Problemy/bugi

1568101113

Komentarz

• OFFik
    197 postsPosty: 203Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    the_Aherus napisał użytkownik: »
    Czy jakiś brytyjski samolot ma perka, który pozwala mu przeżyć panzerfausta? Podczas wczorajszych polowań trafiłem takowego za 45hp i gość dalej latał. Nawet zliczoło mi taką ilość obrażeń do tych super zadań, by zadać x obrażeń samolotom. Odkąd przywrócono one shot kill pierwsza taka sytuacja, a zestrzeliliśmy już całkiem sporo lotników.

Niektóre samoloty mogą mieć wzmocniony pancerz.
  • SkyZeWonsem
    1257 postsPosty: 1,270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Tylko mi znikły plutony czy wam także ?
  • OFFik
    197 postsPosty: 203Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Nie przyglądałem się temu. Z błędów to ostatnio gra mi i moim znajomym zmieniła ustawienia graficzne na.. ultra :D Przypadkiem dopiero zauważyliśmy po dłuższej chwili. To wkurza..
  • Myrasz
    91 postsPosty: 92Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Ciekawe, co zostanie zepsute po jutrzejszej aktualizacji (godz. 10:00 am CET)...
    Może chociaż naprawią ten problem z wywalaniem z gry bez komunikatu, który należy sobie wygrzebać z podglądu zdarzeń w Win(KERNELBASE.dll), a który pojawił mi się po ostatniej aktualizacji.
  • ravklerskY
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Witam,
    Często w czasie gry gra nagle sie zwiesza(freeze) i samoistnie wyłącza. W bf1 mialem taki sam problem ale pomoglo wylaczenie nakladki origin. A tutaj nic, przez to nawet nie moge dokonczyc rozgrywki.
  • Myrasz
    edytowano 5 marzec
    ravklerskY napisał użytkownik: »
    Witam,
    Często w czasie gry gra nagle sie zwiesza(freeze) i samoistnie wyłącza. W bf1 mialem taki sam problem ale pomoglo wylaczenie nakladki origin. A tutaj nic, przez to nawet nie moge dokonczyc rozgrywki.

Po takim wyłączeniu gry odpalasz panel sterowania -> narzędzia administracyjne -> podgląd zdarzeń -> dzienniki systemu Windows -> Aplikacja. W jednej z pierwszych pozycji powinien być czerwony wykrzyknik, a w kolumnie Źródło napisane Application Error. Klikasz, dowiadujesz się o kodzie błędu i szukasz rozwiązania w internetach. Od ostatniej lutowej aktualizacji również mnie zaczęło wywalać z gry niby bez błędu, ale odnalazłem go w wyżej opisanym miejscu.
  • Your3vilTwin
    1471 postsPosty: 1,503Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano 5 marzec
    Mówisz i masz

