Sprzęt PC

1234568»

Komentarz

• KonanT
    12 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Ogólnie problemu nie rozwialem. poczatkowo myslalem ze dało rade. Moja karta ma 6gb , komputer uciaga normalnie te 140fpsów. problem tkwi gdzies w ustawieniach karty graficznej i gry. Nie jestem w stanie dojsc narazie w czym tkwi problem.
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/1900/bf1-problemy/p1?new=1
    tu jest temat w odpowiednim dziale mój , troche potestowalem mozecie sobie poczytac.
  • Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Maxunited89 napisał użytkownik: »
    "8gb ram to za mało. Co najmniej 16GB w dualu."

Guzik prawda!!!
    Mam 8 gb ramu i gram w full HD wszystkie ustawienia na Ultra. Fpsy w podboju nie spadają nawet na sekundę poniżej 60. Ogólnie fps trzyma się 70-80.
    I5 6500
    8 gb ddr4 dual
    GTX 970 asus strix
    Windows 10 64bit.
    Jak dam skalowanie rozdzielczości na 120 to fps spada w akcji na ok 50.

Mogę nagrać video ze specyfikacją PC, ustawieniami bf1 i rozgrywką w Podboju na 64 osoby.
    Bo mnie już trochę irytuje na tym forum usilne przekonywanie ludzi, że 8 gb ramu to za mało do BF 1.

To se zobacz zalecaną specyfikację . I cieszyć się powinieneś , że ci idzie wszystko dobrze, ale do czasu.
    Komputery nie są seryjnie składane i dla tego każdy ma inne parametry itp. Każdy też ma inne podzespoły to jest od innych producentów.
  • Tiger_Itself
    187 postsPosty: 199Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano luty 2017
    KonanT napisał użytkownik: »
    Ogólnie problemu nie rozwialem. poczatkowo myslalem ze dało rade. Moja karta ma 6gb , komputer uciaga normalnie te 140fpsów. problem tkwi gdzies w ustawieniach karty graficznej i gry. Nie jestem w stanie dojsc narazie w czym tkwi problem.
    https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/1900/bf1-problemy/p1?new=1
    tu jest temat w odpowiednim dziale mój , troche potestowalem mozecie sobie poczytac.

Dobrze zacznijmy od sterowników co masz Nvidia czy Radeon? . a co chcesz ustawiać w karcie graficznej?

Jaki masz system? czy 32bity czy 64?

Może i problem leży po stronie oprogramowania do myszki patrzyłeś na sterowniki producenta.
    Zobacz co masz ustawione w opcjach gry > obraz i ustawienia zaawansowane DX12 masz włączony czy wyłączony. Jeśli jest włączony to wyłącz i zobacz teraz.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    Też mam 8 i ZERO problemów. Może mieć rację Your3vilTwin, że zależy ile jest pamięci na GPU, ale to i tak nie dotyczy tego przypadku, bo jest 6GB na GPU.
    A może być i tak, że system jest zasyfiony i sam z siebie zajmuje za dużo, u mnie gra+system zajmuje ok 4GB, 4 zostaje w zapasie. Prawdopodobnie dlatego EA zlikwidowała battleloga, żeby odciążyć pamięć, współczesne przeglądarki potrafią zabrać ponad 2 GB RAMu, dlatego przed grą, lepiej jest zamknąć wszelkie przeglądarki.
    System zajmuje ok 2GB, gra ok 2GB, jakieś syfy niech zabiorą 1GB, to i tak zostaje w zapasie 3GB. Więc, 8 GB nie jest za mało.

