Dlaczego prawie zawsze przegrywamy?

«134
pablo84olek
7 postsMember, Battlefield, Battlefield 1 Posty: 10 Member
Witam, mam takie pytanie, gram juz w Bf1 grubo ponad tysiąc godzin i nie będę ukrywał że nie należę do najlepszych, współczynnik zabić do zgonów to mniej więcej 1:2 ale mniejsza z tym, który tryb gry bym nie wybrał, to w 90% przypadków moja drużyna przegrywa, nieraz niewiele ale częściej znacznie. Od czego to zależy? Denerwujące to jak mało kiedy możesz cieszyć się ze zwycięstwa i bardzo frustrujące jak przegrywasz w np podboju 1000:400, czemu tak jest? Pozdrawiam

Komentarz

• xxxDEZERTERxxx
    186 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 188 Member
    Z tym GRUBO ponad 1000 godzin to przesadziłeś, bo masz przegrane 350 h. A Twój współczynnik zwycięstw to 48%, czyli wygrywasz co drugi mecz. Trochę takie robienie z igły widły.
  • pablo84olek
    Grałem jeszcze na innym koncie wiec 1000h minęło już, wydaje mi się że na początku łatwiej się grało, nie wiem z czego to wynika, z tego że teraz ludzie się już nauczyli lepiej grać? Owszem wcześniej było pół na pół zwycięstwo /porażka ale chodzi mi o ostatni czas, teraz przeważnie trafiam do drużyny która nie ma nic do powiedzenia w meczu, czemu właśnie do takich drużyn? Wszyscy mają swoje ekipy a ja gram z randomowymi graczami którzy nie mają swoich stałych drużyn?
  • MarcinHD1
    257 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 270 Member
    1. Skoro masz już grubo ponad 1000 godzin w BF1 to może czas zacząć się leczyć póki jeszcze w ogóle funkcjonujesz ?
    Przecież takie granie to jest samobójstwo. Ty robisz coś innego w życiu oprócz siedzenia przed ekranem? Bo granie na taką skalę rodzi bardzo wiele schorzeń które będą się z czasem uaktywniać jedno po drugim. Ogarnij się chłopie.

2. Patrząc na statystyki jesteś jednym w powodów dla których team przegrywa. Bardzo ciągniesz go w dół. Grasz baaaaardzo słabo i dlatego team przegrywa bo zapewne jeszcze dwóch takich jak ty będzie grało ( zawsze tak jest ) i przeciwnik bardzo szybko nabija nas was punkty.
  • pablo84olek
    Dzięki za rady zdrowotne ale pytałem o co innego, rozumiem że w innych drużynach nie ma takich "bardzoooo" słabych graczy? Jak to możliwe?
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 572 Member
    pablo84olek napisał użytkownik: »
    Dzięki za rady zdrowotne ale pytałem o co innego, rozumiem że w innych drużynach nie ma takich "bardzoooo" słabych graczy? Jak to możliwe?

1 Lepszy przeciwnik
    2 Twoja drużyna ma gdzieś przejmowanie/obrone flag (Podbój) lub większa część zespołu. Często widze jak prawie cały zespół idzie na 1 flage gdy w tym samym czasie przeciwnik jest już przy 3 więc już na starcie masz pod górke. Często zdarza się olewanie flag które dają pojazdy przez co przeciwnik ma więcej sprzętu niż powinien mieć.
    3 Kampiące pojazdy na wzniesieniach bo trzeba sobie K\D poprawić i za duża ilość słabych snajperów.
    4 Często zdarza się że większość zespołu idzie na flage która jest najbliżej bazy przeciwnika a w tym samym czasie przeciwnik przejmuje pozostałe i często jest tak że nikt nie zwraca na to uwagi i nie cofa się w porę tylko dalej kampi baze.
    5 Brak balansu po starcie rundy. Moim zdaniem DICE powinno coś z tym zrobić i to szybko.
  • pablo84olek
    Wszystko się zgadza ale teraz jak mówię bardzo rzadko trafiam do drużyny wygrywajacej, nie mówię tu o własnych umiejętnościach bo nie idzie mi zbyt dobrze tylko o drużynie, przecież jeśli obie strony grają randomowymi graczami to czemu prawie zawsze jestem wśród ekipy przegrywającej j? Przecież statystycznie w każdej drużynie jest kilka osób słabszych, nawet widać po wynikach a jednak rzadko udaje się coś ugrać. Tak się zastanawiam, może np po ilości godzin spędzonych z grą system jakoś przypisuje do lepszych i do takich meczy mnie wrzuca choć jak pisałem statystyki mam bardzo przeciętne...
  • Hachor_67
    74 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 80 Member
    Jesteś w przegrywających to do 600 ticet przeskocz do wygrywających :) - wiem że porada nie ferpley ale ileż można przegrywać.
  • RobKul86
    121 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Posty: 130 Member
    edytowano maj 2017
    Pablo, najlepiej znajdź sobie klan do grania, ludzi z którymi będziesz utrzymywać kontakt.

