Mała ilość fps oraz zacięcia w BFV przy SSD na PS4 Slim

PrzemekNomad
6 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
edytowano 19 czerwiec
Witam was. Ostatnio postanowiłem trochę przyspieszyć moją Slimke kupując do niej dysk SSD od Samsunga. Wszystko ogólnie fajnie, większość gier znacznie przyspieszyła ale nie w Battlefield V. Na HDD gra potrafiła czasami przyciąć tak tutaj momentami jest prawie pokaz slajdów i mase klatek gra gubi. Takie działanie gry spowodowała właśnie wymiana dysku z HDD na SSD. Pragnę tylko powiedzieć że pobierałem Battlefielda 4 oraz Battelfielda 1 i te gry działają bez zarzutów nawet lepiej niż na HDD. Stąd moje pytanie do was w czym tkwi problem? Czy to słaba optymalizacja czy zbyt szybkie ładowanie tekstur i za duże zapotrzebowanie mocy na słabą PS4 Slim czy celowe działanie DICE żeby właściciele bazowych konsol kupili te wydajniejsze czyli PS4 Pro czy Xbox One X. Czy jest jakiś sposób żeby to wyeliminować czy nie ma innego sposobu jak powrót do HDD czy może zakup Playstation 4 Pro i tam włożenie SSD. Spotkał się ktoś z takim problemem w BFV u siebie na konsoli kupując dysk SSD ?
Post edited by PrzemekNomad on

Komentarz

• LM_Wyrzysk
    404 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Ja wczoraj podpiąłem SSD do kompa i też miałem wrażenie, że chodzi gorzej, niż dzień wcześniej na HDD. Ścinki, jakieś skoki wydajności, generalnie dramat. Dzisiaj odpaliłem i jest normalnie. Wydaje mi się, że to może być kwestia po stronie EA, a nie naszej, sprzętowej. Czasami mam wrażenie, że z dnia na dzień zmienia się zupełnie stabilność gry i jej wydajność. 
  • Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Musimy zacząć od tego że 60fps w grach multi-FPS na konsolach to taki wolny żart :) Trzymajmy się tych 30 :)
    Czy robiłeś backup wszystkiego z HDD i wrzucałeś na SSD w tym był między innymi BFV? Piszesz że po pobraniu jedynki i czwórki jest git to może odinstaluj BFV i zainstaluj go ponownie.
    Jeżeli chodzi o granie PRO vs Slim to nie powinno być różnicy gra jest zablokowana na 30fps.Pro ma tryb boost i gry na FHD będą działać płynniej (w teorii) bo i tak mają ograniczenie do 30 lub 60.

• PrzemekNomad
    6 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Rydzu2015 napisał użytkownik: »
    Musimy zacząć od tego że 60fps w grach multi-FPS na konsolach to taki wolny żart :) Trzymajmy się tych 30 :-)
    A grałeś na może na konsoli w fpsy na multi ??? Pisząc 30 fps jesteś w błędzie bo studio Digital Foundry testowało Battlefielda V i są spadki do około 50fps a z reguły jest 60fps tak na konsoli PS4 Pro. Niektóre tytuły nawet na Slimce działają w 60fps tyle że są bardzo częste spadki do około 40fps. Nie mam pojęcia skąd Ci się wzięło że PS4 Pro nie wyciąga 60fps w takim BFV także polecam obejrzeć nagrania na YT jak to ludziom śmiga w 60fps BFV. Żartem jest stwierdzenie że w BFV na PS4 Pro jest blokada do 30fps 🤣🤣🤣 A tryb boost służy do czegoś innego tzn kiedy posiada się odbiornik 1080p nie 4K wtedy gra downscaluje obraz z udawanego 4K bo tak naprawdę w większości jest 1440p do 1080p i działa wtedy wygładzanie krawędzi krotko mówiąc supersampling. Jeśli chodzi o samo działanie na Slim grę próbowałem kilka razy odinstalowywać i pobierać ponownie i nic to nie daje. Pytam tylko czy ktoś ma podobny problem po zainstalowaniu SSD w Slimce bo na HDD dało się grać w BFV od czasu do czasu minimalnie przycieło ale z reguły było w okolicach 40-50fps a przy SSD nie da rady grać a jakoś inne Battlefieldy działają w tych 50fpsach bez problemu i inne tytuły też świetnie działają tylko nie Battlefield V oraz SW Battlefront II który i tak lepiej działa niż BFV.
  • Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Nie nie grałem na konsoli bo przecież tam się nie da grać i jak tak w ogóle można na padzie? 😉
  • PrzemekNomad
    Jestem ciekaw czy ludzie posiadający SSD na PS4 Pro mają taki sam problem że gra zaczęła gorzej działać niż na HDD. Pro jest dużo wydajniejsza od Slimki stąd to pytanie. Jeśli zaś chodzi o BFV mam kilka teorii, bardzo słaba optymalizacja na bazowych konsolach, celowe działanie aby na Pro i X działały lepiej, problemy z serwerami w co wątpię albo gra nie przystosowana na konsolach do SSD to tylko moje teorie 😉
  • PrzemekNomad
    edytowano 19 czerwiec
    Nie nie grałem na konsoli bo przecież tam się nie da grać i jak tak w ogóle można na padzie? 😉

