Duże spadki FPS.

uDrunkMate
2 postsPosty: 4Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
edytowano czerwiec 2017
Witam.

Dosłownie w ostatnich dniach odczuwam bardzo duże spadki fps. Na ultra 64players grałem 60-80fps , teraz na każdych ustawieniach spadki z 60 do nawet 25 klatek.

Komputer:

Intel i5 6500 3.19ghz
GTX 1060 6GB Armor MSI
16 GB ram
Win 10 , 64bit
Zasilacz : CoolerMaster 650w

Sterowniki od nvidi 382.53 najnowsze z 9/6/2017

Procesor ma odblokowane rdzenie. Wcześniej to właśnie w tym był problem ponieważ rdzenie miałem zaparkowane. Po odblokowaniu gra chodziła dobrze. Teraz znowu są spadki tak jak przed odblokowaniem.
Inne gry działają bez problemu.

GTA V ustawienia Bardzo wysokie 60-90fps
Wiedźmin 3 na Wysokie/Uber 60-80fps
BF4 na ultra 60fps stałe.

BF1 wcześniej grałem na Wysokich/Ultra bez DirectX12 , z DirectX12 gra działa prawie tak samo. Teraz dropy FPS mam na każdych ustawieniach, nawet full Low. Oczywiście zużycie procesora 100%.
Komputer nie grzeje się, sprawdzałem HWMonitor trzyma w miarę normalne temperatury. Nakładki nvidii w grze wyłączone.
Próbowałem naprawiać grę poprzez Origina. Spróbuję reinstall i powiem czy zadziała.

W czym problem?

Edit: W sumie spadki odnotowuje od czasu kupna Premium. Jakiś tydzień może.

Komentarz

• xF_JanKiller
    472 postsPosty: 478Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Nie tylko ty masz problem, nie jest to zależne od twojego sprzętu
    ja gram na minium , ustawiłem kaganiec na 60 fps (najzwyczajniej w świecie gra mi się tak najlepiej)
    I też potrafię mieć spadki fps gdzie jest to absurd
    aktualnie tylko na mapie Amiens, musisz z tym żyć :)
    wyjdzie łątka, będzie lepiej xD
  • patpatrykowski
    132 postsPosty: 135Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Raczej tak nie do końca będzie lepiej, bo jedno naprawi, a trzy inne zepsuje. Myślałem że już na dobre rozwiązałem rozłączanie z serwerem po zakończeniu rundy, ale przyszedł patch i jest tak samo jak wcześniej. Na dx11 rozłącza po każdej rundzie, a dx12 się tnie masakrycznie.
    Nie licz że będzie lepiej, prawie rok po premierze, a to cały czas bugfield1.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    patpatrykowski napisał użytkownik: »
    Raczej tak nie do końca będzie lepiej, bo jedno naprawi, a trzy inne zepsuje. Myślałem że już na dobre rozwiązałem rozłączanie z serwerem po zakończeniu rundy, ale przyszedł patch i jest tak samo jak wcześniej. Na dx11 rozłącza po każdej rundzie, a dx12 się tnie masakrycznie.
    Nie licz że będzie lepiej, prawie rok po premierze, a to cały czas bugfield1.

Sam jesteś bugfield :d mi od początku działa bez problemów :D
  • MarekSkowron1982
    5 postsPosty: 8Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    uDrunkMate napisał użytkownik: »
    Witam.

Dosłownie w ostatnich dniach odczuwam bardzo duże spadki fps. Na ultra 64players grałem 60-80fps , teraz na każdych ustawieniach spadki z 60 do nawet 25 klatek.

Komputer:

Intel i5 6500 3.19ghz
    GTX 1060 6GB Armor MSI
    16 GB ram
    Win 10 , 64bit
    Zasilacz : CoolerMaster 650w

Sterowniki od nvidi 382.53 najnowsze z 9/6/2017

Procesor ma odblokowane rdzenie. Wcześniej to właśnie w tym był problem ponieważ rdzenie miałem zaparkowane. Po odblokowaniu gra chodziła dobrze. Teraz znowu są spadki tak jak przed odblokowaniem.
    Inne gry działają bez problemu.

GTA V ustawienia Bardzo wysokie 60-90fps
    Wiedźmin 3 na Wysokie/Uber 60-80fps
    BF4 na ultra 60fps stałe.

BF1 wcześniej grałem na Wysokich/Ultra bez DirectX12 , z DirectX12 gra działa prawie tak samo. Teraz dropy FPS mam na każdych ustawieniach, nawet full Low. Oczywiście zużycie procesora 100%.
    Komputer nie grzeje się, sprawdzałem HWMonitor trzyma w miarę normalne temperatury. Nakładki nvidii w grze wyłączone.
    Próbowałem naprawiać grę poprzez Origina. Spróbuję reinstall i powiem czy zadziała.

W czym problem?

Edit: W sumie spadki odnotowuje od czasu kupna Premium. Jakiś tydzień może.

mam tak samo.i7 7700k gtx 1060 6gb i 16 gb ram.po nowej aktualizacji tez są dropy fps.a najlepsze jest to ze podczas grania gpu jest obciążone 60-70 % a podczas wczytywania rundy 90-100 %.ustawienia niskie z siatką na ultra,proc przed aktualizacka uzyty w 60-80 a teraz 90-100.
  • LukaszX1992
    139 postsPosty: 139Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Prototype1PL napisał użytkownik: »
    mam tak samo.i7 7700k gtx 1060 6gb i 16 gb ram.po nowej aktualizacji tez są dropy fps.a najlepsze jest to ze podczas grania gpu jest obciążone 60-70 % a podczas wczytywania rundy 90-100 %.ustawienia niskie z siatką na ultra,proc przed aktualizacka uzyty w 60-80 a teraz 90-100.
    Spadki FPS powoduje MSI Afterburner/RTSS.
    Odinstalujcie i sami się przekonacie.
    Też miał spadki FPS i użycie GPU w niektórych momentach było nawet tylko w 50% co skutkowało spadkiem FPS nawet do 40.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!