Wydłużenie czasu TTK w aktualizacji 5.2?

«134
A-R-E-K_86_POL
22 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Posty: 26 Member
Doszły do mnie informacje, że DICE planuje w najbliższej aktualizacji wydłużyć i tak już za długi TTK, czy to prawda? Mam nadzieję, że to tylko smutny żart i nic takiego się nie stanie. Są inne ważniejsze rzeczy do poprawy, po co czepiać się czegoś co już tyle razy zostało zepsute od premiery i dalej brną nie w tą stronę (w becie TTK był wg mnie najlepszy).

Komentarz

• RobKul86
    121 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 130 Member
    edytowano 17 listopad
    Zapytaj o to Dice...
    A tak na poważnie - wraz z "wojną na Pacyfiku" wzrosło zainteresowanie grą, to i zwiększą TTK, aby do gry przyciągnąć jeszcze więcej graczy i sprzedać jeszcze więcej egzemplarzy gry. Doszły mnie niedawno słuchy, że na premierę Battlefielda 5 sprzedano o milion kopii gry mniej, niż planowano. Więc odpowiedź nasuwa się sama.

P.S. Temat TTK pojawiał się na forum nieraz. Gracze pisali, że wina leży po stronie TTD i błędnego wyświetlania paska zdrowia. Może zatem należałoby oświecić Dice?
  • A-R-E-K_86_POL
    22 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Posty: 26 Member
    Ponoć DICE słucha graczy, zachęca do zgłaszania swoich opinii na forum (a to chyba jest forum battlefielda), może ktoś od nich się wypowie... A tak serio to dobrze wiem po co te zabiegi, mają głębokie kieszenie i w razie potrzeby są w stanie je powiększyć stąd te wszystkie zmiany, wbrew oczekiwaniom doświadczonych graczy. Jak ludzie będą siedzieli cicho to nigdy nic się nie zmieni na dobre. Poczekamy zobaczymy co wniesie aktualizacja, najwyżej dam spokój z grą do następnej aktualizacji.
  • RobKul86
    121 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 130 Member
    Nie ma co liczyć na to, że coś się zmieni. Przy Battlefield 1 było dużo płaczu, dużo pisania, wylewania frustracji na błędy i idiotyzmy... BF1 łatali aż do wydania BF5, wypuszczali filmiki, w których była mowa o "pascji" twórców, o zrozumieniu i trosce dla graczy. Ot, propagandowe, marketingowe frazesy. Teraz będzie to samo - będą wykazywać zainteresowanie aż do wypuszczenia kolejnego BF'a, który od dnia premiery będzie bez końca "łatany" i "poprawiany". Ot, korporacyjna mentalność - byle napchać kieszenie forsą.
  • LM_emzio
    91 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 95 Member
    edytowano 17 listopad
    Co Wy z tym ttk, dla doświadczonych graczy to chyba lepiej, że bedzie trzeba trafić w przeciwnika wiekszą ilość razy, a nie czterema przypadkowymi pociskami z całego magazynka. Zresztą jak wynika z filmów na yt zmiana ma być dość subtelna. Ja wole poczekać i zobaczyć zanim zacznę lamentować.
  • LM_Wyrzysk
    449 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 453 Member
    Jak bardzo po premierze RDR2 jest mi wszystko jedno :-D
  • LM_emzio
    91 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 95 Member
    @LM_Wyrzysk
    Czytalem, ze Ci płynnie działa, ale akurat na port RDR2 na pc narzekań w necie to było chyba tyle co na bf5.
  • Myrasz
    125 postsMember, Battlefield, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 126 Member
    LM_Wyrzysk powiedział(a):
    Jak bardzo po premierze RDR2 jest mi wszystko jedno :-D
    Ja również od 3 dni odpoczywam od BFV i "jeżdżę na koniu... tyłem" ;)
  • Kolednik91
    74 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 75 Member
    Według mnie TTK powinno wynosić "1" aby zmienić coś dla graczy, którzy się orientują w rozgrywce. Jak wydłużą TTK to sprawią jedynie, że ta nowa osoba strzelająca do mnie da mi wystarczająco dużo czasu abym się odwrócił. ;)
  • SkyZeWonsem
    1314 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,327 Member
    edytowano 18 listopad
    W większości ludzie zestawiają TTK w stosunku 1 vs 1 a to jest błędne podejście. Wydłużenie TTK jak ktoś jest dobry to 1 vs 1 nic nie zmieni ale znacząco zmieni gdy wpadniemy na większą grupę. Ma to znaczenie dla ludzi ogarniających grę czyt. myślących, którzy odpowiednio podchodzą pod przeciwnika. Przy krótszym TTK padnie więcej ameb. Przy dłuższym ameby zatrybią, że coś ich zabija.