Nie wiem czy to ironia czy znów wywoływanie jakiejś wojny. Nie będę nawet tego komentował lecz chyba nazwa Moderatora w tytule zobowiązuje do jakiejś większej wiedzy niż szerzenia kłamstewek dot. konsoli 😉 Wracając do tematu to chciałem kulturalnie podyskutować o tym temacie 😊
  • Rydzu2015
    PrzemekNomad napisał użytkownik: »
    Nie wiem czy to ironia czy znów wywoływanie jakiejś wojny. Nie będę nawet tego komentował
    A jednak skomentowałeś, a wojnę można wywołać w grze😉
    Wolę realnie wierzyć w 30fps na konsoli niż w jakieś wymuszane 60.
    Długo masz konsole? Jak dawno temu czyściłeś układ chłodzenia, wymieniałeś pastę, termopady?
  • PrzemekNomad
    PrzemekNomad napisał użytkownik: »
    Nie wiem czy to ironia czy znów wywoływanie jakiejś wojny. Nie będę nawet tego komentował
    A jednak skomentowałeś, a wojnę można wywołać w grze😉
    Wolę realnie wierzyć w 30fps na konsoli niż w jakieś wymuszane 60.
    Długo masz konsole? Jak dawno temu czyściłeś układ chłodzenia, wymieniałeś pastę, termopady?

Skomentowałem ponieważ możesz mi wierzyć że BFV nie ma blokady na 30fps. Owszem gra nie działa tak płynnie jak na PC ale naprawdę jest 60fps z minimalnymi spadkami do około 50fps. Także gadanie o 30fps jest bez sensu fakty są inne mimo że uważam te konsolę za bardzo biedne ale dobra skończmy o tym. Jeśli chodzi o Slimke posiadam ją od kwietnia 2018. Sądzisz że wymiana pasty coś da ? Tzn wiem że ludzie wymieniają pasty w playach i są różnice ale tu raczej jest kwestia dwóch tytułów BFV oraz BFII hmm... układ chłodzenia niecały miesiąc temu czyściłem chociaż nie było to takie dokładne czyszczenie raczej zdjęcie obudowy z góry i przedmuchanie wentylatora.
  • Rydzu2015
    W moim przypadku widzę poprawę po czyszczeniu i wymianie pasty, robię to raz na rok.Nie koniecznie musi to być przyczyną takiego zachowania gry. Jeżeli masz możliwość podpięcia dysku hdd pod usb i zainstalowania na nim BFV to możesz sprawdzić jak gra będzie się zachowywać.
  • PrzemekNomad
    W moim przypadku widzę poprawę po czyszczeniu i wymianie pasty, robię to raz na rok.Nie koniecznie musi to być przyczyną takiego zachowania gry. Jeżeli masz możliwość podpięcia dysku hdd pod usb i zainstalowania na nim BFV to możesz sprawdzić jak gra będzie się zachowywać.
    Mam możliwość podpięcia dysku HDD po USB także spróbuję tej opcji. Pomysł ciekawy i zobaczymy czy jest lepiej. Odezwę się jak to zrobię 😉
  • PrzemekNomad
    Podpiąłem dysk przenośny HDD i przeniosłem na niego BFV i kurczę Battlefield V zaczął działać płynnie i jest w okolicach 40-50 fps na multi i działa lepiej niż używając wbudowanego HDD wcześniej. A Battlefront II jeszcze lepiej i płynniej śmiga niż Battlefield. Teraz mam jakby SSD na system a przenośny HDD mogę mieć na gry i w zasadzie dużo lepiej to działa kiedy ma się dwa dyski 😀
  • LukaszX1992
    140 postsPosty: 140Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wkładanie dysku SSD do konsoli niema żadnego sensu, bo i tak jest spowalniany.
  • mortonex
    2 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Witam mam u siebie na ps4 fat, dysk ssd Samsunga i mam identyczne problemy z BF 5.
    Po podpieciu zew.dysku hdd jest dużo bardziej stabilnie. W konsoli wymienilem pastę i termopady gelida i nie wpłynęło to w żaden pozytywny sposób na grę, mało tego konsolą dalej wyje jakby miala odlecieć chyba jej dni są już policzone 🤭
    Za pierwszym razem wymienilem termopady na 3mm, wyczytalem że za grube bo mają mieć 1mm-1,5mm takie też założyłem przy drugim czyszczeniu, niestety nie pomogło, konsola sie grzeje, wyje itd... Pozostaje czekać na Ps5 bo kupowanie nowej czwórki jest teraz nie bardzo ekonomiczne.
  • Rydzu2015
    Ja bfv mam zainstalowany na wewnetrznym hdd ale z ciekawosci w wolnej chwili sprawdzę jak będzie działać na zewnetrznym ssd.
    Ja mam jedną z pierwszych ps4 i już po pierwszym roku wymieniłem paste i termopady.Wentylator może już być na wykonczeniu jak wyje a jest czysty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!