Błąd DirectX na nowym Radeonie RX480 GamingX

IRisingSunI
31 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
edytowano kwiecień 2017
Witam, mam taki błąd w kampanii. Zdarza się to po krótkiej grze w BF1:
82844f2081a4.jpg

Czytałem, że to może być problem z DX12, to go wyłączyłem w grze i nadal to samo :/

Proszę o pomoc!
Post edited by Borzywit-CNP- on

Komentarz

• patpatrykowski
    132 postsPosty: 135Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Masz napisane że sterowniki od grafiki wywala. Zainstaluj najnowsze i daj znać czy pomogło.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    17.4.1 to ostanie sterowniki. Sam je posiadam i nie mam problemu.
    Sam problem przewija się od samej premiery BF1, u mnie incydentalnie występuje.

Sprawdź, czy masz wszystkie aktualizacje systemu, czy masz biblioteki VB, czy DX jest zainstalowany poprawnie. <- użyj wyszukiwarki jak nie wiesz o czym napisałem.
    Jeżeli masz system spełniający wszystkie wymagania to udaj się na helpdesk lub angielskie forum.

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• IRisingSunI
    31 postsPosty: 34Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    patpatrykowski napisał użytkownik: »
    Masz napisane że sterowniki od grafiki wywala. Zainstaluj najnowsze i daj znać czy pomogło.
    Potrafię czytać, ale co mi daje komunikat, że "Wywaliło sterownik" ? Sterowniki mam najnowsze.
    xSzaty napisał użytkownik: »
    17.4.1 to ostanie sterowniki. Sam je posiadam i nie mam problemu.
    Sam problem przewija się od samej premiery BF1, u mnie incydentalnie występuje.

Sprawdź, czy masz wszystkie aktualizacje systemu, czy masz biblioteki VB, czy DX jest zainstalowany poprawnie. <- użyj wyszukiwarki jak nie wiesz o czym napisałem.
    Jeżeli masz system spełniający wszystkie wymagania to udaj się na helpdesk lub angielskie forum.
    Mam Win10, przed chwilą sprawdziłem aktualizacje i oprócz definicji do WinDefendera nic nowego się nie pojawiło.
    Jak sprawdzić to o czym piszesz (VB i DX)? W sensie czy mam VB i czy dx jest dobrze zainstalowany?

• SkyZeWonsem
    1253 postsPosty: 1,266Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano kwiecień 2017
    Mi akurat błąd DX powodowały najnowsze stery :) Przed instalacją sterowników poprzednie warto odinstalować programem https://www.dobreprogramy.pl/Display-Driver-Uninstaller,Program,Windows,47643.html

A tak z innej beczki.
    11 kwietnia przyjdzie Windows Creator Update z "usprawnieniami" pod gry. Coś mi mówi, że sporo o tych "usprawnieniach" będzie na forum ;)
  • IRisingSunI
    A więc zrobiłem tak, w ustawieniach karty graficznej w profilu gry BF1 włączyłem VSync i ograniczyłem ilość klatek do 60 - tak jak mam ustawione w grze.
    Wyłączyłem funkcję "Origin w grze" i na nowo włączyłem Dx12 w BF1.
    Trochę dłużej podziałało, ale za to wywaliło mi coś innego:
    bf3b9e2d3c95.jpg

Mam dośc powoli tego battlefielda...
  • Funky4
    3 postsPosty: 7Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1 Member
    "Boszeee" widzę , że nie tylko Gtx'y cierpią z tego powodu. Ta gra to już totalne dno... ! Dice ma w dup*e swoich klientów. Na forum eng. jest prawie 600 w sprawie tego błedu, a ponoć to AMD miało zawsze problemy ze sterownikami. Dla mnie to jest poprostu kpina , ze przez prawie pół roku nikt nie ruszył ☹☹☹☹ i nie naprawił tego.
  • IRisingSunI
    Szkoda gadać, wiem jedno - następnej części nie kupię, chyba że w wysprzedaży w Lidlu...
  • SkyZeWonsem
    1253 postsPosty: 1,266Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zresetują profile karty graficznej do standardowych ustawień. Usuń całą zawartość Battlefield 1 z moich dokumentów. Odpal grę. Nie włączaj DX12. Wyłącz z poziomu gry synchronizację.
  • xSzaty
    987 postsPosty: 1,026Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Game Changer, Battlefield 1 Game Changer
    Ja na swojej x380 gram TYLKO na DX12, teraz jest o niebo lepiej niż na DX11/10

