Spadki fps w Battlefield 5

SWPawel56
3 postsPosty: 4Member Member
Witam mam problem ze spadkami FPS w BF 5. Mój PC wyciąga max 90-110 fpsów ustawiłem max 70 w grze. Fpsy spadają dp 30,40 gdy na mapie zaczyna się dużo dziać wybuchy, strzały na blisko z przeciwnikiem itp. Fpsy spadają na sekunde i później wracają do normy. Dzieje się tak głównie w trybach gdzie jest 64 graczy na mapie. Proszę o pomoc co zawodzi w moim PC.

Mój komputer:
i3-8100
gtx 1060 3 gb
8gb ram
Dysk 1 TB
Windows 10

Komentarz

• LukaszX1992
    138 postsPosty: 138Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Za słaby procesor.
  • SWPawel56
    Myślisz że to procesor? Może 16 gb ram by się przydało? Chyba będzie trzeba rzeczywiście w i5 zainwestować
  • LM_Wyrzysk
    345 postsPosty: 348Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Na bank procek. Mój i7 4790k zrobiony na 4,6 lubi się zakrztusić na Narwiku, czy na arras we wsi. Zainstaluj sobie msi afterburnet + rivatuner odpal w czasie gry monitoring i będziesz widział procentowe użycie procesora i karty
  • SWPawel56
    Użycie karty 50-70 średnio 60%
    Użycie procesora 70-100% średnio 85
  • LukaszX1992
    138 postsPosty: 138Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano 21 styczeń
    SWPawel56 napisał użytkownik: »
    Użycie karty 50-70 średnio 60%
    Użycie procesora 70-100% średnio 85
    Procesor nie wyrabia i ogranicza kartę stąd drastyczny spadek FPS, gdy coś się dzieje na ekranie.
    Dlatego najgorzej będzie w trybach gry, gdzie jest 64 graczy na mapie.
    Wymień procesor minimum na i5-8400 i problem będzie rozwiązany.
    RAM też dorzuć 8 GB, bo 16 GB to już standard do gier.
  • SWPawel56
    Ok dzięki Panowie
  • LM_Wyrzysk
    345 postsPosty: 348Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    SWPawel56 napisał użytkownik: »
    Ok dzięki Panowie

Spróbuje sobie jeszcze tego:
    Z tego, co piszesz gorzej nie będzie, a mi po zrobienie krok, po kroku zgodnie z instrukcją płynność gry się poprawiła.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!