Wpływ HDR na mutiplayer

mortonex
2 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
Witajcie mam do was pytanie. Jak to jest z tym hdr w grze online? Przeszkadza czy nie ma wpływu na rozgrywkę i tzw. inputlag. Gracie z wlaczonym hdr czy nie?
Pytam bo jestem na kupnie telewizora i dotychczas nie miałem jak tego sprawdzić.
Bardzo będę wdzięczny za pomoc.

Komentarz

• Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Mam TV UHD skalibrowany kolorymetrem na dwa profile : do codziennego oglądania tv i profil do grania (nie ten fabryczny bo i tak jest lipny) aby imputlag był jak najmniejszy.Posiadam zwykłe ps4 przy włączonym hdr jest delikatny imputlag wręcz niewyczuwalny.Na innych profilach można już go wyczuć dlatego gram na wyłączonym.Dodatkowo hdr w ps4 nie robi żadnego WOW nawet w singlach.Trzeba też dodać że bluetooth też nie jest doskonały zwłaszcza w tych starszych kontrolerach,z ciekawostek przed wprowadzeniem kontrolerów V2 była łatka poprawiająca łączność ale tyczyło się to kontrolerów v2 które miały wejść na rynek.
    Dla porównania mam jeszcze XO gdzie włączone hdr i 4k na TV profil UHD daje takiego imputlaga że nie mogłem grać,ponad sekundowe opóźnienie to co się robi padem a to co się dzieje w tv na innych profilach podobnie.
  • mortonex
    2 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Dziękuję bardzo za odpowiedź, dużo mi naświetliłeś sprawę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!