ps.
    Co do RDR2 - graficznie ta gra pozamiatała (środowisko) jednak fabularnie co najwyżej średnio. Muzyka poprawna ale nie klimatyczna choć pobrzmiewa w klimacie dzikiego zachodu. Tylko pobrzmiewa i nic więcej. Nie buduje nastroju w misjach, które to znowu są typowe dla R*. Jeszcze nie spotkałem misji która by wywarła na mnie "podziw". Może jeszcze coś takiego spotkam. Zostało mi ze 40% rozgrywki.
    On-line PvP nieporozumienie. Taka pseudo walka.  Jeżeli lubimy wieczne "zbieractwo" i powtarzalne do bólu zadania to jest spoko. Z tego co zauważyłem jakoś jest mniej toksycznych graczy na mapie więc w większym spokoju niż w GTAV możemy "grindować" postać i obóz. Jak na razie brakuje esencji dzikiego zachodu - napadów na bank i pociągi. To może kiedyś w przyszłości dodadzą. Na pewno czego w EU nie będzie to hazardu więc możemy zapomnieć o graniu w karty. W SP całkiem sympatycznie to wygląda więc szkoda, że tego nie będzie.
    A no i mikropłatności. Widać jak to wszystko powoli leci więc jak ktoś nie ma chęci i czasu na zbieranie samorodków złota to R* nieźle zarobi na sztabkach złota bez których nie posuniemy się w rozwoju naszej postaci.
  • JanTwardy
    183 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 196 Member
    Ja to widze innaczej, krotkie TK = lepsze dla slabszych i kamperow. Wezmy,  BF4 gdzie TK jest dlugie tam jak wpadne na skampionego czy nawet dwoch a nawet gupke to moge sobie poradzic, schowac, wycofac, oflankowac i wybic wszystkich bez wiekszego problemu.

Wezmy nowego CODa gdzie TK jest krotkie. Jak wpadniesz na skampionego goscia to ciezko wyjsc calo z takiej sytuacji.

Dla mnie TK w 4 czy 5 jest/bylo OK. W 1 bylo za dlugie. W COD nieco dluzsze bylo by lepsze.

BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • RobKul86
    edytowano 18 listopad
    JanTwardy powiedział(a):

Dla mnie TK w 4 czy 5 jest/bylo OK. W 1 bylo za dlugie. W COD nieco dluzsze bylo by lepsze.

Sweet spot w BF1 mnie się bardzo podobał. Różne bronie na różny dystans. Tutaj byle co i zabijasz tak samo czy z STG44 czy czegokolwiek innego...
  • Your3vilTwin
    1586 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,619 Member

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• A-R-E-K_86_POL
    edytowano 18 listopad
    JanTwardy powiedział(a):
    Ja to widze innaczej, krotkie TK = lepsze dla slabszych i kamperow. Wezmy,  BF4 gdzie TK jest dlugie tam jak wpadne na skampionego czy nawet dwoch a nawet gupke to moge sobie poradzic, schowac, wycofac, oflankowac i wybic wszystkich bez wiekszego problemu.

Wezmy nowego CODa gdzie TK jest krotkie. Jak wpadniesz na skampionego goscia to ciezko wyjsc calo z takiej sytuacji.

