Sprzęt PC

135678

Komentarz

• uDrunkMate
    2 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 4 Member

Mam nadzieje że gra będzie bardzo dobrze zoptymalizowana. Dzięki za odpowiedź. Ja w bete grałem na Medium - płynne 60-70.

• ManSlayer047
    15 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Posty: 15 Member
    Tak sobie myslalem ze pewnie GPU , pewnie 8gb ramu dokupic(mam dwa sloty wolne jeszcze...) i grafike ale czy ktos by mi moze polecił jakies konkretny model procesora i karty graficznej... moja plyta glowna to PCI-E 2.0 - 16... czy jakos tak.
  • Your3vilTwin
    1565 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,598 Member

Zostaw procesor w spokoju. Lepiej napisz jaką dokładnie masz płytę główną. Jeżeli będzie jakaś sensowna z wsparciem dla OC to ja bym przemyślał na twoim miejscu zakup GPU i dobrego chłodzenia do procesora.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• ManSlayer047
    15 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Posty: 15 Member
    Plyta to gigabyte ga-ph67a-d3-b3
  • Your3vilTwin
    1565 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,598 Member

Na tej płycie spokojnie da się wykręcić i7 do 4-4,5 GHz (ale pamiętaj o dobrym chłodzeniu bo też nie napisałeś jakie masz). Więc jak pisałem wyżej. Najpierw GPU. Potem RAM. Twoja płyta nie obsługuje DDR4 więc DDR3. Najlepiej dobrać identyczne kości do tych, które już masz. W twoim przypadku nie opłaca się za bardzo inwestować w nową płytę i RAM. No chyba że nie masz co z kasą robić. To wtedy oczywiście. Do do portfela nikt ci nie będzie zaglądał. Ja osobiście pieniądze zaoszczędzone na zakupie nowej płyty i RAMu zainwestowałbym w jak najlepsze GPU. PCIEx16 (2.0) spokojnie poradzi sobie nawet z najnowszą dostępną kartą graficzną.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• ManSlayer047
    Ok dzieki za podpowiedzi. Ram ma dwie kosci po 4gb 1600. A chlodzenie do procesora stockowe. Dokładną nazwe napisze wieczorem bo teraz w pracy i pisze z telefonu z zdiecia nie potrafie odczytac tego...
  • Your3vilTwin

Jeżeli stokowe chłodzenie to nawet nie pisz jakie. Gdy się zdecydujesz na OC to i tak jest do wymiany.

• ManSlayer047
    Ok dziekuje za rady, pozostaje mi cos wybrac z masy kart graficznych i nauczyc sie co nie co o podkrecaniu CPU... a jakies rady co by tu dokupic? Jakies konkretne modele karty i chlodzenia??
  • xSzaty
    987 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Posty: 1,026 Game Changer

Naprawdę chcesz żeby polała się tu krew? Takie pytanie o sprzęt to gorsze od dyskusji o aborcji :smile:
    Napisz ile masz biletów NBP, wtedy można zacząć dyskusje.
    Podaj, czy preferujesz taniej (AMD) czy drożej (Intel/Nvidia).
    No i uzbrój się w cierpliwość.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Your3vilTwin

No ja właśnie czekam na jakąś interwencję i shitstorm i szczerze mówiąc jestem zawiedziony odrobinę ;)

• ManSlayer047
    edytowano październik 2016

Generalnie to obojetne czy AMD czy moze Nvidia... chodzi mi o dobra wydajnosc... ogólnie jestem troche zielony w czesciach do kompa... a nie chce wejsc do pierwszego lepszego sklepu i dostac bubla za gróba kase.;p koło 1000 zł chce na to poswiecic człowiek pracujacy ma ciezko;p

• xSzaty
    987 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Posty: 1,026 Game Changer

Moja sugestia w cenie ok 1000 biletów NBP: MSI GeForce GTX970 4096MB 256bit GAMING lub alternatywnie Radeon RX 480

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• ManSlayer047

O to juz cos.... juz mi sie to podoba ze ma 256bit a nie 128... popatrze na ceny i sobie bede sparwiał prezent;p

• MATsMAT
    4 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 6 Member

Witam mam pytanie czy odpale BF1 na FX-6100? reszta raczej powinna dac rade Tylko procesor wydaje sie słaby

• Your3vilTwin

Za GTX z serii 9xxx proponuję się rozejrzeć się na rynku wtórnym. Można czasami wyszukać perełki z dwuletnią gwarancją w przystępnej cenie.

• Prologus
    2 postsMember, Battlefield, Battlefield 3 Posty: 2 Member

@Your3vilTwin powiedział(a):
    Na tej płycie spokojnie da się wykręcić i7 do 4-4,5 GHz (ale pamiętaj o dobrym chłodzeniu bo też nie napisałeś jakie masz). Więc jak pisałem wyżej. Najpierw GPU. Potem RAM. Twoja płyta nie obsługuje DDR4 więc DDR3. Najlepiej dobrać identyczne kości do tych, które już masz. W twoim przypadku nie opłaca się za bardzo inwestować w nową płytę i RAM. No chyba że nie masz co z kasą robić. To wtedy oczywiście. Do do portfela nikt ci nie będzie zaglądał. Ja osobiście pieniądze zaoszczędzone na zakupie nowej płyty i RAMu zainwestowałbym w jak najlepsze GPU. PCIEx16 (2.0) spokojnie poradzi sobie nawet z najnowszą dostępną kartą graficzną.

Cztery sekcje zasilania,brak konkretnego chłodzenia CPU-będzie to bardzo stabilne i udane podkręcanie.Da 5 fps więcej, stabilność spadnie o 50% a temperatura tak z 90 stopni.Do dzieła.

• MEW_bf1
    33 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 34 Member

Odpalisz, ale dobrze to nie będzie chodziło.

• ManSlayer047
    edytowano październik 2016
    COOLER MASTER Hyper 212 EVO cos takiego bym kupil... ale jest problem taki ze myslalem ze mam i7 2600k ale moj jest Non K.... czyli mam zablokowane cos w kompie i jedynie co wyczytalem to z tym Coolerem osiągnie 4.0- 4.1 ghz jak sie naucze robic OC
  • xSzaty

Za GTX z serii 9xxx proponuję się rozejrzeć się na rynku wtórnym.

Brak wsparcia dla dx12, choć uważam, że to całe dx12 to ściema.

Daruj sobie to podkręcanie na tym etapie.

• ManSlayer047
    Na tym dx12 wielce mi nie zalezy, poza tym tak gram ma 1050p bo moj 22calowy monitor wiecej nie pozwoli.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!