Sprzęt PC

245678

Komentarz

• GladkiPL
    54 postsPosty: 58Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer

Tutaj nawet nie chodzi o GHz procesora, ale o obsługiwane instrukcje przez procesor, platformę i prędkość pamięci RAM. Starsze platformy mimo przykładowo 3 GHz na 4 rdzeniach nie wyrabiają ze względu na przepustowość pamięci DDR2. Silnik Frostbite, na którym oparty jest BF wymaga dużej przepustowości pamięci.

Przykładowo u mnie na Core 2 Quad 4x 3,4 GHz, Radeonie 6970 i 6 GB RAM również nie ma komfortowego grania na 64 graczach i przy większych Tickrate.

• Dawi16PL
    5 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline Member

Łooo panie - cudów nie będzie, ale zanim zaczniesz kupować nowe bebechy to wyczyść komputer z syfu (błędy rejestru etc.) polecam ci do tego CCleaner'a, zrób skany na wirusy i posprawdzaj sterowniki. Jak rozumiem grasz ze wszystkim ustawionym na niskie? A to ścinanie pojawiło się nagle czy było od samego początku?

• NBurlik
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline Member
    Witam
    Czy na GTX 960M 2G, Intel core I7 6700HQ 2.60GHz do 3.50GHz i 8GB RAM wejdzie BF 1
    chociaż na średnich ustawieniach graficznych?
  • NBurlik
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline Member
    Laptop MSI GE62 6QC
  • kpt-Javed
    38 postsPosty: 43Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member

Zobaczę przy becie

• MEW_bf1
    33 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 1 Member

Wejść wejdzie, ale nie zapomnij o stałych 60 klatkach na średnich detalach.

• ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member

Przekonasz się już niebawem.

• szymcio211
    4 postsPosty: 4Member Member

Witam posiadam laptopa z procesorem i5-2450M ( 4 rdzenie ) ram 4 GB oraz karta graficzną Nvidia Geforce 610M (2gb) dostałem dzisiaj kod na bete i czy jest szansa pograć chociaż na VERRRRY low ? Pozdrawiam

• Bllescikk
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member

Odpalisz to się dowiesz, ale wątpię że da rade ta grafika to tylko do neta.

• spitfiresiemion
    36 postsPosty: 37Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Game Changer
    edytowano sierpień 2016

Wydaje mi się to bardzo mało prawdopodobne. 4 GB RAM to za mało, a 610M też nie powinno pociągnąć gry z dostateczną ilością FPS. Możesz spróbować, ale wątpię, aby udało Ci się urwać więcej niż 20 klatek przy wszystkich ustawieniach na minimum i zeskalowaniu rozdzielczości prawie do zera (chociaż z drugiej strony nie takie cuda już widziałem). Przy 7 giga pobierania nie zaszkodzi przetestować.

Mod na Answers HQ. Jakimś cudem z dogtagiem DICE Friends.
    Youtube

• szymcio211

Dobrze dziękuje za odpowiedzi :/ niestety nowy laptop dopiero w lutym/marcu wczoraj trochę się pocieszyłem gdy zobaczyłem że wtedy wychodzi pierwsze dlc ale co z tego jak nie pogram w BF1 w dniu premiery :( dziękuje za odpowiedzi i Pozdrawiam

• spitfiresiemion
    36 postsPosty: 37Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Game Changer

A, na potwierdzenie tego, co powiedzieliśmy... oficjalne minimalne wymagania do bety:

Processor (AMD): AMD FX-6350
    Processor (Intel): Core i5 6600K
    Memory: 8GB RAM
    Graphics card (AMD): AMD Radeon HD 7850 2GB
    Graphics card (NVIDIA): nVidia GeForce GTX 660 2GB
    DirectX: 11.0 Compatible video card or equivalent
    Online Connection Requirements: 512 KBPS or faster Internet connection
    Hard-drive space: 40gb

Jak widać, ani RAM, ani karta graficzna nie dają rady dość zauważalnie (procek zresztą też niezbyt).

Youtube

• szymcio211
    Czyli nawet tak jak pan pisał 20fps na very very low?
  • spitfiresiemion

@szymcio211 powiedział(a):
    Czyli nawet tak jak pan pisał 20fps na very very low?

Żaden tan ze mnie pan... ale bądź co bądź tak, jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić. Sam mam słabego laptopa, który ma jednak lepszy procesor i dwa razy tyle RAM (przy tylko niewiele słabszej karcie graficznej) i w alfie miałem ok. 10-15 FPS (więc tutaj będzie zapewne tak samo). Chociażby z tego powodu kiepsko to widzę... ale mimo wszystko ostatecznie polecam pobrać betę i po prostu zobaczyć samemu czy chodzi i jeśli tak, to ile jest FPS. Przy 7 GB pobierania jest to jak najbardziej realna opcja.

Youtube

• szymcio211
    Pisze pan bo nie wiem w jakim wieku jest osoba po drugiej stronie :smiley: Dziękuję odezwe sie za okolo 5 godzin bo jeszcze tyle sie będzie pobierało ( pobieram od 9.00 :smiley: ) miejmy nadzieje ze będzie chociaż 15 fps xD chociaż pobiegać po mapie bylo by super
  • szymcio211
    Chciałbym poinformować ludzi którzy maja podobne "podzespoły" jak ja że nawet nie warto pobierać gra nawet sie nie włącza pisze ze karta graficzna nie posiada jakieś aktualizacje :( no niestety Pozdrawiam
  • uDrunkMate
    2 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member

Grałem na tym zestawieniu w Bete:

AMD Radeon R9 270 ( 2GB )
    i5 6500k
    8 GB Ram
    Win 10 , 64bit.

Gra na 64graczach wyciągała 60-70 FPS , największy spadek był do około 54fps

Grafika moim zdaniem grafika jest słaba , i boje się o wydajność w grze na innych mapach. Bo na moje to ta pustynia jakaś bardzo wymagająca graficznie nie była , a widziałem że będzie mapa osadzona w lesie , albo ta na której pada deszcz i lata sterowiec ( Saint-Quentin bodajże )
    W bete grało mi się świetnie , żadnych większych dropów nie było a grałem cały czas Podbój.

FPS na niskich to około 110
    na wysokich było około 60 ale dropy były do nawet 45
    na ultra było około 40-50.

Jak myślicie coś z tego będzie ? Może miał ktoś dostęp do zagrania na innej mapie np. na Saint Quentin i powie mi czy coś z tej karty jeszcze będzie.

• Mervin9
    135 postsPosty: 145Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano październik 2016

Jeśli na niskich ustawieniach miałeś 110 FPS to spokojnie możesz kupić bf1. Grałem na St. Quentin podczas deszczu i jakiś większych spadków FPS nie zauważyłem, po za tym każda mapa będzie raczej dobrze zoptymalizowana.

Life Is Brutal | YouTube <a "https://www.youtube.com/c/Mervin9 | Zanim Zadasz Pytanie http://rtfm.killfile.pl | Statystyki
  • ManSlayer047
    15 postsPosty: 15Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano październik 2016
    Witam, moje pytanie brzmi czy na takim kompie da rade a jesli nie to co warto zmienic zeby w przyszlosci niedalekiej pograc w Bf1. Obecnie mam:
    I7 2600k
    Zasilacz600 vat
    8gb ramu
    Gtx 560ti od asusa

Nie chce za duzo inwestowac kasy w to,
    zalezy mi na sredniech ustawieniach grafiki. Multi nie jest od podziwiania widokow ale wiadomo spadki sa zawsze... z gory dzieki za rady.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer

Zacznij od zmiany GPU.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!