Ban za co?

«1
laser890
7 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member
edytowano maj 2018
Witam. Dostałem dziś bana za rzekome używanie aimbota. Wczoraj jeszcze normalnie grałem. Jestem informatykiem i wziąłem swój komputer do pracy, ponieważ mam na nim kopię posektorową dysku innego komputera. Z racji tego, że przywracałem system z kopii na drugi dysk postanowiłem sobie pograć trochę. Wszedłem na jeden z serwerów w trybie szturmu jak pamiętam. Ping w okolicy 50. Pograłem trochę jako snajper i udało mi się trafić kolesia z m40a5 który był w śmigłowcu i dobiłem go z m9. Potem wziąłem ah6 i ustrzeliłem dwóch innych po czym zestrzelił mnie koleś z ZW11. Zdenerwowałem się i wyszedłem z serwera. Próbowałem wejść na inne serwery i się zaczęło. Kilkanaście razy próbowałem się połączyć i wywalało komunikat, że nie udało się dołączyć do serwera. Tylko tyle, za którymś razem wywaliło, że zostałem wyrzucony z serwera, ale nie zbanowany tylko komunikat "błąd,zostałeś wyrzucony przez administratora". Próbowałem wejść jeszcze kilka razy bez skutku na inne serwery. Już się niby ładował poziom, ale komunikat, że nie udało się dołączyć do serwera albo utracono połączenie z EA online. Przywiozłem komputer do domu i podłączyłem. Próbuje wejść na serwer. Byłem na nim dosłownie przez sekundę czy dwie i od razu komunikat, że niby dostałem bana za aimbota. Link do mojego konta http://battlelog.battlefield.com/bf3/pl/soldier/laser890/stats/668478869/pc/ Gram w battlefielda od 2014 roku i w 2015 kupiłem premium. Mam według origina 1889 godzin, a według battleloga 1519. Grałem jeszcze w bf4 i zrobiłem wszystkie zadania. Nie które były wynikiem ustawki ze znajomymi i mam nie współmierny licznik trafień w głowę do zabitych, ale polegało to na tym, że znajomy się odradzał na znaczniku, a ja go od razu strzelałem i to nie na prywatnych serwerach tylko na tych normalnych. Na niektórych serwerach właśnie mi dali bana za niby aimbota. Racja było to wynikiem ustawki, ale nie używałem żadnych programów typu aimbot bo wiem czym to grozi. To, że w 600h wbiłem maksymalny level to premie x2 podczas weekendów i te mnożniki i przejmowanie posterunków pojazdami i za każdą gwiazdkę 10000pkt, a razy 4 i razy 2 to wychodzi 60000. Zrobiłem wszystkie zadania i nie gram w niego od stycznia. W battlefieldzie 3 nie robiłem takich ustawek. Można przeglądać moje staty bez problemu. Moja konfiguracja sprzętowa Asrock 970 pro3, [email protected], Zotac GTX680, 12GB ddr3, Windows 7 service pack 1. Używam avasta w wersji podstawowej. Wydaje mi się, że jeśli nie wziąłbym swojego komputera ze sobą do pracy nie miałbym tego bana.

Wszedłem na dodatek na stronę PB i oczywiście znalazłem siebie i co mnie dziwi w ciągu kilku godzin 10 osób dostało bana za takie same naruszenie. Wysłałem zaproszenie każdej po za jedną z osób i może uda mi się dowiedzieć co się działo. Z tego co widzę w ciągu dosłownie godziny było 5banów na WBKS, prawie minuta po minucie.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/F4bMCq3Ttpe_gW3YxGJ11G3FMPkOk7

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/ROcQ~g1fS5niApbioAIasvxGxc4y1m

Komentarz

• laser890
    edytowano maj 2018
    .
  • laser890
    Napisałem przed chwilą, post i został usunięty. Za co?
  • laser890
    Mój post został skasowany. Liczba banów urosła do prawie 20 i lista ciągle rośnie z powodu tego samego naruszenia. Stworzyłem pluton i konwersację w której zaprosiłem zbanowane osoby. Nie zostawię tak tej sytuacji. Większość osób ma także przegrane kilkaset godzin i 100 gwiazdkę pułkownika. Mówią, że nie używali żadnych aimbotów. Patrząc na dalszą część listy bany są z przeciągu 10 dni, a tutaj prawie 20 z tego samego powodu.

https://www.pbbans.com/mbi-latest50-bf3-lfb41.html
  • SylwesterSpalony
    265 postsPosty: 284Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Witaj.
    Twój post nie został skasowany a trafił do kolejki "SPAM" Co do bana musisz kontaktować się z http://evenbalance.com/troubleticket/new_ticket.php ponieważ PunkBuster nie należy do EA. Doradcy EA nie mogą cofać zakazów od PunkBuster.

