Mało fps i dropy z kosmosu

Dima95SVD
4 postsPosty: 6Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
Siema, mam problem z bfem z małą ilością fps (90 to max a z reguły jest około 65 na ultra) przy i5 6600k 4.5ghz, gtx 1080 oraz 16gb ram już nie wspomnę o nagłych dropach do 45 momentami jak dużo się dzieje na ekranie przy 64 osobach. Komp chodzi ustawieniu na wysoka wydajność i wszystko jest zaktualizowane jeśli chodzi o system i sterowniki.

Komentarz

• VanHell74
    8 postsPosty: 9Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano lipiec 2018
    Kiedy masz te dropy , musisz użyć programu RamMap ze strony Microsoftu. Po uruchomieniu : zakładka Empty i potem Empty Standby List. Działanie programu pozwala zaobserwować Monitor zasobów/Pamięć .Uruchamiamy go poprzez kombinację Alt+Ctrl+Del zakładka wydajność/pamięć i na dole po lewej "otwórz monitor zasobów" zakładka "pamięć".
  • DzikiWieprzuu
    215 postsPosty: 220Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Rok od premiery gra śmigała mi aż miło. I5 6500, GTX 970, 8 Gb ddr 4.

Później wszedł update windowsa, update gry i update sterowników Nvidia. Raptem gra jak się dobrze włączyła to chodziła mega płynnie a innym razem zużycie CPU zajeżdżało na 100 % i miały miejsce ogromne dropy FPS i nawet kłopoty z myszą. Postawiłem system Windows 10 od nowa i trochę pomogło ale procesor nadal pracował na wysokim poziomie 85% do 100%.

Dokupiłem pamięć ram do 16 Gb ddr4, nadal źle znaczy się zależy jak się gra włączyła.

Zastosowałem podpowiedzi z tego wątku https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Info-BF1-Mocny-kilkusekundowy-drop-FPS-ow-po-chwili-gry-obejscia/m-p/6129278/highlight/true#M506 ale było tylko gorzej.

Rozwiązałem wreszcie problem, gram już kilkanaście godzin bez żadnych spadków, gra chodzi jak film.
    > Sprzedałem i5 6500, kupiłem i7 6700 (bez K).
    Na ustawieniach na jakich gram (wszystko na low, siatka i tekstury na ultra, skalowanie rozdzielczości 125%, blokada fps - zgodnie z częstotliwością odświeżania monitora czyli u mnie 60) teraz mam użycie karty graficznej 55%, użycie procesora 38 - 50 podbój na 64 graczy, 45 - 62 Operacje na 64 graczy.

Wreszcie jest dobrze.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!