Dyskusja na temat spadków FPS - BF1

«1
System
0 postsPosty: 71Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Medal of Honor Warfighter, Battlefield 1 Member
edytowano październik 2018
Ta dyskusja została utworzona z komentarzy wydzielonych z: BF V - krótkie info.

Komentarz

• LukaszX1992
    131 postsPosty: 131Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Czyżby znowu powtórka z rozgrywki, że w pełnej wersji wydajność siądzie ?
    Przecież finalna wersja BF1 działała lepiej od bety.
  • SkyZeWonsem
    1198 postsPosty: 1,211Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    To jeszcze raz. Nie było destrukcji w Becie V. Włączenie jej w finale polepszy wydajność ? Ten element odciąży komputer ?
    Film faktycznie pokazuje większą ilość FPS tylko dla mnie taki słaby test patrząc na całość BF1. Nie ma zbytniej rozpierduchy na tym nagraniu, nie widać destrukcji itp.
    Na mapie Skraj Monarchii potrafiły dziać się cuda z FPS i to na pustym serwerze. Hece z różowym słońcem wypalającym obraz na Amien i innych mapach nie wspomnę. Włączenie DX12 w BF1 = dziwne ścinki. Oczywiście mówię tu o kartach od AMD bo nVidia to porażka w tej kwestii. Swoją drogą dają RTX a o wsparciu DX12 nVidia milczy.
    Oby BFV był lepszy pod tym względem. Zobaczymy.
  • LukaszX1992
    131 postsPosty: 131Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    To jeszcze raz. Nie było destrukcji w Becie V. Włączenie jej w finale polepszy wydajność ? Ten element odciąży komputer ?
    Film faktycznie pokazuje większą ilość FPS tylko dla mnie taki słaby test patrząc na całość BF1. Nie ma zbytniej rozpierduchy na tym nagraniu, nie widać destrukcji itp.
    Na mapie Skraj Monarchii potrafiły dziać się cuda z FPS i to na pustym serwerze. Hece z różowym słońcem wypalającym obraz na Amien i innych mapach nie wspomnę. Włączenie DX12 w BF1 = dziwne ścinki. Oczywiście mówię tu o kartach od AMD bo nVidia to porażka w tej kwestii. Swoją drogą dają RTX a o wsparciu DX12 nVidia milczy.
    Oby BFV był lepszy pod tym względem. Zobaczymy.

Destrukcja była, a to że coś tam ulepszą nie oznacza, że od razu mocno spadnie wydajność.
    Poza tym z BF1 mieli problemy ludzie, którzy mieli w kompach słabe procesory, wolne pamięci ram, bottleneck itp.
    Twórcy sobie dla jaj nie dali i5 6600K w minimalnych.
    Zresztą przy BFV będzie to samo, a w pomocy technicznej to co drugi temat będzie o spadkach fps.
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    mi bf 1 dropi a mam 8600k na 4,4 ghz gtx 1080 i 16gb ram 3466 wiec nie tylko ci ze slabymi kompami maja problem
  • LukaszX1992
    Kriiisu_93 napisał użytkownik: »
    mi bf 1 dropi a mam 8600k na 4,4 ghz gtx 1080 i 16gb ram 3466 wiec nie tylko ci ze slabymi kompami maja problem
    Nie żartuj.
    Ja mam AMD Ryzen 5 2600, 16 GB RAM, GTX 1060 i w BF1 stałe 60 FPS na Ultra.
    Także na bank coś nie tak z kompem masz.
  • Your3vilTwin
    1397 postsPosty: 1,428Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @LukaszX1992
    To teraz wróć do tego filmiku który rzekomo ma za zadanie coś wg ciebie udowodnić i przypatrz się jak w 1:55 koleś ma dropa z 102 FPS do 83 FPS i ponownie ponad 100 FPS nie ruszając się z miejsca. To jest spadek o 20%. On też ma coś z komputerem? Z resztą takich momentów jest więcej...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LukaszX1992
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    @LukaszX1992
    To teraz wróć do tego filmiku który rzekomo ma za zadanie coś wg ciebie udowodnić i przypatrz się jak w 1:55 koleś ma dropa z 102 FPS do 83 FPS i ponownie ponad 100 FPS nie ruszając się z miejsca. To jest spadek o 20%. On też ma coś z komputerem? Z resztą takich momentów jest więcej...