Wszystko o nakładanych blokadach możesz przeczytać tutaj: https://help.ea.com/pl/help/battlefield/punkbuster-bans-and-violations/

Destruction = End of the old and the begin of the new. ✴ TEAM: TSHLD ✴ http://tiny.pl/g5q77
  • laser890
    Wszystko okej. Znalazłem post https://forums.battlefield.com/fr-fr/discussion/8920/se-faire-bannir-par-pb-aimbot-52120 gdzie też się uskarżają. Wchodząc na stronę pbbans dosłownie wszyscy po za jedną osobą mają bana AIMBOT # 52120. Cała lista jest z banami z tego samego powodu.
  • harry0ld
    29 postsPosty: 32Member, Battlefield, Battlefield 3 Member
    PunkBuster banuje ostatnio wielu niewinnych ludzi, evenbalance ma to gdzieś a EA to nie obchodzi, że program mający zabezpieczać ich grę przed oszustami robi co chce.
  • laser890
    Ja już podziękowałem EA i nie mam zamiaru kupować najnowszego battlefielda, ani nawet 1.
  • harry0ld
    laser890 napisał użytkownik: »
    Ja już podziękowałem EA i nie mam zamiaru kupować najnowszego battlefielda, ani nawet 1.

Prawidłowo.
  • BATTLECRUSER32pl
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Ja też dostałem bana ale za game hack 83017 mam przegrane ponad 3000h kilkadziesiąt osób tego samego dnia też dostało. Dostałem go o 17.59 a na pban widnieje 13 i nazwa innego serwera pisałem do evenbalance ale co odwołanie to po kilku dniach ta sama odpowiedź. Nigdy nie chatowałem a tu tu proszę pisałem do EA ale cisza mają to w ☹☹☹☹
  • MaxPayn4
    5 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Kilka dni temu dostałem bana od PB,teraz po wejściu na serwer zostaję wyrzucony z jakimś komentarzem.Nie wiem o co chodzi z tym banem.Gram dla zabicia czasu i rozrywki,od kilku lat.Nie używam jakichkolwiek sztuczek dla poprawienia wyników,zresztą mam słabiutkie.Nawet jakiś czas temu resetowałem ,myśląc że po nabraniu jako takiej wprawy,dorobię się lepszych statystyk,tak dla poprawienia własnego ego.Teraz nie mogę pograć w BF3 ,tak samo w BF4 ,w które to grałem dosyć dawno.Napisałem do PB,czekam.Myślę że jak mi nie zdejmą blokady to już nigdy więcej nie zakupię gry pod szyldem EA i PB.Czuję się oszukany i okradziony,było nie było poszło kilkaset złoty i tysiące godzin.Teraz niejako zmuszony jestem grać w BF5 ,ale choć grę mam od kilku miesięcy to nie pogram bo jak się okazuje ,moja karta graficzna jest zbyt słaba,mając na uwadze draństwo jakie mi zafundowali ,nie mam zamiaru wydawać kolejnych kilkuset złoty,a nawet więcej na kartę ,by po kaprysie jakiegoś PB otrzymać bana.
    Rozłączenie z grą: wyrzucił cię PunkBuster. Podany powód: PunkBuster kicked player 'MaxPayn4' (for 5 minutes) ... Player MaxPayn4 kicked by ACI LiveSecure for ACI-PB-VIOLATION-73004-BF3 [Admin Decision] Co myślicie o tym draństwie i jakie rady macie dla mnie?
  • harry0ld
    @MaxPayn4 W komunikacie o banie jest napisane że to decyzja admina. Sprawdź czy możesz się dostać na inne serwery. Jeśli nie to znaczy że dostałeś global bana i możesz grać tylko na serwerach bez punkbustera. Nie da się z tym nic zrobić.
  • MaxPayn4
    5 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    harry0ld napisał użytkownik: »
    @MaxPayn4 W komunikacie o banie jest napisane że to decyzja admina. Sprawdź czy możesz się dostać na inne serwery. Jeśli nie to znaczy że dostałeś global bana i możesz grać tylko na serwerach bez punkbustera. Nie da się z tym nic zrobić.
