BF V - krótkie info

«13456752
SylwesterSpalony
261 postsPosty: 280Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
edytowano czerwiec 2018
DICE zaprezentowało właśnie Battlefield V, jestem ciekaw nowej mechaniki i rozgrywki z tym związanej.

Więcej info przekazuje Kromka Chleba:

Jednym z ciekawszych aspektow jest budowanie fortyfikacji.
To nie jedyna wielka zmiana, jaka zaszła w Battlefield V.
DICE w ciekawy sposób podchodzi do kwestii ekwipunku. Gracze mają dzielić czas na walkę i (mikro)zarządzanie zasobami.
Super pomysłem jest to, że gracz nie będzie zaczynał rozgrywki z pełnym uzbrojeniem. Ale będzie trzeba to uzupełniać w czasie walki.
By zdobyć dodatkowe wyposażenie i magazynki, trzeba będzie biegać do specjalnych stacji zaopatrzenia (lub przeszukiwac ciała poległych). I robi sie z tego troche tytułu surviwalowy. Duzy plus.Gracz będzie miał wybór: prowadzić dalej natarcie i ryzykować śmierć lub wycofać się na z góry upatrzone pozycje po nowe granaty amunicje i apteczkę.

A dodajmy że sprzęt jaki będzie użyty do forsowania fortyfikacji to nie byle co.
Oto jedna z wielu zabawek (Sturmtiger) dysponujące moździerzem rakietowy kalibru 380mm
original?v=1.0&px=-1

A może i tak... Karl-Gerät :) Potocznie zwany Thor
liympos98cen.jpg

Z ważniejszych informacji również.
  • Wersja językowa EN i PL
  • Gra nie ma season passa - nowe mapy i nowe tryby rozgrywki po premierze otrzymamy za darmo
  • Wraca tryb kooperacji dla czterech osób
  • Gracze mogą budować fortyfikacje na mapach (np. worki z piaskiem)
  • W grze znajduje się deformacja terenu
  • Jedna z fabularnych kampanii zabierze nas do Norwegii
  • Początkowe lokacje w grze to Francja, Rotterdam i Afryka Północna
  • Rozgrywkę zaprojektowano wokół starć całych oddziałów, a nie indywidualnych żołnierzy
  • W grze nie ma elitarnych klas znanych z Battlefielda 1
  • Każdą z 4 klas (assault, support, medic, scout) może rozwijać na różne sposoby, mają też one własne archetypy/podklasy, np. recon paratrooper specjalizujący się w cichej likwidacji wroga
  • Pełna customizacja broni i swojego żołnierza
  • Do gry wraca tryb Conquest, ponownie zagramy też w trybie Operacji znanym z Battlefielda 1 (w "piątce" Operacje mają jeszcze większą skalę)
  • Zdrowie regeneruje się w określonych przedziałach (koniec z regeneracją zdrowia do maksimum)
  • Potwierdzone tryby multiplayer: Conquest, Grand Operations, Domination, Team Deatchmatch

Więcej informacji wkrótce, bez odbioru..

Destruction = End of the old and the begin of the new. ✴ TEAM: TSHLD ✴ http://tiny.pl/g5q77
Post edited by SylwesterSpalony on

Komentarz

• JanTwardy
    172 postsPosty: 185Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    SylwesterSpalony napisał użytkownik: »
    Dalszą konwersację ze względów na to iż gra została już zaprezentowana i spekulacje zostały ucięte proszę o kontynuowanie w tym temacie. Oczywiście proszę o konstruktywną rozmowę.

Zamykasz jeden z ostatnich aktywnych watkow na tym forum. Nic zlego w tamtym temacie sie nie dzialo.

Gra zostala juz zaprezentowna i spekulacje uciete? - G.Prawda. Pokazano jedynie krotki trailer. Spekulacji pozostaje cala masa.