Poza tym problemów jest kilka...

Po pierwsze - granie z randomami. Przeważnie większość biegnie gdzie ma bliżej, a nie gdzie dowódca każe.
    Po drugie - brak komunikacji. Grając w plutonie często korzysta się komunikatorów w rodzaju TS3.
    Po trzecie - beznadziejny balans. Zaczynanie nowego meczu w takim samym składzie, jak poprzedni, który się przegrało z kretesem...
    Po czwarte - niezrozumiałe dla mnie przypisywania do drużyn. Co to znaczy "przypisano Cię do ... na podstawie umiejętności"? Jesteś słaby, lądujesz w słabej drużynie?
    Po piąte - wynikające częściowo z trzeciego - jak zaczniesz jeden mecz i go grubo przegrasz, to najpewniej przegrasz i następny, bo składy są prawie te same...

Graj PTFO - wykonuj rozkazy, wspomagaj drużynę swoimi atrybutami - leczenie medykiem, rzucanie amunicji wsparciem, oznaczanie wrogów zwiadowcą. Punkty decydują o miejscu w tabeli. Niektórym się wydaje, że w BF1 wystarczy tylko nabijać fragi.

Poza tym, nie sugeruj się tym, że w przeciwnej drużynie są ludzie z 90 czy 100 levelem. To o niczym nie świadczy - prędzej czy później każdy go osiągnie. Raz grałem mecz, gdzie koleś z 90 lvl wylądował pod koniec tabeli, bo nie umiał grać, a kampił próbując fragować... Level nie odzwierciedla umiejętności.
  • AgentBartezz
    415 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 416 Member
    RobKul_hyhy napisał użytkownik: »
    Po czwarte - niezrozumiałe dla mnie przypisywania do drużyn. Co to znaczy "przypisano Cię do ... na podstawie umiejętności"? Jesteś słaby, lądujesz w słabej drużynie?
    A dokładnie to na odwrót, chodzi właśnie o to by te umiejętności były w wyrównane między zespołami - czyli jesteś dobry to trafiasz do tej słabszej, jesteś słaby trafiasz do lepszej. Tak przynajmniej być powinno, a jak jest to różnie wychodzi.

A tak poza tym to tak jak kolega RobKul mówi. Granie z randomami, brak komunikacji. To są problemy w tej grze. Ale też czasami gram sam i jakoś nie narzekam na to że częściej wtedy przegrywam. Rady praktyczne? Cóż, staraj się dawać jak najwięcej zespołowi, to jedyne co można zrobić grając samemu.
    Wszystko zależy od graczy. Nawet "zgrana" paczka nie gwarantuje zwycięstwa. Nawet w niej mogą znaleźć się gracze co mają wywalone na PTFO. Ostatnio gram sam na CQ i jakoś nie narzekam. Nawet odnoszę wrażenie, że jest większy TP - akurat w tym trybie. Szturm to inna bajka i obecnie zalewam ten tryb. Nudny i przewidywalny.
  • karol_85_6k3s9r
    101 postsMember, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 108 Member
    Ja myślę że jesteś po prostu ch****y i tam gdzie się znajdziesz to od razu nikomu nie idzie gra i ciągniesz wszystkich na dno.... Proponuje zmień grę skup się na początku na np. MineCraft potem jakiś Assasin, jakiś tetris. I po 4 latach dopiero odpal BF1 ale kampanie. ....
  • SkyZeWonsem
    1314 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 1,327 Member
    Sam poważnie ? Jak można samemu biegać po mapie przecież to nuda B)
    To normalne, że gimba nie rozumie kontekstu wypowiedzi. Takie czasy.
  • Kilgour-Alex
    498 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 508 Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Sam poważnie ? Jak można samemu biegać po mapie przecież to nuda B)
    To normalne, że gimba nie rozumie kontekstu wypowiedzi. Takie czasy.

