BF V - krótkie info

2456758

Komentarz

• SkyZeWonsem
    1288 postsPosty: 1,301Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Wolę zaufać polskiemu wydawcy niż wspaniałej firmie za oceanu co mają nas w duszy.
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Sylwek nie manipuluj. Ludziom nie chodzi konkretnie o protezę (bo protez nie wynaleziono 100 lat temu tylko tysiące lat temu). Można powiedzieć, że to tylko symbol. Gównoburza toczy się o przegięcie z tymi ogólnie pojętymi skórkami. Obawiają się, że tak będzie wyglądało multi. I czy to jest ich wina? Nie. Tak grę przedstawiło im EA. Jak widać po reakcji bardzo duża część graczy oczekuje jako takiej autentyczności w wyglądzie postaci. I jakoś im się nie dziwię. Gdyby DICE jakimś cudem stworzyło mapę w realiach powstania warszawskiego to założę się że takie biegające cuda bez ręki, z irokezem, pomalowanym na niebiesko ryjem i kataną na plecach w roli powstańca już raczej by ci średnio pasowały.
    Mi osobiście ten trailer bardziej pasuje pod co-op.
    Przypomnij sobie akcję z Hardlinem. Największym zarzutem pod adresem tej gry była "zabawa w policjantów i złodzieji". Ale jak już od takiego hejterka próbowałeś wyciągnąć informację co jest nie tak z tą grą prócz realiów to nie potrafili złożyć żadnego konstruktywnego zdania. Ta sytuacja pokazuje, że jednak "skórki" mają dla wielu duże znaczenie. Nie istotna jest mechanika, optymalizacja czy balans gry. Z tymi aspektami akurat Hardline nie miał problemów a i BF4 parę "ficzerów" dzięki niemu zyskał.
    Krytyki mechaniki czy czy realizmu BFV jakoś nie widać. Bo tak naprawdę w samym trailerze jej nie ma. Jedyne sensowne informacje na ten temat prezentują youtuberzy. I z ich wypowiedzi wygląda to obiecująco. Niestety EA jest ostatnio niekwestionowanym mistrzem w stosowaniu praw Murphy'ego więc wielu do tych zapowiedzi również podchodzi z dystansem. I to jest bardzo dobra postawa.
    No ale zdecydowanie dużo bardziej opiniotwórcza jest oficjalna prezentacja, która EA za bardzo nie poszła. Gdyby zaprezentowali to, co pozostawili do przekazania influencerom (śmieszne te corpo nazwy) to i gra zostałaby zdecydowanie lepiej przyjęta. Oni jednak zdecydowali się przekazywać dużo istotniejsze informacje jak na przykład to że pan Battlefield nie potrafi trafić z karabinu maszynowego w stodołę siedząc w jej wnętrzu. A co mnie to interesuje!? Nie odpaliłem tego streamu żeby słuchać czerstwych żartów "obrońcy gier" tylko dowiedzieć się czegoś o grze. Jak wiele osób zawiodła prezentacja i trailer widać doskonale.
    EDIT:
    Jeszcze jedno mi się przypomniało. Z jednej strony dostajemy trailer, który prezentuje grę jak jeden wielki chaotyczny kocioł a z drugiej strony "influencetuberzy" serwują nam informację, że gra ma być nastawiona na współpracę, planowanie i myślenie. Hymmmm....
    Hasło na sobotę - "dysonans poznawczy" (potocznie mówiąc "majndfóck")
    Post edited by Your3vilTwin on

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• BOREK9920
    19 postsPosty: 20Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Trailer jedno gra drugie. Ludzie zawsze będą kręcić nosem a koniec końców i tak kupią. Trzeba poczekać na bete i wtedy się wypowiadać. Ps. Mi osobiście podoba się ten trailer ale ja jestem inny bo Hardline mnie wciągnął na jakieś 1200 godzin
  • BlueTiger07
    359 postsPosty: 365Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Your3vilTwin napisał użytkownik: »
    Gównoburza toczy się o przegięcie z tymi ogólnie pojętymi skórkami. Obawiają się, że tak będzie wyglądało multi. I czy to jest ich wina? Nie. Tak grę przedstawiło im EA. Jak widać po reakcji bardzo duża część graczy oczekuje jako takiej autentyczności w wyglądzie postaci. I jakoś im się nie dziwię. Gdyby DICE jakimś cudem stworzyło mapę w realiach powstania warszawskiego to założę się że takie biegające cuda bez ręki, z irokezem, pomalowanym na niebiesko ryjem i kataną na plecach w roli powstańca już raczej by ci średnio pasowały.
    Tutaj rzeczywiście mamy mały problem ... na drugim screenie Awatar ??? :)
    JRjk4j-IGS5qViZsLvt0XShgaWE3xG23kHb9f7uupfQ.jpg?fit=crop&crop=faces%2Centropy&arh=2&w=960&s=2c1f023dbd0cc6d1a854f78350c38532
    MZYekvK4AFhRi0Zj65Tfnh-y5cveta6V2rF5FheSDAI.png?s=019da407385eb40fbe8590a9949ac3ad