//EDIT
    Chciałem sprawdzić czy faktycznie jest tak jak ten koleś mówi ale "uruchamianie" gry u mnie po dzisiejszej aktualizacji wygląda tak:
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Myrasz
    edytowano 5 marzec
    Co do pierwszego filmiku, to u mnie nie ma tego komunikatu. Mam natomiast inny problem po ostatniej lutowej aktualizacji.
    Jeśli czekam w kolejce na jakimś serverze, a w tym czasie zobaczyłem, że gdzieś zrobiło się miejsce i tam na szybko chcę dołączyć do gry, to wybierając drugi server powinno pojawić się powiadomienie o tym, że jestem już w kolejce na jakimś serverze i czy potwierdzam dołączenie do nowo wybranego. W chwili obecnej to powiadomienie mi się nie pojawia, a po wybraniu tego drugiego servera - pojawia mi się czarny ekran z ładowaniem, tak jakbym miał dołączać, co się niestety nie dzieje i jedynym wyjściem jest ALT+F4.
    Taka ciekawostka...
  • Tiger_Itself
    185 postsPosty: 197Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Za dużo jest tego ciągłego mieszania w ustawieniach gry , raz zrobiona gra nie podlega już modyfikacji. Po to była alfa i beta, abyście mogli sprawdzić. Teraz gra zakupiona i do niczego nie podobna. Skończcie wreście z tym grzebaniem. Był czas na testy dawno temu, a teraz powinno się grać, a nie mieszanie , a to taki tryb wam damy , a to sraki.
    Im więcej mieszacie tym mniej będziecie mieli graczy i po kłopocie odejdą na inne gry, a wasza firma upadnie i wy też nie będziecie mieli pracy. I bardzo dobrze bo ktoś tu ma wizję ? czego ?
    Ja już nie będę w kolejne wasze badziewie grał mam dość już po bf4 i teraz bf5 dobitnie to uświadamiacie i zniechęcacie. Tylko kasa kasa kasa
  • Kolednik91
    48 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Tiger_Itself napisał użytkownik: »
    Za dużo jest tego ciągłego mieszania w ustawieniach gry , raz zrobiona gra nie podlega już modyfikacji. Po to była alfa i beta, abyście mogli sprawdzić. Teraz gra zakupiona i do niczego nie podobna. Skończcie wreście z tym grzebaniem. Był czas na testy dawno temu, a teraz powinno się grać, a nie mieszanie , a to taki tryb wam damy , a to sraki.
    Im więcej mieszacie tym mniej będziecie mieli graczy i po kłopocie odejdą na inne gry, a wasza firma upadnie i wy też nie będziecie mieli pracy. I bardzo dobrze bo ktoś tu ma wizję ? czego ?
    Ja już nie będę w kolejne wasze badziewie grał mam dość już po bf4 i teraz bf5 dobitnie to uświadamiacie i zniechęcacie. Tylko kasa kasa kasa

cześć,
    Pierwszy raz się spotykam z tym, żeby ktoś miał problem z tym, że twórcy chcą urozmaicić grę.
    Czyli podbój drużynowy oraz szturm twórcy powinni sobie darować? Nowych map oraz broni też nie powinni dodawać? A skoro np. wyjdzie nowa karta graficzna jakiś czas po wyjściu gry i ta gra nie będzie z tą kartą współpracowała to też twórcy nie powinni dostosować gier do nowego sprzętu bo na starym działała.

Btw. zauważyłem, że prowadzisz pluton w BFie.
    Prowadzisz pluton w grze, w której nie chcesz kontynuować udziału? I otwarcie to mówisz? Życzę powodzenia.
  • the_Aherus
    27 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    //EDIT
    Chciałem sprawdzić czy faktycznie jest tak jak ten koleś mówi ale "uruchamianie" gry u mnie po dzisiejszej aktualizacji wygląda tak:

Prawdopodobnie masz ustawiony DirectX 12 w BF? Wyłącz w pliku konfiguracyjnym i będzie działać.
    "It's not a bug. It's a feature!"
  • Wojtasinho27
    158 postsPosty: 161Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Czarny ekran przy uruchamianiu u mnie także występuje ale po chwili gra się już normalnie pojawia i wskakuje na pełny ekran.
  • Your3vilTwin
    1471 postsPosty: 1,503Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    the_Aherus napisał użytkownik: »
    Prawdopodobnie masz ustawiony DirectX 12 w BF? Wyłącz w pliku konfiguracyjnym i będzie działać.

Ale dzięki za poradę.

DX nie był włączony. Ale dla pewności sprawdziłem i było "0" w pliku konfiguracyjnym. Ba poszedłem krok dalej. Wyłączyłem synchronizacje i wyciąłem cały katalog z moich dokumentów. Też bez skutku. Potem sobie przypomniałem, że po pobraniu aktualizacji etap "finalizowanie" trwał podejrzanie długo. Więc wywaliłem grę którą pobierałem jeszcze za czasów triala i ściągnąłem na nowo.