To jest gra multi i nie widzę w tym nic dziwnego.
    Możesz sobie stać w miejscu, ale akcja na serwerze dzieje się non stop.
  • Your3vilTwin
    1397 postsPosty: 1,428Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @LukaszX1992
    No więc jak Kriiisu_93 pisze że ma spadki klatek (nie pisząc w jakim przedziale są te dropy) to mu dopisujesz "masz coś z kompem".
    Jak spadki na tym "porównaniu" to "nic w tym dziwnego".
    Musisz w końcu zdecydować się na jedną wersję bo dwa posty a całkowicie inne wnioski.
    Ciekawe co odpiszesz ludziom grającym na konsolach i skarżących się na spadki. Źle sobie je poskładali i skonfigurowali oprogramowanie? Takich tematów też jest sporo.

LukaszX1992 napisał użytkownik: »
    Możesz sobie stać w miejscu, ale akcja na serwerze dzieje się non stop.

No i właśnie dlatego film który tutaj wrzucasz w żaden sposób nie można nazwać porównaniem. No chyba że porwanie jakości grafiki czy efektów. Bo na pewno nie wydajności. Żeby można było porównać wydajność warunki w jednym jak i drugim przypadku muszą być identyczne. A takie nie są.
    I tutaj dochodzimy do kolejnej rzeczy która by się przydała w nadchodzących Battlefieldach - benchmark.

@JanTwardy
    Ty nas tu nie próbuj trollować :smile:
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    Z tych ostatnich to wydaje mi się, że składa się społeczność tego forum ;)

Mylisz się Max. My kochamy tę serię. Nienawidzimy EA. Za uwstecznienie serii którą kochamy i za różne inne szemrane praktyki wykorzystujące słabości graczy.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LukaszX1992
    No więc jak Kriiisu_93 pisze że ma spadki klatek (nie pisząc w jakim przedziale są te dropy) to mu dopisujesz "masz coś z kompem".
    Łatwo się domyślić, że chodzi mu o spadki FPS poniżej 60 FPS lub przycinanie gry.
    Po prostu gra źle mu działa.
    Jak spadki na tym "porównaniu" to "nic w tym dziwnego".
    Jak dla ciebie dziwny jest spadek FPS ze 100 na 80 to nie mam więcej pytań ;) .
  • Your3vilTwin
    @Rydzu2015 Jeżeli możesz wydziel posty odnośnie FPS do innego tematu.

Ja bardzo chętnie chciałbym się zapoznać z definicją "dropuf FPS" i granicy od której przestają budzić zdziwienie...

• Rydzu2015
    679 postsPosty: 709Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Proszę bardzo :smile: możecie sobie tutaj podyskutować na temat spadków
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    no wina jest po stronie windows 10. ostatnio dodałem nowy wpis do rejestru związany z GameDVR który mam wylaczony oczywiście (ale chyba jednak nie był wylaczony bo w rejestrze jest cos nie tak) tak jak mi kazali z pomocy MS i się bardzo poprawilo. Wczesniej miałem zjazdy z 60 do 40 na tym kompie czyli 8600k, 1080 gdzie na wersji 1607 windowsa gralem na i5 4590 gtx 1060 3gb i ultra stabilne 60 fps było potem od creators zaczal się cyrk zmiany procka najpierw na i7 potem karty na 1080 i ☹☹☹☹ wielkie to dalo system oryginalny swiezy bez syfu aktualny ze wszytskimi biosami, sterami itp. itd. Teraz po tej edycji rejestru to od czasu do czasu w grze chrupnie do 56 fps i podcza wczytywania/odrodzenia czasem chrupnie a czasem nie wiec jeszcze cos jest do poprawy. kiedyś wielu mi mowilo ze to wina i5 zmien na i7 zmieniłem i nic potem ze karta 3gb tylko zmieniałem na 8gb 1080 tez nic wiec takie rady co do sprzętu można sobie wsadzić ….tam wlasnie