Forum jest o tego zeby prowadzic dyskusje. Wolisz martwe forum?
    BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • SkyZeWonsem
    1252 postsPosty: 1,265Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Co niby zostało zaprezentowane ? Wyreżyserowany filmik z niby rozgrywką. To jak spekulacje zostały ucięte to niech łaskawie admin opisze wszystko co nas spotka w V bo nigdzie nie ma tych informacji. A nie chcę spekulować.
  • BlueTiger07
    345 postsPosty: 351Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Lepszy Trailer BFV :)
    Battlefield 5 Trailer - Battlefield 1 Edit
  • Your3vilTwin
    1452 postsPosty: 1,484Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ucinanie spekulacji wygląda mniej więcej tak

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• xF_JanKiller
    468 postsPosty: 474Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Tam jest temat co nas ,,czeka ,, atu mamy krótkie info
    Czyli tu też nie można dyskutować , bo wypadałoby aby były to informacje sprawdzone i żeby nie rozmawiać o tym co złe
    Dodam że na tym forum pisze może jeszcze z 10 osób :)

Edit
    Nie wiem czy to tu mogę napisać
    Ale nie podoba mi się malowanie , ubieranie ,protezy , kolorowanki u żołnierzy
    Ale dice musi zarobić na skinach bo nie ma premium
  • SylwesterSpalony
    261 postsPosty: 280Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Można rozmawiać w tym i w tamtym. Co do spekulacji chodziło mi o nie samą rozgrywkę A czasy w jakiej się będzie toczyć. To że na forum udziela się garstka ludzi, to nie wina moja czy ludzi z EA.

Destruction = End of the old and the begin of the new. ✴ TEAM: TSHLD ✴ http://tiny.pl/g5q77
  • Your3vilTwin
    1452 postsPosty: 1,484Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Twoja wina? Nie.
    Wina ludzi z EA? No więc jak nie ich to czyja (i nie piszę tutaj o rodzimym oddziale EA)?
    JanKiller69 napisał użytkownik: »
    Ale nie podoba mi się malowanie , ubieranie ,protezy , kolorowanki u żołnierzy
    Ale dice musi zarobić na skinach bo nie ma premium
    Chyba mało komu się podoba. Też rozumiem, że muszą zarobić na chlebek. Ale chyba mogli podejść do tego bardziej subtelnie.
    Czytałem gdzieś kiedyś artykuł o gościu (chyba Kanadyjsczyk) który szturmował plaże Normandii z szablą. No ale katana? Popłynęli.
    Gdy rozpętała się gównoburza związana z Battlefrontem EA próbowało się bronić że nie może zarabiać na kosmetyce bo to się kłóci z kanonem uniwersum SW. Z tego co wiem teraz właśnie w ten sposób zarabiają (albo zamierzają). Więc jednak się da i nie trzeba biegać różowym Vaderem.
    Czy nie można było podejść do kosmetyki w BFV w bardziej konserwatywny sposób? Przecież jest tyle możliwości ogarnięcia tego tematu bez protez i na niebiesko malowanych mordek.
    Chyba przy tworzeniu tego trailera ktoś nie pomyślał, że pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Teraz będą musieli się zdrowo napracować na "E3" żeby poprawić to wrażenie. A z tego co mówią gwiazdy youtuba jest na co czekać.
    Jak ważne jest pierwsze wrażenie pokazał trailer BF1 i COD:IW.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• JanTwardy
    172 postsPosty: 185Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Mnie tam skiny nie ruszaj, jak ktos nie chce to sie tym nie bawi. Byle by nie biegali zolnierze III Rzeszy z rozowymi irokezami - To bedzie psulo. Takie klimiaty jak najbardziej w Rage 2 ale nie WWII. I nie za duzo kobiet zolnierzy , kobiety sa cudowne i kazdej nalezy sie szacunek ale do WWII nie pasuje, oczywiscie tez walczyly ale byl to ulamek. Podobnie jak okladka z BF1...

Nie podoba mi sie zwiekszone nasycenie kolorow. Za bardzo w oprawe bajkowa ida.

Nie podobaja mi sie realia WWII. Po BF1 chcial bym cos bardziej wspolczesnego.

Nie podoba mi sie opcja budowanie, kojarzy mi sie z Fortnie - nie chce tego.

Nie podoba mi sie chaos w zaprezentowanej rozgrywce, bardzo chaotyczna rozgrywka.