Zadziałało bez problemu. No i niestety musiałem przejść cały proces uruchamiania gry "pierwszy" w tym próbę dostosowania ustawień jasności która od premiery nie działa jak trzeba

Oraz ten nieszczęsny prolog w którym Tygrys walczy pod Tobrukiem w rzeczywistości będąc w tym czasie na wyłącznie na deskach kreślarskich czy bezczelnie zmanipulowane przemówienie premiera Wielkiej Brytanii w którym wycięte są zdania odnoszące się do sytuacji Polski...
    #historybydice

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LukaszX1992
    135 postsPosty: 135Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Miałem ten sam błąd.
    Gra nie chciała się uruchomić.
    Wystarczyło skorzystać z opcji napraw grę w origin.
  • Tiger_Itself
    185 postsPosty: 197Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Kolednik91 napisał użytkownik: »
    Tiger_Itself napisał użytkownik: »

cześć,
    Pierwszy raz się spotykam z tym, żeby ktoś miał problem z tym, że twórcy chcą urozmaicić grę.
    Czyli podbój drużynowy oraz szturm twórcy powinni sobie darować? Nowych map oraz broni też nie powinni dodawać? A skoro np. wyjdzie nowa karta graficzna jakiś czas po wyjściu gry i ta gra nie będzie z tą kartą współpracowała to też twórcy nie powinni dostosować gier do nowego sprzętu bo na starym działała.

Btw. zauważyłem, że prowadzisz pluton w BFie.
    Prowadzisz pluton w grze, w której nie chcesz kontynuować udziału? I otwarcie to mówisz? Życzę powodzenia.