Chyb piszesz o normalu w BF4? Na HC było krótsze i dopiero wtedy dało się wybijać kamperów, ale nie stojąc na przeciwko nich tylko grając z głową. Ze snajperkami też nie było problemu, bo zanim wycelował i strzelił to już leżał bo widziałem go wcześniej, a on nie miał tyle czasu na reakcję jak w BFV.
  • A-R-E-K_86_POL
    edytowano 18 listopad
    SkyZeWonsem powiedział(a):
    "W większości ludzie zestawiają TTK w stosunku 1 vs 1 a to jest błędne podejście. Wydłużenie TTK jak ktoś jest dobry to 1 vs 1 nic nie zmieni ale znacząco zmieni gdy wpadniemy na większą grupę. Ma to znaczenie dla ludzi ogarniających grę czyt. myślących, którzy odpowiednio podchodzą pod przeciwnika. Przy krótszym TTK padnie więcej ameb. Przy dłuższym ameby zatrybią, że coś ich zabija."                                                                                                                                                                                                                                       No właśnie to jest największy problem długiego TTK, wpadasz na grupę i zanim zabijesz jednego, to już reszta do Ciebie strzela mimo tego, że chwilę wcześniej stali tyłem i byli skupieni całkiem na czymś innym. Pomijając już fakt, że przy małym magazynku nie ma szans zabić w takiej sytuacji więcej niż dwóch, tym bardziej, że odradzać się można na każdym, a zdarza się, że nawet na trupie...

• A-R-E-K_86_POL
    LM_emzio powiedział(a):
    Co Wy z tym ttk, dla doświadczonych graczy to chyba lepiej, że bedzie trzeba trafić w przeciwnika wiekszą ilość razy, a nie czterema przypadkowymi pociskami z całego magazynka. Zresztą jak wynika z filmów na yt zmiana ma być dość subtelna. Ja wole poczekać i zobaczyć zanim zacznę lamentować.
    Doświadczony gracz nie sypie całym magazynkiem na oślep, nie biegnie na pałę, tylko precyzyjnie lokalizuje cel i trafia kilkoma kulami, przy długim TTK to właśnie nowicjusze mają więcej szans i po to te wszystkie zabiegi. W takiej grze jak BF nawet subtelna zmiana wywraca grę do góry nogami, powodując przy tym masę niepotrzebnych błędów.
  • LM_emzio
    A-R-E-K_86_POL napisał użytkownik: »
    (Quote)
    Doświadczony gracz nie sypie całym magazynkiem na oślep, nie biegnie na pałę, tylko precyzyjnie lokalizuje cel i trafia kilkoma kulami, przy długim TTK to właśnie nowicjusze mają więcej szans i po to te wszystkie zabiegi. W takiej grze jak BF nawet subtelna zmiana wywraca grę do góry nogami, powodując przy tym masę niepotrzebnych błędów.

No popatrz, a ja myślałem że doświadczony gracz biega na pałę i sypie całym magazynkiem na oślep.
    Tak serio to doświadczony gracz to przede wszystkim ktoś kto celnie strzela, a nie umie jedynie taktycznie się czaić za plecami. Dłuższy ttk bedzie promował właśnie graczy celniej strzelających bo "taktykowi" o gorszym skillu trudniej bedzie ich zaskoczyć- bedą mieli czas na reakcję i oile bedą celniejsi to wygrają. Podobnie będzie z robieniem pleców - ktoś kto celnie strzela nie będzie miał problemów z pustym magazynkiem, a jeśli jedynym atutem zawodnika była taktyka to na dłuższym ttk straci i moim zdaniem z korzyścią dla gry. Zabijanie killu przeciwników o niższym skilliu face to face też bedzie łatwiejsze przy dłuższym ttk.
  • A-R-E-K_86_POL
    edytowano 18 listopad
    LM_emzio jakie masz doświadczenie w serii BF?
  • LM_emzio
    edytowano 19 listopad
    Rozumiem, że jak się okaże że Ty masz większe to będzie oznaczało że masz rację w kwestii zmian ttk i już, koniec kropka? Jeśli tak to Zabawny jesteś.
    Ps 36d 21h w bf1. W bf5 14d 16h.
  • JanTwardy
    183 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 196 Member
    edytowano 19 listopad
    Arek, o 12 w samo poludnie 1na1 w Karkand City, przed hotelem. Tak rozwiazuja takie spory najlepsi gracze BFa.

