Problemy z myszką w grze

GerTriYen
postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 1 Member
Witam, otóż mój problem wygląda w następujący sposób.
Sama gra nie ma problemów z płynnością brak znacznych spadków fps, bf chodził mi bez problemów aż tu od trzech dni mam problem z lagami kursora gdy gram 
kompletnie nie wiem jaki moze być problem pomocy ! :D szukałem rozwiązań na zagranicznym yt ale niestety nic nie znalazłem 
wyłączenie Renderowania przyszlych klatek nic nie pomaga, dx12 również, i gram bez V-Sync.. pomocy ! :neutral:

Komentarz

• LM_Wyrzysk
    493 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 499 Member
    Laptop, PC? Coś więcej napisz. Ja freezy myszki odczuwałem przez procek.
  • ruzik123456
    12 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 13 Member
    Hej ! Podlącze sie pod temat. Mój problem wygląda podobnie, otóz mam bardzo opoznioną reakcie na ruchy myszką. Gra chodzi płynnie, trzyma caly czas okolice 60 fps, natomiast gdy szybko zaczynam rozglądac sie na boki, gra nagle zwalnia, nie zacina się ale bardzo zwalnia, pomimo 60 fps. Dopiero po chwili gdy przestane ruszac, wszystko wraca do normy. Dodam ze na wlączonym vsyncu jest to widoczne bardzo, a gdy wylącze troche sie poprawia, ale nadal nie jest komfortowo. 
    Mój sprzęt to:
    Ryzen 7 2700
    16 gb ram
    r7 370
    dysk ssd
    monitor HP 2Czyzby to była wina karty graf? Wiem ze jest juz słaba, ale na minimalnych trzyma okolice 60 FPS 
  • LM_Wyrzysk
    493 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 499 Member
    ruzik123456 powiedział(a):
    Hej ! Podlącze sie pod temat. Mój problem wygląda podobnie, otóz mam bardzo opoznioną reakcie na ruchy myszką. Gra chodzi płynnie, trzyma caly czas okolice 60 fps, natomiast gdy szybko zaczynam rozglądac sie na boki, gra nagle zwalnia, nie zacina się ale bardzo zwalnia, pomimo 60 fps. Dopiero po chwili gdy przestane ruszac, wszystko wraca do normy. Dodam ze na wlączonym vsyncu jest to widoczne bardzo, a gdy wylącze troche sie poprawia, ale nadal nie jest komfortowo. 
    Mój sprzęt to:
    Ryzen 7 2700
    16 gb ram
    r7 370
    dysk ssd
    monitor HP 2Czyzby to była wina karty graf? Wiem ze jest juz słaba, ale na minimalnych trzyma okolice 60 FPS 
    A myszka jaka?
  • ruzik123456
    Myszka Genesis, dokładnie nie pamiętam modelu. Wątpię żeby to była wina myszy, w BF 1 jest okej.
    Podkręciłem dziś kartę graf, wydaje mi się że jest lepiej
  • LM_Wyrzysk
    No ale pisałeś, że gra chodzi płynnie i trzyma 60 fps? Pytanie, czy jeśli się szybko rozglądasz, to nadal trzyma te 60 fps, czy wtedy klatki lecą? Pograj z odpalonym MSI afterburnered i popatrz na ile % chodzi karta, a na ile procek. Opóźnienia myszy bardziej pasują do 100% pracy procesora, niż grafiki. 
  • ruzik123456
    edytowano grudzień 2019
    LM_Wyrzysk napisał użytkownik: »
    No ale pisałeś, że gra chodzi płynnie i trzyma 60 fps? Pytanie, czy jeśli się szybko rozglądasz, to nadal trzyma te 60 fps, czy wtedy klatki lecą? Pograj z odpalonym MSI afterburnered i popatrz na ile % chodzi karta, a na ile procek. Opóźnienia myszy bardziej pasują do 100% pracy procesora, niż grafiki. 

Sprawdzałem w MSI afterburner i procek w najgorszym przypadku 50 procent użycia. No właśnie to jest dziwne że trzyma FPS , czasami spadnie do 55 . Temperatury są okej, jedyne co pomaga to wyłączenie vsync, ale wtedy obraz jest strasznie rwany przy szybkim obracaniu myszką

Edit :
    Zauważyłem teraz że gdy karta jest obciążona na 75-85 procent wszystko jest okej, a gdy tylko skacze w okolice 100 procent zaczyna dziać się opisywany problem
    Post edited by ruzik123456 on
  • LM_Wyrzysk
    Martwiłbym się w takim razie, że procek chodzi tylko na 50%. Większość procesorów w BFV chodzi na więcej, niż 90%. Włącz jeśli nie masz renderowanie przyszłych klatek w opcjach gry. 
  • ruzik123456
    LM_Wyrzysk napisał użytkownik: »
    Martwiłbym się w takim razie, że procek chodzi tylko na 50%. Większość procesorów w BFV chodzi na więcej, niż 90%. Włącz jeśli nie masz renderowanie przyszłych klatek w opcjach gry. 

Nawet 16 wątkowe? Posiadam ryzena 7 2700, wydaje mi się że 50 procent to i tak sporo .
    Redenderowsnie przyszłych klatek mam włączone, dużo to pomaga.

Edit:
    Przed chwilą podmienilem swoją kartę na GTX 1060, jak ręką odjął 😁
  • LM_Wyrzysk
  • ruzik123456
    Zauwazyłęm ciekawe zjawisko. Natomiast grając z włączonym SMT na procku, zjawisko opoznienia myszki jest tak mocne ze nie da się grac. Nie pomaga podkręcanie procka ani karty. Dopiero jak wylącze SMT gra chodzi duuuzo lepiej. Nie wiem czym to jest spowodowane... 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!