• hrabiastrus
    42 postsPosty: 44Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    edytowano maj 2018
    Widzę, że pisanie czego cokolwiek nie pomyśli 2 użyszkodników szczególnie towarzysza xBRUNNERx dostaje się odpowiednią "reputację". Człowieku postawiłeś sobie za cel na tym community, że jak ktoś nie napisze po twojej myśli, z automatu stawiasz nie na temat.W dziale z BF1 też byłeś takim aktywistą.Sam nawet nie napisałeś nic, ani jednego posta tutaj .Gratuluje i róbcie tak dalej.
  • Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    edytowano maj 2018
    hrabiastrus napisał użytkownik: »
    Widzę, że pisanie czego cokolwiek nie pomyśli 2 użyszkodników szczególnie towarzysza xBRUNNERx dostaje się odpowiednią "reputację". Człowieku postawiłeś sobie za cel na tym community, że jak ktoś nie napisze po twojej myśli, z automatu stawiasz nie na temat.W dziale z BF1 też byłeś takim aktywistą.Sam nawet nie napisałeś nic, ani jednego posta tutaj .Gratuluje i róbcie tak dalej.
    @hrabiastrus każdy może wyrazić swoją opinię,oczywiście w konstruktywny sposób,więc proszę Cię abyś nie robił wycieczek osobistych.
      Na pierwszym screenie który dodał @BlueTiger07 widać do jakiego stopnia będzie się regenerować zdrowie w tym przypadku 75%.Może to oznaczać że każda z klas będzie miała inny % który będzie można rozbudować awansując?
  • VXBronsonXV
    237 postsPosty: 267Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    mnie osobiście zaciekawiła możliwość odrzucenia granatu. i jedna rzecz.-gdy nadlatuje rakieta-wybuch i fala uderzeniowa powala i oszałamia gracza który przez pewien czas może tylko leżeć i patrzeć.(dla wroga może być wtedy jakoś specjalnie oznaczony-coś jak czaszka dla medyka w bf1.następuje spawn innego gracza nieopodal który ratuje mu dupę.)
  • Your3vilTwin
    1544 postsPosty: 1,577Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Rydzu2015 napisał użytkownik: »
    Na pierwszym screenie który dodał @BlueTiger07 widać do jakiego stopnia będzie się regenerować zdrowie w tym przypadku 75%.Może to oznaczać że każda z klas będzie miała inny % który będzie można rozbudować awansując?
    Jak wyliczyłeś 75%? Tam są 3/5 kropki. Więc mi wychodzi z matematyki że 3/5 z 100 to jest 60. Poza tym "health regenaration" raczej nie oznacza poziomu życia z jakim się odrodzisz tylko z jaką "prędkością" będzie ono się odnawiać w razie jego utraty.

Mnie martwi to menu zaprezentowane na sceenach. Łudząco podobne do tego w BF1. Mi jego ubogość po przyzwyczajeniach z battleloga strasznie doskwierała. Mam nadzieję, że przeszło solidny lifting. A w szczególności wyszukiwarka serwerów.

BATTLEFIELDTRACKER ↓Lista niedorobionych fanów. Prawdziwy mężczyzna klika wyłączenie "nie na temat".#NerfColibri

• SkyZeWonsem
    1288 postsPosty: 1,301Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Śmieszy mnie ta naiwność co poniektórych :)
    Sky wszystko fajnie tylko znając życie i nasze realia to gra wyjdzie za 1-2 lata
    Czasami trzeba wyjrzeć poza BF-a. Znasz życie i jesteś adminem u EA. Okej.
    A znając życie to wiem, że EA w wielu aspektach bredzi i mają graczy ....
  • Your3vilTwin
    edytowano maj 2018
    No trzeba Kromce przyznać rację, że DICE jeszcze dolewa oliwy do ognia.

Dwie uwagi do materiału:
    3:05 - Nie wiem skąd Kromka wziął informację, "Mad Jack" siekał na lewo i prawo nazistów kataną. Po pierwsze to nigdzie nie znalazłem informacji że używał katany. Jeżeli już to szabli/pałasza. Ale tak czy inaczej nie doczytałem nigdzie, że kogokolwiek nią zabił. Całkiem inaczej ma się sprawa z łukiem, którego też podobno używał i tym narzędziem udało już mu się kogoś ubić.
    4:33 - chyba odrobinkę uszczuplił ilość tych narodów :wink:

#EDIT
    Z specjalną dedykacją dla wszystkich, którzy jarają się łapkami.
    FrJ1z4j.png
    vc2OlUw.png

Ciekawe czy EA już zaczęło odczuwać "sense of pride and accomplishment"...

