Efekty pogodowe i otoczenie - czy opisane przypadki to błędy?

RobKul86
107 postsPosty: 115Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
Witam wszystkich. Jestem świeży w temacie Battlefielda (na PC) - akurat z najnowszą odsłoną miał miejsce mój chrzest w tym uniwersum :)

Mam pewną zagwozdkę w związku z pogodą. W jednej z recenzji na YT słyszałem plotkę, jakoby losowa pogoda nie działała dla wszystkich graczy na danej mapie, czyli że jedni mają (dajmy na to) burzę piaskową, a inni nie. Wydaje się to bzdurą, ale wczoraj miałem głupią sytuację na Pustyni Synajskiej podczas burzy piaskowej: nic nie widzę na odległość, nie wiem, pięciu metrów, a snajper ustrzelił mnie chyba ze 30 metrów. Ogółem to taka gra po omacku była, a tu BAM - i headshot ze snajperki. Nie wiem, co o tym myśleć.
Inna sytuacja dotyczyła otoczenia. Kilka razy mi się zdarzyło, że ginę i po podświetleniu przeciwnika okazuje się, że jest za ścianą albo za wzniesieniem, a mimo to mnie ustrzelił. Czy to możliwe? Czy może przeciwnik się zdążył już tak przemieścić, że wydawał się na powtórce być za przeszkodą?

Komentarz

• MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    1. Wydaje mi się, że bug tej klasy by nie przeszedł i odpał by dawno na etapie klozet alfy.

2. Od zgonu do podświetlenia zabójcy mija kilkanaście sekund. Zdąży przez ten czas gdzieś tam się schować na przeładowanie giwery. Normalna sytuacja.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    ad1. ja na przykład spotuję na "ślepo" i to już wystarczy żeby kogoś zabić, nie widząc go.
    ad2. Podobne sytuacje budziły moje zdziwienie, ale to jest tak, że to podświetlenie jest przybliżone i fałszuje faktyczną sytuację.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• RobKul86
    107 postsPosty: 115Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    xSzaty, odnośnie pierwszego punktu... Teraz o tym pomyślałem: możliwe też, że zostałem ustrzelony, bo snajper widział mój znacznik. Sam tak kilka razy zabiłem przeciwnika - widząc tylko jego oznaczenie, a jego samego skrytego we mgle.
    Zaś co do drugiego, też chyba się zgodzę.
    Przyznam, że pisałem o tym, bo nie jestem obyty z Battlefieldem. Kilka lat temu przesiadywałem przy serii Quake oraz grach CoD 1 i 2, MoH, a to zupełnie inna rozgrywka.
  • LM_Wyrzysk
    346 postsPosty: 349Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Efekty pogodowe są raczej na serwerach, tak jak było przy BF4 np. z falami i sztormem na paracelach - każdy powinien widzieć tą samą falę w tym samym czasie - różnice robił najwyżej ping
Ta dyskusja została zamknięta.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!