Zmiana procesora?

JaRQ0
4 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 7 Member
Witam posiadam taki sprzęt i5 [email protected] , 16gb ram 3200, msi 1080ti gaming x. Grając w Full hd na ultra fps jest w przedziale 100-144. Czy przesiadka na i7 9700k lub 8700k, da mi stałe 144fps? Mam monitor 144hz i drażnią mnie ciągłe spadki w granice 100fps. Wykorzystanie cpu Jest w większości czasu na 100%

Odpowiedzi

• LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    Po pierwsze Panie kolego Jarku nie gra się w multi na ultra. Po drugie Panie kolego Pure PC podaje, że Twoja karta wyciąga na ultra FHD średnio 134 fps, więc czasem będzie 100, a czasem  160. Zmniejsz sobie te opcje i po problemie, a jeśli spadki dalej będą, to będziesz wiedział, że wina gry, a nie sprzętu. 
  • JaRQ0
    4 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 7 Member
    Zmiana ustawień graficznych na low zwiększa minimalnie fps. Nadal waha się w przedziale 110-144, wykotzystanie cpu 100%. Pytanie czy potrzebuje mocniejszego procesora?czy może zmiana na i7 niewiele zmieni?
  • LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    Pewnie dojdzie trochę klatek, o ile karta do tej pory nie działa powyżej 90%. Tylko moim zdaniem, w ogóle nie będzie to opłacalne, bo koszt duży, a skok wydajności raczej symboliczny. 
  • VXBronsonXV
    244 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 275 Member
    co nie zmienia faktu że gry typu battlefield są procesorożerne.ja grałem na i54690k karta graficzna gtx970 ustawienia low i gra przycinała.przesiadłem się na amd ryzen 7 i nadal mam gtx970 gra chodzi elegancko (dalej ustawienia low) karta graficzna renderuje grafikę ale to procesor przetwarza zadania,w przypadku gdzie na mapie jest 64 graczy i z servera spływają na twój komputer dane o tym co się dzieje z pozostałymi 63 graczami dość mocno obciąża procek.
  • 19Romulus84
    40 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 42 Member
    LM_Wyrzysk też tak myślałem że nie gra się na ULTRA  w multi bo się naczytałem że po co tyle szczegółów że to przeszkadza, że za kolorowo że może rozpraszać wzrok i długo w BFV grałem na LOW za wyjątkiem siatki i tekstur, gra i tak wyglądała bardzo dobrze ale... po jakimś czasie, bo komp pozwala, dałem wszystko na maksa w grafice oprócz takich rzeczy jak aberracja chromatyczna, efekt ziarna etc etc i nie zauważyłem żebym miał gorsze wyniki a przynajmniej grafika mocno cieszy. Serio LM_... uwierz że to jest kwestia indywidualna czy komuś ULTRA w czymś przeszkadza czy nie. Ja widzę że mi w niczym nie przeszkadza, jestem bardzo spostrzegawczy i wiem że czy LOW czy ULTRA wroga bym szybciej nie zauważył. Może dużo ludzi woli LOW i ma tak lepsze wyniki ale ja nie. PS JaRQ0 wpisz naprawdę w google to co chcesz wiedzieć a wyskoczą ci dziesiątki materiałów pisanym jak i na YT z rzetelnymi testami różnych konfiguracji sprzętu. Nie ma szans żebyś nie znalazł w ten sposób tego czego szukasz a wiem bo sam mam nowego kompa i tak się orientowałem w sprzęcie i jego wydajności. Są takie polskie kanały jak kanał LIPTON'a, Black'a czy WavePC które o tym rzetelnie traktują. Tam na bank znajdziesz takie informacje że już o materiałach anglojęzycznych nie wspomnę bo jest tego cała masa.
  • LM_Wyrzysk
    Jak się gra dla fragów, to się gra na LOW, a jak się gra dla zabawy, to się gra na ULTRA. Inaczej się nie da. 
  • 19Romulus84
    No nie no, różnica między LOW a ULTRA jak się na LOW ma siatkę i tekstury ustawione na wysokie to prawie żadna różnica. Próbowałeś zagrać kilka jakichś gier na ULTRA? I co jakie miałeś wyniki? Założę się że te same. To powiedz co to LOW niby takiego daje ale konkretnie co przez to więcej widzisz?
  • LM_Wyrzysk
    Daje przede wszystkim milion fps więcej. Nawet na LOW nie zawsze mam stałe 144 fps, a to jest kluczowe.
  • 19Romulus84
    LM_Wyrzysk nie ma racji z ta grafika i fragami, ale to jest moje zdanie, absolutnie nie masz racji i grafika nie ma nic do fragów, nic. Mam 600 godzin w BFV z tego tak pierwsze 200 na LOW a ostatnie 400 na ULTRA i właśnie przed chwilą zmieniłem sobie, myśląc o naszej dyskusji, grafikę na mapie Marita, jaskrawa mapa, kolorowa bardzo swoją drogą... na LOW i po prostu oczom nie mogłem uwierzyć, wyglądało to bardzo źle i nie w sensie że gorzej wizualnie tylko po prostu mi się gorzej widziało wszystko i było to wszystko dużo bardziej niewyraźne wszystko. Nie ma szans, grafika ULTRA czy LOW może u kogoś ma jakiś wpływ na fragi u mnie nie ma żadnego. U mnie jest na odwrót, ULTRA grafa lepsza widoczność.
  • LukaszX1992
    142 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 142 Member
    Ze wszystkim na low się na pewno nie gra, chyba że ktoś ma słabego PC.
    Zasięg rysowania traw i efekty ustawia się na najniższe, reszta ustawień nie ma wielkiego znaczenia.
  • 19Romulus84
    Masz rację, wiesz co w BFV robi największą różnicę w widoczności jak dla mnie między LOW a ULTRA co zaobserwowałem i serio może to mieć i ma wpływ na rozgrywkę i wyniki, zgadnijcie? Nikt nie zgadł, dym po wybuchy granatu dymnego czy to ręcznego czy z granatnika medyka. Serio... dym na ULTRA jest inny, gęstszy i naprawdę na dłużej i mocniej przysłania wszystko. @LukaszX192 myślisz że wystarczy ustawić efekty na niskie i to załatwi sprawę z dymem po granatach ręcznych i tych wystrzeliwanych z granatników?
  • SkyZeWonsem
    1314 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,327 Member
    Na pewno wiem, że co poniektórym to nic nie pomoże. Osobiście zawsze korzystam ze wszelkiej maści legalnych rozwiązań, które umożliwiają mi zdobycie przewagi nad przeciwnikiem - ustawienie grafiki, user.cfg a obecnie dodatkowo z Nvidia Freestyle
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!