Battlefield 1 i 4 nie chcą się włączyć...

llVectorll
0 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
Witam, od jakiegoś czasu pojawił się u mnie problem z włączaniem BF1 i BF4, otóż gdy uruchamiam gry z ikonki z pulpitu czy z katalogu Origin, to nie włączają się.. Jedyne co się dzieję to bez końca ładujący się czarny ekran z ikoną ładowania w prawym górnym rogu.. Jest to dość denerwujący problem..

WIN 10 64bit
ASUS GTX 970
I5-6600K
8GB RAM

Najlepsza odpowiedź

• Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508 Member
    edytowano październik 2017 Odpowiedź ✓
    Hej mam podobnie od wczorajszej zmiany sterowników nvidia... jak je zainstalowałem to gra na dc12 spadała do 30 fps... pomyślałem że dzisiaj zmienie na DX11 i co ? i robi mi się jak u @llVectorll
    Naprawiłem grę zainstalowałem ponownie czystą instalację nowych sterowników nvidia i dalej jak odpalam BF1 mam czarny ekran. Inonka ładowania w prawym górnym rogu się nie obraca i w efekcie cały sysmem się na tyle wiesa że pomaga tylko reset :(
    Win 10 64 bit
    Geforce 1060 Gamming X 6 GB
    I5-440
    8GG Ram
    Możliwe że to wina sterowników ? jak myślicie wrócić do przedniej wersji i czekać na ukłon ze strony nvidi ?
    EDIT:
    Pomogła stara dobra metoda opisywana również w innych tematach - wykasować z dokumentów pliki konfiguracyjne z BF1, plus wyłączyć synchronizację z Origin jeśli chodzi o pliki save z gry i działa :)
    EDIT2:
    Po zmianie na dx12 gra się wiesza...
    Post edited by Kilgour-Alex on

Odpowiedzi

• Filip2508
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Opis problemu: Po zainstalowaniu gry Battlefield 1 Rewolucja w Origin oraz włączeniu mam przez około 3 sekundy Battlefield'a 1 w oknie, pokazane jest, że gra się ładuje i są dźwięki i wtedy nagle pojawia się czarny ekran, który miga co kilka sekund, słyszę muzykę z gry w tle. Gra się zawiesza, a czasem dostaję informację o tym, że program przestał działać.

Wersja gry: Pudełkowa ze sklepu.
    System: Windows 7 Home Premium 64-bitowy
    Konfiguracja komputera: Jak to określić?
    Procesor: AMD FX (tm)-8350 Eight Core, 4.00 Ghz
    karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 960
    Płyta główna: ,,To be filled by O.E.M"
    Ilość pamięci: 8,00 GB (RAM)
    Zasilacz: Konieczne to?
    Sposób połączenia z siecią: Nie wiem jak określić (kabel z routera podłączony do komputera, dostawca to Cyfrowy Polsat)
  • Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano grudzień 2017
    Jakie masz sterowniki do karty graficznej ? inne gry Ci smigają normalnie ?
    Czy wcześniej już odpalałeś grę i działała normalnie czy to pierwsze zderzenie ;) ?
  • zib_SB
    1 postsPosty: 1Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Witam,

Problem taki jak z pierwszego postu. Problemy zaczęły się po ostatniej aktualizacji W10. Zaczęło wyrzucać bluescreen, restarty itp. Nieistotne. System postawiony na nowo. Skazany jestem na najaktualniejszą wersję W10, która zaczęła sprawiać problemy.
    Gra zainstalowana na nowo, sterowniki najnowsze, C+++ jest, zapisy w chmurze wył. Ponadto z innymi grami również mam podobne problemy.

Wersję gry sklepowa
    System (W10 64)
    Konfigurację komputera:
    Laptop ASUS ROG STRIX
    procesor i7
    karta graficzna gtx1050ti
    płyta główna nie pamiętam
    ilość pamięci 8gb
    sposób połączenia z siecią - światłowód

Ciężko mi określić problem. Podejrzewam, że problem istnieje między grafiką a W10. Z tego co się orientowałem ASUSy mają tendencję do problemów. Trzeba pobierać sterowniki ze strony ASUSa.

Znajdzie się jakaś dobra duszyczka i pomoże ?

Pozdrawiam
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!