• hrabiastrus
    42 postsPosty: 44Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1 Member
    Rydzu napisał użytkownik:
    @hrabiastrus każdy może wyrazić swoją opinię,oczywiście w konstruktywny sposób,więc proszę Cię abyś nie robił wycieczek osobistych.

Przecież ja to robie !w odróżnieniu od tej osoby która pisze mało, prawie nic, a minusuje prawie każdą osobę która ma coś do powiedzenia negatywnego odnośnie serii.Tak nie może być;)Zresztą nie bede tutaj wylewał żółci na daremno.W takiej postaci ja nie widze zeby ten tytuł się mogł sprzedać dobrze.EA zatopiło już prawie każdą serie co im tam zostało Fifa?
  • BlueTiger07
    359 postsPosty: 365Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Zbiór grafik koncepcyjnych : imgur.com/a/8MYm1bN#LM6jbjv
  • xxxDEZERTERxxx
    186 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    "Your3vilTwin napisał użytkownik:
    Czytałem gdzieś kiedyś artykuł o gościu (chyba Kanadyjsczyk) który szturmował plaże Normandii z szablą. No ale katana? Popłynęli.

tNOq0LJ.jpg
    (Na zdjęciu w prawym dolnym rogu podczas ćwiczeń)

Ten pan był Brytyjczykiem i nazywał się Jack Churchill (pseudonim Mad Jack). Nigdy nie lądował w Normandii, ale zwykł mawiać, że „każdy oficer udający się w bój bez miecza jest nieodpowiednio ubrany”. Do walki szedł uzbrojony w łuk, pałasz i dudy. Katany to on na oczy pewnie nie widział. Chociaż nasza gwiazda YouTuba Kromka w ostatnim materiale stwierdził, że właśnie "kataną przecinał nazistów na pół" ( LOL :D ).
    No i dobra mieliśmy jednego takiego oryginalnego żołnierza podczas II WŚ. Jednego wśród setek tysięcy. Jeżeli DICE inspirowało się tym panem wrzucając katany do gry, to może powinni też zapoznać się z historią naszego niedźwiedzia Wojtka i niech po mapach biegają niedźwiedzie jako wsparcie taktyczne? Totalna głupota.

Jedziemy dalej. Irokezy i malowanie twarzy.

E0T9dXd.jpg

Takie rzeczy miały miejsce głównie w 101 dywizji desantowej przed desantem na tyły wroga, aby wzbudzić w nim strach. Nie malowano się przed każdą akcją. Jakbym zobaczył Niemca z indiańskim malunkiem wojennym, to chyba bym zniósł jajo :D
    SylwesterSpalony napisał użytkownik: »
    Wielka afera o protezę w ręce? a co to protezy wynaleźli w XXI wieku?

Nie, protezy zostały opracowane duuużo wcześniej. Nie o to tutaj chodzi. Taką protezę to mogłeś nosić po powrocie z frontu. Jeżeli urwało ci rękę na polu walki to byłeś łatany, odznaczony medalem za odniesione rany i dostawałeś bilet powrotny do domu. Nie nadawałeś się do dalszej walki i zwyczajnie stwarzałeś zagrożenie dla siebie i kompanów.
    Tyle. A to co pokazało DICE na trailerze to jest zwykły idiotyzm. Ja wiem, że po zabraniu premium muszą jakoś dodatkowo zarobić, aby mieć fundusze na robienie kolejnych map itd. Ale do jasnej ciasnej niech nie wrzucają do gry takich błazeństw tylko trzymają się ram historycznych i zdrowego podejścia do tematu.

Co się tyczy kobiety pokazanej na trailerze... ehhh... słuchajcie ja na prawdę nic nie mam do kobiecych postaci w grach. Gdyby takie modele zostały wrzucone do takich gier jak BF 3 czy BF 4 to bym temu jeszcze przyklasnął, bo dzisiaj sporo kobiet służy w armiach na całym świecie. Nie miałem nic przeciwko rosyjskiej snajperce w BF1, bo po prostu wiem, że żeńskie oddziały służyły w szeregach armii czerwonej zarówno podczas Czerwonej Rewolucji jak i II WŚ. Natomiast jak widzę Brytyjkę tłukącą Niemców kijem do krykieta we Francji w latach 40-tych, to mi się nóż w kieszeni otwiera. I jeszcze DICE ma czelność mówić, że to jest ich "most authentic and immersive WW II game they ever made"? No ludzie! Gdyby na tej konferencji puścili ten trailer na samym początku to w życiu bym nie powiedział, że gra jest osadzona w czasie II Wojny Światowej! Pomyślałbym, że to jakaś wariacja nt. II WŚ i alternatywna rzeczywistość - coś na modłę nowych Wolfenstein'ów, a chyba nie tego oczekujemy od Battlefieldów?