Gimby nie dość że nie rozumieją to minusują :D
  • mangustaPLG
    13 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 13 Member
    Po wczorajszej wieczornej grze jestem załamany, 3 operacje i 3 przegrane. W każdej z nich masa snajperów lub medyków udających snajperów którzy na dodatek nie ogarnęli jeszcze do czego jest strzykawka w tej grze. Wsparcie udaje artylerię małego kalibru czając się w krzakach z kuszą lub mośkiem a prosząc o amunicje trzeba poczekać aż ów jegomość znajdzie wygodne miejsce do kampienia i ułoży się wygodnie bo tylko wtedy rzuci amunicje. Szturmowiec to taki snajper z fajną rusznicą p.panc idealnie nadaje sie do ubijania piechoty mimo że 30 metrów dalej zatrzymał się pociąg pancerny. Spotowanie ? A co to takiego ? Klawiatura 90% graczy nie posiada chyba przycisku do oznaczenia wroga, albo użycie go może spowodować spalenie sie procesora lub koniec świata. Gdyby nawet ten klawisz nie robił żadnej szkody to i tak nie użyję go bo jeśli ja nie dam rady zabić wroga którego widze to nikt go nie zabije ! To mój kill albo niczyj ! A potem wejdziemy na forum i zapytamy czemu mi nie idzie, yo zapewne kwestia ustawień graficznych myszek albo monitorów !

P.S. Moja wypowiedź a zwłaszcza jej końcówka nie jest kierowana personalnie do autora tematu ma jedynie na celu opisanie moich obserwacji.

• LukaszX1992
    142 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 142 Member
    mangustaPLG napisał użytkownik: »
    Po wczorajszej wieczornej grze jestem załamany, 3 operacje i 3 przegrane. W każdej z nich masa snajperów lub medyków udających snajperów którzy na dodatek nie ogarnęli jeszcze do czego jest strzykawka w tej grze. Wsparcie udaje artylerię małego kalibru czając się w krzakach z kuszą lub mośkiem a prosząc o amunicje trzeba poczekać aż ów jegomość znajdzie wygodne miejsce do kampienia i ułoży się wygodnie bo tylko wtedy rzuci amunicje. Szturmowiec to taki snajper z fajną rusznicą p.panc idealnie nadaje sie do ubijania piechoty mimo że 30 metrów dalej zatrzymał się pociąg pancerny. Spotowanie ? A co to takiego ? Klawiatura 90% graczy nie posiada chyba przycisku do oznaczenia wroga, albo użycie go może spowodować spalenie sie procesora lub koniec świata. Gdyby nawet ten klawisz nie robił żadnej szkody to i tak nie użyję go bo jeśli ja nie dam rady zabić wroga którego widze to nikt go nie zabije ! To mój kill albo niczyj ! A potem wejdziemy na forum i zapytamy czemu mi nie idzie, yo zapewne kwestia ustawień graficznych myszek albo monitorów !

P.S. Moja wypowiedź a zwłaszcza jej końcówka nie jest kierowana personalnie do autora tematu ma jedynie na celu opisanie moich obserwacji.

W tej grze po prostu nie ma balansu i nie licz na to że to naprawią (patrz SW:Battlefront).
    Pograj sobie w dominację to zobaczysz jakie tam się dzieją cyrki, bo wynik 100-10 to tam norma.
  • JanTwardy
    183 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Posty: 196 Member
    mangustaPLG napisał użytkownik: »

Czym wiecej graczy tym mniej zalezy od jednostki. Ty mozesz sie starac ale jak 70% druzyny bedzie mialo wynik gdzies a istotne bedzie tylko dla nich KD czy ich "pro"styl gry to nic nie wskorasz.

Opracje i CQ 64 - To jedna wielka kampa. siedzi taki "pro" wsparciuchem w krzakach z dwojnogiem i wali po plecach albo inny kampi czolgiem na boty. Niektorych taka gra cieszy. Najczesciej ginie sie od zagubionej kuli.

Grajac mniejsze tryb jak szturm 24 czy dominacje jednostka ma wiekszy wplyw na wynik. Grajac z cala swoja druzyna na TS jesli potraficie grac , prawie zawsze bedziecie wygrywac. Mamy grupe ludzi z ktorymi tak gramy. Kiedy wszyscy gramy razem po jednej stronie np. szturm to wygrywamy 2/3 meczy a pod koniec rundy przeciwna strona wychodzi...i trzeba serwer balansowac.

Zagraj z nami sam zobaczysz, zapraszam.

https://forums.battlefield.com/pl-pl/discussion/2319/hax-on-max-rekrutuje#latest
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • mangustaPLG
    13 postsMember, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Posty: 13 Member
    Tutaj nie chodzi nawet o samą grę ale o mentalność ludzi która w tej chwili jest taka by sie nue narażać, niech inni odwalają robotę a ja sam ponabijam kille. Siedzi taki snajpero-medyko-altylerzysta 70-100 metrów od celu wybija pojedyńcze jednostki i liczy że punkt sam sie przejmie. Niestety ja lubię pchać sie do przodu i ostatnio źle na tym wychodzę. Gdzie zostało to parcie na przejmowanie punktów ?

Co do trybu szturm zgadzam sie 24 osoby to za mało.

Za propozycje gry dziękuje na bank sie odezwę.
Ta dyskusja została zamknięta.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!