Podoba mi sie brak spotow 3D. W 2 tego nie bylo pozniej dodali to w BC dla mnie to bylo jak wallhack. Dzis jak gram w BFa to spoty i minimapa dla mnie podstawa, palec ciagle na q siedzi. Zespotowany przeciwnik to praktycznie martwy przeciwnik. Bez spotow 3d bezie trudniej. Niestety lepiej dla kamperow.

Podoba mi sie wzbogacenie ruchow postaci, czolganie sie na plecach i ostrzal?

Podoba mi sie minimalistyczny HUD.

Jedna z najwazniejszych spraw, recoil broni, "trudnosc strzelania" - Z tego co zrozumialem to ma byc prosciej niz dotychczas...to wielki minus.

@Evil "A z tego co mówią gwiazdy youtuba jest na co czekać." - Chyba nie mowisz o Kromce i tym drugim? Tego ich slodzenia w dzien prezentacji sluchac sie nie dalo. Dla mnie calkowicie stracil wiarygodnosc.

BF5..Squad Conquest, Rush - limited time only. Battle Royale - Permanent...WTF!!!??
  • Your3vilTwin
    Nie no coś ty. Nie mówię o polskich gwiazdach. Poza tym wytrzymałem tylko minutę tej polskiej prezentacji. Kromka nie brzmiał jak kromka tylko jak cały bochenek chleba (taki miał pogłos) a ten drugi to dla mnie jakiś anonim. Ja mówię o JackFragu i AngryJoe. Ten pierwszy to naprawdę dobry gracz i w sumie w większości zawsze się zgadzam z jego spostrzeżeniami odnośnie wcześniejszych odsłon BF-a czy innych gier. AngryJoe też ma rozsądne podejście jak na hamburgera. Jeżeli JackFrag mówi, że gra prezentuje się dużo lepiej niż trailer to jestem skłonny mu zaufać. Ale oczywiście jest to zasada ograniczonego zaufania bo też zdaję sobie sprawę, że żyjąc z produkcji materiałów z gier EA nie chce się im narazić. To by była dla niego strata sporej części dochodów.

• Kilgour-Alex
    498 postsPosty: 508Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Wtrącę się :) mi się podobał trailer ale fakt trochę ta II WŚ pokolorowana za bardzo :) jednakże to chyba da się szybko poprawić nasycenia barw itp.
    Customizacja ok ale tez nie mogą polecieć po bandzie - malowanie twarzy i kolorowe breloczki :)
    Na plus brak premki, duże operacje, fortyfikacje (to może być strzałem w 10tke albo wręcz przeciwnie), "niskie" wymagania sprzetowe - wiadomo będzie to BF1 w innym ubraniu ale to akurat cieszy.
    Minusem jak wspomniałem kolorowanka :) więcej nie piszę bo za mało widziałem.
    Zobaczymy co pokażą na E3 oby wszyscy którzy się zawiedli zmienili swoje zdanie bo nie będzie z kim grać :D
  • BlueTiger07
    345 postsPosty: 351Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
  • SkyZeWonsem
    1252 postsPosty: 1,265Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja tam widzę sporo "eksperymentalnych" rozwiązań, które jakoś mi do serii BF nie pasuje. Chcą położyć większy nacisk na TP ale "podnieść" gracza będą mogli wszyscy ?! No medyk ponoć to zrobi lepiej i szybciej :/ To w takim razie po co podział na klasy ? Tylko po to bo BF tak ma ? Czy skrzynki z amunicją na mapie są nam potrzebne w BF-e ? Od czego jest wsparcie ? Ponoć odrzut nie ma być taki przypadkowy jak w 1-ce. Już gra "nie będzie" za dyzo decydować czy pocisk ma trafić w banie czy też ma kaprys i poleci gdzieś obok. Większy nacisk będzie kładziony na umiejętność opanowania broni. Część obliczeń ma być po stronie serwera a nie naszej. No w końcu zmierza to w dobrym kierunku - tylko ? W 1-ce szału z serwerami nie ma i sądzę, że w 5-ce będą działy się cuda. No i temat wynajęcia samych serwerów i zarządzania nimi jak dawniej. Nabierają wody w usta bo będzie jak jest. Może jakaś drobna kosmetyka ale dowolności nie będzie.
    Oczywiście takie coś jak Battlerecorder nie będzie. Lepsze to niż wszelkiej maści "kamery pośmiertne" czy widz. Nic nie mówią o dowódcy na polu walki. W zasięgu ręki mają Battlefield 2 ale jakoś nie potrafią przenieść tamtych rozwiązań do nowych tytułów. No ale wtedy BF był by zbyt skomplikowany a co za tym idzie trudny ;)
    Pewnie serwery znowu w podstawowej konfiguracji będą ustawione tak jak teraz - brak TK, respisz się na kim chcesz i gdzie chcesz.
    Chociaż mogli by dać podstawowe ustawienia:
    - własny ostrzał
    - odrodzenie tylko na dowódcy lub ciśniesz z bazy/flagi
    W sumie tylko te dwie rzeczy by mi wystarczyły.
  • SylwesterSpalony

