Spadki fps GTX 1060 6G

2

Odpowiedzi

• RepOfGamers-PL
    69 postsPosty: 75Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    YummyWarrior napisał użytkownik: »
    -ROG-Pinky napisał użytkownik: »
    YummyWarrior napisał użytkownik: »
    Jak myślicie czy jest szansa, że pomorze to co pisze użytkownik JOT? https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/526/spadki-fps-w-bf1/p1
    +myślę, że nie jestem jedyny z tym problemem i to nie wina kompa tylko gry...

Gdyby to była wina gry to wszyscy z tą kartą mieliby podobny problem. Są w zasadzie 2 możliwości, czyli jak pisałem: mało ramu (bo sam BF sporo ciągnie), lub sterowniki. Ewentualnie mozesz wyłączyć antywirusa, jeśli masz coś poza zwyklym defenderem.
    Wyłączenie wszysykich detali, przy sprzecie ktory powinien uciagnac gre w 70 fpsach na ultra, po prostu mija się z celem. Jaką masz wersje sterownikow do karty?

Antywirusa usunąłem i sterowniki mam najnowsze. Może procesor jest za stary na kartę i karta pracuje w 100% a procesor tylko w ok 40%? Może pomoże ustawienie które proponuje użytkownik JOT?

Procek też moze być stary, własnie przeczytałem dokładnie specyfikację i widze, że to 3 generacja, ja mam gtx 1060 ale na procku 7 generacji. Pytanie też jaki masz ram, pewnie ddr 3 i to też moze robić róznicę.
  • AlcedoPL
    38 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano maj 2017
    Jak nie masz pojęcia to się nie wypowiadaj. Czy sprawdzałeś moje wyniki, że twierdzisz że nie potrafię grać. Tak się składa że większość graczy pro gra na low, jedynie dzieciaki bez skilla grają na ultra. Wymądrzasz się a pojęcia o kompach nie masz za grosz. Nie trzeba być wielkim mózgiem, żeby wiedzieć że ivy bridge używa ddr3. Za stary procesor do karty - dobre, 1060 bez problemu nakarmi, przy 1070 czy 1080 może być za słaby. Doszkol się panie zanim coś doradzisz, ja na starszym procku (i5 2500k + gtx 970) bez problemu ustawiłem na 75 klatek, żadnych przeskoków fps. Muszę cię zmartwić 7 generacja (kaby lake) to shit jakich mało, ma problem z glutem i wysokimi temperaturami. Może ze 2 lata podziała,...............
  • SkyZeWonsem
    1280 postsPosty: 1,293Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    O kurczę. Grafika ma wpływ na skil :) Dobre to forum :P
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Powiem tak procek jest odpowiedni do tej grafiki.Ale coś zauważyłem ze po ostatnim pathu są jakieś dropy fps większe.Ja używam i 7 3770k4.4oc i gtx 970 i mam czasami spadki fps tez nie wiem czemu tak jest do tej pory.Ale na twoim miejscu bym wyłaczył antywira może to jest powodem.A gram na low i siatka ultra.
  • SkyZeWonsem
    1280 postsPosty: 1,293Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    No a BIOS sprawdzony ?
  • AlcedoPL
    38 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Sky im bardziej szczegółowa grafika tym gorzej jest zobaczyć przeciwnika, nic nowego :D
  • AlcedoPL
    Dla tych co mają spadki fps polecam zrobienie pliku konfiguracyjnego, który na sztywno ustawi tyle klatek ile będziesz chciał. Na pulpicie tworzysz nowy dokument tekstowy i wpisujesz: gametime.maxvariablefps 75 (gdzie 75 oznacza liczbę klatek, którą sobie ustawiłem; liczbę należy dobrać indywidualnie w zależności od sprzętu i upodobań). Naciskasz zapisz jako, odnajdujesz folder z grą, nazwa pliku user.cfg, typ: wszystkie pliki. W folderze z zainstalowaną grą pojawi się ten plik, ale będzie miał inną ikonę. Jak zechcesz otworzyć pli, system zapyta jakim programem.
    Z własnego doświadczenia wiem, że BF1 lepiej działa pod windows 10. Ważne by ram chodził w dual, warto wyłączyć origina w grze. Ponadto polecam ustawić priorytet wysoki w menadżerze zadań. Normalny antywir nie powinien negatywnie wpływać na grę (testowany na avast, arcabit, malwarabytes). Dobrze by było żeby instalka BF1 była na ssd.
  • TheGhartan
    152 postsPosty: 157Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2017
    A nie zainstalowałeś czasami Live Update 6 od MSI i nie uruchamia ci się na starcie systemu ?
    U mnie właśnie ten program powodował duże spadki fps-ów .Po usunięciu z listy uruchamianych na starcie systemu, problem zniknął.

