Szukam pomocy z drop FPS

«134
Lukasz_ati
29 postsPosty: 33Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
Witam , mam mały problem z B1 MP . Sorki wiem że tego typu tematów jest sporo , ale nie mogę nigdzie znaleźć konkretnej odpowiedzi .
Jestem nowicjuszem w B1 i nie mogę ogarnąć dropu FPS
https://zapodaj.net/89a371a6530e4.png.html

https://zapodaj.net/f581dab42550e.png.html

na screenach nie udało mi się złapać momentu spadku do 15 -20 FPS taki mini sekundowy drop ale są dość częste , ustawienia gry przekopałem już od ultra do low różnica jest max 5 -7 FPS. Sprzent CPU AMD FX 8300 OC z 3.3 GHz do 3.8 GHz - GPU GTX 1050TI 4GB RAM 8GB DDR3 . Zastanawiam się czy wina nie leży po stronie systemu Win 10 PRO x64 wersja 1703 dysk główny na system to SSD HyperX FURY 120GB
gra zainstalowana jest na dysku WD Blue WD10EZEX (1TB, 64MB, SATA/600) jest nowy i sprawny xD . Będę wdzięczny za każdą dobrą radę . Pozdrawiam .

Komentarz

• DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Miałem tak jakoś zaraz po premierze gry. Miałem zainstalowany BF1 na wyslużonym dysku HDD.
    Przeinstalowalem grę na ssd i po problemie.
  • Lukasz_ati
    29 postsPosty: 33Member, Battlefield, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Czyli musiał bym kupić kolejny SSD specjalnie pod B1 , nie za bardzo mi to pasuję ale dziki za uwagę .
  • DzikiWieprzuu
    217 postsPosty: 222Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    No ja też tak miałem. Drugi SSD kupiłem, z tym, że u mnie to było głównie pod Armę 3
  • Lukasz_ati
    Zastanawiam się czy zmieszczę win 10 + B1 na tym dysku co mam teraz , realne miejsce to 110 GB dla testu czy by to pomogło .
  • Lukasz_ati
    edytowano październik 2017
    Po przeprowadzeniu małych testów dysku ,doszedłem do wniosku ze wina nie leży po jego stronie . Wybrałem 3 gry które są kapryśne co do wydajności .
    1 Conan Exiles - gra ta ma skopaną optymalizacje pod procesory AMD i na dodatek GTX 1050 w ocenie dla kart jest nie zalecana a FPS stały na poziomie 60 k/s
    https://zapodaj.net/c3498cba6dcef.jpg.html

2 The Witcher 3 - Wild Hunt - 80 -110 k/s
    https://zapodaj.net/c21057b305153.png.html

3 The Forest - ta jest może mniej wymagająca ale ma swoje humory , fps 110 - 140 k/s
    https://zapodaj.net/13abc6d65e50e.jpg.html

Wszystkie testy robiłem na ustawieniach średnich grałem po 30 min by zmęczyć sprzęt , nic dziwnego się nie działo nie było dropów FPS do 10 - 20 jak w B1 i to średnio co 1 min.
    Temperatury i użycie procesora oraz karty widać na screenach .
    Grając w kampanie fps jest stał gra chodzi płynnie 0 ścinek , tylko w MP takie jaja .

Macie jakieś pomysły ???

PS. Chyba udało mi się rozwiązać problem , przypomniało mi się jak kiedyś za czasów gta 4 był problem z ścinkami w grze .
    Zrobiłem podobnie na win 10 i gra stała się bardziej stabilna , może wam też pomoże .

Wchodzimy Panel sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi > Dziennik zdarzeń Windows . dajemy na wyłącz i restart systemu.
    Post edited by Lukasz_ati on
  • Lukasz_ati
    Wszystkie punkty były powtarzane aż do znudzenia , teraz po wyłączeniu Dziennika zdarzeń Windows mimo posiadanego MSI Afterburner gra się ustabilizowała .
  • Lukasz_ati
    Witam ponownie , ruszę jeszcze raz temat .