Patrząc na porównanie reakcji ludzi na trailery BF 1 vs. BF V

I0ADJpj.png

mam nadzieję, że DICE pójdzie po rozum do głowy i wyrzuci z gry te kretyńskie skórki i dodatki oraz, że nie uświadczymy kobiecych modeli w armiach, w których nie służyły na polu bitwy. A jeżeli nie, to niech chociaż przejdzie im przez myśl dodanie takiej opcji do gry, jaką zaproponowałem na forum Gry-Online. Możliwość wyłączenia wyświetlania elementów customizacji innych graczy np. ta nieszczęsna proteza byłaby wyświetlana na naszym ekranie jako zwykła ręka. Model kobiety zastępowany zwykłym piechurem itd. Myślę, że wówczas każdy byłby zadowolony.

• Your3vilTwin
    @xxxDEZERTERxxx
    Widzisz, jak Kromka wyskoczył z tym tekstem o "przecinaniu na pół nazistów" to mi się zapaliła czerwona i się dzięki niemu dokształciłem. A w pamięci miałem właśnie to zdjęcie co wkleiłeś i stąd skojarzenie z lądowaniem w Normandii.

Co do malowań twarzy i irokezów to oczywiście malowali się wszyscy. Ale we wzorkach lubowali się rdzenni mieszkańcy Ameryki. Kiedyś byli znani jako Indianie, no ale dość skutecznie wytępili ich uchodźcy z Europy (przywleczonymi przez siebie chorobami ale również ogniem i mieczem).

• xF_JanKiller
    472 postsPosty: 478Member, Battlefield, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Ja proponuję wrzucić na luz i poczekać na gameplay :)
    Jeżeli będzie za dużo ,, skórek,, to mam nadzieję że będzie można to wyłączyć
    Pożyjemy , zobaczymy
  • xxxDEZERTERxxx
    186 postsPosty: 188Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Member
    Widzisz, jak Kromka wyskoczył z tym tekstem o "przecinaniu na pół nazistów" to mi się zapaliła czerwona i się dzięki niemu dokształciłem.

Kromce często zdarza się palnąć jakąś głupotę na swoich materiałach, dlatego nie traktuję tego Pana poważnie. Tak samo AngryJoe stracił w moich oczach. Zawsze uważałem go za faceta, który mówi prawdę w oczy. Teraz nagle nie przeszkadzają mu kobiety, chociaż przy COD WWII śmieszkował jaka to głupota wrzucać kobiece postacie do gry o II WŚ. Podwójne standardy.

SJ7ZdBu.jpg

Pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale już coś tam przebąkują o możliwości wyłączenia tych idiotycznych skórek.

• Popullus_Tremula
    100 postsPosty: 100Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, Battlefield V Member
    Czarni są słabo widoczni na nocnych mapach dlatego teraz obowiązkowo będą malowani na niebiesko. Chodzą pogłoski, że niebieski będzie można zastąpić białym. Ma to zapobiec nierównej walce klas. Dice wysłuchało próśb graczy z jedynki :)
  • Rydzu2015
    748 postsPosty: 780Member, Moderator, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 4, Battlefield Hardline, Battlefield 1, BF1IncursionsAlpha, Battlefield V Moderator
    Jak wyliczyłeś 75%? Tam są 3/5 kropki. Więc mi wychodzi z matematyki że 3/5 z 100 to jest 60. Poza tym "health regenaration" raczej nie oznacza poziomu życia z jakim się odrodzisz tylko z jaką "prędkością" będzie ono się odnawiać w razie jego utraty.

Mnie martwi to menu zaprezentowane na sceenach. Łudząco podobne do tego w BF1. Mi jego ubogość po przyzwyczajeniach z battleloga strasznie doskwierała. Mam nadzieję, że przeszło solidny lifting. A w szczególności wyszukiwarka serwerów.

Moja pomyłka liczyłem to do 4 kropek.Nie napisałem że "health regenaration" to poziom życia z jakim będziemy się odradzać a do jakiego stopnia będzie się regenerować zdrowie ;)
  • Popullus_Tremula
    100 postsPosty: 100Member, Battlefield, Battlefield 3, Battlefield 1, Battlefield V Member
    edytowano maj 2018
    Pomijając pierdółki zmieniające wygląd to na papierze całość wygląda ładnie. Ciekawe jak Vka wyjdzie w praniu.

@up dzięki za opis.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.

Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!