Resetujące się ustawienia w panelu nvidia po uruchomieniu gry.

emesi75
4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
Dzień dobry.

Wczoraj zauważyłem spadek wydajności podczas grania. Po wyjściu z gry sprawdziłem ustawienia i okazało się, że w panelu 3D sterowników nvidia wszystkie ustawienia wróciły do wartości domyślnych. Wprowadziłem znowu swoje (np: maksymalna wydajność), potwierdziłem klikając zastosuj i uruchomiłem grę. Po zamknięciu gry to samo, wartości znowu domyślne. Kombinowałem na różne sposoby:
- zaktualizowałem stery do najnowszych (czysta instalacja),
- dałem uprawnienia "uruchom jako administrator" plikowi: nvcplui w katalogu: program files/nvidia corporation/control panel client,
- grę uruchamiałem normalnie i w trybie administratora,

żadne działania nie przyniosły efektu. Jak tylko uruchomię grę, wszystkie zmiany wprowadzone w panelu sterownika powracają do domyślnych.
Jedno co zauważyłem, to gdy po zmianach ustawieni panel zwinę do paska, wszystko jest ok, ale jak tylko go zamknę, po uruchomieniu gry wszystko się resetuje.
Gdzieś tydzień temu wszystko było ok, wydaje mi się, że problem powstał po najnowszej aktualizacji gry.
Problem nie występuje np. w przypadku BF1.
Sprawdźcie proszę u siebie, czy przypadkiem tez się nie resetują ustawienia.
Proszę o sugestie, jak można rozwiązać ten problem, za co z góry dziękuje.

Komentarz

• emesi75
    Jako ciekawostka, znalazłem na zagranicznych forach info, że BFV po ostatniej aktualizacji, po próbach zmiany ustawień w panelu sterownika, resetuje je do domyślnych.
    https://forums.battlefield.com/en-us/discussion/180755/bfv-nvidia-profile-reset-after-every-start-of-the-game
    https://answers.ea.com/t5/Technical-Issues/Nvidia-control-panel-profile-setting-reset-at-each-launch-of-BFV/td-p/7479762

Brawo, brak mi słów, stąd tak mi spadała ostatnio wydajność na laptopie, jeśli np. maksymalną wydajność po uruchomieniu gry zmienia z powrotem na jakość.
  • the_Aherus
    27 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Jakieś rozwiązanie na tę przypadłość? Te dane muszą być trzymane w jakimś pliku nvidia CP, więc gdyby plik ustawić na 'tylko do odczytu' gra nie miałaby możliwości edycji. Domyślam się czemu to miało służyć i dlaczego DICE to zaimplementował.
    "It's not a bug. It's a feature!"
  • the_Aherus
    27 postsPosty: 27Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Ustaw sobie tak jak chcesz wszystko w NVCP, zapisz ustawienia, zamknij NVCP.
    Udaj się do folderu C:/programdata/nvidia corporation/drs (folder programdata jest domyślnie ukryty przez system). Pliki które przechowują aktualne dane to: nvdrsdb1.bin i nvdrsdb0.bin. Nadaj im atrybuty 'tylko do odczytu' i zobacz czy pomogło.
  • emesi75
    Zgadza się. Pomogło.
  • LM_Wyrzysk
    345 postsPosty: 348Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    To może być spowodowane przez tych ludków, którzy majstrowali w Panelu i wyłączali wszystko, żeby trochę jakby czitować.
  • the_Aherus
    Dokładnie. Jest to taki szybki fix od DICE dla tych, którzy używali 'potato mode'. Oczywiście dalej jest to wykonalne i wydaje mi się, że Fairfight nie wyłapuje takich praktyk, ale nie jestem devem dice, a sam nie będę sprawdzał.

@emesi75 pamiętaj by przy aktualizacji sterowników czy przy zmianie ustawień przez NVCP nadać uprawnienia do zapisu dla tych plików, inaczej wyskoczy błąd.
  • emesi75
    @the_Aherus
    Czyli jak wydadzą nowe sterowniki, to przed instalacją (zawsze robię czystą instalacje) odznaczyć mam "tylko do odczytu"?
  • the_Aherus
    Tak. Inaczej instalator może nie mięć uprawnień di usunięcia tych plików lub powstanie jakiś inny konflikt.
  • emesi75
    Kolejne kombinacje po najnowszej aktualizacji BFV.
    GF Experience nie widzi ustawień gry. Inne np. BF 1 widzi. Co oni kombinują? Najpierw panel Nvidia teraz GFEx?
  • SkyZeWonsem
    1271 postsPosty: 1,284Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie nic w ustawieniach karty się nie zmienia i nigdy nie zmieniło. Zapewne dlatego, że nie korzystam z ulepszaczy GFE do gier. Wyłącz to badziewie i będzie po sprawie. BFV trochę inaczej się aktualizuje. Po dużej aktualizacji zawsze zmieniają się ustawienia grafiki w grze no i "niestety" zawsze muszę ję poustawiać po swojemu. GFE tworzy swoje CFG pod BF-a i jak widać po aktualizacji gry są tylko problemy. Jak już chcesz mieć jakieś swoje ustawienia to lepiej je samemu zrobić w panelu sterowania nvidia niż zdać się na czary GFE.
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    U mnie też trzyma ustawienia. Instaluje tylko stery i dźwięk HD.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!