Aktualizacja Morze Północne - Balans broni - Opinie i dyskusja

EA_Kuba
142 postsPosty: 219Member, Administrator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, EA Community Manager, Battlefield V
edytowano styczeń 2018
z78kyhvnlxzb.jpg

Czekamy na Wasze opinie na temat balansu broni zaproponowanego przy ostatniej aktualizacji:

Poniższe scenariusze opisują, jak teoretycznie rozegrałyby się starcia na w optymalnym zasięgu:

Szturmowiec kontra medyk

Medyk będzie miał przewagę w starciu na dystans, którą jednak straci w starciu z bliska.
Zwiększenie śmiercionośnego potencjału dla broni szturmowych na bliskim dystansie powinno zagwarantować szturmowcom przewagę w starciach bezpośrednich.

Wsparcie

Największa zmiana dotyczy starć na krótkim dystansie – teraz będzie trudniej wyeliminować z ciężkiej broni wsparcia cel położony bardzo blisko, co znów przechyli szalę na korzyść szturmowców.
W walce na większych dystansach KM wsparcia wciąż zachowa przewagę nad szturmowymi PM-ami i strzelbami.

Zwiadowca

Starcia zwiadowcy z resztą klas zwykle pozostaną bez zmian.
Zwiadowca to klasa wyspecjalizowana w walce na dużą odległość. O zwycięstwie w danym starciu zdecyduje zasięg.

Medyk kontra wsparcie

Modyfikacje wymuszą zmianę w sposobie, w jaki typowy medyk nawiązuje walkę z operatorem KM. Poprzednio karabiny samopowtarzalne były w stanie zabijać równie szybko, co KM-y, stąd też nierzadko dało się pokonać kaemistę w bezpośredniej wymianie ognia. KM po zmianach stał się dużo bardziej śmiercionośną bronią, a jego operator zwykle będzie w stanie nafaszerować medyka ołowiem, nim ten zdąży znaleźć osłonę i się uleczyć.

Celność KM-ów na bliskim dystansie znacznie zmalała, dodatkowo karabiny medyków mają teraz większy zasięg. To otwiera im szereg nowych możliwości: mogą kąsać kaemistów ogniem precyzyjnym prowadzonym z daleka bądź zachodzić ich z flanki lub z tyłu i atakować z bliska, wykorzystując słabe strony KM-ów: wolniejsze tempo celowania i brak mobilności, szczególnie przy prowadzeniu ognia z dwójnogu.

Zwiadowca

Medycy będą teraz strzelać celniej na większych dystansach, przez co będą jeszcze większym zagrożeniem dla zwiadowców.
Oprócz tego starcia tych klas pozostaną bez zmian.

Wsparcie kontra zwiadowca

Żołnierz wsparcia jest teraz nieco groźniejszy w starciach na daleki dystans. Przez to zwiadowca powinien dążyć do zabicia żołnierza jednym strzałem oddanym z ukrycia, inaczej operator KM-u wykryje go i odpowie zmasowanym ogniem.
Oprócz tego starcia tych klas pozostaną bez zmian.

W kwestii zmian wprowadzonych w konkretnych rodzajach broni, gracze zapewne zauważą, że przy optymalnym zasięgu broni będą musieli wystrzelić mniej pocisków, by powalić przeciwnika. Poza tym poprawiono obsługę niektórych typów broni:

Strzelby

Strzelby wciąż pozostają najsilniejszą bronią w starciach na bliskim dystansie, a ich skuteczność drastycznie maleje wraz z odległością (wyjątkiem są wersje breneki).
Wcześniej ich skuteczność bywała mocno rozchwiana z powodu systemu, który symulował tor lotu śrutu. Poprawiliśmy model rozproszenia. Teraz strzelby wyrzucają dokładnie 12 śrucin. Ich pole rażenia podzielono na 12 sektorów, 6 skupionych w osi celowania i 6 zewnętrznych. Każdy z takich sektorów reprezentuje 1 śrucinę. Dzięki temu 12 symulowanych śrucin będzie rozchodzić się równomiernie w stożkowatym polu ostrzału. Zapobiegnie to skupieniu śrucin na wąskim torze lotu, co mogło powodować zabójstwa jednym strzałem na większych odległościach bądź chybienia na bliskim dystansie.

Pistolety maszynowe – PM

PM-y pozostają wciąż silną bronią na krótki dystans, ustępując mocą obalającą jedynie strzelbom.
Sporo tracą jednak na sile i celności wraz z odległością i, podobnie jak strzelby, nie nadają się do walki na dalekim zasięgu.
Wyrównano różnice w sile rażenia poszczególnych PM-ów, szczególnie w przypadku tak silnych konstrukcji jak Hellriegel i Automatico, dzięki czemu graczom przydadzą się PM-y z całego wachlarza tego typu broni.

