Dlaczego prawie zawsze przegrywamy?

24

Komentarz

• mangustaPLG
    13 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Niekoniecznie, medyk może podnosić kompanów co jest wysoko punktowane rzucanie apteczek też popłaca. Wsparcie dostaje sporo punktów za dzielenie się amunicją, do tego dochodzi spotowanie i wszelkie asysty. Bardzo opłacalne jest też wykonywanie rozkazów wydawanych przez lidera zespołu. System przyznawania punktów jest akurat dobry bo nagradza ludzi którzy starają sie wykonywać cele gry co sprawia że kamperzy ze statami 25:2 często nie są nawet w pierwszej 10 graczy danego meczu.
  • RepOfGamers-PL
    69 postsPosty: 75Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    mangustaPLG napisał użytkownik: »
    Po wczorajszej wieczornej grze jestem załamany, 3 operacje i 3 przegrane. W każdej z nich masa snajperów lub medyków udających snajperów którzy na dodatek nie ogarnęli jeszcze do czego jest strzykawka w tej grze. Wsparcie udaje artylerię małego kalibru czając się w krzakach z kuszą lub mośkiem a prosząc o amunicje trzeba poczekać aż ów jegomość znajdzie wygodne miejsce do kampienia i ułoży się wygodnie bo tylko wtedy rzuci amunicje. Szturmowiec to taki snajper z fajną rusznicą p.panc idealnie nadaje sie do ubijania piechoty mimo że 30 metrów dalej zatrzymał się pociąg pancerny. Spotowanie ? A co to takiego ? Klawiatura 90% graczy nie posiada chyba przycisku do oznaczenia wroga, albo użycie go może spowodować spalenie sie procesora lub koniec świata. Gdyby nawet ten klawisz nie robił żadnej szkody to i tak nie użyję go bo jeśli ja nie dam rady zabić wroga którego widze to nikt go nie zabije ! To mój kill albo niczyj ! A potem wejdziemy na forum i zapytamy czemu mi nie idzie, yo zapewne kwestia ustawień graficznych myszek albo monitorów !

P.S. Moja wypowiedź a zwłaszcza jej końcówka nie jest kierowana personalnie do autora tematu ma jedynie na celu opisanie moich obserwacji.

3 operacja i 3 przegrane? Nie graj ciągle w ataku:)
  • RepOfGamers-PL
    edytowano maj 2017
    KUBATRIIX napisał użytkownik: »
    Tak są zbalansowane punkty że wszystkiego się nie chce w tej grze B)
    Nie mam pojęcia jak gra przyznaje te punkty że czasem ktoś ma 3 zabicia a jest w czołówce po 18k punktów.
    Znają ludzie bugi to korzystają z nich.

Nie wiesz jak to jest, ponieważ (z całym szacunkiem) nie rozumiesz gry, celów i poszczególnych klas. Pierwsza operacja, w której znalazłem się na szczycie drużyny wygrywającej, zdarzyła mi się grając właśnie medykiem. Dlaczego? Przez większość meczu biegałem pomiędzy ludźmi rzucając apteczki, do tego zamiast broni, cały czas miałem w ręce strzykawkę, aby nie tracić czasu na przełączanie. Zreanimowałem ponad 300 osób, natomiast moje statystyki był 16 zabić, na 25 zgonów, podczas gdy szturmowcy i wsparcie zajmujące niższe pozycje mieli po 40-50 zabić i więcej.
    To nie są żadne bugi, tylko umiejętne wykorzystywanie klas. Każda ma coś specjalnego. Szturmowcy zwykle mają najwięcej zabić na mniejszych mapach, do tego wiele asyst i zniszczone pojazdy. Medyk - jak opisywałem wyżej. Wsparcie dostaje na prawdę sporo pkt za rozdawanie amunicji, mają kusze oraz moździerze, z których korzystam zamiennie w zależności od mapy, no i snajperzy, którzy wiadomo są najbardziej bezużyteczną klasą dla wielbiących K/D ratio, ale też mogą wspierać drużynę flarami sygnałowymi, czy poprzez spotowanie.
  • mangustaPLG
    13 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    RepOfGamers-PL napisał użytkownik: »
    mangustaPLG napisał użytkownik: »
    Po wczorajszej wieczornej grze jestem załamany, 3 operacje i 3 przegrane. W każdej z nich masa snajperów lub medyków udających snajperów którzy na dodatek nie ogarnęli jeszcze do czego jest strzykawka w tej grze. Wsparcie udaje artylerię małego kalibru czając się w krzakach z kuszą lub mośkiem a prosząc o amunicje trzeba poczekać aż ów jegomość znajdzie wygodne miejsce do kampienia i ułoży się wygodnie bo tylko wtedy rzuci amunicje. Szturmowiec to taki snajper z fajną rusznicą p.panc idealnie nadaje sie do ubijania piechoty mimo że 30 metrów dalej zatrzymał się pociąg pancerny. Spotowanie ? A co to takiego ? Klawiatura 90% graczy nie posiada chyba przycisku do oznaczenia wroga, albo użycie go może spowodować spalenie sie procesora lub koniec świata. Gdyby nawet ten klawisz nie robił żadnej szkody to i tak nie użyję go bo jeśli ja nie dam rady zabić wroga którego widze to nikt go nie zabije ! To mój kill albo niczyj ! A potem wejdziemy na forum i zapytamy czemu mi nie idzie, yo zapewne kwestia ustawień graficznych myszek albo monitorów !