@SkyZeWonsem Twoje porady są wdrożone , @MaxUnited89 poszedłem za Twoją radą i zainwestowałem w nowy dysk SSD , i szlak mnie trafia bo gra działa tak samo dupnie na SDD jak na zwykłym HD . [ kasa w błoto ]
    Dropu FPS nie pozbyłem się a co najlepsze ściny mam teraz co chwilę . [ ] tu jak się dobrze przejrzycie to wyłapiecie te momenty , mimo że serwer pusty gra się ścina szał ścin zaczyna się już przy pełnym serwie [ spory % dedów mam przez ścinę obrazu ] macie jakieś nowe pomysły ??
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    U mnie niestety po ostatnim dodatku gra poleciała na łeb na szyję... kiedyś stabilne 70-90 klatek teraz 60 i dropy do 35... Również nie wiem jak sobie poradzić z problemem bo jak gram to jakbym biegał w kisielu, nie czuć płynności :(
  • Lukasz_ati
    edytowano listopad 2017
    Dobrze ujęte , dziwi mnie jak na YT zerkam na filmy gdzie ludzie na gorszym sprzęcie posiadają komfort grania . Tak jak na tym koleś ma ten sam proc i grafe na ultra gra mu działa płynne , ja bym już nie pograł.
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Lukasz_ati napisał użytkownik: »
    Dobrze ujęte , dziwi mnie jak na YT zerkam na filmy gdzie ludzie na gorszym sprzęcie posiadają komfort grania . Tak jak na tym koleś ma ten sam proc i grafe na ultra gra mu działa płynne , ja bym już nie pograł.

Weź jednak pod uwagę że film który zamieściłeś został opublikowany 30 listopada 2016 więc po wszystkich patchach itp dużo się pozmieniało :) Kolega który zmieniał kompa na początku miał problemy z płynnością a mi chodziło jak ta lala teraz jest odwrotnie mu śmiga a ja mam problemy :D
  • DzikiWieprzuu
    To ja już nie wiem. Najlepsze jest, że ja z BF1 od premiery nie mam żadnych problemów. Wystarczyło zainstalować na ssd i śmiga gra jak ta lala. BF1 dla mnie jedna z najmniej problematycznych gier multi w jakie grałem. W sumie dla moich kumpli też.
  • Kilgour-Alex
    MaxUnited89 napisał użytkownik: »
    To ja już nie wiem. Najlepsze jest, że ja z BF1 od premiery nie mam żadnych problemów. Wystarczyło zainstalować na ssd i śmiga gra jak ta lala. BF1 dla mnie jedna z najmniej problematycznych gier multi w jakie grałem. W sumie dla moich kumpli też.

@MaxUnited89 możesz podać jakiego masz kompa ?

Ja już pisałem nie raz ale od siebie:
    Płyta główna ASRock B85 PRO4
    Procesor Intel Core i5-4440, 3.1GHz, 6MB
    Pamięć Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 Unbuffered NON-ECC 1.5V
    Grafa MSI Gamming X 1060 6 GB
    SSD Samsung 850 Evo 250GB
    Windows 10 64 PRO

Jak wspominałem przed dodatkiem w Imie Cara opcja full hd ustawienia LOW +siatka na Ultra chodziło 70-90 fps, na ustawieniach wszystko Ultra +/- 70 fps.
    Aktualnie czy przy DX12 czy DX11 i bez znaczenia czy ultra czy low czy granie w ramce czy nie mam 50 max 60 ze spadkami na 25-30... i jak biegam czuje się jakbym poruszał się w kisielu :\
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Ja też mam dropy nawet jak sie nic nie dzieje do np 40 fps z 60. Mam win 10, i5 4590, gtx 1060 3gb i 16 gb ram. Do kwietnia/maja grałem na ultra plynnie bez spadkow teraz sie w multi nie da grac. Ponoc to wina windowsa...
  • DzikiWieprzuu
    i5 6500
    najtańsze mobo asus
    8 gb ddr4 (2x4)
    GTX 970
    FPS 70 - 80, ustawienia średnie, tekstury i siatka na ultra. Grałem bardzo długo na ultra ale zdarzały się w podboju w największej akcji spadki na ok 40 fps co mnie zaczęło drażnić. Na średnich gra praktycznie wygląda tak samo a FPS nigdy nie spada poniżej 60.

• SkyZeWonsem
    1294 postsPosty: 1,307Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wyłączyć licznik FPS i problem z głowy ;) Ja tam nawet poszedłem dalej i nie uruchamiam BF1. Zero problemów.
  • Kriiisu_93
    63 postsPosty: 63Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha Member
    Ja mam dropy niezaleznie od ustawien. Naswet na niskich fps skacze
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Wyłączyć licznik FPS i problem z głowy ;) Ja tam nawet poszedłem dalej i nie uruchamiam BF1. Zero problemów.

Również żadnych problemów nie ma z przyciskiem "odinstaluj". Potwierdzam, że działa wyśmienicie.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• Kriiisu_93
    Nie no gra jest zacna ale te dropy zwlaszcza ze kiedys ich nie bylo no a na gre poszlo 338 zl mam od premiery
  • Kilgour-Alex
    Sami sobie odinstalujcie :D ja chcę grać :P Teraz tak mnie naszło że te spadki mam od czau jak wywalili serwery na operacje dla 48 graczy... Poza tym nawet na zainstalowanej grze na SSD dysk "miga" podczas grania czego wcześniej nie doświadczałem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!