Ręczne karabiny maszynowe – RKM

RKM-y dysponują największą siłą ognia spośród wszystkich dostępnych typów broni, jednak kosztem mobilności ich operatora i trudności w obsłudze.
Jest to najsilniejsza broń w walce na średni dystans, o ile jest wycelowana i przygotowana do strzału.
Jeżeli kaemista jest w ruchu i próbuje strzelać z biodra, to silny odrzut od strzałów i rozrzut pocisków znacząco osłabiają potencjał jego broni.

Karabiny samopowtarzalne – KS-y

Jest to najbardziej wszechstronna broń ręczna w grze.
Choć karabiny samopowtarzalne nie są tak śmiercionośne, jak reszta dostępnych graczom narzędzi mordu, to mają swoje mocne strony i przewyższają inne typy broni w wielu aspektach. Mają:
Dużo większy zasięg niż pistolety maszynowe i strzelby
O wiele większą celność i szybkość celowania niż RKM-y
Dużo większą szybkostrzelność, a co za tym idzie skuteczność w walce na bliskim dystansie niż czterotaktowe karabiny powtarzalne

Karabiny powtarzalne

Czterotaktowe karabiny powtarzalne mogą zabić wroga jednym strzałem na większych dystansach.
Mają jednak bardzo niską szybkostrzelność, przez co w zasadzie nie nadają się do walki z bliska.
Jest to najmniej zmodyfikowany typ broni w serii ostatnich poprawek.

Miejcie na uwadze to, że dyskusja została utworzone, aby zbierać wasze opinie na temat ostatniej aktualizacji. Trzymajcie się jej tematu!

Post edited by EA_Kuba on

Komentarz

• Maszin
    1 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 1 Member
    edytowano styczeń 2018
    RIP wsparcie. Grałem wczoraj cały wieczór. Wsparcie zostało doszczętnie zniszczone. Zawsze grałem stabilnym Barem. Z bliska nie da się nic trafić. Broń nie zadaje żadnych obrażeń. Odrzut jest tak kosmiczny, że na większe odległości też się nie da strzelić.
    Dla mnie gra umarła bo nie chce mi się po kilkudziesięciu godzinach gry uczyć wszystkiego od nowa. Z resztą nie widzę dla siebie żadnej inne klasy.
    Także miło było ale to już koniec.
  • Cobra_o7o
    38 postsPosty: 38Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Fandzolisz.
    Maszin napisał użytkownik: »
    RIP wsparcie... Z bliska nie da się nic trafić. Broń nie zadaje żadnych obrażeń.

Może masz ślepe naboje - ja jakoś trafiam i zadaje obrażenia.

...Odrzut jest tak kosmiczny, że na większe odległości też się nie da strzelić.

Może rzuć sobie amunicję by załadować po tym jak wystrzelasz wszystko pod nogi. Rozkładasz broń i pięknie kosisz wszystko. Wsparcie to nie szturmowiec by zgrabnie kosił biegając po pokojach.

...Dla mnie gra umarła bo nie chce mi się po kilkudziesięciu godzinach gry uczyć wszystkiego od nowa.

Gra umiera bo wciąż nie ma wielu rzeczy, typu małe serwery. Samych serwerów też nie ma. Respawn zrąbany jak jak mało co.
  • Hachor_67
    61 postsPosty: 67Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Środowisko CTE wyżaliło się do DICE no to posłuchali i zrobili, dopóki CTE będzie będą mieszać w grach.
  • VXBronsonXV
    205 postsPosty: 234Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    RIP wsparcie. Grałem wczoraj cały wieczór. Wsparcie zostało doszczętnie zniszczone. Zawsze grałem stabilnym Barem. Z bliska nie da się nic trafić. Broń nie zadaje żadnych obrażeń..

prawy przycisk myszy służy do przymierzenia przez przyrządy ....ps broń z dwojnogiem nie będzie strzelać celnie dopoki nie rozłozysz owego

• Argawen
    107 postsPosty: 112Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Mnie tam dzisiaj ściągał support w biegu( znaczy oni biegli) z biodra z dużej odległości. Prawie jak snajperzy.
  • VXBronsonXV
    205 postsPosty: 234Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Argawen napisał użytkownik: »
    Mnie tam dzisiaj ściągał support w biegu( znaczy oni biegli) z biodra z dużej odległości. Prawie jak snajperzy.

jedna fartowna akcja nie przesądza o niezrównoważeniu statów.nawet kilka-sam miałem kilka strzałów gdzie skończyła mi się amunicja w magazynku głównego karabinu, zmieniam na rewolwer (a co tam gość daleko ale się nie poddam.i bang wpada kill.