P.S. Moja wypowiedź a zwłaszcza jej końcówka nie jest kierowana personalnie do autora tematu ma jedynie na celu opisanie moich obserwacji.

3 operacja i 3 przegrane? Nie graj ciągle w ataku:)

Najlepsze jest to ze 2 operacje grałem w obronie, niestety mój team tak jak pisałem zaległ sporo za bronionym punktem i nie miał zamiaru ruszyć do przodu kiedy trzeba.

KUBATRIIX napisał użytkownik: »
    Tak są zbalansowane punkty że wszystkiego się nie chce w tej grze B)
    Nie mam pojęcia jak gra przyznaje te punkty że czasem ktoś ma 3 zabicia a jest w czołówce po 18k punktów.
    Znają ludzie bugi to korzystają z nich.

Nie wiesz jak to jest, ponieważ (z całym szacunkiem) nie rozumiesz gry, celów i poszczególnych klas. Pierwsza operacja, w której znalazłem się na szczycie drużyny wygrywającej, zdarzyła mi się grając właśnie medykiem. Dlaczego? Przez większość meczu biegałem pomiędzy ludźmi rzucając apteczki, do tego zamiast broni, cały czas miałem w ręce strzykawkę, aby nie tracić czasu na przełączanie. Zreanimowałem ponad 300 osób, natomiast moje statystyki był 16 zabić, na 25 zgonów, podczas gdy szturmowcy i wsparcie zajmujące niższe pozycje mieli po 40-50 zabić i więcej.
    To nie są żadne bugi, tylko umiejętne wykorzystywanie klas. Każda ma coś specjalnego. Szturmowcy zwykle mają najwięcej zabić na mniejszych mapach, do tego wiele asyst i zniszczone pojazdy. Medyk - jak opisywałem wyżej. Wsparcie dostaje na prawdę sporo pkt za rozdawanie amunicji, mają kusze oraz moździerze, z których korzystam zamiennie w zależności od mapy, no i snajperzy, którzy wiadomo są najbardziej bezużyteczną klasą dla wielbiących K/D ratio, ale też mogą wspierać drużynę flarami sygnałowymi, czy poprzez spotowanie.

Idealnie wyjaśnione :)
  • RepOfGamers-PL

"Najlepsze jest to ze 2 operacje grałem w obronie, niestety mój team tak jak pisałem zaległ sporo za bronionym punktem i nie miał zamiaru ruszyć do przodu kiedy trzeba."

To jest spory problem i chyba dla mnie największy mankament podczas obrony w tym trybie. Dotyczy to zwłaszcza czołgów w kluczowym momencie obrony danego punktu. Sporo osób wybiera ciężarówkę (co może mieć sens w przypadku, gdy obronie dobrze idzie i nie trzeba używać czołgu do przejęcia celu, ale wiadomo chodzi o to, by bezpiecznie sobie siedzieć i mieć dobry wynik), ale często widzę, że ludzie wybierają np okręt lądowy i nie potrafią po prostu wjechać z impetem na cel i nawet się poświęcić, by zająć cel.
    Też osobiście tego nie lubię, gdy np mamy 2 czołgi, to nie chcę go tracić, ale jeśli od tego zależy czy wygramy, to wjeżdżam francuskim czołgiem na punkt, skupiam na sobie ogień, jednocześnie odpalam gołębie i zwykle zabijam tym 3-5 osób (czasem i 7 się trafi), jednak ważniejsze jest to, że daje to spore szanse na przejęcie celu i obronę danego sektora.
    Najbardziej lubię ostatni sektor na Soissons, gdzie w ataku mamy 6 czołgów, a lubię biorą 3-4 ciężarówki, reszta wali z dystansu, a piechota musi cel zdobywać:D Sporo osób wciąż nie rozumie, że operacje czy podbój to nie TDM z call of duty:)

• MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    To po co gracie te dałnowate tryby 64 osobowe ? Przecież to jest młynek aby casuale się bawiły w najlepsze. Tam nikt nie patrzy na skill. Tam mają latać setki rakiet, granatów, a pociski w milionach na sekundę się liczy. Zawsze się śmiałem z tego upośledzonego tryby w połowie zasilane przez upośledzonych graczy którzy cieszą się z największej rozpierduchy. Ktoś chce grać na poziomie to niech gra na 24 / 36 graczy, a nie upośledzone 64. Gracie w ☹☹☹☹-tryby i się dziwicie.
  • mangustaPLG
    To właśnie tryby 64 osobowe są dla mnie najlepsze pod warunkiem że gracze wiedzą co mają robić. To ta ☹☹☹☹ nadaje klimat tej grze :)
  • MarcinHD1
    257 postsPosty: 270Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Możesz sobie tak myśleć. Wisi mi to.
  • RepOfGamers-PL
    The_MarTum napisał użytkownik: »
    To po co gracie te dałnowate tryby 64 osobowe ? Przecież to jest młynek aby casuale się bawiły w najlepsze. Tam nikt nie patrzy na skill. Tam mają latać setki rakiet, granatów, a pociski w milionach na sekundę się liczy. Zawsze się śmiałem z tego upośledzonego tryby w połowie zasilane przez upośledzonych graczy którzy cieszą się z największej rozpierduchy. Ktoś chce grać na poziomie to niech gra na 24 / 36 graczy, a nie upośledzone 64. Gracie w ☹☹☹☹-tryby i się dziwicie.

Jasna skill to jest 12x12 w dominacji, gdzie masz mapę wielkości jednego sektora, odległości między graczami po 20-30 metrów i biegasz w kółko między punktami A,B i C... albo TDM to już w ogóle skill pełną parą:D
    Ośmieszyłeś się chłopcze.
  • JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member

Jasna skill to jest 12x12 w dominacji, gdzie masz mapę wielkości jednego sektora, odległości między graczami po 20-30 metrów i biegasz w kółko między punktami A,B i C... albo TDM to już w ogóle skill pełną parą:D

Twoje "osmieszyles sie chlopcze" mogles sobie darowac. Dla mnie Ty sie osmieszasz.

Turnieje/ligi/mecze w FPS zawsze odbywyaly sie w liczbie 5-5 , 6-6 i mniejszych. Wtedy najlepiej widac skilla gracza, refleks i celnosc.

Tryby 32vs32 w BF zawsze byly chetniej wybierane przez poczatkujacych czy niedzielnych. Oczywiscie starzy wyjadacze tez graja te tryby bo maja swoj urok to jednak wlasnie poczatkujacy gracz latwiej moze sie odnalzec w tlumie 64 i kogos ubic. Grajac powiedzmy 10 na 10 spotykajac doswiadczonego gracza nie ma zadnych szans. Na duzym CQ zawsze moze gdzies przykampic snajeperem czy wsparciuchem i w natloku ludzi kogos ubic - ZADNY TO SKILL.

Dobry gracz poradzi sobie wszedzie, na kazdym trybie. Slaby bedzie wybieral te z najwieksza liczba graczy, czy mniejsza rozgrywka tym gorszy bedzie mial wynik - Zawsze tak bylo.

Jesli masz grupe znajomych to zapraszam do gry 5na5 dominacje.
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    JanTwardy napisał użytkownik: »

Twoje "osmieszyles sie chlopcze" mogles sobie darowac. Dla mnie Ty sie osmieszasz.

Turnieje/ligi/mecze w FPS zawsze odbywyaly sie w liczbie 5-5 , 6-6 i mniejszych. Wtedy najlepiej widac skilla gracza, refleks i celnosc.

Tryby 32vs32 w BF zawsze byly chetniej wybierane przez poczatkujacych czy niedzielnych. Oczywiscie starzy wyjadacze tez graja te tryby bo maja swoj urok to jednak wlasnie poczatkujacy gracz latwiej moze sie odnalzec w tlumie 64 i kogos ubic. Grajac powiedzmy 10 na 10 spotykajac doswiadczonego gracza nie ma zadnych szans. Na duzym CQ zawsze moze gdzies przykampic snajeperem czy wsparciuchem i w natloku ludzi kogos ubic - ZADNY TO SKILL.

