Problem z fps

BajtekG
postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
Witam,
Posiadam procesor i5-8400 i kartę graficzną gtx 1080 ti mimo to gra nie zadowala mnie płynnością. Zastanawiam się, czy pamięć ram nie jest problemem, (posiadam 8GB DDR4 2666Hz). Może zakup dodatkowych 8GB załatwi sprawę?

Komentarz

• Grzybex156
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    W moim przypadku (też maiłem taki problem) to pomogło. Dokupiłem drugą kość 8GB i jest dużo lepiej. W dzisiejszych czasach 16GB to raczej minimum.
  • LM_Wyrzysk
    404 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    BF potrafi mi brać ponad 10GB RAMu, więc polecam. Póki niskie tekstury ustaw, bo one najwięcej zajmują. 
  • Wojtasinho27
    214 postsPosty: 217Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Zauważyłem ze od aktualizacji najnowszych sterowników nVidia strasznie mi grę przycina. Dosłownie co chwile mam prawie sekundowe przycięcia, nie wspomnę o tym ze najbardziej irytuje przy celowaniu! Już dość dawno się uporałem z zacinaniem się gry ale teraz powróciło i jestem bardzo zły!
  • zib_SB
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Koledzy miałem z miesiąc może dwa odpoczynku od BFV. Teraz gra klatkuje i łapie 20 fps. Coś się stało?

Sprzęt: Asus ROG GL553v
    i7-7700hq
    gtx 1050 ti
    8Gb Ram

Ustawienia grafiki nie mają wpływu na płynność gry. Ktoś, coś ?
  • Wojtasinho27
    214 postsPosty: 217Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    ta gra tak ma ;) U mnie tez to tak wyglada jakby moj PC dostawał zadyszki z tym ze ja mam dużo więcej fps :D
  • zib_SB
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Czyli, zwyczajnie czekać aż coś naprawią ?
  • LM_Wyrzysk
    404 postsPosty: 408Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Na niskich powinieneś mieć od 50-70 klatek, w zależności od mapy. Stawiam, że procek się grzeje i zbija taktowanie, co wpływa na spadki wydajności. Kiedy się ochłodzi gra wraca na normalny poziom, aż znowu się zagotuje. 
  • Wojtasinho27
    ta gra to gniot (w którego przegrałem już ponad 700h ;P ) który działa jak chce w zależności od dnia i godziny! ...ale aktualizacje tez psują więcej niż naprawiają!
  • 19Romulus84
    23 postsPosty: 25Member, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Gram w grę od marca i technicznie miała wzloty i upadki, nie jakieś katastrofalne ale był czas, parę miechów wstecz, że na serwerach niektórych grę rwało niemiłosiernie, takie spowolnienia następowały co kilkanaście sekund ze nie szło grać w ogóle. Ale muszę powiedzieć sprawiedliwie że od tej aktualizacji ostatniej czy tam przed ostatniej to pomijając nierówny i skaczący FPS na Metro to gar u mnie chodzi płynnie, PING nie skacze i nie zacina mi nic. Tak że nic tylko się cieszyć.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!