• hrabiastrus
    42 postsPosty: 44Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano maj 2018
    Powiem, ze takiego odlotu, przedstawieniem pseudo II wojny światowej to ja się nie spodziewałem.Po ograniu BF1 byłem zawiedziony, ze temat I wojny został trochę spłaszczony , a patche zarzynały tą grę. Odstawiłem to po jakimś czasie widząc ,ze nie ma żadnego progresu. Postawiłem krzyżyk czas leciał, było mówione, że DICE wyciągnie wnioski z błędów i następny BF powróci do korzeni.Wielu krzyczało dajcie coś na miarę Bad Company 2.No i wuj dostajemy trailer który dla większosci fanów serii jest jak strzał w ryj.Nie będę doszukiwał się żadnych plusów na siłę, dla mnie ten tytuł jest skreślony na starcie tak samo jak kazda inna produkcja DICE która się pojawi potem, nikt mnie nie przekona, żaden Kromka, żaden Jacek którzy muszą przedstawiać tą serie w super różowych barwach, by mieć $ od EA. Stawiam, że ten tytuł szybciej umrze od BF1 czy Hardline'a.
  • Your3vilTwin
    edytowano maj 2018
    SkyZeWonsem napisał użytkownik: »
    Chcą położyć większy nacisk na TP ale "podnieść" gracza będą mogli wszyscy ?! No medyk ponoć to zrobi lepiej i szybciej :/ To w takim razie po co podział na klasy ?
    Jak zwykle diabeł będzie tkwił w szczegółach. Po pierwsze z tego co zrozumiałem nie cały team będzie mógł cię podnieść tylko twoja drużyna, czyli raptem 3 osoby. Dodatkowo takie podniesienie ma trwać dużo dłużej niż wskrzeszenie zaserwowane przez medyka (które również ma trwać kilka sekund) i prawdopodobnie nie wróci pełnej wartości życia tylko jakąś część. Więc trzeba będzie albo szukać medyka albo punktu zaopatrzenia bo do walki to raczej się nie będziesz nadawał.
    Jak się sprawdzi to rozwiązanie ciężko powiedzieć. O ile w skomunikowanej drużynie widzę sens tego rozwiązania to grając z przypadkowymi ludźmi nie umiem sobie tego wyobrazić.

Czy skrzynki z amunicją na mapie są nam potrzebne w BF-e ? Od czego jest wsparcie ?
    Teraz ponoć masz się odradzać z dużo mniejszą ilością amunicji. Więc albo będziesz musiał mieć wsparciucha, który cię poratuje albo będziesz musiał szukać właśnie tego punktu zaopatrzeniowego, ewentualnie amunicja ma dropić z zabitych wrogów.