Drp fps tj nagle scinka gry na chwilke z wyraźnym zmiejszeniem fps i nagłym powrotem stabilnego fps. Np. jest 60 nagle na sekundę zjazd do 50 i znow od razu powrot na 60

jeśli ogolnie gra działa w 100 fps a co jakiś czas potrafi walnac do 80 i znow na 100 wrocic to to sa dropy które maja jakas przyczyne i nie sa normalne. Co innego jakby fps się wahal caly czas miedzy 80 a 100

To moje filmy na starej konfiguracji tzn i7 4790, 16 gb ram 1600 mhz , gtx 1080

• DEiscovery
    9 postsPosty: 11Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Problem spadków FPS (przynajmniej dla mnie) praktycznie z każdą nową aktualizacją się nasila.
    Przy I5 4690k podkręconym na sztywno na 4,3gh, 24MB ram 1866MhZ, win 7, nawet na GTX 650 początkowo miałem stabilne 60 fps.
    Na dzień dzisiejszy w niektórych mapach spada nawet chwilami do 18fps...
    Wg. was sama wymiana karty na powiedzmy RX580 przywróci stabilne 60fps? Nie potrzebuje więcej do poprawnej gry.. ;)
  • SkyZeWonsem
    1198 postsPosty: 1,211Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Warto zwrócić uwagę na dwa elementy
    ezgif-com-video-to-gif.gif
    Wymuszamy wysoką wydajność. Z domyślnymi różnie to bywa.
  • Kriiisu_93
    Nie ma tej opcji w ustawieniach ekranu a w ustawienie w panelu nic nie zmienia. Dosc widocznie mi pomoglo dodanie nowego wpisu w rejestrze odnoscnie GameDVR ktory w ustawieniach systemu mam wylaczony ale chyba tak naprawde wylaczony nie byl co chyba bylo bledem samego DVR albo systemu. Nie jest idealnie ale widocznie lepiej niz bylo. Czekam na dalsze zmiany bo wina jest w Windows 10. Mam wersje 1809
    Post edited by Kriiisu_93 on
  • SkyZeWonsem
    To jakim cudem są u mnie ? Trzeba je tylko włączyć.
  • JanKiller69
    451 postsPosty: 457Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie też są
    Ale nie ma tak jak na filmie który wrzuciłeś
    Trzeba przez panel nvidia
  • SkyZeWonsem
    Tylko ten film jest mój i chcesz mi wmówić, że tego tam nie mam :) Jest ale trzeba to włączyć w ustawieniach ekranu. Mam włączone w panelu nvidia i jak widać w menu Windows 10.
  • JanKiller69
    451 postsPosty: 457Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja nic nie wmawiam :)
    Mówię tylko że ja mam trochę inaczej
    I klikając ustawienia ekranu ---> opcje grafiki nie mogę przejść do zarządzania
    Ale mogę to otworzyć inaczej
    Podkreśle że ja mam zmienione od dawna , a mówię tylko że można to znaleźć inaczej :)
    Jak patrzę na swój poprzedni post to jest trochę chaotyczny
  • LukaszX1992
    Nie ma tej opcji w ustawieniach ekranu a w ustawienie w panelu nic nie zmienia.
    Na WIndows 10 1809 tego nie ma lub jest w innym miejscu.
    Ja mam jeszcze 1803 i według mnie i tak to nic nie daje.2MiKH.png
    Dosc widocznie mi pomoglo dodanie nowego wpisu w rejestrze odnoscnie GameDVR ktory w ustawieniach systemu mam wylaczony ale chyba tak naprawde wylaczony nie byl co chyba bylo bledem samego DVR albo systemu.
    GameDVR to największy syf w Windows 10 i faktycznie sprawia wiele problemów co można zaobserwować na wielu forach.
    Czekam na dalsze zmiany bo wina jest w Windows 10. Mam wersje 1809
    Skąd masz pewność, że to wina systemu? Najlepiej włącz monitor zasobów i sprawdź co się dzieje w momencie gdy masz drastyczny spadek FPS.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!