M416 - trzy różne konfiguracje, który byście wybrali?

Komandos49
20 postsPosty: 23Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4 Member

Hej wszystkim.
Z racji, że gram cały czas M416 ostatnio zacząłem kombinować z ustawieniami tej broni.
Zawsze grałem ustawieniem pierwszym, teraz bardziej drugim, bo okazał się ciekawszy, jest jeszcze trzeci. Wszystkie opiszę poniżej, który byście wybrali?

PS: jakbyście pytali poniżej co dla mnie oznacza "daleki dystans" to przy tej broni to jest np odległość od dachu punktu D do dachu punktu C ( gdy stoi wieżowiec ) na mapie Oblężenie Szanghaju. bo z takiej odległości ściągam snajperów. Natomiast ustawienie PRISMA i laser/latarka to moje własne preferencje, bo celownik o powiększeniu 3.4x jest dobry w sumie na każdy dystans a laser/latarka daje mi dużo funkcji.

1) Zawsze nim grałem:

Ciężka lufa + chwyt pochylony + PRISMA + laser/latarka
Celność : 43
Stabilność: 39

Fajne ustawienie, fajnie ściąga się snajperów z daleka ogniem pojedynczym, ale jakoś na bliski dystans ciężko strzelać.
Ustawienie celne, na jednej stronce jest grafika pokazująca rażenie tej broni i dzięki ciężkiej lufie pole rażenia jest dokładniejsze i mniejsze.

2) Teraz zacząłem grać tym ustawieniem. Minus jest taki, że tak fajnie się z daleka nie ściąga, chociaż widzę, że różnie z tym bywa. Natomiast łatwiej jakoś na bliski dystans. Co ciekawe, jest minimalna różnica pomiędzy pochylonym + ciężka lufa jeżeli chodzi o celność i stabilność i okazuje się, że bez ciężkiej lufy w tej konfiguracji jest celniejsza statystycznie choć na grafice pole rażenia jest szersze.

Ustawienie to:
Zwykła lufa + chwyt krótki + PRISMA + laser/latarka
Celność: 45
Stabilność: 37

Plus taki, że jak dokładam tłumik to w sumie nie czuję dużej różnicy natomiast jak jest chwyt pochylony i tłumik to już tak.

No i gram tak na zmianę. Raz dobrze idzie mi tym, raz tamtym.
Ustawienie pierwsze powoduje, że ta broń choć niby mniej celna statystycznie, ale zaś ma mniejsze pole rażenia czyli ten strzał bardziej skupia się w jednym punkcie to daje większy odrzut i jakoś serią tak nie pocisnę.
Ustawienie drugie zaś powoduje, że nieraz mogę nawet serią strzelać i trafię, ale z daleka mam nie raz większy problem, ale ogólnie gra mi się płynniej no i ta celność jak się okazuje statystycznie jest nieco większa, pole rażenia jest większe, ale tak jej nie podrzuca no i nie czuję dużej różnicy jak dodam tłumik.

No i co ciekawe jak zwykle gram na serwerze i potem patrzę na podsumowanie to przy ustawieniu pierwszym celność mam w zakresie 9-12 %, a w drugim ustawieniu prawie zawsze 15% czasami więcej. Czy to świadczy o tym, że lepiej mi się nią strzela?

3) Tym nigdy nie gram i tak, ale niech będzie:

Ciężka lufa + krótki + PRISMA + laser/latarka
Celność: 49
Stabilność: 33

Tym w sumie nie umiem strzelać.

Komentarz

• IzzzYpl
    290 postsPosty: 291Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, BF1IncursionsAlpha Member

