Mało FPS-ów kiedyś miałem więcej a teraz coś mało :(

GibraPL
11 postsPosty: 13Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
Cześć.
Kiedyś jak grałem w BF1 na średnich-wysokich miałem 60 stałe fps-ów coś ostatnio teraz jak gram mam 30-50 czasem 60 ledwo co, a na takich ustawieniach graficznych:

Skalowanie roździelczości: 100%
Ogranicznik liczby klatek: Częstotliwość odswieżania monitora.

Ustawienia jakości:

Jakość tekstur: Niska
Filtrowanie tekstur: Średnia
Jakość oświetlenia: Niska
Jakość efektów: Niska
Jakość przetwarzania post: Niska
Jakość siatki: Ultra (Dla lepszego widzenia wrogów w akcji)
Jakość terenu: Niska
Jakość podszycia: Niska
Antyaliasing post: FXAA Jakość średnia
Oświetlenie rozproszone: Wyłączone
Tryb pełnoekranowy: Bez ramki
Rozdzielczość (Ogólnie komputera ale i w grze [BF1])
Synchronizacja pionowa: Wyłączone
Przypominam, że kiedyś grałem na wszystko średnie i wysokie i było 60-80 fps-ów.

Parametry komputera (Dokładnie laptopa [Asus Gamer]) : Intel Core I7 4400x (jakoś tak albo 4400 lub 6400), Nvidia Geforce GTX860m, 60hz, 8gb ram, 4 rdzenie, dokładnie nie wiem ale chyba 40 cali ale nie wiem.

Bardzo proszę o pomoc. Byłoby dobrze jakbyście podali sposoby na zwiększenie fps-ów na większych ustawieniach graficznych jak kiedyś. Może mam złe sterowniki nie wiem piszcie sami. :)
Z góry dziękuje. :)

Komentarz

• GibraPL
    edytowano lipiec 2017
    Mam GeForce Experience i stale aktualizuje sterowniki jeśli to możliwe. Moglibyście mi doradzić też jak mieć wiecej ramu albo więcej ustawić ramu do bfa. Laptopa posiadam już rok ale używany jest z 7 miesięcy. Dzięki. :)
  • b00cz33k
    4 postsPosty: 5Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Nie masz w tle żadnych programów uruchomionych, które mogą zabierać zasoby?
  • GibraPL
    Nie wiem jakie to mogą być, ale mam parę gier na lapku, w które nawet nie gram, może to one są problemem no ale mają one mało pamięci.
  • tojka1
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Witam mam ten sam problem po ostatniej aktualizacji fps 20-40 na niskich ustawieniach temperatury ok zestaw raczej dobry i7 6700k gtx970,ram 8gb win.10 dysk ssd. orgin w grze wyłaczony
  • GibraPL
    edytowano lipiec 2017
    ponoć ten user.cfg jest dobry ale on mi gónwo daje
  • Twitch-thesetka1
    35 postsPosty: 54Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    GibraPL napisał użytkownik: »
    Cześć.
    Kiedyś jak grałem w BF1 na średnich-wysokich miałem 60 stałe fps-ów coś ostatnio teraz jak gram mam 30-50 czasem 60 ledwo co, a na takich ustawieniach graficznych:

Ustawienia jakości:

Przypominam, że kiedyś grałem na wszystko średnie i wysokie i było 60-80 fps-ów.

Parametry komputera (Dokładnie laptopa [Asus Gamer]) : Intel Core I7 4400x (jakoś tak albo 4400 lub 6400), Nvidia Geforce GTX860m, 60hz, 8gb ram, 4 rdzenie, dokładnie nie wiem ale chyba 40 cali ale nie wiem.

Bardzo proszę o pomoc. Byłoby dobrze jakbyście podali sposoby na zwiększenie fps-ów na większych ustawieniach graficznych jak kiedyś. Może mam złe sterowniki nie wiem piszcie sami. :)

Sprawdź czy w procesach podczas grania nie masz jednego o nazwie svchost.exe. To proces systemu Widnows, który uruchamia się, gdy Windows update działa w tle. Mocno obciąża komputer. Aby się go pozbyć należy w Windows Update zmienić ustawienie aby wyszukiwał aktualizacje ręcznie zamiast automatycznie. Jeśli problem nadal wsytępuje, zgłoś się do Centrum Pomocy. Przez stronę: http://help.ea.com/pl/ lub telefonicznie. Telefon: +48 22 39 70 840 Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 21:00. Opłata jak za połączenie lokalne w zależności od stawki operatora.
  • GibraPL
    Twitch-thesetka1 napisał użytkownik: »
    Cześć.

Ustawienia jakości:

Sprawdź czy w procesach podczas grania nie masz jednego o nazwie svchost.exe. To proces systemu Widnows, który uruchamia się, gdy Windows update działa w tle. Mocno obciąża komputer. Aby się go pozbyć należy w Windows Update zmienić ustawienie aby wyszukiwał aktualizacje ręcznie zamiast automatycznie. Jeśli problem nadal wsytępuje, zgłoś się do Centrum Pomocy. Przez stronę: http://help.ea.com/pl/ lub telefonicznie. Telefon: +48 22 39 70 840 Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 21:00. Opłata jak za połączenie lokalne w zależności od stawki operatora.

Dzięki zobacze może zadziała a możesz powiedzieć jak wejść w Windows update?
  • Twitch-thesetka1
    35 postsPosty: 54Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Cześć.

Ustawienia jakości:

Dzięki zobacze może zadziała a możesz powiedzieć jak wejść w Windows update?

• GibraPL
    A to nie zniszczy czegoś w moim kompie? mówie o tym czy windows bedzie nadal poprawnie działał?
  • Twitch-thesetka1
    A to nie zniszczy czegoś w moim kompie? mówie o tym czy windows bedzie nadal poprawnie działał?