Dobry gracz poradzi sobie wszedzie, na kazdym trybie. Slaby bedzie wybieral te z najwieksza liczba graczy, czy mniejsza rozgrywka tym gorszy bedzie mial wynik - Zawsze tak bylo.

Przywalacie się do trybów które od zawsze były wizytówką BF. Gier które proponują Dominację TDM jest masa a ile oferuje to co BF w Dużym Podboju. Ci co zaczynali w 1942 to pewnie same ćwoki i buraki bo nie grali w dominację.
  • JanTwardy
    177 postsPosty: 190Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2017
    ChaosIsMyMaster napisał użytkownik: »

Przywalacie się do trybów które od zawsze były wizytówką BF. Gier które proponują Dominację TDM jest masa a ile oferuje to co BF w Dużym Podboju. Ci co zaczynali w 1942 to pewnie same ćwoki i buraki bo nie grali w dominację.

Ciezko dyskutowac z kims kto czyta a nie rozumie...Sam gram w bfa od 1942 i nigdzie nie napisalem ze w CQ graja cwoki tylko ze w duze tryby sa latwiejsze dla slabaszych graczy. Mniejsze rozgrywki nie wybaczaj tylu bledow co gra na 64CQ...
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • ChaosIsMyMaster
    568 postsPosty: 572Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano maj 2017
    ChaosIsMyMaster napisał użytkownik: »

Ciezko dyskutowac z kims kto czyta a nie rozumie...Sam gram w bfa od 1942 i nigdzie nie napisalem ze w CQ graja cwoki tylko ze w duze tryby sa latwiejsze dla slabaszych graczy. Mniejsze rozgrywki nie wybaczaj tylu bledow co gra na 64CQ...

Dokładnie jak tu dyskutować z kimś kto nazywa graczy grających we flagowy tryb BF upośledzonymi i bez skilla nawet gdy grają daną klasą tak jak zamierzał twórca gry. Duży podbój też nie wybacza zwłaszcza jak gra się przeciwko prosom w pojazdach.
    Tak na marginesie w dominacje kampić nie można?
  • SkyZeWonsem
    1277 postsPosty: 1,290Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Dla relaksu
  • RepOfGamers-PL

Gdybym mial kupowac gre za ponad 350 zl i grac w tdm czy dominację to... zostałbym przy CoD2...
    W operacjach, a tym bardziej w podboju taki bezmozg "ze skillem", ktory tylko bedzie nabijal fragi - malo znaczy. Potrafie byc na szczycie listy w podboju majac 15 zabitych, lub wygrac operacje jako medyk mając ujemne ratio. Dlaczego? Bo gram druzynowo, gram poprzez cele itd. Zlapac za automatico czy model 10, ktore zabijaja w ulamku sekundy, to tez nie problem. Tutaj jeszcze dodatkowa pr,ewaga nam innymi będzie 144 hz monitor czy niskie pingi poniżej 10 ms.
    Zreszta tak, czy inaczej gra sie dla zabawy. Robienie z BF jakies gry w stylu dla jakis pro graczy, czyli gimbazy nolifow to dla normalnych ludzi jak ja - smiech na sali:)
  • SkyZeWonsem
    1277 postsPosty: 1,290Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    A co nam daje bycie w jakikolwiek sposób najlepszym w Battlefield 1 (najlepszy medyk, k/d, największa ilość zdobytych flag itp.itd) ? Oświecam - NIC. I tak gównianą nagrodę w postaci bezwartościowej skrzynki za bycie pospolitą amebą dostanie jakiś przypadkowy bot. Gdzie podziały się medale za bycie 1,2 i 3 na serwerze ? Taka prosta rzecz faktycznie by odzwierciedlała (przy obecnym sposobie naliczania punktów) czy dana osoba jest dobra. I nie chodzi tu o k/d.
  • BlueTiger07
    355 postsPosty: 361Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Gdzie podziały się medale za bycie 1,2 i 3 na serwerze ? Taka prosta rzecz faktycznie by odzwierciedlała (przy obecnym sposobie naliczania punktów) czy dana osoba jest dobra.
    Po ostatnim update doszła Monarsza Baretka Korony Cesarskiej - można ją zdobyć za bycie najlepszym graczem danej rundy ..

Ta dyskusja została zamknięta.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!