Jeżeli chodzi o tym czy lepiej ci się strzela, to zależy od danej sytuacji jak ci idzie w rundzie, no i czy dobrze zagrasz taktycznie. Tutaj ciężko ocenić czy jest lepiej z pierwszą konfiguracją czy z drugą to zależy od twojego przyzwyczajenia do dodatków na broń.
    Jak strzelasz na dalsze dystanse użyj najlepiej trybu ognia pojedyńczego wtedy będzie o wiele lepiej ci kogoś trafić, Najlepszy do tego z twoich setupów będzie 2 dobra celność jak i stabilność broni, lecz znowu przychodzi na myśl jedno pytanie w jakim stopniu opanowujesz mniej więcej odrzut tej broni jeżeli dobrze spokojnie bierz 3 większa celność ci się przyda jak nie idzie ci to zbyt dobrze weź 1, ponieważ ma większą stabilność jakiej będziesz potrzebował. Wszystko zależy jak ci idzie i w jakim setupie czujesz się najlepiej każdy ma swój i ciężko żeby ktoś doradził ci konkretnie co brać, jednemu idzie lepiej z tym innemu z tamtym.
    Jeżeli idziesz w kierunku lepszej celności to powinieneś umieć kontrolować w miarę dobrze bronią jeżeli zaś idziesz w kierunku stabilności powinieneś wiedzieć że dłużej postrzelasz sobie na większe odległości ;)

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.
    Ogólnie nie mam problemu z kontrolowaniem odrzutu broni jeżeli gram na setupie 1 albo 2, ale 3 to dla mnie za dużo, co skutkuję tym, że mam dość opóźnioną reakcję, więc nie pasuje za bardzo.

Zostanę chyba przy tym ustawieniu 2, jest takie wypośrodkowane. 2 też nieraz kogoś zgarnę, więc to faktycznie raczej zależy od sytuacji, w której się znajduję.

A co byś proponował do tej broni jakbym chciał uzyskać coś podobnego do setupu 1 lub 2, ale chciałbym podwiesić granatnik?

• IzzzYpl
    290 postsPosty: 291Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano wrzesień 2016

Jeżeli chciałbyś podwiesić granatnik i uzyskać efekt między 1 a 2 to proponował bym ci taki setup:

• celownik - twój wybór czym ci się dobrze gra
    • Akcesoria - pusto
    • tłumik płomienia
    • no i twój granatnik

I z tą 2 to masz rację, gdyż jest po prostu pół na pól jak i celność dobra tak i stabilność ;)

YouTube IzzzYpl.

• Robert3632
    197 postsPosty: 201Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    edytowano wrzesień 2016

Może zadam głupie pytanie ale jak podwiesić granatnik? Gram 2000 godzin i nigdy tego nie używałem :)
    Ps. Już wiem :)

• IzzzYpl

@Robert3632_PL powiedział(a):
    Może zadam głupie pytanie ale jak podwiesić granatnik? Gram 2000 godzin i nigdy tego nie używałem :)
    Ps. Już wiem :)

Bardzo prosto jak widzisz, życzę udanej zabawy z granatnikiem ;)

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49

Jak ktoś ma jeszcze podobne pytanie do kolegi to by założyć granatnik trzeba podpiąć najpierw szynę montażową zamiast chwytu.

To ciekawe w sumie z tym tłumikiem płomienia. Nigdy tego nie używałem, tak jak kompensatora czy np tego celownika mechanicznego na bliskie odległości.

Chwytu ergo/pionowego chyba nie ma sensu w ogóle zakładać do tej broni co?

Kiedyś grałem AR160 - ciężka lufa, krótki. Fajna broń, ale za łatwa i mnie nudziła.

• IzzzYpl
    edytowano wrzesień 2016

@Porucznik49 powiedział(a):
    Jak ktoś ma jeszcze podobne pytanie do kolegi to by założyć granatnik trzeba podpiąć najpierw szynę montażową zamiast chwytu.

To ciekawe w sumie z tym tłumikiem płomienia. Nigdy tego nie używałem, tak jak kompensatora czy np tego celownika mechanicznego na bliskie odległości.

Chwytu ergo/pionowego chyba nie ma sensu w ogóle zakładać do tej broni co?

Kiedyś grałem AR160 - ciężka lufa, krótki. Fajna broń, ale za łatwa i mnie nudziła.

Jeżeli chcesz walczyć na bliskie odległości i niecelować to warto założyć ergo/pionowy

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49
    Odnowię trochę temat.
    Napisałeś IzzzYpl, że "Jeżeli idziesz w kierunku lepszej celności to powinieneś umieć kontrolować w miarę dobrze bronią jeżeli zaś idziesz w kierunku stabilności powinieneś wiedzieć że dłużej postrzelasz sobie na większe odległości ".