Niczego nie zniszczy. Bez obaw. :)
  • Your3vilTwin
    1522 postsPosty: 1,555Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano sierpień 2017
    @Twitch-thesetka1

Na to co wrzuciłaś w sumie może być tylko jedna odpowiedź z mojej strony....

Uprzejmie proszę, nie wprowadzaj więcej ludzi w błąd...

Nie masz zielonego pojęcia czym jest svchost.exe i jakie usługi obsługuje w systemie Windows. Nie rozróżniasz wirusa od procesu systemowego.
    Chyba nawet nie obejrzałaś tego wideo, które zaserwowałaś koledze.
    Taki PRO TIP na przyszłość.
    PIERWSZA ODPOWIEDŹ ZASERWOWANA PRZEZ GOOGLE NIE ZAWSZE JEST POPRAWNA

@GibraPL
    Spróbuj usunąć prawdziwy svchost.exe z systemu a czeka Cię reinstalacja systemu a w najlepszym przypadku naprawa za pomocą konsoli.
    Jeżeli chcesz wyłączyć aktualizacje automatycznie skorzystaj z tego poradnika

Jeżeli masz wcześniejszą wersję systemu (7,8) na YouTube są również poradniki dla tych systemów.

Wyłączenie aktualizacji nie zniszczy niczego na twoim komputerze. Windows oczywiście będzie poprawnie działał. Jednak trzeba mieć na uwadze, że system pozbawiony aktualizacji może być bardziej podatny na różne zagrożenia płynące z niezałatanych dziur. Więc proponuję co jakiś czas uruchomić aktualizacje ręcznie.

Jednak moim zdaniem tak czy inaczej nie jest to lekarstwo na twój problem.

Taka ciekawostka.
    Sprawdziłem u siebie w ile usług jest zaangażowany proces svchost.
    o9JxRBA.jpg

To tak na oko dwie trzecie uruchomionych usług przez proces svchost.exe. Reszta nie zmieściła mi się na ekranie... Łącznie około 80 różnych usług.

Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Twitch-thesetka1
    edytowano sierpień 2017
    @Your3vilTwin dobrze że to wyjaśniłeś.
    Ja szukałam rozwiązania problemu na własną rękę. Wyłączenie usługi automatycznych aktualizacji systemu spowodowało zniknięcie prosesu svchost i pozbyłam się spadków fps. Jeśli to zadziałało u mnie to poradziłam komuś spróbowanie tego samego. Kolega zapytał jak wyłączyć ten proces i z pośpiechu w kolejnej wiadomości wysłałam nie ten filmik co trzeba i to był błąd, tak ale cała reszta się zgadza. Trochę zrównałeś przez tę pomyłkę całą moją wypowiedź do błędu, a tak nie jest. Wyluzuj troszkę i nie karć ludzi za to, że chcą pomóc. W sprawach spadków fps każda sugestia zawsze jest przydatna i warta sprawdzenia tym bardziej jeśli to rozwiązanie sprawdziło się już nie u jednej osoby. :)
    Post edited by Twitch-thesetka1 on
  • Your3vilTwin
    1522 postsPosty: 1,555Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    @Twitch-thesetka1
    Właśnie o to w tym wszystkim chodzi, że procesu nie da się wyłączyć, bo to PROCES SYSTEMOWY OBSŁUGUJĄCY DZIESIĄTKI RÓŻNYCH USŁUG i on nigdy z systemu nie zniknie. Więc nadal popełniasz te same błędy w wypowiedzi. Czym innym jest wyłączenie aktualizacji systemu. Nie wyłączasz procesu tylko USŁUGĘ korzystającą z procesu. Jedyne co jest napisane z sensem w Twojej wypowiedzi to:
    Jeśli problem nadal wsytępuje, zgłoś się do Centrum Pomocy. Przez stronę: http://help.ea.com/pl/ lub telefonicznie. Telefon: +48 22 39 70 840 Linie otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 21:00. Opłata jak za połączenie lokalne w zależności od stawki operatora.
    Z tym się zgadzam w stu procentach.

I kompletnie nie rozumiem czemu uważasz że kogokolwiek karcę. Oczywiście. Wytykam błędy. Bo tych narobiłaś w tym wątku bez liku. I to nie są jakieś pi3rdółki tylko "porady", które w konsekwencji mogą uszkodzić komuś system. Nawet jeżeli proponujesz tylko wyłączenie aktualizacji to należy poinformować kogoś jakie mogą być tego następstwa.
    Dodatkowo każda Twoja wypowiedź jest poprzedzona takim niebieskim paskiem. I od takich postów wymagam jako użytkownik tego forum zdecydowanie więcej niż od przeciętnego usera. "Niebieskie paski" mają dbać o ład i skład na forum a nie siać dodatkowy zamęt i ładnie wyglądać. I proponuję również trochę zwolnić. Coś ostatnio sporo tych błędów na tym forum w stosunku do moderacyjno-administracyjnej "aktywności". Temat w tym wątku już chyba wyczerpaliśmy. W wątku odnośnie ostatniego konkursu już pod prawie trzech tygodni nikt nie odniósł się do naszych zastrzeżeń i "żalów"...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Twitch-thesetka1
    @ Your3vilTwin Ehhh po co tak się rozpisywać skoro przyznałam Ci rację? Znasz się na tym, to dobrze doradzaj, poprawiaj i czyń dobro.
    Co do wątku o konkursie to nie jestem upoważniona do odpisania na ten temat. Osoba decyzyjna jest na urlopie. Jeśli masz jeszcze jakieś uwagi proszę o prywatne wiadomości.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!