W tym przypadku problemem jest prawdopodobnie karta a dokładniej coś z na linii sterowniki-gra. Na pewno nie jest to problem akceleracji wstecznej myszki, objawy mogą być podobne, ale jest to kwestia słabej wydajności, za co może właśnie odpowiadać sterownik lub coś sprtolone w kodzie gry pod najnowsze karty NV.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Tiger_Itself
    xSzaty napisał użytkownik: »
    Też mam 8 i ZERO problemów. Może mieć rację Your3vilTwin, że zależy ile jest pamięci na GPU, ale to i tak nie dotyczy tego przypadku, bo jest 6GB na GPU.
    A może być i tak, że system jest zasyfiony i sam z siebie zajmuje za dużo, u mnie gra+system zajmuje ok 4GB, 4 zostaje w zapasie. Prawdopodobnie dlatego EA zlikwidowała battleloga, żeby odciążyć pamięć, współczesne przeglądarki potrafią zabrać ponad 2 GB RAMu, dlatego przed grą, lepiej jest zamknąć wszelkie przeglądarki.
    System zajmuje ok 2GB, gra ok 2GB, jakieś syfy niech zabiorą 1GB, to i tak zostaje w zapasie 3GB. Więc, 8 GB nie jest za mało.

W tym przypadku problemem jest prawdopodobnie karta a dokładniej coś z na linii sterowniki-gra. Na pewno nie jest to problem akceleracji wstecznej myszki, objawy mogą być podobne, ale jest to kwestia słabej wydajności, za co może właśnie odpowiadać sterownik lub coś sprtolone w kodzie gry pod najnowsze karty NV.

Popieram, ale ja jestem na sterownikach Nvidia i nie widzę problemów. Obstawiam na RAM też miałem coś podobnego , ale nie z myszką , a z brakiem pamięci i to kiepskiej jakościowo co przez to mi 8GB wchłonęło i cięło się. Wymieniłem na porządną RAM , ale na 16 w dualu i po problemie.
    Pamięć RAM tak samo jest ważna jak zasilacz im bardziej obciążona tym zasoby się powiększają i dlatego zasilacze mają 80+.
    Ciekaw jestem czy na innej myszy jest to samo? zwykła myszka warto sprawdzić.
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Na takim sprzęcie jak jego to na low powinien nawet przy spadkach trzymać powyżej 100 FPS.
    A ten RAM to masz w jednej kości czy w dwóch?
    Jak w jednej to włóż w slot czerwony najdalej od procesora (teoretycznie niby to nie ma żadnego znaczenia ale w praktyka czasami pokazuje co innego).
    Jak w dwóch kościach to zainstaluj w czerwonych.
    No i gruntowny przegląd systemu też nie zaszkodzi.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Tiger_Itself
    Sprzęt przewyższa mój , a chodzi gorzej . Ale ja se sam składam i dobieram podzespoły takie jak chce mieć i mam na kilka lat spokój.
    Nie spotkałem się aby kość bliżej procesora coś miała do przegrzewania się . Jeśli mamy fabryczne chłodzenie procesora to zamieniamy na dedykowane, a wiatrak odciąga przy okazji cześć ciepła z kości.
    Odpowiednia cyrkulacja powietrza w obudowie tj nawiew i wyciąg zdecydowanie poprawia osiągi. Przewiew musi być.
    System ma nie dawno postawiony wiec powinno być ok . Może brakować sterowników prawidłowych, gdyż mogą być załadowane te domyślne przez sam system. Lub nie załadowane w odpowiedniej kolejności po zainstalowaniu systemu.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    edytowano luty 2017
    Ja z KonanT byłem na TS, i tam nie ma problemu z wydajnością, klatek jest powyżej 100, dostał ode mnie b. dobry user.cfg i było ok.
    Jemu coś ewidentnie tnie, radziłem mu sprawdzić różne sterowniki od NV, może coś trzeba ustawić w panelu NV itd itd.
    Niestety gość się uparł, że to myszka i kombinuje strasznie w plikach konfiguracyjnych, a to nie tędy droga.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Co do Ramu to pewnie ludziom 8 gb brakuje jak mają zasyfiony system.

