Fliegerfaust - co to ma być?

mAbronsius
16 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 23 Member
Czy ktoś może mi RACJONALNIE wytłumaczyć po jaką cholerę wprowadzono do gry tak niemiłosiernie mocną broń przeciwlotniczą "Fliegerfaust"?
Przecież to są kpiny by jedną salwą od razu załatwiać samolot!
To nawet stacjonarne działko przeciwlotnicze jest słabsze od Fliegerfaust'a co jest chyba już kuriozum, że ręczna broń jest potężniejsza od kilkutonowego działka!!!
Cóż, nawet myśliwiec wroga z sześcioma karabinami maszynowymi na pokładzie jest mniej skuteczny od Fliegerfaust'a, a to już chyba nawet nie jest śmieszne tylko żałosne.
Przecież to się kupy nie trzyma! To tak jakby Panzerfaust bym potężniejszą bronią przeciwpancerną niż np. działo 88 Flak.
Czy tam w DICE bądź EA ogóle ktoś myśli na tym co robi?

Komentarz

• AlfaMajkel
    37 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 38 Member
    Jest mocna to prawda. Jest w szczególności odczuwalna na Iwo Jimie , Pacyfiku i Fjell ale nie uważam że powini ją nerfić. Latam ostatnio sporo i wcale czesto nie zostaje zabity przez Fliegerfausta. Kwestia dobrego nurkowania zabiciu kilku wrogów i oddalenia się. Akurat działka pplot sa dosyć mocne na pacyfiku. To bardziej kwestia otwartego terenu w przypadku pplot i fliegerfausta. Takie jest moje zdanie oczywiscie nikt nie musi się zgadzać☺. Piechota też chce żyć 😃
  • Kolednik91
    74 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 75 Member
    Teraz masz zadanie na Fliegerfausta. Ale ja osobiście zauważyłem, że ludzie sięgają po tą broń kiedy lotnicy już przeginają pałę. Wiesz kamień papier nożyce. Szczególnie jak teraz napalm jest dostępny. Może w przyszłości to znerfią ale tak samo to wygląda jak wyglądało ze Stingerami w BF4
  • LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    Lataj po prostu wysoko i miej automatyczną naprawę pod ręką. Spokojnie idzie pofarmić nawet przy Fligerfaustach. 
  • PancernyAgrest
    5 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 6 Member
    Latam całkiem sporo. Pierwsza reakcja na Fliegerfausta na nowych mapach była: "kogoś zdrowo porąbało, to jest OP!". Potem wyekspiłem Zero i Corsaira i zrozumiałem, że bez tej mobilnej pelotki piechota byłaby niemiłosiernie gwałcona. Tak mocnych samolotów jeżeli chodzi o walkę z piechotą w grze jeszcze nie było - w mojej ocenie nie ustępują pierwszemu JU88 z 32 bombami. Uzyskiwanie dobrych wyników jest dziecinnie proste: przelatujesz wysoko nad celem, zrzucasz flary i w zależności od skupienia sił wroga albo wycinasz ich swoimi sześcioma działkami albo zrzucasz bomby zapalające. Musisz wcześniej wychodzić z nurkowania - kwestia wprawy i samodyscypliny.

Problem wystąpi w samolotach typowo nurkujących - JU87 B2, Mosquito MKVI - one mają przerypane.

Pojawił się jednak poważny dla mnie problem - dogfighting nie ma większego sensu. Nad mapą się nie polata (siedzisz komuś na ogonie to przelatuje nisko nad ziemią - pytanie kto spadnie pierwszy od Fliegerfausta) a nad spawnem można kręcić kółka przez pół godziny jeżeli na ogonie nie siedzi komputerowe wcielenie Czerwonego Barona. To sprawia, że w większości gier samoloty mają siebie w głębokim poważaniu i radośnie gwałcą piechotę.

Generalnie - jedyne co bym znerfił to ilość przenoszonej amunicji do nowej wyrzutni.
  • LM_emzio
    91 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 95 Member
    Znerfią fligerfausta:

Jako ktos kto programowo nie lata i nie jeździ czołgiem byłem wielkim fanem pojawienia się fligerfausta(choc prawie nie uzywam bo wolę brać piat na piechotę) i uważam, że wcześniej to lotnictwo bylo mocno op.
    Wiem, że w rzeczywistości to lotnictwo było kluczowe w wwii (o dziwo nie konnica jak myślano w pewnym kraju pełnym bohaterów), ale to gra fps i samoloty powinny byc co najwyzej dodatkiem, więc w mojej opinii fligerfaust troche ją balansowal (w swojej nieznerfionej wersji).
  • boruta102
    69 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 74 Member
    Się skończą statyw 80/1 pilotów. Płaczą płaczą bo wreszcie piechota ma szanse
  • PancernyAgrest
    5 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 6 Member
    boruta102 powiedział(a):
    Się skończą statyw 80/1 pilotów. Płaczą płaczą bo wreszcie piechota ma szanse
    Nie skończą się. Będziemy dalej gwałcić piechotę, tylko że z większego dystansu  B) 
  • Your3vilTwin
    1586 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,619 Member
    edytowano 16 listopad
    A nie prawda. Będzie trzeba dokładniej celować a nie z większej odległości. Niektórzy może i lubią gwałty. Są gusta i guściki. Ja tę broń wziąłem do ręki tylko raz. Tym nawet nie trzeba zbytnio celować. Wystarczy strzelić tylko mniej więcej w kierunku samolotu. Ja zdecydowanie wolę zabawę w starym stylu.

Kiedyś to były gwalty... teraz to już nie ma gwałtów...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    @LM_emzio Brygady kawalerii były najlepiej wyposażonymi jednostkami w II RP, a konie służyły tylko do transportu. Pod Mokrą Wołyńska BK zniszczyła ponad 40 czołgów niemieckich i kupę innych pojazdów. 

@Your3vilTwin 
    Po nowemu też można: https://www.youtube.com/watch?v=GRDa3qfKzyU&t=
  • LM_emzio
    91 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 95 Member
    edytowano 17 listopad
    @ LM_Wyrzysk
    W zapewne najnowocześniejszej armii wwii, armii niemieckiej konie rowniez stanowily glowny środek transportu i to nawet w operacji Barbarossa, ale jakoś nie zdarzyło im się doprowadzić do sytuacji w której ich szarża konna rozbiłaby się na wozach pancernych przeciwnika... W ogóle zresztą nie słyszałem żeby przeprowadzali jakieś szarże konne. Raczej gloryfikowanie naszej kawalerii i sił zbrojnych w wwii(jak zresztą w ciagu ostatnich 300 lat) nie jest uzasadnione bo wynik i czas trwania kampanii wrześniowej, niezależnie jak by zwalać winę na złych sojusznikow, nie wystawia siłom zbrojnym iiRP dobrej oceny.
  • Your3vilTwin
    1586 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,619 Member
    LM_Wyrzysk
    Ale to jest właśnie zabawa w starym stylu. Tylko że w nowej oprawie. Też mam parę fajnych akcji z piątki ale ta gra jakoś nie zasługuje w moich oczach na to, żebym poświęcał czas na tworzenie kompilacji.
    A co do szarż kawalerii a szczególnie tej pod Mokrą to tak mniej więcej o szóstej minuty.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!