~~ Pecetowiec od zarania dziejów. ~~ Gram bez spiny, zabijam klawiszem Q ~~ Sprawdź się w Zula Europe ~~

• SkyZeWonsem
    edytowano kwiecień 2017
    O to nowość. Zbadam.
    Edit.
    Niby więcej klatek w DX12 ale co z tego jak są jakieś mikro ścinki. Na DX11 u mnie zdecydowanie lepiej.
    Post edited by SkyZeWonsem on
  • IRisingSunI
    A ja cofnąłem sterowniki do 17.2.1 i jakoś gra nie wyrzuca - na razie ...
  • xSzaty
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    O to nowość. Zbadam.
    Edit.
    Niby więcej klatek w DX12 ale co z tego jak są jakieś mikro ścinki. Na DX11 u mnie zdecydowanie lepiej.

No to ciekawostka, bo u mnie na DX11 grać się obecnie nie da, spadki klatek są zbyt duże, za to pod DX12 gra się normalnie, bez spadków, bez ścinek.
    A jeszcze nie tak dawno, było odwrotnie.

• IRisingSunI
    Temat powrócił, znowu ten sam problem - wywala błąd z dx11... Gram na DX11, bo gra się na nim najlepiej sprawowała, ale chyba DICE musiało znowu coś spier.... i od paru dni grać się nie da.
  • SkyZeWonsem
    Spróbuj usunąć ustawienia z moich dokumentów i jak masz usuń user.cfg.
  • Your3vilTwin
    1452 postsPosty: 1,484Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Zaraz tam usuń user.cfg. Wystarczy zmienić nazwę albo przenieść. Po co usuwać coś, co może się jeszcze przydać. To samo z PROFSAVE_profile i PROFSAVE w Dokumentach. A no i wyłączyć synchronizację z chmurą...

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• IRisingSunI
    A gdzie dokładnie powinien być ten plik user.cfg ? Bo szukam w dokumentach i w folderze z grą i go nie widzę.
  • SkyZeWonsem
    Plik user.cfg tworzy się samemu. Dlatego napisałem - jak masz. Umieszcza się w folderze z grą.
  • IRisingSunI
    edytowano listopad 2017
    Oprócz tego, że od nowa musiałem wszystko poustawiać, obejrzeć i ograć wstęp do gry, to bez zmiany - nadal po paru min wywala mi ten błąd. Przełączyłem na dx12 i niby ok, ale długo nie testowałem, bo na dx12 gra gubi fpsy i ☹☹☹☹ :(
    Uściśle teraz nieraz pokazuje mi błąd DX11, DX12 bez znaczenia, albo w ogóle mam ciemny obraz i tylko z menadzera mogen zamknać BFa. Ostatnio udalo mi sie pograc ponad godzine, no i po craschu odpalilem raz jeszcze i nie pogralem nawet 5 min i znowui to samo ....
    Post edited by IRisingSunI on
  • IRisingSunI
    I znowu to samo, myślę, że sterowniki karty graficznej coś psują bo BF1 działał mi pare miesiecy bez problemowo, a teraz zainstalowalem pare paczek akltualizacji i wywala ten sam błąd p ktorym pisałem w pierwszym poscie...
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano listopad 2017
    IRisingSunI napisał użytkownik: »
    I znowu to samo, myślę, że sterowniki karty graficznej coś psują bo BF1 działał mi pare miesiecy bez problemowo, a teraz zainstalowalem pare paczek akltualizacji i wywala ten sam błąd p ktorym pisałem w pierwszym poscie...

Też mam wrażenie że sterowniki do grafy powodują że gra nie działa jak trzeba... najlepej by było jakbyśmy sprawdzili starszą wersję na której BF działał najlepiej i porównać do działania na najnowszych sterach :D kto chce się pobawić i sprawdzić :D
    EDIT:
    Mam 1060 MSI Gamming X jak coś - temat pod Radeony ale i tak wydaje mi się że sterowniki mieszają :\
    Post edited by Kilgour-Alex on
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!