Jak mam to interpretować?
    Jeżeli stabilność jest większa z reguły celność jest mniejsza. Czy to oznacza, że pomimo zmniejszonego odrzutu na większe dystanse będę mieć problem z ustrzeleniem kogoś? Zastanawiam się po prostu czy chodzi Ci o to, że dzięki temu da się zdjąć kogoś z większej odległości czy właśnie wręcz przeciwnie, będę musiał strzelać więcej, żeby trafić.
  • IzzzYpl
    @Porucznik49 "że pomimo zmniejszonego odrzutu na większe dystanse będę mieć problem z ustrzeleniem kogoś?" Dokładnie tak masz to interpretować.
    Zrobisz broń na stabilność to więcej kul wystrzelisz, jak i dłużej będziesz strzelał w kogoś, jeżeli zaś zrobisz broń na celność to mniej kul wytracisz i szybciej kogoś ustrzelisz.

1. Zrobienie broni na stabilność plusy i minusy:
    + Zmniejszenie odrzutu
    + Łatwiejsze kontrolowanie broni
    - Mniejsza celność broni ( da się to obejść ogniem pojedyńczym )
    - Potrzeba wystrzelić już na małym/średnim dystansie więcej kul.
    / Tutaj ostatni pozostawiam neutralny, zależy na jakiej broni chcesz użyć dodatków zwiększających stabilność np. Na Famasie jest to wskazane żeby broń była stabilniejsza kosztem celności, ale na SAR-21 zrobienie broni pod większą stabilność nie ma sensu pogorszysz ją, ta broń i tak ma bardzo dobrą stabilność.

2. Zrobienie broni na celność plusy i minusy:
    + Większa celność broni
    + Można konkurować nawet z DMR/ Snajperami na małym/ średnim dystansie
    + Większa radość ze strzelania, Lepiej czuć broń.
    - Trzeba się odrzutu broni nauczyć tzw. Wyczuć broń
    - Ciężko będzie komuś mało doświadczonemu ogarnąć celowanie i za razem kontrolowanie broni.
    / Tutaj ostatni pozostawiam neutralny jak w pierwszym punkcie, zależy na jakiej broni chcesz użyć dodatków zwiększających celność.

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49
    Dzięki za rozpisanie tego dokładniej. Podejrzewam, że w przypadku M416 szedłbyś w stronę celności, czyli postawił na chwyt krótki i ciężką lufą, ewentualnie coś pośrodku, czyli sam chwyt krótki. A w AR-160?
  • IzzzYpl
    Nie ma problemu ;)
    Co do broni ogólnie mogę powiedzieć, że poszedł bym w stronę celności.
    Do M416 dokładnie tak jak mówisz, spróbuj ustawić ją po swojemu.
    AR-160 tutaj ta broń nadaje się z tłumikiem jak i chwytem krótkim, lub ciężka lufa i bez dodatku, to zależy jaką grę preferujesz czy agresywną, czy bardziej na spokojnie.

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49
    Powiem Ci, że mam dylemat. Kiedyś wydawało mi się, że ciężka lufa wraz z pochylonym to dobre połączenie.
    Okazuje się, że sam chwyt krótki bez lufy daje już większą celność, mniejszą stabilność, chociaż to powiedzmy 'pole rażenia' jest większe.
    Fajnie się tym ściąga z bliska. Na średnie dystanse różnie. O długich mogę zapomnieć.

No i teraz testowana przeze mnie co prawda z oporem, ale jednak, kombinacja chwyt krótki + ciężka lufa.
    Z oporem, bo duży odrzut. I z oporem, bo czasami latam z tłumikiem, a jakiejś dużej różnicy jak się latało z samym krótkim nie było.

Z daleka ta kombinacja jest super.
    Z bliska trochę gorzej, ale też zależy. Aczkolwiek trybem auto ciężko się strzela.

I już sam nie wiem.
  • Komandos49
    Starałem się przetestować na tych samych mapach, w podobnych sytuacjach, z którą konfiguracją będę grać lepiej.
    No i różnie. Teraz z ciężkim + krótki odegrałem ładną rundę, powymiatałem snajperów i celność 17%.
    W innych konfiguracjach z reguły w okolicach 12%.
  • IzzzYpl
    Porucznik49 napisał użytkownik: »
    Starałem się przetestować na tych samych mapach, w podobnych sytuacjach, z którą konfiguracją będę grać lepiej.
    No i różnie. Teraz z ciężkim + krótki odegrałem ładną rundę, powymiatałem snajperów i celność 17%.
    W innych konfiguracjach z reguły w okolicach 12%.

