Nerf AA

2

Komentarz

• Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ale stary mnie się nie tłumacz. Mnie kompletnie nie interesuje co Ty z pieniędzmi robisz.
    Jakie mikropłatności :P ?

Zapytałeś to odpowiedziałem.
    Dodatkowo mogę Cię zapewnić że w tych pakietach z ME nie będzie nic, czego nie będziesz mógł zdobyć grając wyłącznie w grę. Poza tym to będzie co-op i horde mode? Współpraca nie rywalizacja. Jak ktoś będzie miał coś lepszego niż Ty to tylko in plus dla ciebie.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• I_November_I
    100 postsPosty: 100Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    To samo przecież było w ME3, za biowarepoins można było kupować pakiety dające kopa do co_opa będzie pewnie tak samo. EOT
    Jak dla mnie to plotki lekko poprawili, wprawdzie dostały nerka do obrażeń, ale zasięg mają poprawiony. Jak się dobrze celuje to samolot jest do smarowania, przed pathem miały tak żałosny zasięg że już w w zasięgu nawet bombowiec spokojnie doleciał i walnął bombę
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano marzec 2017
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    AgentBartezz napisał użytkownik: »
    Zdecydowanie Mass Effect..
    Im bliżej premiery i im więcej zaczyna wypływać informacji na temat gry jestem coraz bardziej sceptyczny.
    Z wielkim niedowierzanie ale muszę przyznać, że u mnie jest tak samo. Od mikropłatności się już nie uwolnimy. Jedyny słuszny model w tej kwestii przyjęło jednak Volvo w przypadku CS:GO. Ale myślę, że nie o tym tutaj.
    Kilgour-Alex napisał użytkownik: »
    Pytanie czy zdobywanie "pakietów" w ME będzie możliwe tylko przy pomocy kasy ? czy będzie tak jak w BF :>
    Za pewne będzie podobnie jak ME3 - za szmal z misji lub BP, za które kto chce może sobie dodatkowo płacić.