Gram od dawna i jestem już wyjadaczem tej serii. Przypadła mi od początku , czyli BFBC potem BF3 i itd. Po nowościach jakie zostały wprowadzone w BF4 przecież akcjonariusze mocno skrytykowali tą wersję i nie obyło się bez problemów finansowych dla firmy. Bo to już inne studio robiło , a inne poprawiało.
    Skoro zamawiam samochód i jego specyfikacja jest podana przez producenta, a ja ją tylko jeszcze uzupełniam i takie , a nie inne gadżety to odbieram taki jaki chciałem. Nie ma już modyfikacji , a to zmienimy mu np. koła na takie bo te są za małe lub coś jeszcze ulepszymy. To jest kompletny samochód po homologacjach.
    Gra zrobiona jest przez graczy testowana alfa i potem beta to wystarczy, aby wypuścić gotowy produkt. No i co kupujesz grę i masz już problemy grało się fajnie w np. becie i oczekujesz podobnego produktu . A tu krach ludzie , którzy zamawiają grę u producenta, a potem sprzedają to graczom mijają się z celem.
    Firma z wieloletnim doświadczeniem zna już graczy tej serii i powinna ich doceniać bo to dzięki nim istnieje.
    Mamy marzec dawno po premierze i tu kolejna już aktualizacja kolejna czego? Ano tego, że gracze mają inne zdanie i narzekają bo mnie zabił za wcześnie już za osłoną itp przykłady. No to jako zamawiający zgłasza problem do twórcy, a ten aktualizuje tu poprawiam , a tu wam zmienię. Ha znowu jestem wam potrzebny to biznes.
    Gra zrobiona przetestowana i gotowa do sprzedaży nie podlega już modyfikacjom tak jak produkty codziennego użytku. Chcesz grać to graj bo tu jest tak , a nie inaczej. Gracz się dostosuje do tego co ma. A nie , że teraz przez ten czas będziecie grali w podbój drużynowy , a teraz szturm potem coś tam. I to znika z wyboru ludzie się przywiązują do ulubionego trybu gry, który każdy z nas ma . Ty lubisz taki tryb gry , a ja taki. Obecnie musisz grać w to co ci nam karzą .
    Meble zakupione do mieszkania też po zakupie modyfikujesz? nie.
    Skoro robimy serię BF to trzymamy się zasady, która była, a nie naginamy . Od początku było tak i tak tej wersji się trzeba trzymać. Owszem nowości są wskazane jesteśmy przecież cywilizowani tak.
    Mieli nauczkę po BF4 i Hardline , Star Wars to nic nie mówi wam. A trzeba było się trzymać wersji z BFBC lub BF3 i byłoby dobrze. Czemu nadal BF3 jest grywalny bo jest dobrze zrobiony były błędy , ale poprawione skutecznie i to trzyma tą cześć nadal. BF4 na początku był dobry, a potem szkoda pisania, ale jakoś tam poprawiony no da się grać.
    Czemu się nie przyjęła część Hardline przecież to fajna gra , a Star Wars też fajna gra i tam nie widziałem tylu aktualizacji co tu w BF5.
    Prowadzę prowadziłem i będę kontynuował prowadzenie plutonu tak długo jak będę grał. Na chwilę obecną są inne części w które da się normalnie grać.
  • Myrasz
    Pytanie z innej beczki apropo bugów - też macie taki problem, że kursor myszy podczas ruchu nie porusza się płynnie tylko są ścięcia? Dodam, że to nie problem FPS. Testuję już 4 myszkę i zauważyłem pewną regułę. Wydaje mi się, że to kwestia odświeżania położenia myszki. Najczęściej jest to 1000 MHz ustawione domyślnie. Oczywiście można to zmieniać, a najczęstsze tryby to:
    125 MHz
    250 MHz
    500 MHz
    1000 MHz
    Testy przeprowadzałem na(w takiej kolejności):
    - A4Tech Bloody
    - Roccat Lua
    - Razer Deathadder Expert
    - Logitech G203 (od dzisiaj)
    I o ile na A4Tech'u tego problemu nie było, bo grałem nią w zeszłym roku, ale jest zbyt duża na moją dłoń co jest niewygodne, to przy każdej kolejnej problem występuje. Sytuacja nie występuje tylko w przypadku częstotliwości ustawionej poniżej 500 MHz (125 & 250). Oczywiście takie atrakcje mam tylko w BFV. Reszta gier hula normalnie. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie dzieje się tak od razu po wejściu do gry, musi minąć kilka minut. Wejście na inny server -> kilka minut -> znów skoki.
    Ktoś, coś?
  • Your3vilTwin
    No to jeszcze musisz sprawdzić jak gryzonie będą się zachowywały gdy pobawisz się tymi opcjami
    jZxOkhv.png

• Myrasz
    edytowano 6 marzec
    Sprawdzałem pierwszą metodę - RAW INPUT na OFF powoduje, że myszka wręcz szaleje, jakbym nie miał podkładki. Pozostałe opcje również nic nie poprawiały.

Natomiast czytałem kiedyś o drugiej "metodzie" i ogólnie jest ona wyśmiewana, gdyż nie ma zastosowania w grach, które posiadają własną tego typu opcję(co widać doskonale po BFV). To coś na zasadzie DPI w Windows, a DPI w grze. Ile w tym prawdy - nie wiem, ale jestem skłonny w to wierzyć, gdyż jest to logiczne. W każdym razie mam to wyłączone od zawsze.
  • Tiger_Itself
    Poziom czułości DPI powyżej 1250 i 1750 a, odświeżanie położenia to 125 lub 250 czy 500. Tak i nie schodzę poniżej na Logitech G602. Też czasami mam ścinkę za wiechę, ale to nie mysz to bf.
    Prawie podobne ustawienia co wymienił @Your3vilTwin
  • Kolednik91
    48 postsPosty: 49Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    @Tiger_Itself proszę ani nie porównujmy kto grał dłużej ani tym bardziej różnic pomiędzy środkami trwałymi jakimi jest samochód czy meble a środkami niematerialnymi jakimi jest użytkowanie licencji.

BTW. Meble po zakupie zmodyfikowałem. Dodałem sobie ledy do szyb.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!