Karta graficzna do Battlefield1/5

Dudson1999
6 postsPosty: 9Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
Cześć chciałbym się dowiedzieć jaką kartę graficzną polecacie z własnego doświadczenia i jaką macie obecnie w komputerze? Chodzi mi o ustawienia w BF wysokie/ultra. Zastanawiam się nad wyborem 1060/1070.I jakie sprzęty macie.

Komentarz

• AgentBartezz
    407 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Kartę graficzną najlepiej dostosować do reszty posiadanego sprzętu, więc to też zależy od tego co tam u Ciebie w obudowie się znajduje. Jeżeli pozostałe podzespoły nie "uciągną" gry na wysokich to wyższy model karty niekoniecznie będzie dobrym wyborem.
    A już odpowiadając na pytanie, która z tych dwóch - jeśli 1060 to tylko wersja 6GB, ale moim zdaniem lepszym wyborem i na teraz i na przyszłość będzie 1070.
    Zapomniałem dodać jakie części mam to tak: i5-8500 MSI B360 2x8gb 2400Mhz i oczywiście zasilacz ocz 600w. Pierwsze odpaliłem bf1 na starych częściach i5 2400 8gb ram to była tragedia.. Niskie ustawienia spadki prawie do 30-40 fps. Czuć różnicę po wymienianie procesora i ram. Dlatego też chcę się zapytać czy taki sprzęt uciągnie 1070 lub nowsze karty nvidii które wyjdą w tym roku.
  • AgentBartezz
    407 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Z uciągnięciem to nie jest żaden problem. Tak na prawdę jedyna rzecz, która musi uciągnąć kartę to zasilacz. Pozostałe podzespoły jest po prostu najlepiej i najbardziej opłacalnie tak dobierać, aby były w tym samym przedziale wydajnościowym - nie ma sensu kupować karty za 4 tysiące, a do tego jakiś słabszy i starszy procesor i3, plus niezbyt dużą ilość RAMu. Dla tego co masz jeśli pozwala Ci na to budżet to moim zdaniem spokojnie można dokupić 1070, lub też jeśli nie zależy Ci zbytnio na czasie to poczekać na nową serię GTXów - tylko, że ciągle nie wiadomo kiedy one się pojawią :/
    edytowano lipiec 2018
    Nieoficjalnie wiadomo, że sierpień-wrzesień ale ja obstawiam że to ściema i raczej później. Nie wiadomo tylko ile będą kosztowały. A zapowiada się, że drogo...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• AgentBartezz
    Dokładnie, wszystko nieoficjalnie i takie wróżenie z fusów. Pożyjemy, zobaczymy. Ceny to ciekawa sprawa, niby ma taki 1180 być znacznie wydajniejszy niż 1080 ale droższy o 100 dolców. Może te wyższe ceny są też spowodowane nowymi pamięciami, chociaż z drugiej strony GDDR6 jest sporo szybsze niż GDDR5 to wielkich różnic w cenach nie ma. Ale być może ten skok wydajności dzięki nowym pamięciom będzie na tyle duży że 1160 (2060) = 1080 i stąd takie ceny? Gdybanie, ale może coś w tym jest.
    Może taki skok wydajności będzie.Jednak czekam na nową serię Gtx i będę celował coś w pokroju 1160/1170 lub 20x to już zależy od nazwy, Były już plotki o wydajnośći chyba 1170 że biję gtx 1080ti,Na forum pisało
  • Werterror
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Dudson1999 napisał użytkownik: »
    Cześć chciałbym się dowiedzieć jaką kartę graficzną polecacie z własnego doświadczenia i jaką macie obecnie w komputerze? Chodzi mi o ustawienia w BF wysokie/ultra. Zastanawiam się nad wyborem 1060/1070.I jakie sprzęty macie.

Osobiście mam GTX 1060 6GB i battlefield 5 w open beta śmigał na ultra bez najmniejszych dropów, natomiast co do Battlefield 1 to z DX 12 były małe problemy, na DX 11 pewnie by działało lepiej ale nie grałem na tyle długo żeby bawić się w zmiane ustawień :D
  • DzikiWieprzuu
    215 postsPosty: 220Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    GTX 970 spisywał się w wersji beta wyśmienicie. W rozdzielczości full HD oczywiście
  • Kozakinio11
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    edytowano październik 2018
    Witam.
    Ja mam intel i5-8600k, msi gtx 1080 8GB OC, msi z370 Tomahawk, 2x8 GB ram g.skill aegis 3000 MHz, be quiet pure power 600W 10 CM, 2x ssd 500gb samsunga. BF1 Ultra + DX12 średnio 70 FPS bez spadków, jedynie menu więcej, nawet 140 FPS, ale w menu sie nie liczy :D Na początku ładowania mapy spada mi nawet do 7 FPS. Bez DX12 średnio 80-90fps. Zestaw stockowy, niepodkręcany. Tylko jakies automatyczne są boosty procka, grafiki chyba też.
    I właśnie w związku z tym mam pytanie, czy nie powinien sobie zestawik radzić trochę lepiej? Tyle kasy poszło i jakieś marne 60-70 FPS. Strach pomyśleć co by było jakbym wziął gtx 1070 lub 1060. I co będzie z nowszymi grami, żadna karta nie uciągnie tych grafik jak np. BDO Remasterd na full jakby ustawić?

Edit:monitor 24" full hd, więc bez szału, skoro 4k powinno śmigać na tej karcie.
  • LukaszX1992
    123 postsPosty: 123Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano październik 2018
    Kozakinio11 napisał użytkownik: »
    Strach pomyśleć co by było jakbym wziął gtx 1070 lub 1060. I co będzie z nowszymi grami,
    Posiadam GTX 1060.
    Battlefield 1 Ultra 70-100 FPS

• Kozakinio11
    \
    LukaszX1992 napisał użytkownik: »
    Strach pomyśleć co by było jakbym wziął gtx 1070 lub 1060. I co będzie z nowszymi grami,
    Posiadam GTX 1060.
    Battlefield 1 Ultra 70-100 FPS

Ile masz ram i jaki procesor? To bardzo dziwne, czemu ja mam mniej albo tyle samo na gtx 1080?
  • LukaszX1992
    123 postsPosty: 123Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ile masz ram i jaki procesor? To bardzo dziwne, czemu ja mam mniej albo tyle samo na gtx 1080?
    AMD Ryzen 5 2600 AM4 3,4 GHz
    Crucial Ballistix Sport 16GB (4x4GB) DDR4-2666 CL16
  • Kozakinio11
    O.o widzę procek 2x tańszy a podobny performance, wiec powiedzmy taki sam, duzo slabsza grafika i gorszy ram... Dlaczego masz lepszy wynik?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!