A co do problemu autora postu to proponowałbym wyjąć kartę graficzną, iść z nią do kolegi i testować.

Pisał też coś, że z innymi grami ma problemy także coś mi tu śmierdzi uszkodzoną kartą.
    GeForce mają dobre sterowniki i z reguły nie ma żadnych problemów.

• Tiger_Itself
    Ja z KonanT byłem na TS, i tam nie ma problemu z wydajnością, klatek jest powyżej 100, dostał ode mnie b. dobry user.cfg i było ok.
    Jemu coś ewidentnie tnie, radziłem mu sprawdzić różne sterowniki od NV, może coś trzeba ustawić w panelu NV itd itd.
    Niestety gość się uparł, że to myszka i kombinuje strasznie w plikach konfiguracyjnych, a to nie tędy droga.

Tak masz rację.
  • Tiger_Itself
    edytowano luty 2017

To nie będzie myszka. Wygląda na uszkodzenie karty graficznej to nie są sterowniki.
    Trzeba jak kolega poleca.
    @Maxunited89 A co do problemu autora postu to proponowałbym wyjąć kartę graficzną, iść z nią do kolegi i testować.
  • KonanT
    12 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    edytowano luty 2017
    Ludzie , sluchajcie teraz tego. Ten komputer jest drugim który zlozylem w tym miesiacu. Wczesniej mialem nieco gorszy bo na innej plycie glownej i procku i5 7400. Poszedłem do informatyka ktory mi to skladal i kazalem mu to naprawic albo oddac pieniazki. Testował kazda czesc po kolei. Procka innego dał i grafike nawet. Zupelnie nowy sprzet mi zlozyl i dalej byl ten problem w cs go (rozmywanie tekstur i modeli). Niestety nic to nie dało wiec oddał kaske i kupilem sobie nowy na morelach , ten obecny i dalej to samo ;D. Nie da sie blizej okreslic w czym jest problem. Jedyne co zostało z tamtego kompa to ta karta , ale ona na bank nie jest uszkodzona. Przepne jeszcze w port pcie x4 z portu pcie x16 moze to cos da. temat do zamkniecia.
  • LucasSz_PL
    226 postsPosty: 231Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano marzec 2017
    To samo że siebie mówi, jeśli została ci ze starego kompa tylko grafa to musi być bankowo z nią coś nie tak. Ja już widziałem kiedyś problem grafy gdzie żadne testy nie wskazywały by była uszkodzona itp a podczas instalacji jakichkolwiek sterowników innych niż te windosowskie wyskakiwal blue screen lub inne cuda.
    Nie prościej by ci było choćby pożyczyć od kogoś inna kartę graficzną, wsadzić do swojego kompa i sprawdzic na bfie i csie czy problem nadal się pojawia? Miałbyś wtedy pełna odpowiedź.
  • Wrogi_Kartofel
    3 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano marzec 2017
    Witam. Mam pytanko. Czy to normalne, że gram na 15 fps na niskich ustawieniach graficznych? mój sprzęt nie jest bajeczny i cudowny, oto on: Nvidia GeForce 850M, Intel Core i5-4258U, 8GB Ram. Jakby coś, to nie płaczę ani nie jestem zły ale czy ktoś ma podobnie? Da się jakoś podkręcić fps-y? Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia :)
    Post edited by Wrogi_Kartofel on
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Być może dałoby się coś więcej wyciągnąć ale to tak powiedzmy do 20-25 klatek i to gdzieś na rozdzielczości 1366x768. Nie ma co tutaj ukrywać i zbytnio się rozwodzić - po prostu nie jest to laptop, na którym można pograć w coś wymagającego. Jest kilka wątków na temat zwiększenia wydajności, możesz poszukać, coś spróbować..
    To raczej nie jest miejsce dla takiego pytania. Odsyłam do działu Battlefield 1
  • LukaszX1992
    140 postsPosty: 140Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Nie ma szans żeby gra działała.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!