Przecież to znaczy, że ma mniejszą szansę go ubić, bo nie wystarczy się odwrócić i wystrzelić na oślep 3-4 kulki, tylko gość będzie musiał trafić go aż 9-12. Zupełnie ignorujesz fakt, że skoro trzeba trafić większą ilością kulek tzn. że musisz lepiej strzelać. Nie wiem, czy grałeś w APEX, ale tam zazwyczaj gościa w pełnym pancerzu z takiej R-301 musisz trafić 15 razy w klatę, żeby zabić, albo 8 razy w głowę i to nawet z najbliższej odległości. Nie ma dzięki temu randomowych śmierci i w walce 1 vs 1 wygrywa lepszy.
    Sprawdzałem Twoje staty, żeby wiedzieć, czy jest sens z Tobą dyskutować. Staty masz spoko, więc piszę :-) A miałbyś je jeszcze lepsze, gdyby TTk było dłuższe. Myślę, że często zdarzało Ci się też zginąć nie będąc w stanie w jakikolwiek sposób zareagować. Instatnt death. Gdybyś miał czas, to pewnie z części tych sytuacji wyszedłbyś obronną ręką i KDR poszłoby w górę.
  • SkyZeWonsem
    Zupełnie ignorujesz fakt, że skoro trzeba trafić większą ilością kulek tzn. że musisz lepiej strzelać.
    Tylko pamiętaj, że każda broń posiada ograniczoną ilość w magazynku. Przy krótszym TTK ubijesz na jednym magazynku więcej czy mniej ?
    Przecież to znaczy, że ma mniejszą szansę go ubić, bo nie wystarczy się odwrócić i wystrzelić na oślep 3-4 kulki, tylko gość będzie musiał trafić go aż 9-12.
    Na oślep to żadne TTK nie pomoże.
    Sprawdzałem Twoje staty, żeby wiedzieć, czy jest sens z Tobą dyskutować.
    Tylko jakie to ma znaczenie przy dyskusji o TTK ? Co do stat to zawsze jest najważniejszy TP. Nic więcej. Jak to jest to reszta sama przyjdzie.
  • LM_Wyrzysk
    Zupełnie ignorujesz fakt, że skoro trzeba trafić większą ilością kulek tzn. że musisz lepiej strzelać.
    Tylko pamiętaj, że każda broń posiada ograniczoną ilość w magazynku. Przy krótszym TTK ubijesz na jednym magazynku więcej czy mniej ?

Podałem przykład APEX, gdzie praktycznie nie zdarza się zabić jednego gościa jednym magazynkiem (18 pestek w podstawowym magazynku, a 15 musisz trafić, żeby zabić). W ogóle to nie przeszkadza, bo może nosić więcej ammo.
    Przecież to znaczy, że ma mniejszą szansę go ubić, bo nie wystarczy się odwrócić i wystrzelić na oślep 3-4 kulki, tylko gość będzie musiał trafić go aż 9-12.
    Na oślep to żadne TTK nie pomoże.

Jeśli ktoś ma celność 10% na broni, tzn. że bardzo kiepsko strzela. Jeśli trafi 3 na 30 kulek, to Cię zabije i nie ma znaczenia, że 27 nie trafił. Umarłeś.

Sprawdzałem Twoje staty, żeby wiedzieć, czy jest sens z Tobą dyskutować.
    Tylko jakie to ma znaczenie przy dyskusji o TTK ? Co do stat to zawsze jest najważniejszy TP. Nic więcej. Jak to jest to reszta sama przyjdzie.

Dla mnie ma kluczowe znaczenie, bo już kilka razy wchodziłem w polemikę z ludkami, którzy mieli przegrane 5 godz i KDR poniżej 1.0. Nie ufam takim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!