Ciekawostka: DICE jeszcze się zastanawia czy z wrogów ma lecieć tylko amunicja czy również zdrowie. Także to wszystko jeszcze może ulec zmianie.
    Ponoć odrzut nie ma być taki przypadkowy jak w 1-ce. Już gra "nie będzie" za dyzo decydować czy pocisk ma trafić w banie czy też ma kaprys i poleci gdzieś obok. Większy nacisk będzie kładziony na umiejętność opanowania broni.
    Już widzę potężne pole do popisu dla wszelkiej maści pisarzy makr. Obawiam się do powrotu czasów BF3 gdzie bez większego wysiłku i żadnych umiejętności w podstawowym oprogramowaniu myszki można było z prawie każdej broni zrobić laserówki.
    Część obliczeń ma być po stronie serwera a nie naszej. No w końcu zmierza to w dobrym kierunku - tylko ? W 1-ce szału z serwerami nie ma i sądzę, że w 5-ce będą działy się cuda.
    Gdzieś już o tym pisałem. Bez inwestycji w infrastrukturę będzie dramat. Jeżeli serwery nie wyrabiały w BF1 to tym bardziej nie dadzą rady z wykonywaniem dodatkowych obliczeń.
    No i temat wynajęcia samych serwerów i zarządzania nimi jak dawniej. Nabierają wody w usta bo będzie jak jest. Może jakaś drobna kosmetyka ale dowolności nie będzie.
    Właśnie serwery będą decydować o tym jak długo będzie żyła gra. A nie jakieś tam ich eventy które planują. Doskonale widać to na przykładzie BF4. Minęło już tyle lat a nadal każdy znajdzie coś dla siebie. W dodatku porządnie skonfigurowany serwer z ustawieniami odpowiadającymi jakiejś grupie graczy będzie się kręcił dłużej. A to dodatkowy zysk dla ĘĄ z tytułu wynajmu. Mój klan dopiero niedawno zrezygnował z utrzymywania serwera w BF4. W zeszłym roku zamknęliśmy BF3. Serwer BF1 mieliśmy chyba 3 miesiące i szczerze żałowaliśmy zmarnowanej kasy. No ale na coś prócz zlotu trzeba składki wydawać.
    W sumie dla mnie w tym momencie serwery to jest sprawa kluczowa.
    Nic nie mówią o dowódcy na polu walki.

Coś tam mówią jednak. Brak dowódcy tłumaczą tym, że teraz na dowódcy drużyny będzie spoczywało dużo więcej obowiązków i będzie miał dużo więcej narzędzi które będzie można aktywować po zdobyciu określonej liczby punktów drużynowych.
    RPS: Is there a Commander player in this one?

Gustavsson: No, what we’ve done is there are a lot of things built into the game, like the reinforcements rewards, that in previous games were given to the Commander. From that we hope to get more players to experience the joy of leading the team.

ŹRÓDŁO
    Post edited by Your3vilTwin on

• hrabiastrus
    42 postsPosty: 44Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano maj 2018
    Trafna analiza.Piękny troll :D smutne,ale prawdziwe.
  • SkyZeWonsem
    edytowano maj 2018
  • SylwesterSpalony
    edytowano maj 2018
    @hrabiastrus Zaprezentowany trailer ni jak ma się do pełnego gameplayu, więc mówienie po trailerze ze będzie kicha jest bezpodstawne. W nim skupiono się na pokazaniu większości nowej mechaniki. @JanKiller69 Wielka afera o protezę w ręce? a co to protezy wynaleźli w XXI wieku? Tu masz protezę z roku 1850-1910 więc w czym widzisz problem? Moim zdaniem wygląda lepiej niż niejedna współczesna.
    61lsd55njgl9.jpg
    Może właśnie taki trailer został zaprezentowany specjalnie, by przygotować coś specjalnego. Pamiętaj że jeszcze jest zamknięta alpha, zamknięta beta i potem dopiero otwarta beta w której sam ocenisz jakość rozgrywki.

• SylwesterSpalony
    edytowano maj 2018

Sky wszystko fajnie tylko znając życie i nasze realia to gra wyjdzie za 1-2 lata a nie tak jak zapowiadają 2018 i jak nie spali się na starcie projektu. Zależy ile mają siana. Już jest czekanie na Cyberpunka 2077 i zobaczymy co Redsi pokażą na E3. Jak Farm51 będzie miało tylko takie zaplecze ludzi jak Redsi i podobny budżet może być ciekawie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!