Widzisz tutaj rezultat, masz większą celność przez co wzrosła ci skuteczność i za razem jesteś na każdą sytuacje przygotowany jak i nie jesteś bezbronny do walki ze snajperami do max średniego dystansu. Wiadomym jest, że stabilność jest gorsza ale każdego odrzutu broni da się nauczyć, Powodzenia więc życzę!

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49
    edytowano wrzesień 2017
    Chciałbym bardzo podziękować za pomoc.
    Biegam z tym układem ciężka lufa + chwyt krótki i śmiga mi się bardzo dobrze niezależnie od tego jaki celownik tam mam.
    Plusem śmigania bez ciężkiej lufy było to, że można było założyć tłumik. Próbowałem jednak ostatnio grać bez tej lufy i już tak nie potrafię.
    Z tym setupem celność jest niesamowita, ubijam snajperów co chwilę. Odrzut opanowany, częściej ogień pojedynczy.

Najczęściej używam PRISMA, czasami Holo + powiększenie.
    Mam ostatnio rozkminę czy lepsza jest PRISMA czy PK-A 3.4x. Oba działają fajnie, w PK-A nie ma tej pionowej kreski jedynie.
    Czemu nie stosujesz nic z akcesoriów typu laser, itd? Teraz nie umiem z tym grać. :open_mouth:

I jedno pytanie.
    Po którymś patchu zmieniono celowniki i Holo 1x ( EoTech ) wygląda inaczej. Powiększenie jest mniejsze, celownik jest mniejszy i ma kilka kropek w środku. Wyjaśnisz jak to stosować w walce na dystans?

Post edited by Komandos49 on
  • IzzzYpl
    edytowano wrzesień 2017
    Mam ostatnio rozkminę czy lepsza jest PRISMA czy PK-A 3.4x. Oba działają fajnie, w PK-A nie ma tej pionowej kreski jedynie.
    Celowniki to zależy od gustu czy PK-A 3.4x czy PRISMA, dla mnie PRISMA jest lepszym wyjściem, ponieważ łatwiej się celuje w głowę lub w wychylającą się zza osłony część ciała żołnierza.
    Czemu nie stosujesz nic z akcesoriów typu laser, itd? Teraz nie umiem z tym grać. :open_mouth:
    Hahah no właśnie nie stosuję ich, gdyż odkrywają twoją pozycję, widać cię znacznie lepiej w ciemniejszych miejscach i łatwiej nacelować celownikiem na ciebie. Co do latarki taktycznej powiem szczerze w większości przypadków pomaga i dekoncentruje ale już na średni dystans to jest tak jak krzyczeć "tutaj jestem" ;D
    I jedno pytanie.
    Po którymś patchu zmieniono celowniki i Holo 1x ( EoTech ) wygląda inaczej. Powiększenie jest mniejsze, celownik jest mniejszy i ma kilka kropek w środku. Wyjaśnisz jak to stosować w walce na dystans?
    Otóż wygląda inaczej przez co lepiej go się używa, ma dokładnie 1 główną + 2 dodatkowe pionowe kropki celownicze, służą one do łatwiejszego śledzenia celu podczas ostrzału i nie tylko, dzięki nim możesz widzieć jak masz utrzymywać broń żeby dokładnie trafić cel (bardzo przydatne kiedy używasz trybu automatycznego lub burst).
    Celownik Holograficzny polecał bym tym osobą które lubią mieć wszystko pod kontrolą. Pozdrawiam! ;)
    Post edited by IzzzYpl on

YouTube IzzzYpl.

• Komandos49
    Trochę czasu minęło, ale mam do Ciebie pytanie.
    Jak się dostosować do tych dwóch kropek na holograficznym?
    One wyznaczają jakieś dystanse?
  • IzzzYpl
    edytowano 5 luty
    wyznaczają dystans, ale jedynie zauważysz to w karabinach snajperskich
    jak się do nich zastosować i tutaj dobre pytanie, w Battlefield to tylko kosmetyka nic po za tym.

YouTube IzzzYpl.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!