W skrocie, nie masz racji ale ma prawo do swojej opinii.
    Inna kwestia doswiadczenie nie zawsze idzie w parze z skillem.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Your3vilTwin
    1586 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,619 Member
    edytowano 19 listopad
    Mnie na przykład jest zupełnie bez różnicy jakie będzie to TTK. Dostosuję się. Na przestrzeni tych 18 lat z serią tych zmian w każdej odsłonie było tyle, że już przywykłem. DICE jest mi dobrze znane z wprowadzania zmian które "dobrze" wpływało na balans i mechanikę gry.

Mnie irytują zdecydowanie bardziej inne kwestie.
    Po kiego grzyba grzebać przy czymś, z czego społeczność jest generalnie zadowolona co widać po wpisach na reddicie czy zdaniu jutubowych gwiazd?  TTK jest jakie jest (zawsze oczywiście znajdą się zwolennicy oraz przeciwnicy i będą mieli swoje mniej lub bardziej trafne argumenty) a najważniejsza bolączka po premierze czyli TTD został poprawiony. 
    Nie wiem czy komuś z was chciało się wysłuchać tego co ma do powiedzenia gość w filmiku, który wrzuciłem powyżej.
    Jeżeli prawdą jest to co mówi a jego źródło jest wiarygodne to pokazuje po raz kolejny jak szefostwo EA/DICE jest oderwane od rzeczywistości. Jeżeli uważają, że zmiany w TTK zaowocują tym, że gra przyciągnie do siebie więcej ludzi to się ponownie srogo zawiodą.
    Premiera ostatniego dodatku i jego generalnie dobre przyjęcie przez graczy dobitnie pokazała czego tej grze potrzeba. Gdyby nie problemy z dźwiękiem u mnie to nawet taki hejter jak ja był gotowy napisać coś pozytywnego. A potrzeba więcej zawartości, bardziej sandboxowego charakteru na modłę BF3/4, map nastawionych na walkę na dużą skalę z wykorzystaniem dużej ilości pojazdów, autobalancera, jakiejkolwiek walki z oszustami. . Do tego potrzeba jak powietrza prywatnych serwerów ale takich na wzór tego co mieliśmy w BF3/4 bo mam przeczucie, że to co dadzą w BFV to znowu będzie proteza, która #nikogo...
    No ale nie... przecież lepiej przyciągnąć parę nowych osób, z których większość i tak odbije się od gry, ponieważ polegną w starciu z doświadczonymi ludźmi pogrywającymi już ponad kilkaset godzin bez względu na to jakie będzie TTK. 
    Jak bardzo krótkowzrocznym korposzczurem trzeba być, żeby postawić sprzedaż kilku kopii więcej żeby wyrobić sobie premię świąteczną ponad budowanie pozytywnego wizerunku marki w oczach społeczności.
    Jak bardzo frustrująca musi być praca szeregowego dewelopera w DICE, który wypruwa sobie żyły robiąc wszystko, żeby w końcu doprowadzić tę grę do stanu w jakim powinna wyjść na premierę, po czym z góry przychodzi "genialny" plan zmiany TTK, widzi gunwoburzę, którą to wywoła i wie, że ostatnie miesiące walki o poprawę wizerunku marki właśnie zostają pogrzebane.

Ale żeby nie było widzę też plus. Przynajmniej społeczność jest kreatywna...
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/dy7l0w/most_of_the_subs_and_my_reaction_to_the_recent/
    https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/dxobrf/wwii_gunfight_colorized_v52_2019/

Ta gra ma naprawdę zdecydowanie poważniejsze problemy

https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/dyedfq/great_anticheat_dice/
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!