Mój sprzęt a wymagania dotyczące BF V i parę pytań.

Diddimannn
3 postsMember, Battlefield, Battlefield 3 Posty: 4 Member
Witam!
To mój pierwszy post na forum i proszę was o wyrozumiałość. Wczoraj kupiłem sobie BF V, nie ukrywając jestem fanem tej gry od samego początku. Aczkolwiek we wszystkie części jej nie grałem, szczególnie te najnowsze ponieważ nigdy nie miałem wystarczająco dobrego kompa, który mógłby pociągnąć tą grę. Ale do rzeczy. W tamtym roku, a właściwie pod niego koniec kupiłem sobie laptopa firmu Acer Aspire VX 15 (Wiem, wiem laptop nie jest do gier, ale od czasu do czasu sobie w coś pogram godzinę dwie i starczy).

Moja konfiguracja sprzętowa to:

Intel(R) Core(TM) i5 - 7300 HQ CPU @ 2.50 GHz
Karta graficzna GeForce GTX 1050 4GB
Ram 8GB DDR4

Z tego co wiem głównym problemem może być procesor, bo nie wiem, czy pociągnie tą grę. Ale pamiętam jeszcze, jak grałem za czasów BF3, gdy dopiero się pojawił, że można zawsze pogrzebać w cfg i zmienić za pomocą komend różne parametry i gra zyska trochę fpsów (w zależności od kompa, czy laptopa). Dzisiaj wieczorem planuje zainstalować BF V i sprawdzić, czy wszystko pójdzie dobrze, bo nie ukrywam, że chętnie bym pograł nawet na najmniejszych wymaganiach byle tylko grało się przy tych 30 FPSach. Znacie może różne komendy, którymi mógłbym je zyskać? Lub gdzie je mógłbym znaleźć z opisem, bym niczego nie zepsuł? Z góry dziękuje za odpowiedzi i życzę miłego wieczorka.

Komentarz

• SkyZeWonsem
    1304 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,317 Member
    Niestety muszę ciebie zmartwić. Nie spodziewaj się cudów na tym laptopie. Jest za słaby do BFV. Szczególnie ilość pamięci w obu przypadkach to zdecydowanie za mało. 4 rdzenie też szału nie robi przy 64 graczach. CFG za wiele tu nie pomoże.
  • Diddimannn
    Dzisiaj zobaczymy, jak to się będzie prezentować wstawię screena z gry i będzie można ewentualnie pomyśleć. Z tego co wiem moja karta graficzna i ramy mieszczą się w przedziale udźwigu BFV, wiem to, bo sprawdzałem, ale jak się okaże w praktyce czas pokaże. Zawsze mam możliwość kupienia dodatkowych 8GB ramu. Będę miał razem 16GB ram i to na pewno znacząco powinno wpłynąć na wydajność. Wiesz CFG może za wiele nie pomóc, ale zawsze może wycisnąć te kilka/kilkanaście dodatkowych FPSów. Więc nie ma co mówić, że nie pomoże. Przecież nie muszę grać na serwerach, gdzie graczy jest 64. Czym mniejsza ich ilość, tym większa wydajność. Na laptopie też mogę ustawić parametry, które też mogą wspomóc wydajność.
  • AlfaMajkel
    24 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 25 Member
    edytowano 6 listopad
    Znowu to powiem ale w panelu sterowania nvidia jest bardzo istotne zmienić wszystko i ustawić pod wydajność. Opcje zaśilania maxymalna wydajność. Powyłaczać procesy w Windowsie-paski gier i inne pierdoły masz dużo filmów na YT które Ci pomągą. Druga sprawa ustawienia w grze. Masz w ustawieniach menu gry w ktorym w opcjach graficznych jest opcja skalowanie rozdzielczości ustaw na 89%. Mniej nie polecam ale to już indywidualnie jak kto woli. Powodzenia ☺
  • Diddimannn
    Dziękuje za odpowiedź. Właśnie instaluje BFV i będę wszystko robił jak napisałeś. Poszukam też filmików na yt.
  • Diddimannn
    Znalazłem na yt filmik: "Battlefield V: Dramatically increase performance / FPS with any setup! BFV / BF5 FPS Boost". Jak myślicie, czy taki zabiegi dużo pomogą?
  • AlfaMajkel
    24 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 25 Member
    Nie wiem. Najwazniejsze w Nvidii. Wpisz sobie na YouTube np. Windows 10 optymalizacja pod gry i ustawienia graficzne nvidia. Nowe sterowniki maja nowe ustawienie nazywa sie to low latency mode i to trzeba ustawic na ultra. Kiedys to sie nazywalo liosc przyszlych renderowanych klatek. Dlatego sciagnij nowe sterowniki nvidia.
  • LM_Wyrzysk
    432 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 436 Member
    https://www.youtube.com/watch?v=WInANGro3uQ chyba na niższych rozdziałkach można będzie pograć spokojnie na wyższym fps, niż 30. Najpierw zobaczyłbym co będzie Cię ograniczało karta, czy procek. Jeśli procek, to dłubanie w Panelu Nvidii nie ma sensu. 
  • MisterXRCF
    10 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 12 Member
    Ja mam i5-6400 i daje radę na low jest 55-89 FPsów (jedynie mam tekstury na wysokie ustawione) no ale ja mam PC gdzie grafika to GTX 960 4GB i 16 GB RAM. Jednak wydaje mi się że mój komp i tak jest słabszy. Ja mam takie osobiste wrażenie że te 2 nowe mapy z dodatku Pacyfik są lepiej zoptymalizowane bo na nich na teatrach wojny mam minimalnie 58 FPsów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!