Czyli jak w końcu z tymi AA? Nerf czy buff?
    Ale co za problem wsiąść do drugiego myśliwca i zestrzelić tego jak to napisałeś "gnidowatego cwaniaczka"?
  • AgentBartezz
    415 postsPosty: 416Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Czyli wg Ciebie jak ktoś ma 50:0 czymś to trzeba to znerfić? To jest chyba niezbyt mądre myślenie. Jeżeli ktoś wykształca się w jednym aspekcie walki - co nie jest niczym dziwnym w Battlefieldzie to nic w tym dziwnego, że jest w stanie zdominować pole walki. Mnie eliminacja jakiegoś samolotu siedząc w AA zajmuje jakieś 5-10 sekund. Wystarczy wiedzieć jak to zrobić. Przypominam, że w BF1 ma duże znaczenie, w które miejsce trafiasz - możesz uszkodzić silnik, możesz uszkodzić skrzydła i pilot traci kontrolę i nic nie jest w stanie zrobić choćby i Maverick to był. Tak jak Your3vilTwin mówi nie jest problemem ilość obrażeń - jednak brak jakichkolwiek osłon tego kto to obsługuje sprawia, że rzadko udaje się przez dłuższy czas utrzymać tą pozycję stąd też piloci są w stanie dość długo utrzymać samolot w powietrzu.
    Może po prostu wsparcie powinno mieć możliwość odbudowy zniszczonych AA i dział. Wtedy jeden przelot bombowca nie gwarantowałby kilku minut względnej bezkarności no i gadżet zyskałby na znaczeniu bo aktualnie ze względu na autonaprawę w czołgach mało kto go używa.
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    No też pomysł na plus. Możliwości było wiele. Niestety DICE uważa że takie komplikacje w mechanice gry są nie do ogarnęcia dla większości graczy.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• I_November_I
    100 postsPosty: 100Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    @Your3vilTwin
    Przeczytałem Twojego posta "Z perspektywy przeciętnego pilota", ze mnie pilot którego można określić mianem Ch****y co najwyżej, w poprzednich odsłonach to ( w przypadku BF3 ) byłem szczęśliwy jak mi się wystartować udało, w 4 to w ogóle odpuściłem nawet próby, zadanie któreś na broń czy coś to mi kolega robił, bo mnie przerastało 25 killi, zawsze Smoleńsk i to bez pancernej brzozy czy sztucznej mgły, po prostu mapa dla mnie była za mała, samolot za szybki i nigdy nie wiedziałem gdzie góra gdzie dół, w helkach podobnie, ZW 11 jeszcze dawałem radę ale szturmowy odpadał.
    Ale stwierdziłem że skoro tak napisałeś to spróbuję... 10 ranga pilota, joby na czacie, i staty na koniec rundy typu 30:0... i to tym najmniejszym badziewiem dwupłatowym trench fighterem... Tak więc stwierdzam, AA jest do duuuu... a pierdzirurki ze skrzydłami sieją pogrom, wystarczy na chacie napisać "AA gunner in B" i po kilku sekundach ma się spokój bo z góry widać jak banda snajperów idzie zapolować na kaczuszkę strzelniczą...
    Aż nie wytrzymałem i sprawdziłem, faktycznie plotki podczas ww1 tak wyglądały, po prostu samoloty polowały na siebie a obrona przeciwlotnicza czaiła się tylko na bombowce jak doleciały do celu, tutaj dali kupę zabawek pilotom do kasowania piechoty, za to naziemnym nic do obrony plot, poza żałosnymi stacjonarnymi działkami, czyli marzeniem snajpera.
    Jedyne co mogą zrobić to tak jak w poprzednich bfach, stacjonarny pancernik w respie, i oddzielić wozy pancerne AA od reszty pojazdów lądowych, wtedy szanse jakoś się wyrównają.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    edytowano marzec 2017
    @XI
    Zgadzam się z tobą, też zrobiłem test obsługi AA, ze dwa razy udało mi się nawet ostrzelać jakiś samolocik, ale wnet padłem ofiarą zaborczego pocisku ukrytego za skałą cwaniaka. Żeby nie było, to na AA mam trochę zestrzeleń, ale było to przed paczem, kiedy AA działało i dało się coś zestrzelić (144 ofiary, wszystkie przed paczem)
    Co do wozu artyleryjskiego, to się nie doczekałem, bo zawsze ktoś wskakiwał przede mną, pomijam już fakt, że nawet jakby mi się udało wbić, to i tak bym nie zmienił uzbrojenia na AA, bo tak jest zrobiony interfejs.
    Jednym słowem DICE znów coś z#######o, inaczej nie byłoby sobą. To samo w ostateczności było w BF4, wszystko co lata było poza zasięgiem.

Obecnie gram tylko szturm i linię frontu, tam mało co przeszkadza.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• Your3vilTwin
    W BF4 nie tyle pilot był poza zasięgiem co po prostu mógł sobie pozwolić na tyle na ile pozwoliło ogarnięcie kierowcy AA w przeciwnej drużynie. Ogarnięty kierowca AA potrafił naprawdę uprzykrzyć życie pilotom. W BF1 takiej obawy nie ma bo ciężarówka AA pojawia się sporadycznie. Przykład Listopada idealnie obrazuje to co pisałem na początku wątku. W BF3/4 tylko jakaś część graczy potrafiła się utrzymać w powietrzu. A naprawdę dobry w tym był jakiś promil. U mnie w klanie na 40 osób naprawdę dobrze potrafiła latać tylko jedna osoba. Jeszcze dwie max trzy (w tym ja) były przeciętne. W BF1 proporcje się odwróciły. Zdecydowana większość potrafi się chwilę w powietrzu utrzymać i coś tam nawet ubije. Każdy kolejny nerf AA tylko tę sytuację idiotyczną pogłębia.

• xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    W BF4 tak było jak piszesz, po premierze. Wtedy faktycznie wszystko, co latało miało przegwizdane, czyli szanse były sprowadzone do normalności (nie dało się skończyć gry ze statami 100:1). Później zaczęło się osłabianie wszystkich broni AA oraz podnoszenie sprawności helek, a skończyło się na tym, że o ile z helkami od biedy można było powalczyć, to już z samolotem szanse były zerowe, a to poza zasięgiem, a to szybki atak i pozamiatane. To czy sprzęt latający jest OP świadczą statystyki, jeżeli byle "gupek" potrafi wykręcać dwu-trzycyfrówki, to znaczy że coś jest nie halo a pojecie balansu zostało sprowadzone do żartu.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• 1-AS-MAG-1
    44 postsPosty: 48Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    panowie bez przesady wystarcza ogarnieci gracze na plotkach lub na artyleryjskim , choc jak plotki zniszczone to powinny co jakis czas byc nowe a przynajmniej 1 ja lubie sobie polatac jak jest mozliwosc wejscia a pro nie jestem i ubicie graczy samolotem to frajda a jak mnie napierda z samolotu nie płaczę ,a pozatym xszaty nie miales racji co do ogarniecia ludzi ze 90% nieogarów moim zdaniem 95%
  • AgentBartezz
    @1-AS----MAG-- Problem z AA nie jest taki, że są jakoś strasznie słabe pod względem obrażen vs samoloty. Chodzi o sam fakt, że w tej AA się po prostu nie da zbyt długo utrzymać bo jej operator jest narażony praktycznie z każdej strony. A ciężarówki pojawiają się co najwyżej na operacjach gdy lata Sterowiec.

Ja to mówię jako pilot z zamiłowania, taki który czy to 3 czy to w 4 sobie w samolotach dobrze radził - jest po prostu za łatwo dla pilotów i mnie latanie w 1 nawet specjalnie nie jara bo to żadne osiągnięcie, nie to co w poprzednich częściach.
    edytowano marzec 2017
    Najnowsze zmiany odnośnie AA i myśliwca okopowego wprost z CTE.
    eyhAZvQ.jpg

Wg mnie czas przeładowania nadal za krótki. 20 sekund to minimum.

https://www.reddit.com/r/battlefield_live/comments/6291h2/march_29th_update/

Ogólnie jest burdel w changelogu. Jak oni nawet poprawnie informacji o patchu nie potrafią wydać, to że ta gra się ukazała to już wg mnie można podciągnąć pod cud.

• MH9O
    15 postsPosty: 16Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    Czyli stało się nieuniknione. Nerf AA zakręcił karuzelą i teraz zacznie się nieskończone "balansowanie" samolotów i środków do ich zwalczania.

Swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie prawie nie grają ciężarówką AA. Przecież to istny potwór ;D
  • LucasSz_PL
    226 postsPosty: 231Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    MH9O napisał użytkownik: »
    Swoją drogą nie rozumiem czemu ludzie prawie nie grają ciężarówką AA. Przecież to istny potwór ;D

Ludzie są dziwni. Ostatnio grałem operacje na Monte Grappa jako atakujący. W obroncach grał dobry pilot, nim przyjęliśmy pierwsza flagę to on już miał 30 fragów. W następnych sektorach jak był dostępny czołg to wziąłem właśnie pojazd AA i wszystkie samoloty rozwaliłem, wogole nie mogli sobie przeciwnicy polatac. Pierwszy atak przegraliśmy i jakiś koleś noobkowaty pisał że to przezemnie bo wziąłem auto aa zamiast czołgu lool, ale to że ich uchronilem przed wielokrotna śmiercią od samolotu to nieważne. W kolejnym ataku sytuację powtorzyłem to znowu ten pilot mnie wyzywa "Lucas, u suck..". Zapytałem czemu, bo niszcze mu samoloty i nie dam polatac? To napisał mi właśnie ze dlatego że wziąłem pojazd AA, lool. Zapytałem grzecznie a jakie ja mam szanse piechotą z jego samolotem? To koleś się obraził i wyszedł z serwera. Nie nadarzam za ludźmi, naprawdę, co nie zrobisz to źle.
  • Your3vilTwin
    Wyszedł z serwera, i pobiegł się wypłakać na reddita jaka to ciężarówka AA jest prze OP i trzeba ją natychmiast znerfić. No i już w kolejnych patchach możemy się tego przez ciebie spodziewać. Dzięki. :wink:

• BlueTiger07
    358 postsPosty: 364Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Ciężarówka AA jest mocna ale mało kiedy ktoś jej używa, o ile z zasięgu stacjonarnego AA da się czasem wylecieć to mobilna robi masakrę na 3/4 mapy, jest podobna sytuacja jak z plotką w BF4, ogarnięty gracz postrąca wszystko co lata, co nie znaczy oczywiście, że potrzebny jest nerf. Ale ekspertem w lataniu nie jestem więc nie wiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!