• _SamoZuoooo_
    239 postsPosty: 264Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    No nie wiem, od kiedy powstała dyskusja na temat osłabienia wsparcia mam wrażenie że na niektórych mapach ginę tylko od wsparcia. Sam grając wsparcie staram się grać raczej w dystansie za plecami mojej drużyny podawać ammo pilnować flanki z dystansu, dwa karabiny wsparcia skutecznie blokują wąskie przejścia, te dalekiego dystansu ładnie czyszczą otwartą przestrzeń, okopy murki biorę moździerz garnek na pojazdy i snajperów w budynkach oczywiście gra w zespole . Jak ktoś gra sam wsparciem i idzie na bliski dystans z ciężkim karabinem i robi przy tym tyle hałasu co mały pojazd to niby z kim ma wygrać w szybkim zwarciu, no tak na zdrowy rozum kolo z ciężkim karabinem czy zwinny szturmowiec/medyk .
    Oczywiście to tylko moje zdanie.
    Never underestimate the power of the Dark Side.
  • Rydzu2015
    686 postsPosty: 717Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    edytowano luty 2018
    Wsparcie dla mnie jest bez zmian,gram głównie The Bar stabilny+ładunek+mała ładownica.Jak sięgam po coś ciężkiego to raczej ostrzał na dystans z dwójnogu.Medyk na duży plus,moje nr1 to mandragon stabilny i przyznam że na dystansie jest bardziej śmiercionośny niż był.Przy bufie medyka fedorow ze swoją szybkoszczelnością mógłby mieć większy odrzut.Szturmowcem zawsze grałem w zwarciu także ribeyrolles,model A10 i automatico nie widzę zmian a na dystans używam dwójnogu w ribeyrolles.Dla mnie zwiadowca w dalszym ciągu gość z breneką :smiley:
  • Argawen
    107 postsPosty: 112Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Dla mnie coś złego zrobili z k-m. Dzisiaj wielokrotnie cały zespół ściągany był przez jednego kaemistę, który grzał do nas w biegu z połowy mapy. Żaden leżący, czy klęczący. Nawet zauważyłem, że zwiększyła się liczba graczy wsparcia. Najwyraźniej support dostał potężnego kopa. Dla mnie przegięcie.
  • KKvS_PL
    2 postsPosty: 2Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    Rydzu2015 napisał użytkownik: »
    Wsparcie dla mnie jest bez zmian,gram głównie The Bar stabilny+ładunek+mała ładownica.Jak sięgam po coś ciężkiego to raczej ostrzał na dystans z dwójnogu.Medyk na duży plus,moje nr1 to mandragon stabilny i przyznam że na dystansie jest bardziej śmiercionośny niż był.Przy bufie medyka fedorow ze swoją szybkoszczelnością mógłby mieć większy odrzut.Szturmowcem zawsze grałem w zwarciu także ribeyrolles,model A10 i automatico nie widzę zmian a na dystans używam dwójnogu w ribeyrolles.Dla mnie zwiadowca w dalszym ciągu gość z breneką :smiley:

Bar bez zmian, weź przestań musiałem znowu zacząć grać medykiem bo barem nikogo nie ściągnę. Pogrzebali tą klasę!
  • Rydzu2015
    686 postsPosty: 717Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    KKvS_PL napisał użytkownik: »
    Bar bez zmian, weź przestań musiałem znowu zacząć grać medykiem bo barem nikogo nie ściągnę. Pogrzebali tą klasę!

Jak dla mnie bez zmian przy wbitych ponad 100 gwiazdkach zauważyłbym że już nie gra mi się nim tak dobrze ;)
  • JanKiller69
    459 postsPosty: 465Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano marzec 2018
    Moim zdaniem aktualizacja na plus
    Szturm wygrywa że wsparciem
    A gdy wsparcie leży to niszczy :)
    Z medyka też jestem zadowolony
    Co do snajpera ?
    Powinien zniknąć 1 hit 1 kill w odpowiedniej odległości
    Powinno być jak w BF4
    Strzał w głowę zabija
    Strzał w inną część ciała to -90 HP max
  • S4rna
    1 postsPosty: 3Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1 Member
    edytowano marzec 2018
    JanKiller69 napisał użytkownik: »
    Moim zdaniem aktualizacja na plus
    Szturm wygrywa że wsparciem
    A gdy wsparcie leży to niszczy :)
    Z medyka też jestem zadowolony
    Co do snajpera ?
    Powinien zniknąć 1 hit 1 kill w odpowiedniej odległości
    Powinno być jak w BF4
    Strzał w głowę zabija
    Strzał w inną część ciała to -90 HP max

1hit? bardzo często snajper ma lżej bo ktoś lekko obije cel. Snajper sobie musi też odległość ustawić żeby zmaksymalizować obrażenia. Zauważyłem też ,że wsparcie faktycznie dostało lekkiego buffa. Ostrzeliwując z dalsza snajpera zadają niezłe obrażenia i potrafią zabić.
    PS: Każdy patrzy kto najlepszy, ale najbardziej OP jest granie drużynowo mając każdą klasę w drużynie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!