    Ostatnio zauważyłem ze jest dużo grających z jeszcze mniejszymi umiejętnościami niż ja , a poznaję to po tym że łatwiej mi ich dopaść. Grałem na "Kanałach" i pamiętam że z czołgu trafiłem chyba ze dwa razy śmigłowiec, i zostałem wyrzucony po minucie.Podobno to jest wojna i po to mam broń by strzelać i korzystać z niej jak zamierzam,czyżbym miła latać z herbatnikami ciepłą kawą? Byłem tyle razy zastrzelony,czy trafiony pociskami w dziwnych okolicznościach,ze nie jestem w stanie zliczyć.Trafiano mnie zza ściany,z odległości które nie odpowiadają mapie,czy likwidowany w ułamku sekundy po pojawieniu się na mapie, i to przez te same osoby,lub kogoś kogo w ogóle nie było na liśćie graczy.Jestem już mocno dorosłym facetem i nie w głowie mi jakieś sztuczki z programami. Jeśli jest tak że mnie nie odblokują to po co wymyślono ten system,który samego siebie nie kontroluje? Mam wrażenie że to jeden wielki szwindel,wydawców i "opiekunów" gry.Powiedzcie mi czy jest gdzieś serwer na który mogę się zalogować i swobodnie pograć?
  • harry0ld
    @MaxPayn4 To znaczy, że wyrzuca cię z każdego serwera na który próbujesz dołączyć?
  • MaxPayn4
    harry0ld napisał użytkownik: »
    @MaxPayn4 To znaczy, że wyrzuca cię z każdego serwera na który próbujesz dołączyć?
    Niestety tak,a na dodatek z BF4 ,gdzie grałem dawno .Ciekawe że wchodząc na serwery BF4 miałem wrażenie że otrzymuję raporty nie ze swojej gry,tak jak by już ktoś tam grał za mnie,ale to może moje złudzenie ,czy mylne spostrzeżenia,sam nie wiem.
    Ostatnie miesiące przeznaczyłem na dokończenie serii w BF3 na wykonanie wszystkich zadań,które mi pozostały,a tu taki pech.Dziękuję Ci za zainteresowanie i odpowiedzi na moje pytania.Napisałem coś tam do PB,korzystając z translatora,ale czy poprawnie i czy zareagują,wątpię po przeczytani kilku postów.Pozdrawiam.
  • harry0ld
    @MaxPayn4 Punkbuster jest popsuty i banuje wielu niewinnych graczy, sam mam podobną sytuację w BF3. Pisanie do EA lub EB to strata czasu, już to przerabiałem. Wciąż możesz grac na serwerach z wyłączonym PB ale raczej nie ma ich dużo.
  • volumin
    4 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member
    To jest jakaś żenada po prostu. Czyli zostałem nieuczciwie zbanowany i nie mogę teraz nic z tym zrobić? Czy jest jakaś osoba, która ma jakąś wiedzę w tym temacie?

W BF3 gram od 2011, nigdy w życiu nawet nie myślałem o czitowaniu, a tu nagle: "Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster permanent ban issued on this Game Server for player 'volumin' ... GLOBAL PunkBuster GUID BAN 57f8dc8a".

Z tego co widzę, to wiele osób ma problem. I co teraz?
  • SkyZeWonsem
    1271 postsPosty: 1,284Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Nic. Masz bana.
  • volumin
    Czyli co? Zostałem fałszywie oskarżony bez żadnego powodu i mam się wypchać? Tak EA traktuje swoich klientów?
  • LM_Wyrzysk
    346 postsPosty: 349Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    volumin napisał użytkownik: »
    Czyli co? Zostałem fałszywie oskarżony bez żadnego powodu i mam się wypchać? Tak EA traktuje swoich klientów?

Niestety chyba jedyne co możesz zrobić, to już od nich nie kupić żadnej gry w przyszłości. Wcześniej było sporo postów nt. banów i chyba nikomu nie udało się odblokować konta.
  • volumin
    Dodatkowo będę każdego zniechęcał do kupna jakiejkolwiek gry od EA.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!