ps: mam tę samą kartę msi 1060 gaming x
    ps2: gram na ultra bo lubię i mam gdzieś pro graczy :)
  • SkyZeWonsem
    AlcedoPL napisał użytkownik: »
    Sky im bardziej szczegółowa grafika tym gorzej jest zobaczyć przeciwnika, nic nowego :D
    W BF1 za dużo nie zmienisz by lepiej widzieć - podszycie, teren i jakieś szajs od efektów związanych ze światłem. Jednak za dużo to nie "polepsza" widzialności i wydajności. Jak by było można całkowicie wyłączyć cienie to rozumiem.
  • GenRipKat
    52 postsPosty: 52Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Ja mam ustawione w grze na limit 120.Windows 10 ramy 16 dual 2133mhz.I czasami mam spadek do 90-85fps może to od tego ze właśnie coś dogrywa z dysku hdd w tym czasie bo system mam na ssd.Temperatury mam znośne na procku 65 w grze.W idle 22-25.
  • AlcedoPL
    ustaw w pliku konfiguracyjnym, a nie w grze. Jak masz spadki do 85 - 90 klatek, to taką wartość proponuję wstawić.
  • GenRipKat
    I co autor tematu naprawił problem z ta konfiguracja sprzętową.
  • AlcedoPL
    Trochę nie ładnie z jego strony, ludzie starali się pomóc - a zero odpowiedzi.
  • YummyWarrior
    12 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    AlcedoPL napisał użytkownik: »
    Trochę nie ładnie z jego strony, ludzie starali się pomóc - a zero odpowiedzi.

Przepraszam byłem trochę zajęty biorę się do pracy i testuje wasze pomysły :)
  • YummyWarrior
    12 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    The_MarTum napisał użytkownik: »
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    8GB spokojnie starczy do BF-a. Sam mam tyle i nie narzekam. A rady z małą ilością RAM-u są tak samo dobre jak - format C:

Twoje posty ostatnio nadają się na format C. Nie bądź najmądrzejszy. BF 3 zapychał do 6 Gb ramu w krytycznych sytuacjach, BF4 do 8 GB, a BF1 potrafi wychodzić ponad 8 GB.
    Wiem to z doświadczenia bo dziesiątki razy sprawdzałem zużycie podzespołów w grach. Mam bardzo zadbany system i większość ma bardziej zaśmiecone kompy niż mój = mają większe zużycie RAMU i mniej zostaje dla gry. 8GB to może być za mało do BF1 w niektórych sytuacjach.

Jak wytłumaczysz to, że grałem niedawno na o wiele gorszej karcie graficznej i nie miałem dropów fps?
  • YummyWarrior
    TheGhartan napisał użytkownik: »
    A nie zainstalowałeś czasami Live Update 6 od MSI i nie uruchamia ci się na starcie systemu ?
    U mnie właśnie ten program powodował duże spadki fps-ów .Po usunięciu z listy uruchamianych na starcie systemu, problem zniknął.

ps: mam tę samą kartę msi 1060 gaming x
    ps2: gram na ultra bo lubię i mam gdzieś pro graczy :)

Usnąłem go z listy autostaru, ale to nie pomogło ;/
  • YummyWarrior
    edytowano maj 2017
    Zrobiłem blokadę klatek na 60, usunąłem MSI Live Update z autostartu, ustawiłem priorytet na wysoki w menadżerze, wyłączałem vsync, oraz zrobiłem wszystko co opisał użytkownik JOT.. Wszystko zdało się na nic, wchodzę na Amiens 64 graczy i klatki z 60 spadają do 45/50.
  • YummyWarrior
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    No a BIOS sprawdzony ?

Masz na myśli ten poradnik o energii procesora? Tylko, że na zabawie w biosie nie bardzo się znam ;/ Mógłby ktoś mi to dokładniej wytłumaczyć? I dlaczego teraz mogę mieć włączony jakiś tryb oszczędzania energii, skoro na starej karcie graficznej (i o wiele gorszej) bf1 nie miał dropów fps? ;/ Wymieniłem tylko kartę graficzną z AMD na Nvidia +nowe sterowniki do Nvidi..
  • AlcedoPL
    edytowano maj 2017
    Spróbowałeś z win 10. U mnie bf1 lepiej chodził własnie na 10 niż na win 7. Ja mam starszy procesor i gorszą grafikę (i5 2500k + gtx 970), tylko 16 gb ramu. Fakt mam na low, ale trzyma mi na dominacji 75 klatek. Na ultra tragedii nie było, ale wolę low - lepiej mi się gra. Po zmianie grafy przeinstalowałeś system ? Problem może również sprawiać dysk twardy, sprawdź go na obecność błędów, bad sektorów itp. Lepiej jest jak bf jest na ssd (można w ten sposób wyeliminować mikro przycięcia, szybciej wczytują się mapy). Co do zapychania ramu (przy fullhd) sprawdzałem u siebie na low jest znacznie poniżej 8 gb, jednak na ultra potrafił zjeść ponad 8 gb ramu. Bardzo ważna rzecz w BF-ach ram musi pracować w dual chanel - również sprawdziłem u siebie uwierzcie różnica jest duża między single a dual chanel. Origin w grze wyłączyłeś, wyłącz wszystkie powiadomienia o aktywności twoich znajmoych.
  • GenRipKat
    Polecam tez od siebie wyłączyć opcje oszczędzania energii w biosie płyty głównej C1E.Jak to zrobiłem mam prawie stałe 120 fps na fhd low siatka na ultra oczywiście na 64 graczy.Wcześniej miałem właśnie jakieś dziwne czasami spadki.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!